banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 00:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9572 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 479  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Apr 2014, 10:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
словачки ми се чини најсличнији српском, први пут кад сам срео словаке могао сам их разумјети без проблема, а и они мене.
руски могу да скапирам кад је писан, кад их слушам и не иде ми баш.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Donjeck ne odustaje, Lavrov ih prodao u dogovoru s Putinom ili je Rusija konacno naucila voditi politiku kao Wajthaus - jedno pricaj -drugo radi :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 10:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Meni ovo liči na predaju ali ko zna šta sve tu ulazi u dogovor.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 11:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Uvijek se sjetim jedne anegdote drugara iz ceske . . .

"Eto ne dobže, eto prdaljka" :D :D :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 11:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
NenadV je napisao:
Slavenski jezici su slični i za nekoga ko govori bilo koji iz te grupe jezika učenje ruskog ne bi trebalo predstavljati veći problem. Slovenački ne govorim ali ga mogu do određene mjere razumjeti. Isto se odnosi i na slovački. Makedonski sam naučio za 2 i po mjeseca. Razumijem dosta i bugarski jer je sličan makedonskom.



Jesu slični, neki manje neki više, ali svi slavenski jezici su slični.
Samo sumnjam da bi se npr. ruski ili poljski dali naučiti za 2 i po mjeseca kao makedonski.

Neki dan sam gledao emisiju u kojoj je gosotovala neka ukrainka. I rekla je da je razlika između ukrainskog i ruskoga kao između hrvatskog i slovenskog.
Što me je iznenadilo. Jer sam uvijek mislio da je to nešto ala hrvatski-srpski.
Što znači da su se Rusi dobro trudili da nametnu svoj jezik susjedima. Jer takva je nekakva razlika i između bjeloruskog i ruskog. A i gore se ruski govori većinom.

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Rocker je napisao:
Uvijek se sjetim jedne anegdote drugara iz ceske . . .

"Eto ne dobže, eto prdaljka" :D :D :D

"Mamenko, sonce me opalivalo"
"Bole sonce od karenko"
:D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 12:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Čiko je napisao:
NenadV je napisao:


Neki dan sam gledao emisiju u kojoj je gosotovala neka ukrainka. I rekla je da je razlika između ukrainskog i ruskoga kao između hrvatskog i slovenskog.
Što me je iznenadilo. Jer sam uvijek mislio da je to nešto ala hrvatski-srpski.
Što znači da su se Rusi dobro trudili da nametnu svoj jezik susjedima. Jer takva je nekakva razlika i između bjeloruskog i ruskog. A i gore se ruski govori većinom.


to si gledao onu malu frustriranu prdaru na tv Zagreb tj. na HTV-u, izrekla je laz a da nije trepnula, dobro da nije uporedila ruski i ukrajinski kao japanski i engleski.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 12:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
Čiko je napisao:
NenadV je napisao:


Neki dan sam gledao emisiju u kojoj je gosotovala neka ukrainka. I rekla je da je razlika između ukrainskog i ruskoga kao između hrvatskog i slovenskog.
Što me je iznenadilo. Jer sam uvijek mislio da je to nešto ala hrvatski-srpski.
Što znači da su se Rusi dobro trudili da nametnu svoj jezik susjedima. Jer takva je nekakva razlika i između bjeloruskog i ruskog. A i gore se ruski govori većinom.


to si gledao onu malu frustriranu prdaru na tv Zagreb tj. na HTV-u, izrekla je laz a da nije trepnula, dobro da nije uporedila ruski i ukrajinski kao japanski i engleski.


Pa ona je iz Ukraine, što da joj ne vjerujem?
Jeste očigledno da je ona za ovu sada Kijevsku vladu. Tu čovjek može očekivati da je pristrana. Ali ne vidim razlog zašto bi "lagala" o razlici u jezicima.

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 13:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
из истог разлога из ког муслимани српски зову бошњачки

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 13:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
ne vidis razlog zasto bi lagala ? buhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahaahaaaa....

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 13:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
ne vidis razlog zasto bi lagala ? buhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahaahaaaa....


Dobro, da li ti kažeš da su ukrainski i ruski skoro ko jaje jajetu. Ili hrvatski i srpski? A ne kao npr. srpski i slovenski?

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 13:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
da skoro , i pored ona dva,tri , slova razlike. ne znam dal se kaze sjekira ili shekira.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 13:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
da skoro , i pored ona dva,tri , slova razlike. ne znam dal se kaze sjekira ili shekira.


A ako su skoro kao jaje jajetu, kako onda objašnjavaš Suržik, Trasjanku i Balačku?

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
slicno kao ku....c i penis.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Knjizevni jezici se razlikuju, posebno pravopis i gramatika.

Kolokvijalni jezik koji je u upotrebi u najvecem dijelu Ukrajine je "Suržik" i predstavlja mjesavinu ruskog i ukrajinskog.
Ukrajinski koji se govori npr u Lavovu vise lici poljskom nego ruskom.

Ostaje cinjenica da 99% ukrajinaca odlicno razumije i govori ruski, a relativna manjina u stvari odlicno vlada ukrajinskim.
I u samom Kijevu je ruski vecinski jezik, u svakodnevnom zivotu.

Zadnjih desetak godina postoji snazna tendencija ukrajinizacije, tako da su i oni koji govore ruski prinudjeni uciti ukrajinski. Ima vec pet sest godina kako su poceli sinhronizovati ruske filmove i serije na ukrajinski, knjige po knjizarama koje su na ruskom su skuplje od istih naslova na ukrajinskom, itd itd.

Imam dosta drugara iz Kijeva koji govore ruski kao maternji, ali su ukrajinski nacionalisti. To je dosta apsurdna situacija, i za nas malo teze shvatljiva, ali to je tako :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 19:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
Rocker je napisao:
Knjizevni jezici se razlikuju, posebno pravopis i gramatika.

Kolokvijalni jezik koji je u upotrebi u najvecem dijelu Ukrajine je "Suržik" i predstavlja mjesavinu ruskog i ukrajinskog.


Ne upotrebljava se Suržik u najvećem dijelu Ukraine. Nego recimo tako na jugu i istoku zemlje.

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 20:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Rocker je napisao:
Ostaje cinjenica da 99% ukrajinaca odlicno razumije i govori ruski, a relativna manjina u stvari odlicno vlada ukrajinskim.
I u samom Kijevu je ruski vecinski jezik, u svakodnevnom zivotu.

Zadnjih desetak godina postoji snazna tendencija ukrajinizacije, tako da su i oni koji govore ruski prinudjeni uciti ukrajinski. Ima vec pet sest godina kako su poceli sinhronizovati ruske filmove i serije na ukrajinski, knjige po knjizarama koje su na ruskom su skuplje od istih naslova na ukrajinskom, itd itd.

Imam dosta drugara iz Kijeva koji govore ruski kao maternji, ali su ukrajinski nacionalisti. To je dosta apsurdna situacija, i za nas malo teze shvatljiva, ali to je tako :)


Еееее ја то кад сам писао овдје, назвали су ме лудим и "под пропагандом" и баталио сам то.
А исти ти који ме назваше лудим су стављали клипове гдје се вође Десног сектора између себе свађају на руском.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 21:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Teritorija Donjecke narodne republike se iz dana u dan povecava...



Citiraj:

Aktivisti Narodne republike Donjeck su preuzeli kontrolu nad gradom Seversk u Donjeckoj oblasti, na istoku Ukrajine, objavili su ruski mediji. Sa zgrade lokalne gradske uprave i policije je skinuta ukrajinska i postavljena zastava Donjecke republike, a lokalne vlasti su objavile da će sarađivati sa aktivistima, prenela je agencija Itar-Tas. U Seversk je kamionima stiglo dvadesetak pristalica Narodne republike Donjeck, a na trgu ispred gradske uprave im se pridružilo više desetina građana Severska. Nakon kratkih pregovora, proruski aktivisti i policajci su saopštili da je grad od sada pod upravom Donjecke narodne republike.


Ovdje bi moglo biti rjesenje - federalizacija zemlje:

Citiraj:

Vršilac dužnosti predsednika Ukrajine Oleksander Turčinov i premijer Arsenij Jacenjuk obećali su "specijalni status" ruskog jezika i široku decentralizaciju vlasti, u pokušaju da okončaju proruske proteste na istoku zemlje. "Mi ćemo se dogovoriti oko specijalnog statusa ruskog jezika i daćemo garancije da će on biti poštovan", rekao je Jacenjuk, dodajući da će "velike" ustavne reforme obuhvatiti i prenos niza nadležnosti na regionalne vlasti, prenosi AFP.


Doslo im iz dupeta u glavu ili je u pitanju jeftin pokusaj prevare - na kvarnjaka? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2014, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
To da moraju mijenjati ustav, promijeniti nacin postavljanja gubernatora i gradonacelnika se podrazumijeva. Predsjednik im po ustavu ima abnormalno velika ovlastenja, tipicna diktatorska drzava.

Nego, jedna stvar je u cijelo prici jako zanimljiva, a to je indoktrinacija velike vecine proukrajinskih gradjana o nekakvom eskpresnom ulasku u EU.
Razgovarao sam sa mnogima iz Kijeva, Vinice, Lavova, Ravnog, Ivano Franskovska itd, i svi iskreno vjeruju da je ulazak u EU skoro pa pitanje dana, a ne godina ili decenija.
Nikako nisam uspio objasniti da je to proces koji traje deceniju-dvije, a u njihovom slucaju mozda i vise.

Ko i kako je u to mjeri uspio isprati mozak ljudima - ne mogu da shvatim, ali svakako je zadivljujuca uspjesnost propagadne masinerije koja se bavila tim.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2014, 11:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hUDRshRAh1o[/youtube]

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9572 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 479  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs