banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Maj 2024, 19:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Mar 2012, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Kao što sam napomenuo, ne mislim se baviti ni jednom verskom zajednicom niti imenovati iste već izneti svoje razumevanje ove tame.Svakome je dozvoljeno pitati ako smatra za shodno i ako to pitanje nije u smislu ismejavanja. Uvek ću rado na sva dobronamerna pitanja odgovoriti.

Danas na žalost u mnogim verskim mestima nema manifestacije sile Duha niti Duhovnih darova a razlog je ne dozvoljavanje istom da čini svoje i da vodi On crkvu jer to čine ljudi po svojim šemama i programima.Nikad Duh Sveti nije bio toliko ožalošćen kao danas, a razlog je taj što ljudi pokušavaju obavljati posao Duha.Svedok sam mnogih Duhovnih darova u mom okruženju i sam sam zahvalan za dar.

Ko prima Duhovni dar?
I Kor. 12. 7 Verom u Isusa Hrista postajemo deca koja se kaju i prihvataju žrtvu pomirnicu i TAD Duh sveti dolazi u vernika i takva osoba nosi dar u sebi i služi zajednici po DARU. Tamo gde DAR nije uslov za službu već ljudska merila i akademska zvanja tamo nema Duhovne službe već ljudska po ljudskom intelektu i okviru.

Ko određuje ko će koji dar dobiti?
I Kor. 12. 11 Dakle svako dobija dar ko je Duhom rođen kroz VERU. Darovi su razni i različiti jer su i naše duhovne sposobnosti različite.
Duhovni darovi su ALAT kojim trebamo stići do cilja a to je doneti plod Duha a to je savršena ljubav kroz ppoznanje Boga. Gal. 5. 22-23 Čiji Duh ulazi u nas i kad? Rim. 8. 9 I Kor. 6. 17 Znači prihvatanjem Isusa kao spasitelja primamo Njego Duh.
Možete čuti da neko kaže kako je za njega Isaus veliki čovek ili veliki prorok a ja vam kažem da Ga đavoli više poštuju jer su rekli da je On sin Božji.I đavoli veruju ali ne primaju Duha večnog života, zašto?
Zato što neće da prihvate Isusa za pomirnicu i da se pokaju.

Darovi su različiti jer su i naše sposobnosti različite I Kor. 14. 4-5 Ovde vidimo da ppostoji hijerarhija u važnosti darova odnosno da nisu svi isto vrednovani. Da čujemo bar deo redosleda I Kor. 12. 28.

Koji su znaci na osobi koja je Duhovno rođena:
Ona je priznala svoju grešnost i pokajala se a pokajanje znači krenuti u suprotnom pravcu življenja.
Menja navike i to čini Duh u njoj.Rado čita Pismo, rado govori o Bogu, rado je u zajednici sa vernima.
Rado po daru služi braći,ne robuje porocima niti zlih reči jer Onaj u njoj to ne upražnjava. Ta osoba živi po Duhu a svoju volju je priklonila volji Božijoj.

Kako je u početku prva crkva počela sa krštenjem Duhom?
Dela 2. 1-11 Oganj-plameni jezici se tad pojaviše i više nisu pokazatelj jer je tad to bio znak da bi poznali obećanje.
Da li je njima trebao dar tumača kezika? Naravno da nije zbog hitnosti propovedanja jevanđelja na mnogim jezicima.
Kako se danas poznaju kršteni Duhom?
I Kor. 1-10 Da li svi Duhom kršteni moraju da govore jezike? i Kor. 12. 29-30 dakle Duh je jedan isti a darovi RAZLIČITI i govor u jezicima je među najmanjim darovima i ne mora ga svako dobiti.

Ko je dobio manji dar a revno čita i izučava i moli tražeći znanje i vršeći molitvu vremenom prima veći dar da može zajednici služiti pod uslovom da je u zajednici.

Kako se koristi dar jezika:
I Kor. 13. 4-6, 9, 11-16,19, 27-28
Kad smo poverovali i spašeni postali da li možemo otpasti?
Jevrejima 2.1 Koji je uzrok otpadanja? Efes. 4. 30-32
Ako ne opraštamo da li će nam biti oprošteno....kako molimo u Očenašu?
Ako imamo dar Duha a nastavimo da činimo volju tela svesno grešeći ne kajući se da li ostajemo u blagodati...ne.
Da li to znači da smo postali savršeni ako smo primili dar? I Jovanova 2.1
Službe idu po darovima.Ovde ćemo govoriti o službama koje su date za izgradnju tela Hristova-zajednice vernih.
nastaviće se ...

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
1.Apostol (poslan po zadatku) I Kor. 12. 28-29 Efes. 4. 11 Dela 1. 26 ; 13. 1-3 ; 14.14 Rim. 1.1
I Sol. 1.1 ; 2.7
2. Prorok nosilac poruke,uputstva, opomene,utehe I Kor.12. 10; 14. 3 I Sol. 5.19-20
3. Evanđelista nosilac radosne vesti i osnovnih istina o grehu i spasenju Dela 21.8 II Tim. 4.5
4.Pastir je dušebrižnik koji brine o vernicima i njihovim potrebama Dela 20.28 I pet. 5. 1-4
5. Učitelj Duhom obdaren da ispravno razume i prenese spoznaju reči Božije pod kontrolom Duha svetog. Rim. 12.7 Mat. 19. 20 II Tim. 2.2

napomena:Dar učitelja se DOBIJA kao dar i to se NE UČI niti dobija diploma.VEOMA malo osoba poseduje taj dar jer mahom upisuju fakultete teologije i od ljudi stiču znanje i razumevanje a to je različito u svakom pogledu od onog što ljudi predavaju studentima. Postoji niz pokazatelja kao prvi je da se ne uči DAR,niti se naplaćuje svoja usluga jer ona nije stečena ni zalužena već primljena,dar potvržuje pisanu reč,Duh potvrđuje dar a dar Duha.

6. Mudrost taj dar služi da se donese prava odluka i čuva od bezumlja. Taj dar delimično imaju i pastiri i učitelji i evanđelisti kao i proroci.
7. Znanje taj dar sakuplja Biblijske poruke i razrađuje ih i objašnjava otkrivenja, taj dar se dobija dužim izučavanjem Pisma.
8.Vera,to je dar odanosti i postojanosti u najtežim momentima i tad se dar ispoljava u sili kad većina vernih klonu.
9. Razlikovanje duhova ovaj dar je specifičan i ide obično u sklopu većih darova i razlikuje po nauci ko kome služi.
10. Dar pomaganja je pobuda data u srce da pomaže siromašne,obilazi bolesne i telesno je aktivna u pomaganju Dela 9. 36-39
11. Dar upravljanja organizacija, rukovođenje,postavljanje ciljeva i mobilizacija za izvršenje istih. Dela14.23 ITim.3. 1-.7
12. Dar davanja ne sebično pomaganje, Rim. 12. 8 Mat. 25. 34-40
13. Tešitelj Rim.12.8 Dela4.36
14. Iscelitelj (terapeut) osoba koja ima dar da rečima ili dodirom ili molitvom dovede Božijom milošću do iscelenja tela.Iscelenje dolazi samo kad je to Božja volja i kad se Bog proslavlja kroz to.Postoji mogućnost da starešine pomažu uljem pomazanja grešnog i bolesnog i da mole molitvu vere i Bog će isceliti zbog molitve pravednika na slavu sebi po reči datoj.
15. Čudotvorac Matej 8.23-27 Marko 6.2 Jovan 2. 10 ; 6,14, Služi za dokazivanje sile Božije i potvržuje Božije sledbenike sa tim darom.Taj dar je bio primaran u početku i biće dominantan na kraju vremena milosti.
16. Tumač jezika, je dar koji razume ne razumljive jezike koji nemaju gde da se uče niti ih ligvisti mogu prevesti to čini dar.
17. Dar jezika I Kor. 12.10,28,30 ; 14. 2-28, 29

Un nastavku bih se osvrnuo na imitaciju i prepoznavanje lažnih darova od duha pobune.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 17:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Obično prvi čas kandidatima za krštenje nudim saznanje o tome kako je Bog sve dobro stvorio i upoznaju uvod u Bibliju i greh i posledicu greha.Tad se prelazi na obećanja o otkupu greha i objašnjava ceo žrtveni sistem u kratkim crtama sa 7 praznika koji su trasa ka cilju. A onda prelazimo saznavši kako smo otkupljeni šta ćemo primiti i čemu služi isto a to je ovde tema. To je prvi čas koji malo duže traje od zemaljkog sata :D
Treba zapamtiti da su SVI Duhovni darovi dati od Boga za korist čoveku.
Bog je veran i obečao je da on neće dati zmiju umesto ribe a oni što ne poznaju Boga oni mu ne veruju i misle da je ipak Bog dao zmiju svojima a to je greh ne verstva.

Sve što Bog čini satana kopira.Zato postoje provere-kušanja darova i to je veoma lak posao. Može se neko predstavljati kako god želi i činiti šta god želi to se jako lako prepoznaje po Pismu.
Ovde ćemo pogledadi imitaciju sledećih darova jer se oni najviše praktikuju:
Dar jezika-Ko govori u jezicima neka se u tren zaustavi i u UMU postavi pitanje,,DA LI JE ISUS HRIST GOSPOD?,, ,,Da li je Isus došao u telu?,, ,,Da li je sveta krv Isusa Hrista?,, Božji duh će vam odmah sa radošću potvrdno na sve odgovoriti, dok će drugi krivo odgovoritri ili ćutati.
Osoba koja živi svetski i moli se nekome drugom osim Bogu ili vrača ili priziva duhove ili upražnjava neke druge stvari i opija se ne prima od Boga dar jer dar od Boga SLUŽI za ZAJEDNICU ili ako je jezik samo u pitanju za izgradnju te osobe dok ne ojača.

Ako vidite mnoge scene gde u crkvama ljudi govore u jezicima oni su po veri primili od BOGA taj dar ali , ali će debelo primiti ono što će primiti što nisu Boga proslavili već ismevali i ružili i na sablazan svetu bili i čuće se ona najtužnija izjava u Pismu Matej 7 glava.

Iscelitelji-KOJI VIČU IZ GRLA i koji DIŽU RUKE A BOLESNIK PADA PRED NJIMA i koji NAPLAĆUJU SVOJ DAR i kome se BOLEST VRATI bio je kod lažnog oscelitelja. Danas takvih imate milione. Setite se narode moj kad je kleknuo Ilija i izgovorio molitvu kako oganj sve spali a kako su 450 lažnih vikali i sekli se i ništa nije bilo. Božji znaju da njihov Bog čuje a lažni viču koliko ih grlo nosi i tresu se i bacaju jer nemaju Duha mira već bunta.

Čudotvorac-čini razne stvari da ZADIVI gledaoce.Čini čuda za zadobije HVALU i APLAUZ.
Čini svašta da DOBIJE NOVAC.Čine čudo da SEBE PROSLAVE. To su lažni.

Prorok-proriče ZA NOVAC.Proroče MILE REČI. Proriče ZAKLINJUĆI SE. Proriče pa se u potpunosti ne ispuni.Proriče suprotno Biblijskom tekstuAko NE ŽIVI PO PISMU lažni je.

[b]Učitelj-
Ako UČI ZA NOVAC.Ako uslovljavaju spasenje DELIMA tela ili DELIMA zakona, ako uče da NEMA OCAili SINA ili Svetog Duha.Ako uče da je Duh prirodni element.Ako IZVRĆU PISMO. Ako DODAJU ILI ODUZIMAJU (tu se podrazumeva i izostavljanje celog Pisma za učenje).Ako uče da je Isus došao kao Duh.Ako imaju nekog ispred Boga. Ako ne žive po Pismu. To su lažni ili ljudski učitelji.

Nitio jevanđelisti smeju naplaćivati, niti učitelji niti proroci, nitiiscelitelji ni čudotvorci jer su džaba dobili i džaba moraju dati bar božije sluge a ljudske platile ljudima i od ljudi naplaćuju.
Možete čuti ili videti kako neko položi ruku na nekoga ili samo je usmeri i narod pada govoreći da je to sila duha i jeste sila duha ali ne SVETOG DUHA jer Sveti Duh prvo osvedočava o grehu i sudu i uči čoveka i teši i daje mu MIR.

Oni se pozivaju na Danila po pitanju padanja Dan.8.16-17; 10.8-9
Duh sveti NIKAD NIKOG nije bacao niti satirao. Danilo je pao jer je kod njega STAO moćni ANĐEO GAVRILO čija sila i slava ga oboriše a ne DUH. Nedajte da vas varaju budite trezni i stražite nad sobom. Zar Pavle nije rekao da se već tad činila tajna bezakonja i sad je više ima u crkvi nego zakona i istine.

Manifestacija Duha:Ko ji duh kako se manifestuje vi sami vidite.
I Carevima.18. 27-29, 36-38 Marko 1.26; 9.20 Luka 4. 33 ; 8.28 Matej 4.8-9
A ovde: Rim. 8.15-16
Bog vas blagoslovio i dao MIR koji prevazilazi svet.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 18:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
http://www.youtube.com/watch?v=nyFIQZGQ ... re=related



http://www.youtube.com/watch?v=93g-V2sr ... re=related

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 18:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
http://www.youtube.com/watch?v=X-TEXgMb ... re=related

Bože daj nam da postanemo dobrio kao životinje i njima nedaj nikad da postanu kao ljudi.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs