banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 04:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 190 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Okt 2014, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7807
Lokacija: Mejdan
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ClJQKY4G0Mw[/youtube]

A ova zezancija na kraju ispade... (vidjeti naslov i postove na temi)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2014, 23:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
spijo je napisao:
Radnici su za državu svi isti,bili oni u proizvodnji uslugama ili trgovini.

manitu uci da svira je napisao:
Dobro de, covjece, kako mjesas i babe i zabe i kruske..Mozda su isti sa stanovista nakaradnog fomalizma i "makroekonomskih" pokazatelja smjesne "drzave/entiteta" u kojem zivimo, elem - elementarno: onaj radnik u proizvodnji proizvede dodatnu vrijednost koja moze otvoriti novo radno mjesto a ovaj iz usluge preprodaje stranog proizvoda stvara radno mjesto u drzavi koja je proizvela proizvod.
Ti ko Dodik i Zeljkica, njima je deset hiljada novih radnih mjesta u administraciji uspjeh RS, kojekakve drzavne agencije i savjetodavna tijela i fondovi za presipanje iz supljeg u prazno..to je bre sve teret i teg oko vrata ovoj sirotinji

spijo je napisao:
A gdje sam ja to mješao radnike iz realnog sektora sa budžetlijama?Spinuješ malo sa Željkom i mojim stavom. :wink:
Veliko je pitanje da li se za mnoge polj. proizvode može reći da su novostvorena dodatna vrijednost ako su proizvedeni sa minusom i mogu konkurisati stranim proizvodima samo uz pomoć finansijskog upliva države kroz subvencije.
Što je opet teret i teg oko vrata sirotinji.

spijo je napisao:
manitu uci da svira je napisao:

Je l razumijes ti sebe kada pises? Covjece boziji, poljoprivreda u EU je zavrsila navodnjavanje sedamdesetih, protivgradne mreze osamdesetih, remehanizaciju devedestih i dvehiljaditih, nove tehnologije svake godine, sem Bugarske i Rumunije svi daju seljaku od 200 do 800 eura po hektaru itd itd
Jebo ga ti, krenuo si pricu kako mi imamo cijenu proizvoda zbog poticaja ja ti kazem da to nije tako i ende, nemam vise zivaca za ubudale pricati. Bolje po pivu mlatnuti :lol:

Neko nekoga ne razumije,jbg :D
I jedan i drugi pričamo o damping cijenama ...zar misliš da ja ne znam koliki su poticaji na zapadu :lol:
Bolje bi se razumjeli uz pivu,u pravu si. Ovako mi stalno stavljaš u usta ono što nisam rekao i sjebeš mi koncepciju:wink:

manitu uci da svira je napisao:
[
Ne sjebavam ja koncepciju, to je posao za TNS a :lol:
Pazi, subvencije su samo jedan od instrumenata za zastitu domace proizvodnje, tu je x vrsta carina (prohibitivne, antidampinske, preferencijalne, kompenzativne itd itd) pa dozvole, kvote, kontigenti i prelevmani..sve to drzava moze da koristi kako bi zastitila domaceg proizvodjaca. Obzirom na nefunkcionalnost drzave, inertnost, javasluk, pripadnost raznim uvoznickim lobijima, mitu u korupciji, taj domaci proizvodjac je najcesce ne zrtva, nego masakriran. I taman, kada mu nakon niza godina tavorenja i protesta omoguce da samo u par jebenih segmenata ostvari predonost od desetak posto dodje multinacionalni trgovacki lanac i svojom politikom ti otme i tu najmizerniju konkuretnost. Je l razumijes?

spijo je napisao:
Jest lud ovaj Manitu :lol: ..objasni mi sve ono što sam ja njemu objašnjavao
[


Vidi bate, ako ima jos negde podijum da se sam popnes i dodjelis sebi titulu :lol:
Prvo, u vezi prvih par postova - vidis da si izjednacio sve radnike, spin sa administracijom si sam izmislio. Ona je bila primjer gluposti vlade ali i dalje stoji post u kojem su za tebe radnici u Orbicu, Mepasu i Konzumu isti qurac kao i radnik u drvopreradjivackoj industriji, poljoprivredi, rudarstvu etc.;) Elem, dobio si objasnjenje i onda si krenuo u subvencije i dampning (koji su za tebe isti pojmovi, kako sledi iz zakljucka- a nisu) Domaci proizvod sa subvencijom nije proizvod proizveden sa minusom i sluzi svrsi- ocuvanju postojecih i otvaranju novih radnih mjesta, A jesi naporan, TNS je za tebe mala maca :)
Je l oces da pobjedis u internet diskusiji? Evo pobjedio si, javi se V@nji za pehar :D
PS
TNS - bate oprosti sto si reper :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 06:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Drago mi je end milo :D

A vidi vas dvojice... Tebi je prljav ruski novac :D To je na primjer 4,6 milijardi dolara kojim ce Ukrajina platiti plin ove zime. A imaju li Ukrajinci te pare? Pa imaju kredita koje ce dobiti za pomoc od EU i MMF :) Ja tako cuo na svapskom radiju, od rijeci do rijeci :P
Vide, pa tu ima mozda i nasih para. Para od kamata :P
Znaci nije meni problem cistoca tog novca. Problem je sto niko nema blagog pojma sta uradiri sa tim novcem kako bi se mogao vratiti.

Spijino izjednacavanje bilo kog Mepas-ovog komercijaliste koji dila uvoznu robu sa jednom Talijom je... Znaci strasno :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 08:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da bar hoće dati koju marku za podsticaj izvoza.
Muke naše niko ne zna :D radio ne radio svira ti (Šlagerov) radio. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 08:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tvoj gazda je, navodno, dosta tog dobio ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 08:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Jeste, ali za konditorski dio.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 08:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pa dobro, bar je tu rasterecen. Moze se koncetrisati na povecanje efikasnosti i kvaliteta u metalnom djelu.

Salim se. Drzava vam treba omoguciti pristup jeftinom novcu. Ali ne da bi ostali isti, vec da bi poboljsali kvalitet i efikasnost.

Pa tek onda vidjeti oko plata. Mozda bi se drzava mogla odreci dijela od dijela koji joj pripada od bruto plate zaposlenog u izvoznoj firmi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 09:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Muka je i sa povratom pdv na kraju godine, a ne...
Nismo od strateskog znacaja iako upumpamo u drzavu cistog, svjezeg novca :D oko 16 mil. maraka na god. nivou.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 09:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Samo Alatnica?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 09:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Prvo, u vezi prvih par postova - vidis da si izjednacio sve radnike, spin sa administracijom si sam izmislio.
Citiraj:
i dalje stoji post u kojem su za tebe radnici u Orbicu, Mepasu i Konzumu isti qurac kao i radnik u drvopreradjivackoj industriji, poljoprivredi, rudarstvu etc

Rekao sam da su isti za državu jer za njih poslodavac plaća doprinose i nisam izmislio spin sa administracijom jer si ti naveo administraciju u državnoj službi:
korpus delikates
Citiraj:
njima je deset hiljada novih radnih mjesta u administraciji uspjeh RS, kojekakve drzavne agencije i savjetodavna tijela i fondovi za presipanje iz supljeg u prazno

Citiraj:
Elem, dobio si objasnjenje i onda si krenuo u subvencije i dampning (koji su za tebe isti pojmovi, kako sledi iz zakljucka- a nisu) Domaci proizvod sa subvencijom nije proizvod proizveden sa minusom i sluzi svrsi- ocuvanju postojecih i otvaranju novih radnih mjesta

Tu si me sinoć isfintirao a la TNS pa sam ti ostao dužan pojašnjenja :D ...dakle,subvencije(ove kod nas) su kaljuga za mutne radnje i do njih mogu doći samo odabrani(velikom većinom oni kojima su subvencije primarni cilj a ne nova zapošljavanja) tako da domaći subvencionisan proizvod(neveo sam onaj u poljoprivredi) služi za izvlačenje i ovo malo novca iz budžeta u tajkunske džepove i društvo od toga ima samo gubitke.
Ako ti šta nije jasno možemo nastaviti u kafeu da ne spamamo temu,primjera u moju korist je milion i s pravom od Vanje zaslužujem tron :wink:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 10:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
The_new_Statesman je napisao:
Samo Alatnica?

Da. Konditorski dio je jaci.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 10:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Bitniji je Vukoje sa desetinom zaposlenih. :)
Prije par god proglasen najboljim privrednikom, a moje firme ni iz korova. Od nasih para zivi grad (plate radnika ostaju u prodavnicama, marketima, pijaci... osjete svi).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 11:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jbg. Da je na ovu krizu jos stotinjak takvih firmi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 13:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
spijo je napisao:
[
Rekao sam da su isti za državu jer za njih poslodavac plaća doprinose i nisam izmislio spin sa administracijom jer si ti naveo administraciju u državnoj službi:
korpus delikates


Drzava je isto poslodavac i placa doprinose na plate? Ili ti imas drugaciju viziju ekonomije?
Citiraj:

Tu si me sinoć isfintirao a la TNS pa sam ti ostao dužan pojašnjenja :D ...dakle,subvencije(ove kod nas) su kaljuga za mutne radnje i do njih mogu doći samo odabrani(velikom većinom oni kojima su subvencije primarni cilj a ne nova zapošljavanja) tako da domaći subvencionisan proizvod(neveo sam onaj u poljoprivredi) služi za izvlačenje i ovo malo novca iz budžeta u tajkunske džepove i društvo od toga ima samo gubitke.
Ako ti šta nije jasno možemo nastaviti u kafeu da ne spamamo temu,primjera u moju korist je milion i s pravom od Vanje zaslužujem tron :wink:
[/quote]
Ajde? RS je prosle godine izvezla preko 100 milionaq eura poljoprivrednih proizvoda i raznih pica, to je sve gubitak?
Ajde nabrajaj primjere koji su izvukli poticaje, jedno stotinu od tih milion, ne treba mi vise. Cekam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 13:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ejs sad stotinu...to traži vremena :D
ali navest ću ti jednog koji vrijedi za stotinu..Farmalend :evil3:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
spijo je napisao:
Ejs sad stotinu...to traži vremena :D
ali navest ću ti jednog koji vrijedi za stotinu..Farmalend :evil3:


Pazi, zasto nisi naveo npr Sava BN, neku mesnu industriju, npr vocarsku zadrugu Gradiska, proizvodjace jaja, gljiva, nego ti se uhvatis politickih projekata koji su sluzili za pranje para potrebnih stranci a koji ce na kraju opet opstati kao privredni subjekat. Nisu svi u proizvodnji i poljoprivredi prevaranti i vecina ih trazi svoja prava, manje ili vise uspjesno. Kljucna rijec je proizvodnja, od metalne matice, drvene daske.. do jagode ili usluga koja podrazumijeva visokoobrazovano specijalizirano znanje, od zubne protetike i plasticne hirurgije do izrade softvera.
Najlakse je staviti Ajvar na policu, prodati, skinuti marzu i pdv i platiti proizvodjacu za 60 dana (a tu ima prevara nad dobavljacima koje nadilaze nivo subvencija). U drzavnu kasu se sliju doprinosi koji su svi minimalac a radna snaga je svakako jeftina, dok ogroman dio zarade ide izvan drzave. Ako pri tome i onaj dio koji ide proizvodjacu u vecini ode van a maleni komadic uvozniku, onda nema napretka. Missim, nema tu nikakve filozofije, sve je jasno ko dan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
Jbg. Da je na ovu krizu jos stotinjak takvih firmi...

Evo npr usluga prevoza
Cuo sam da npr Aerodorom BL ne radi kao aerodorm Tz jer autobuski lobi mitom odrzava DNS. Tim prevoznicima bi jeftini letovi ubili odvoz i dovoz TNSa i rodijaka, Je l ovo sad pozitivan primjer, gdje je mito odrzalo 100 soferskih radnih mjesta? :lol: :lol:

Ovo TNS, DNS.. nekako sumnjivo zvuci 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 14:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ajd da vidim ko će me prvi poslušati :D

"pobjeda u raspravi na forumu je isto što i pobjeda na paraolimpijadi...i ne mijenja činjenicu da si osoba sa posebnim potrebama 8) "

ovo sam i jednoj kolegici uživo pokušao objasniti,ali nisam bio ovako grub kao prema dvojici :lol: :lol:

zasad mi spijo djeluje bliži...kvota 1,40 na njega,da će prvi odustati! :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Schlager je napisao:
ajd da vidim ko će me prvi poslušati :D

"pobjeda u raspravi na forumu je isto što i pobjeda na paraolimpijadi...i ne mijenja činjenicu da si osoba sa posebnim potrebama 8) "

ovo sam i jednoj kolegici uživo pokušao objasniti,ali nisam bio ovako grub kao prema dvojici :lol: :lol:

zasad mi spijo djeluje bliži...kvota 1,40 na njega,da će prvi odustati! :D


Kolika je kvota na tebe na temi SDS? :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 14:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
:lol: :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 190 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs