banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 05:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Да ли подржавате рехабилитацију Потпуковника Љотића?
Да 19%  19%  [ 5 ]
Не 81%  81%  [ 22 ]
Ukupno glasova : 27
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Apr 2010, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
_zoka je napisao:
Citiraj:
Шта мислите и Димитрију Љотићу и његовом покрету ЗБОР?
Da su izdajnici....

Uz ono zločinci. Jedino je pitanje da li su veći zločinci ili izdajnici. O tome bi se eventualno moglo diskutovati...

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2010, 23:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Protiv rehabilitacije.

Najmanje zlocina su izvrsili zato sto su ucestvovali u najmanje desevanja.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2010, 14:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Ljotic = NE DOBRO

Zboru imas argumenata koliko te volja na temi cetnici, uzmi si vremena pa citaj temu i slicne teme...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2010, 10:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Apr 2010, 15:15
Postovi: 48
STRATOKASTEL je napisao:
Uz ono zločinci. Jedino je pitanje da li su veći zločinci ili izdajnici. O tome bi se eventualno moglo diskutovati...


Да ли је у људској историји било иједне војске која није учинила злочин?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2010, 10:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Apr 2010, 15:15
Postovi: 48
bila jednom je napisao:
Ljotic = NE DOBRO

...


Образложи слободно...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2010, 10:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
ZBOR je napisao:
bila jednom je napisao:
Ljotic = NE DOBRO

...


Образложи слободно...


imalo smo Dante i ja veoma dugu i istrajnu raspravu ili na temi cetnici ili partizani...ako imas vremena prelistaj, pa stavi onda ako ima neistina ovde...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 11:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Apr 2010, 15:15
Postovi: 48
bila jednom je napisao:
ZBOR je napisao:
bila jednom je napisao:
Ljotic = NE DOBRO

...


Образложи слободно...


imalo smo Dante i ja veoma dugu i istrajnu raspravu ili na temi cetnici ili partizani...ako imas vremena prelistaj, pa stavi onda ako ima neistina ovde...


Али да ли знаш да Љотић уопште није имао функцију у СДК?Самим тим не сноси одговорност за Љотићевске злочине.Љотић је био само комесар за обнову Смедерева.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 11:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
ZBOR je napisao:
bila jednom je napisao:
...

Али да ли знаш да Љотић уопште није имао функцију у СДК?Самим тим не сноси одговорност за Љотићевске злочине.Љотић је био само комесар за обнову Смедерева.


je li ti to sada ozbiljno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 12:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Citiraj:
Re: Шта мислите и Димитрију Љотићу и његовом покрету ЗБОР?


glupi nacisti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 16:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Apr 2010, 15:15
Postovi: 48
bila jednom je napisao:

je li ti to sada ozbiljno...


Ако учиш историју са википедије,на погрешном си путу,Димитрије Љотић је био само духовни вођа у СДК.
Ђенерал Мушицки је био командант.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
ZBOR je napisao:
bila jednom je napisao:

je li ti to sada ozbiljno...


Ако учиш историју са википедије,на погрешном си путу,Димитрије Љотић је био само духовни вођа у СДК.
Ђенерал Мушицки је био командант.


Формално Љотић над СДК није имао команду али реално СДК је била војнички део ЗБОР-а а знамо ко је био главни у ЗБОРУ-у, тако да...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 18:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Apr 2010, 15:15
Postovi: 48
Silvio Dante je napisao:
ZBOR je napisao:
bila jednom je napisao:

je li ti to sada ozbiljno...


Ако учиш историју са википедије,на погрешном си путу,Димитрије Љотић је био само духовни вођа у СДК.
Ђенерал Мушицки је био командант.


Формално Љотић над СДК није имао команду али реално СДК је била војнички део ЗБОР-а а знамо ко је био главни у ЗБОРУ-у, тако да...


Тачно,али ЗБОР-аши су били само језгро СДК,СДК је имао преко 10 000 бораца од којих већина није била у ЗБОР-у.
Слична ситуација и са партизанима у којима је тек сваки 8.партизан био комуниста.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 00:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
ZBOR je napisao:
Тачно,али ЗБОР-аши су били само језгро СДК,СДК је имао преко 10 000 бораца од којих већина није била у ЗБОР-у.
Слична ситуација и са партизанима у којима је тек сваки 8.партизан био комуниста.


pa ti sam sebi proturijecis...pa jezgro je i najbitnije, a zna se ko je bio ideoloski vodja...ne znam samo zasto su onda Njemci stalno njega trazili itd...pusti te price samo duhovni vodja, njegava se rijec postovala, ne samo od jezgra, vec se njega pitalo i od strane Njemaca...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 17:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Apr 2010, 15:15
Postovi: 48
Десничарско удружење "Наши" за рехабилитацију и пренос посмртних остатака Љотића



Slika



http://www.youtube.com/watch?v=dcY-rIhum_c


Slika



Аранџеловац-Инфо служба "Наши"

ЗАХТЕВ ЗА РЕХАБИЛИТАЦИЈУ И ПРЕНОШЕЊЕ ПОСМРТНИХ ОСТАТАКА ДИМИТРИЈА ЉОТИЋА У СРБИЈУ

Организација ``НАШИ`` започела је кампању за рехабилитацију српског великана, политичара, хришћанског мислиоца и филозофа Димитрија Љотића.
Сасвим неправедно нико до сада није сакупио снаге и храбрости да затражи рехабилитацију Димитрија Љотића човека који је својим радом и делом задужио српски народ, а лажи и сатанизацијаод стране комуниста и њихових ``нео-либералних`` наследника које се спроводе према Љотићу, актуелне су и данас.
Гомиле лажи које су сервиране за овог српског великана имају само један циљ, да умање његово дело и сакрију све оно што је кроз своју хришћанску политичку филозофију Димитрије Љотић оставио у аманет српском народу.


Slika


Још неправедније, земни остатци Димитрија Љотића налазе се у Словенији, ван отаџбине Србије за коју се толико борио. Организација НАШИ током наредних недеља поднеће захтев за рехабилитацију Димитрија Љотића и враћање његових посмртних остатака у Србију.
Лик и дело Димитрија Љотића међу српским патриотама никада нису заборављени, и сада је тренутак да му се одужимо.
Организација ``НАШИ`` позива све патриотске организације, политичке странке и појединце да нам се придруже у овој кампањи и да сви заједно покажемо јавности да је идеологија хришћанског национализма неуништива.
А гроб Димитрија Љотића у Србији нека буде светионик младим нараштајима како се служи отаџбини.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 18:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
ZBOR je napisao:
Аранџеловац-


Zajebana ova ćirilica,a?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 18:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36420
Vozio se covjek kolima (da ne pitam ko jebio vlasnika auta) po Sloveniji u sred aprila 1945. Koji ce moj u Sloveniji tada?

Daj se jednom odlucio jel on bio neko i nesto ili je bio nesto ''samo'' za Smederevo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 20:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Apr 2010, 15:15
Postovi: 48
Ljotić protiv fašizma


Šta je napisao još 1936. godine o Hitleru i fašizmu prvi čovek "Zbora"

Poštovani g. uredniče, u orkestriranoj hajci protiv D. Ljotića, od polovine oktobra, na ovamo, pojavila se u javnosti poplava kleveta i laži protivu Dimitrija Ljotića i pokreta "Zbor". U vreme progona i nezakonitog hapšenja Ljotića i članova njegovog Pokreta, od strane predsednika dr M. Stojadinovića, čiju je vladu Ljotić zvao nenarodnom, Jugoslavija je tada 1938. bila seljačka zemlja.

Oko 76% stanovništva države bavilo se zemljoradnjom. Tada je Ljotić govorio i propovedao da u naš Parlament treba uvesti 200. seljaka i 70 članova radnika i zanatlija po esnafima kao narodne poslanike . Da li su ovi predlozi, gospodo, bili fašistički kao što vi tvrdite?

Nema tržišta

Vaš izanđali "fašizam" koji imputirate Ljotiću, odavno je mrtav, i izgubio je prođu potpuno, jer više ne postoji tržište za unovčenje vaših kleveta, vi ste promašili. Pošto vi niste u stanju da kritikujete načelno, Načela i Smernice pokreta "Zbor", vi ponavljate ofucane fraze, za koje nema više pazara bilo gde. Dimitrije Ljotić je odredio svoj stav i "Zbora" prema fašizmu i nacizmu u listu Otadžbina, još 1936. u napisu: "Ni fašizam niti hitlerizam, već"Zbor". U napisu je objasnio zašto odbacuje oba pokreta.

Oni se temelje na postulatima paganskog Rima i paganskih Germana. Fašizam je, nastavlja Ljotić, obožavanje sile i države, koji su polu božanstvo. Hitlerizam na drugoj strani, temelji se na paganskim germanskim mitovima - od prikivanja Sigfrida za stenu, do Hitlerovog rasizma. A "oni koji vide božanstvo u rasi, klasi i državi ne boje se Boga i nameću svoju volju putem diktature. A ova je strašna i kad je nametnuta od ljudi koji u Boga veruju, a kamo li od bezbožnika."

Osnova "Zbora" proizilazi iz hrišćanskog učenja na kojoj se temelje zboraška Načela i Smernice. O Evropi njegovog vremena, Ljotić je govorio: "... Ceo procvat i postignuće Evrope, izraslo je iz hrišćanskih osnova". U našim danima, kaže Ljotić, postoji verovanje: "dajte nam ljude čelične volje, discipline i odlučnosti da nam upravljaju, to može biti bez hrišćanstva. "I što je Evropa tražila to je i dobila" završava Ljotić. "Dobila je Musolinija, Staljina i Hitlera"!.

Kad je profesor jugoslovenske književnosti kembridžskog univerziteta, čitao Ljotića u originalu, napisao je jedan prikaz, koji je počeo sa klevetničkim frazama (kao danas); "... Ua fašista, izdajnik, kvisling, kolaborater", sve sami upljuvci, "koji isključuju svaku dalju diskusiju". Isto danas, čini "Grupa intelektualaca, predvođena od g. D. Tošića i drugih .

Njihov pokušaj degradiranja promašiće kao i Stojadinovićev. Politika za vreme Stojadinovića bila je osuđena od Okružnog Suda da plati oštetu i objavi presudu na Prvoj strani lista. Presuda nije nikad objavljena, jer je uživala pokriće korumpiranog Stojadinovića . Dok je još bio na vlasti, Stojadinović će uhapsiti Ljotića i sve vodeće Zboraše. A njegov naslednik D. Cvetković, ponovo će uhapsiti Ljotića i Zboraše mladu generaciju Jugoslavije i staviti ih u koncentracione logore.

Preporuka

U pogledu podmetanja anti semitizma, religiozne netrpeljivosti, nek posluži ovaj primer u odnosu na Ljotića. U toku juna 1940. Ljotić je držao predavanje u Banja Luci diplomiranim studentima Komercijalne Akademije. Tom prilikom jedan diplomac, musliman, upitao je Ljotića: "gosp. Ljotiću, ja sam musliman po religiji, da li ima mesta muslimanima u Vašem Pokretu?"

Dimitrije Ljotić je odgovorio: "Islam i Hrišćanstvo su dve velike svetske religije. Vaša pripadnost islamu ne samo što nije smetnja za stupanje u "Zbor", već je dobra preporuka. Zatim za reč se javio diplomirani student iz Dervente Ignat Grof. sledećim rečima: "Gospodine Ljotiću ja pripadam jevrejskoj religioznoj zajednici. Da li ja kao Jevrejin mogu stupiti u Zbor"?. Ljotić je odgovorio: "...Hrišćanstvo, Islam i Judaizam jesu velike svetske religije . Vaša pripadnost judaizmu nije uopšte smetnja, već preporuka za stupanje u Zbor"!. Moj svedok je G. V. koji je tada bio diplomirani student Komer-cijalne Akademije.

Gospodinu Desimiru Tošiću, Ad Peronam

Nekoliko reči koje ću reći odavno su mi bile poznate i nikad ih i nigde nisam upotrebio. Niti bih to sad učinio, da Vi i Vaša grupa koju predvodite, ne klevetaju bez razloga i mene i grupu kojoj pripadam. Vi ovde lomite kardinalni demokratski postulat pojedinačne, ne grupne, odgovornosti . Ovo je pravni, a takođe i društveni princip sociologije.

Ćorava posla

Moram da Vam kažem nekoliko reči ne da vas unizim, i vređam već da znate, da vi činite veliku uvredu Vašim harangama sa vašim prijateljima Zboru i njegovim članovima. Vi ćete se svakako setiti Vašeg teškog momenta u životu u Beču pred kraj 1944. Tada ste vi i članovi Vaše grupe (omladinske) D. M. bili u teškoj situaciji .

General Nedić tada je bio u Beču, i instruisao je svog šefa Kabineta Boška Kostića i D. K. da Vam na svaki način pomognu, Vašoj Grupi 501. Vas je pomagao D. K. Nije ni hvalu tražio niti naknadu . A Vi ste našli za shodno da ignorišete Nedića i samog D. K. i da tražite pomoć od Sonder Firera Kljberga.

To je Vaš izbor g. Tošiću. Ja ne kritikujem niti ovde izlažem nevolje ni Vaše ni moje tih dana. Ja sam se tada povlačio iz Crne Gore gde su izbegli narod i vojska pretrpeli veću Golgotu od one srpske 1915.

Ljudi koji danas klevetaju mrtvog Ljotića više od pola veka, svakako boje se mrtvog Ljotića. Zašto? Zato što je mrtav Ljotić jači ne samo od grupa "intelektualaca" koji ga blate, već i od sedam divizija takvih kritičara. Mladi ljudi traže i nalaze u Ljotićevoj filosofiji smisao života i postojanja.

A filosofija je kao i termini koje često upotrebljavamo: kao pravda, istina, lepota, milost, žalost, nepravda i slični koncepti, koji se ne mogu kvantificirati, a koji su deo naših duhovnih bića, i služe kao pokretačka životna snaga. Mlada generacija traži osmišljenje koncepta, koje navedoh u društvenoj filosofiji. Profesor E. D. Goz je davno uvideo ovu snagu mrtvog Ljotića, i klevetnicima preporučio da se ostave ćoravog posla klevetanja.

Ostajem sa poštovanjem i zahvalnošću, ako publikujete ovaj napis.
ODANI STANIŠA VLAHOVIĆ,
Birmingem, Engleska


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2010, 04:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
То је било 1936 године али његови чланци из 1945 говоре нешто друго.

Ова организација наши почиње опасно да се губи. Од рехабилитација нема ништа.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2010, 12:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Silvio Dante je napisao:
Од рехабилитација нема ништа.


Pošto je ovo mišljenje većine koja je diskutovala na ovu temu, mislim da je dalja diskusija beskorisna.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2010, 15:53 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2010, 11:21
Postovi: 8
Saradnici fasista


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs