banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 269 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 12:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
kakva soja ,prezla i ostalo smece :-? i luk u granulama :roll: istuca se bijeli luk,doda so i voda ,to malo odstoji i naspes samo tu slanu vodu,jer od luka cevap pozeleni,

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Шајин je napisao:
Борке хвала пуно на сликама. Ја још прошле године купио бијели лук у прашку да имам кад будем правио ћевапе и никако да покушам. :angry3: и гдје си набавио ову књигу??


dve su prva i drugo dopunjeno izdanje .. od autora neko od ovih mojih iz familije svojeveremeno dobio ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
azdajica-ny je napisao:
kakva soja ,prezla i ostalo smece :-? i luk u granulama :roll: istuca se bijeli luk,doda so i voda ,to malo odstoji i naspes samo tu slanu vodu,jer od luka cevap pozeleni,
е па зато сам и био купио у гранулама, јер сам чуо да од лука позелени ћевап. али нисам знао за ту фору са водом


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Шајин je napisao:
azdajica-ny je napisao:
kakva soja ,prezla i ostalo smece :-? i luk u granulama :roll: istuca se bijeli luk,doda so i voda ,to malo odstoji i naspes samo tu slanu vodu,jer od luka cevap pozeleni,
е па зато сам и био купио у гранулама, јер сам чуо да од лука позелени ћевап. али нисам знао за ту фору са водом

moji su nekad drzali rostiljnicu i mesnicu,tako rade,cak i za sve one kobasice i sve to s mljevenim mesom ide na tu foru

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 13:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Nisam stavljao soju u smjesu za ćevape, stavljao sam je ranije u smjesu za burek i nije bilo loše. Sada sam se zeznuo sa sodom bikarbonom. Da nisam to stavio možda bi i bili čemu (i bibera sam previše stavio). Što se tiče bijelog luka u granulama, možeš ga kupiti u velikom Tempu (samo ga treba naći među ostalim začinima) i mogu ti reći da meso nije pozelenilo. Međutim, meso ima neprijatan ukus zbog sode bikarbone i čudno je skroz. Baš mi se zgadilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
_зока je napisao:
Čemu jebada tolika? Zar nije ljepše otići kod dobrog mesara i kupiti ćevape i samo ih izroštiljati?

Ma i nije. Ne znaš šta jedeš. A i htio sam da probam ove recepte što se vuku po netu. Htio sam da pravim lepinje al' ubi me prejaka reč.
Sad mi kaže ovaj drugar sa Sa foruma da treba na kilogram mesa dodati skoro pola litre vode da meso bude razabrano. Ajd znaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 13:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
од свих рецепта који постоје на нету, Вјево баш испробао оне модификације које кур*у не ваљају :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 13:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Ne znam šta mi bi da stavim tu sodu bikarbonu. :lol: Nisam je nikada ranije koristio i nisam znao da ima tako jaku aromu (i to ogavnu aromu). Čini mi se da je meso od vrata puno krvi. Bolje je probati sa plećkom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 13:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Vjevoricinus je napisao:
_зока je napisao:
Čemu jebada tolika? Zar nije ljepše otići kod dobrog mesara i kupiti ćevape i samo ih izroštiljati?


Vjevore, pa ne kupuješ ćevape tamo gdje su sedam maraka. Postoje mesnice i mesari koji drže do sebe, svoga ugleda i svoga posla.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 14:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Eh, sad mi kažeš :)
Spoiler:
Mesari koji drže do svog ugleda... :) Moj Zoka, u svijetu u kojem sveštenici siluju djecu... Možeš misliti šta mesari rade. Kakav crni ugled... Ne mogu se oteti utisku da se BL-u više ne može pojesti pravi banjalučki ćevapi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 16:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
u mesnici u mljeveno ide aman bas sva glavusa, znaci sve se odreze sto se da odrezat i obrazi i oko jezika ... tako da je kupovina smljevenog vec pripremljenog zesci zajeb ....
a sto se tice kvaliteta .. il sam ja s godinama se promjenio ili mi i mujin cevap nije sto je bio .. ove ostale tipa obelix i tako ti ja samo jedem da se zvace nema tu ljubavi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
и ја се занимам за овај рецепт за ћевапе баш зато што не вјерујем месарима ни најмање. ако ми добро испадну ови домаћи ћевапи, никада их више нећу купити. мада чисто сумњам да ће бити као куповни :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Jedan drugar iz Zadra priča da je tamo negdje kod njih jeo banjalučke ćevape i kaže: "Ako ovdje prave tako dobre banjalučke ćevape, mogu misliti kako su dobri ti u Banjaluci".
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 16:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
ja sam jedno gluvo beogradsko jutro docekao jeduci na haubi auta banjalucke cevape mislim da je neki crveni kiosk glumio banjalucku cevapdzinicu ... more ljudi i lik u razrezani hljeb ladno lopaticom trpa cevape koji uopste nisu plocice... bas sam bio pjan i cio dan sam u hotelu okapavao tu noc :D ... nakon toga znam da ljudi svasta zovu cevapom :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Шајин je napisao:
и ја се занимам за овај рецепт за ћевапе баш зато што не вјерујем месарима ни најмање. ако ми добро испадну ови домаћи ћевапи, никада их више нећу купити. мада чисто сумњам да ће бити као куповни :)

Šaja, ja sam danas skontao gdje sam pogriješio i već sljedeće sedmice probavam novu kombinaciju:
1)treba zgnječiti 5-10 čenova bijelog luka, malo posoliti i ostaviti u 3-4 dcl vode preko noći.
2)Na kilogram junetine od plećke (dva puta mljevene),staviti dvije supene kašike soli (ali dvije ravne kašike a ne dvije pune kašike), zatim nasuti vodu u kojoj je bio bijeli luk i dobro promiješati viljuškom (znači na 1kg mesa ide oko 4 dcl vode da meso bude rastresito). Smjesa treba da prenoći u frižideru.
3) Sutra dodati 3 prstohvata bibera i pola supene kašike ljute tucane paprike. Dobro izmiješati rukama, oblikovati ćevapčiće i poslagati ih u suhu tepsiju. Neka sve odstoji još 3-4 sata u frižideru da smjesa poprimi aromu.

Ni za živu glavu ne stavljati sodu bikarbonu (ne znam koji mi je bio da stavim to govno). Nemoj stavljati previše bibera jer meso pocrni i biber gori prilikom prženja.

I to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 01 Jul 2012, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Шајин je napisao:
и ја се занимам за овај рецепт за ћевапе баш зато што не вјерујем месарима ни најмање. ако ми добро испадну ови домаћи ћевапи, никада их више нећу купити. мада чисто сумњам да ће бити као куповни :)

kad vidim tatu pitacu ga za omjer svih " derivata" koji idu u cevape pa cu vam napisati,a ja imam i onaj " top" da se prave plocice :P

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 02 Jul 2012, 12:42 
E taj "top", na sta to lici, jel to ono za kobaje ili?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 03 Jul 2012, 09:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
pa takvo nesto,ali je ovo za cevape ,tj taj oblik

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 03 Jul 2012, 09:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Top je isti i za kobaje i za vapeće. Razlikuje se samo nastavak.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: banjalucki cevap
PostPoslato: 08 Jul 2012, 03:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ja od juce imam novi poredak i spreman sam 100KM da ulozim da u BL danas ne postoii bolji cevap od Mahinog pravi onaj starinski cevap i orginalni sis kojem se meso skupilo na sisu a ne oteklo ko jebeni skocbrajt kao sto je slucaj kod 99% ostalih cevapdzija.
znaci da ponovim Maho broj jedan pa deset mjesta prazno pa opet Maho

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 269 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs