banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Maj 2024, 09:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1628 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Jul 2016, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5795
Lokacija: Banja Luka
Koji je stvarni omjer kada se izbije 196000 Bosnjaka?

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 09:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9861
Lokacija: Далеко од раја
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/U- ... oce/377170

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 10:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8795
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
filozof sa vrbasa je napisao:
ne znam otkud nezavisnim ti podaci ako oni zvanicno nisu objavljeni, ali to ce i meni biti kontrola popisao sam dva mohikanca

zanimljivo da u pelagicevu i donjem zabaru ima hrvata malo manje od srba, a mislio sam da su to srpska sela

bosnjaka ima poprilicno u teslicu, a mislio sam da ih nema tamo


Obudovac , Donji Zabar i Pelagicevo....nema tamo ni musli ni croasana od sredine 92.....ovi koji su "popisani" tamo su "protjerani,nestali u akciji,otjerani u logore,ubijeni" i odjednom se pojavise nakon 26 godina.....odakle se stvorise da mi je znati samo!?!?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2525
Ja mislim da je hitno potrebno proglasiti genocid i u Prijedoru. Jos sa tim genocidom oni ce doci sigurno na 60%.
Mislio sam da ce popis biti sprdnja, ali je ovo prevazislo sva moja ocekivanja. Pogotovo ove situacije za maloljetnike, odnos glasaca/stanovnika...itd

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 13:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Jbt, da je genocid ovako djelovao na Srbe bilo bi nas 50 miliona.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Резултати су такви какви јесу, попис је био такав какав јесте. Упркос јасном инжењерингу са бошњачке стране, јасно се види гдје је било "чишћења" и кога гдје недостаје у односу на 91. И сада, умјесто да наша власт буде паметна и покуша ово некако окренути у нашу корист, они кажу како ни не признају попис и одоше на одмор па ће расправљати о даљим корацима послије љетне паузе. Набијање главе у пијесак, једва да ишта и вири. И ето, као и са свим другим стварима, вртиће се то још који дан по медијима, већ разводњено, помињу се Ескими и слично, док не пресахне интерес у потпуности.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 14:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
ssaassaa je napisao:
Koji je stvarni omjer kada se izbije 196000 Bosnjaka?

Како рекох раније, сва та прича о томе има ли "њиха" преко 50% или нема је потпуно небитна, кад је и код њиха и код нас просјечна старост становништва око 40 одина. Значи има се неких колико 5-10 година максимално да се нешто уради по питању прираштаја а онда је пиши пропало. Свима.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 14:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
sinip je napisao:
ssaassaa je napisao:
Koji je stvarni omjer kada se izbije 196000 Bosnjaka?

Како рекох раније, сва та прича о томе има ли "њиха" преко 50% или нема је потпуно небитна, кад је и код њиха и код нас просјечна старост становништва око 40 одина. Значи има се неких колико 5-10 година максимално да се нешто уради по питању прираштаја а онда је пиши пропало. Свима.



Mislim da je nama propalo, a muslimani imaju čini mi se pozitivan prirodni priraštaj tako da će nas polako izgurati iz BiH...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 14:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Мислим да је "званични" податак 39+ за Федерацију и 40+ за РС. Значи у 5 дека...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 15:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
Bez obzira što ni oni nisu mladi, mislim da će tendencija biti da imaju sve više i više djece...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 15:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
To bi se moglo desiti, ali ako pocne masovno naseljavanje Arapa sirom nenaseljenih prostora po Federaciji. Stanovnistvo koje se doselilo iz Novog Pazara takodje ima jak prirastaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 15:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
sto se tice srba, u citavom multietnicnom i multikulturnom kantonu sarajevo ima 13000 srba, dok jebeni podjeljeni i nemultienicni grad mostar ima 4000, a 91 25000, gdje ste sarajevski multietnicari

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 15:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
filozof sa vrbasa je napisao:
sto se tice srba, u citavom multietnicnom i multikulturnom kantonu sarajevo ima 13000 srba, dok jebeni podjeljeni i nemultienicni grad mostar ima 4000, a 91 25000, gdje ste sarajevski multietnicari


Sudeći po popisu, svuda... Hahahahahahahaha, ajme meni... Najebali smo, a nismo ni svjesni... :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Пошто већ трећи пост сугеришеш како се Бошњаци размножавају као зечеви и како ће нас изгурати, протјерати, шта ли већ, хоћеш ли то поткријепити неким бројевима или само лупаш?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 16:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
Klajv_Biksbi je napisao:
Пошто већ трећи пост сугеришеш како се Бошњаци размножавају као зечеви и како ће нас изгурати, протјерати, шта ли већ, хоћеш ли то поткријепити неким бројевима или само лупаш?


Ma nemam nikakve brojeve, odakle mi...
Ono na šta sam posljednjim postom mislio je da se naši mladi bračni parovi teško odlučuju na drugo dijete, a na svako sledeće još teže. Nisam mislio da se muslimani kote baš kao zečevi, ali mislim da oni sa druge strane stvarno imaju vjersku obavezu i da su to shvatili kao pravi zadatak.
Ne znam, mislim da smo mi Srbi realno zadovoljni sadašnjom situacijom. Imamo entitet i boli nas kurac. Sa druge strane, generalizovano, mislim da oni svoj rat nisu završili. Položili su oružje i sve to, ali medijski, politički i na svaki drugi mogući način se trude uzmu cijelu BiH.

E sad, ne možeš reći da od početka rata nismo jeli govna. Od tad pa do sad imaju apsolutnu medijsku prevlast, puno sposobnije političare (ovim ne mislim na bolje) i zajedničke ciljeve. Šta god da urade, koliko kod to loše bilo - Srbi krivi. Izuzev nam možda bratskih naroda, svi misle da smo pravi zločinci. Kreni od popularne kulture, filmova, igrica...
U svijetu kad kažeš da si iz BiH, svi misle da si musliman. Pa ti hajde objašnjavaj da si Srbin i da nisi iz Srbije. Da ne nabrajam dalje...

Da li je to zato što smo se u startu odrekli BiH? Možda. Ja mislim da nam je to najveća greška. Da nismo rekli "Jebla vas BiH, to nije naša država", možda sad ne bismo gledali samo reprezentaciju Srbije kad igra, možda nam zastava BiH ne bi bila trn u oku, možda nam ne bi smetalo kad nas nazovu Bosancima. Realno, od kad je BiH zemlja Bošnjaka? Hajde da kažemo Srba i Hrvata ili da budemo politički korektni Hrvata i Srba, ali da ne skrećem baš toliko od teme...

Iskreno, čini mi se da od Hrvata u BiH nema ništa. BiH neće u skorije vrijeme u EU i mislim da će dobar dio Hrvata da se iseli u Hrvatsku. Baš me interesuje ima li negdje starosna statistika po nacionalnosti, pošto kontam da će u BiH ostati samo stari...

Opet kad malo prokontam, Hrvati igraju stalno sa Bošnjacima, tako da mislim da smo u svakom smislu donji...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
jbg, mi o brojevima ti o svemu ostalom

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 16:55 
Citiraj:
U svijetu kad kažeš da si iz BiH, svi misle da si musliman. Pa ti hajde objašnjavaj da si Srbin i da nisi iz Srbije. Da ne nabrajam dalje...


Boli njih rac za BiH...


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 17:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
Milan je napisao:
Citiraj:
U svijetu kad kažeš da si iz BiH, svi misle da si musliman. Pa ti hajde objašnjavaj da si Srbin i da nisi iz Srbije. Da ne nabrajam dalje...


Boli njih rac za BiH...


Ima i toga, moja poenta je bila na njihovoj medijskoj nadmoći...

Evo sad sam skinuo rezultate popisa sa http://www.popis2013.ba.

Spoiler:
Slika

Federacija ima u prosjeku 1.70 djece po ženi, a RS 1.66.
Spoiler:
Slika

U Federaciji je 27% stanovništva nikad udavano ili ženjeno, a 60% udano/oženjeno.
U RS je taj broj 27%, odnosno 57%.

Ovako, te razlike ne izgledaju ništa posebno, ali...
Federacija ima 957 422 žena, što znači 1 627 617 djece.
U RS bi to bilo 540 715 žena i 897 586 djece.

Ne zaboravite da Srba u Federaciji maltene i nema, a muslimana u RS ima itekako. I šta mislite koliki je postotak tih mnogočlanih porodica u RS muslimanski? Šteta što takvih statistika nigdje nema...

Eto mislim da ovo govori dovoljno...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2016, 17:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12485
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Nemas pojma. Kakvih 1,6 mil djece ne budi lud. Imas vitalnu statistiku rodjenih/umrlih po nacionalnosti koju statisticki zavodi objavljuju svake godine i za to ti ne treba popis. Mi smo prosli poznu fazu demografske tranzicije a bosnjaci tek sad ulaze i vidjeces naglo povecanje umrlih kod njih u narednim godinama. Za pozitivu kod svih u bih je debelo kasno i nikakvim reformama se to ne moze promjeniti. Broj stanovnika ce se smanjivati kod svih i potpuno je nebitno ima li njih 45, 50 ili 55% u tom slucaju. Ovdje je bog zatvorio vrata odavno.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1628 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs