banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Mar 2007, 16:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da je i u najtezim vremenima bilo pravih ljudi govori i sljedece:


http://www.banjalukalive.com/Drushtvo/D ... 703054387/




U Trebinju će biti podignut spomenik Srdjanu Aleksiću, srpskom mladiću koji je 1993. godine poginuo braneći sugradjanina Bošnjaka, izjavio je u ponedjeljak gradonačelnik Trebinja Dobroslav Ćuk.

"Srdjan zaslužuje spomenik koji bi bio i tuga i opomena, i simbol i čojstva i junaštva, i dobrote, hrabrosti i plemenitosti", rekao je Ćuk za Radio-televiziju Srbije (RTS).

Prema riječima svjedoka, Srdjana Aleksića su ubili lokalni "četnici" kada im se suprotstavio jer su tukli njegovog poznanika Alena Glavovića, takodje iz Trebinja.

Zločinci su, umjesto Glavovića, potom nasrnuli na Aleksića i pretukli ga kundacima. Od zadobijenih povreda 21. januara 1993. pao je u komu, a 27. januara je preminuo.

Sve se dešavalo u blizini pijace i lokalne policijske stanice.

Srdjanov otac Rade Aleksić tada je napisao čitulju u kojoj je naveo: "Umro je vršeći svoju ljudsku dužnost".

"Srdjova pogibija ima odredjenu ljepotu, jer ima poruku, poruku za budućnost, poruku čovjeka za čovjeka. Mi koji živimo treba da vidimo tu poruku, da je gajimo i da je koristimo, kao nešto što će pomoći da dobro zavlada", rekao je Rade Aleksić za RTS.

Trebinjci su ranije agenciji Beta kazali da Srdjan Aleksić bio prvi i jedini vojnik koji je otvoreno, ispred opštine, "zgadjen onim što se dešavalo na dubrovačkom ratištu", protestvovao i bacio pušku.

I pre tragičnog dana, on je u nekoliko navrata branio svoje komšije Bošnjake od nasilnika i zlikovaca.

Srdjan Aleksić imao je 27 godina kada je ubijen. Bio je juniorski rekorder u plivanju i bavio se amaterskim pozorištem.

Njegov sugradjanin Ljubiša Gluščević rekao je agenciji Beta da je "sramota" što je Trebinje 14 godina od ubistva Aleksića ćutalo o tome. On je ocjenio da je Aleksić zaslužio spomenik "veći od Njegoševog i Dučičevog", jer je odbranio čast i obraz Trebinja u zlim vremenima.

Prema riječima očevidaca, Aleksića su pretukla četvorica muškaraca u uniformama. Dvojica od njih osudjena su na dvogodišnje zatvorske kazne, dok se ne zna šta je bilo s drugom dvojicom.

Alen Glavović danas živi u Švedskoj, ima ženu i dvoje djece i svake godine posjećuje Srdjanov grob. "Plemenitost, čovječnost - sve je to krasilo Srdjana", kazao je Glavović za RTS.

RTS je najavila da će iduće sedmice emitovati i dokumentarni film posvećen Srdjanu Aleksiću.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Mar 2007, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Očigledno se radi o jednom velikom čoveku. Sigurno da zaslužuje spomenik, nije mi jasno kako to ranije nije inicirano, pre svega me čudi kako taj Glavović koji je sada već u inostranstvu nije uradio nešto po tom pitanju.

Da, sigurno je da je u istoriji postojalo ljudi koji su se zauzimali za druge, jednostavno jer su osjećali da im je to moralna dužnost data rođenjem. Sam Monteskje je izjavio: "Ja sam po rođenju čoveek, a sasvim slučajno sam Francuz." Sigurno da je i na druge dve strane bilo ljudi poput Srđana koji su se zalagali za svoje prijatelje. Rat i onako nikada ništa dobro nije nikome doneo.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2007, 21:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2007, 23:02
Postovi: 435
Lokacija: Sarajevo
Neka je vjecni mir i spokoj njegovoj dusi.....

_________________
THE PURPOSE OF A BORG QUEEN IS TO BRING ORDER TO CHAOS.

RESISTANCE IS FUTILE!


http://www.youtube.com/watch?v=4n25pdHl ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2007, 12:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2006, 11:20
Postovi: 187
bORGqUEEN je napisao:
Neka je vjecni mir i spokoj njegovoj dusi.....

_________________
PFC


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Danas sa početkom u 18h, možda i koji minut prije, na programu Alternativne televizije možete pogledati novo izdanje talkshow BUKA.
Gost emisije je Rade Aleksić, otac Srđana Aleksića iz Trebinja.
Tekst o Srđanu možete pročitati na
http://6yka.com/do/da,467


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 19 Nov 2008, 10:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Emisiju sam propustio :mad: .
Nema sta, Cuk je covjek od rijeci. O spomeniku je pricao jos prije 2 godine mozda i vise...

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2008, 13:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
То су вриједности које треба да се промовишу на сваком кораку у држави... Момак је, на неки начин, симбол града, његовог духа, и то треба што више истицати. Дати му улицу, трг, не само споменик, много тога... Можда звучи претјерано, али у том моменту, дати СВЕ, али СВЕ што имаш - ЖИВОТ, за другога, у данашње вријеме, кад си срећан кад добијеш отпоздрав за "Добар дан", "Добро јутро", од првог комшије...
Емисија на АТВ ме је погодила, и поносим се, у најмању руку, што се тако и ја зовем...

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2008, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
On je bio hrabar i posten covjek !!!!!!!!!!!!!!

Laka ti zemlja dobri covjece.......

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2009, 17:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2008, 00:31
Postovi: 201
Lokacija: Србија
То је био човек и доказ да и у најтежим тренутцима човек може да остане човек а не да постане звер.
У једној битци између Србије и Бугарске мислим, у прошлом веку су на једном бојишту сви ратници на обе стране престали са пуцањем, оставили пушке и састали се на ратном пољу да би поделили мишљења о свему... :wink: Али можда и једини такав пример...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2009, 12:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Jul 2009, 20:52
Postovi: 15
Dragi pokojni Srđane Aleksiću, ti si Obilić kakvog ja kao musliman drage volje i punim srcem mogu da prihvatim. Radije ću njegovati i sjećanje o Obiliću kao čovjeku koji se svojevoljno kao jedinka suprotstavio najjačoj sili ugnjetača svoga vremena nego da ga pamtim, kako mi to sugerišu neki tvoji sunarodnjaci na nekim taze forumima, kao Srbina koji je zaklao Muslimana. To da li ste vas dvojica bili Albanci, Srbi, Hrvati ili eskimi nije toliko bitno. Svojim postupkom jasno ste odredili kojem rodu pripadate, ljudskom, i pokušali svojim primjerom da omogućite svima nama ostalima pravo da se borimo za vlastiti život, dostojanstvo i prosperitet na ovom svjetu. U spomen na ljude poput tebe ja ću dati sve od sebe da moje djete preraste moje strahove radije nego da živi u košmarima nekih nejasnih maglovitih i ispolitiziranih prošlosti. Draže mi je da za 20 ili 50 godina bude žrtva ljudskosti nego zločinac neke mračne politike. Što se tiče gradonačelnika Trebinja, mislim da je on najmanji problem, tvoj je spomenik već izgrađen, trajniji nego što bi on ikada mogao da zacementira.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2009, 12:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
Bio je čovek pre svega i otišao je na onaj svet vršeći svoju ljudsku dužnost!Laka ti zemlja bila,celi region zna za tebe i svima si inspiracija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2009, 10:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2009, 11:22
Postovi: 47
svaka mu čast !!
sa ovakvim ČASNIM ljudima treba da se Srbi PONOSE I prave od njih HEROJE !!

i ovakve primjere treba isticati na svim stranama !!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2009, 07:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2009, 11:22
Postovi: 47
u tome i jeste vaš NAJVEĆI PROBLEM, što ste sami sebe ubjedili u neke stvari koje veze sa realnošću nemaju, što ne znate da li živite u 1389.u vrijeme kosovske bitke, ili u 1941-45. vrijeme Jasenovca, NDH ili 1992-95.....izgubljeni u vremenu i sva se ta mitomanija pretumbava u ZENESENIM glavama

kakav Jasenovac bolan 1992, haaaalo !!!

da nije obrnuto, nije džaba vaš idol Mladić rekao, kad je ušao u Srebrenicu, da je to osveta Turcima !!!!!!!! heeej !!!! koja nebuloza a koja samo potvrđuje ono što sam rekao gore, da živite duhovno još u turskom vaktu !!


nisu oni uspjeli dovoljno da naprave zločina, odnosno dovoljno JAKU vojsku je stvorio moj narod da bi se zaštitio, i samo zahvaljujući HEROJSTVU Armije RBiH koja se suprostavljala bivšoj 4 toj armiji Evrope, ja evo piskaram po forumu i tebi nastojim da razbistrim glavu....ali, uzalud vam trud svirači !!

a da su ZLOČINCI ne tvrdimo samo MI, nego ČITAV SVIJET, ali džaba je to sve pričat mitomanskim zanesenim glavama koje žive u 1389.godini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2009, 08:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Rat je počeo ubistvom srpskog svata, ubistvom Srba u Sijekovcu i na Kupersu, koje su uzgred izvršili pripadnici HV.

Da vam nije bilo Amera, pokokali bi se međusobno.

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2009, 10:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
NOVI SAD DOBIO PROLAZ SRĐANA ALEKSIĆA

http://www.rtvmo.ba/index.php?option=co ... 2&Itemid=2


Jedan od napadača na Srđana, poginuo je tokom rata , dok su ostali osuđeni na dvadeset i osam mjeseci zatvora - u prevodu nesto vise od dvije godine za tesko ubistvo (bas me interesuje koliko su te kazne zaista i odsluzili)

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 09 Avg 2009, 19:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
BlackHand je napisao:
Očigledno se radi o jednom velikom čoveku. Sigurno da zaslužuje spomenik, nije mi jasno kako to ranije nije inicirano, pre svega me čudi kako taj Glavović koji je sada već u inostranstvu nije uradio nešto po tom pitanju.

Da, sigurno je da je u istoriji postojalo ljudi koji su se zauzimali za druge, jednostavno jer su osjećali da im je to moralna dužnost data rođenjem. Sam Monteskje je izjavio: "Ja sam po rođenju čoveek, a sasvim slučajno sam Francuz." Sigurno da je i na druge dve strane bilo ljudi poput Srđana koji su se zalagali za svoje prijatelje. Rat i onako nikada ništa dobro nije nikome doneo.


Trebala je ici emisija na RTRSu o doticnom covjeku ali je zbog provokacija-pretnji-negodovanja to obustavljeno...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 15:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Frenki je napisao:
Trebala je ici emisija na RTRSu o doticnom covjeku ali je zbog provokacija-pretnji-negodovanja to obustavljeno..


Jesi ovo cuo od nekoga "iznutra"? Ajde donekle mogu da razumijem da su odgodili zbog prijetnji ali kakvo negodovanje i cije negodovanje. Ponekad ljudima treba reci ono sto treba da cuju, a ne ono sto zele. Vjerovatno zbog ovoga ja licno sam cuo za Srdjana otprilike 13-14 godina nakon njegove smrti. Nije mi dugo trebalo da shvatim zasto je to tako. Znam kakvo je prije bilo vrijeme ali danas da RTRS nema svoje ja i da ne moze da pusti taj dokumentarac pokazuje da su bili i ostali trash tv.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 16:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2008, 15:42
Postovi: 1369
Lokacija: Republika Srpska
bosanac.ba je napisao:
svaka mu čast !!
sa ovakvim ČASNIM ljudima treba da se Srbi PONOSE I prave od njih HEROJE !!

i ovakve primjere treba isticati na svim stranama !!
Još da je takvih bilo i na "drugoj" strani....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JzvLxu-a ... re=related
NEKO U ŠEŠIRU NEKO NA PEHARU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 16:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jedna američka istražiteljica će popisati sve te priče, pa moli narod u BiH da joj se javi sa svojim pričama.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
a sto americka, dje je Vuk Karadzic? ima li iko od nasih da to napise??? sve bi prodali...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs