banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Maj 2024, 00:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Mediji i evolucija
PostPoslato: 17 Sep 2010, 11:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Svako od nas ili bar vecina posjeduje satelitsku antenu, DVB ili neki drugi uređaj s kojim moze da prati nekoliko desetina pa i stotina kanala...

Prelistavajuci ove kanale i sve one koje se busaju u prsa objektivnosšću i nepristranoćšu ne nailazim ( bar ja ) niti i na jedan kanal koji ima bar jednu emisiju godisnje koja se bavi kritikom evolucije.

Nije problem ako postoje kanali ili tv-kuce koje se ciljano bave nekom tematikom. Ali postoji masa kanala i tv kuca koje i te kako slijepo i bezpogovorno podrzavaju evoluciju al s druge strane apeluju na svoje gledatelje da budu objektivni jer su ko fol i oni takvi....iako nemaju uopste tv sadrzaja koji prati kritiku masovnog vjerovanja evolucije.

Mediji kao mocna masinerija u nametenju istine bi trebali biti objektvniji (bar s jednom dozom kritike gledati na evoluciju ) kao sto gledaju na sve ostalo, ili biti otvoreni i staviti se u sluzbu odbrane teorije evolucije...

Posto ne mozemo nista drugo nego pricati, jer ne upravljamo svijetom iz masonskih loza podvlacim opet ....mediji bi trebali biti.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 12:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Mediji (npr. tv) samo prenose ono što je neki naučnik (u ovom slučaju teorija evolucije) rekao ili smislio, sve u cilju gledanosti emisije.
Mediji prenose bilo šta, bilo kakvu teoriju; religioznog karaktera, naučnog, šarlatanskog (vidovnjaci) i pri tom se ne bakće mnogo oko toga ko je u pravu, bitna je samo gledanost emisija.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 12:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Na National Geographicu sam neki dan naletio na emisiju ''Biblijska Proročanstva'' koja se bavila otkrivenjem...

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da, pogotovo Nat. Geogr. je poznata po tim svojim lijepo napravljenim i zanimljivim emisijama koje se bave raznim pitanjima.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 12:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Talija je napisao:
Da, pogotovo Nat. Geogr. je poznata po tim svojim lijepo napravljenim i zanimljivim emisijama koje se bave raznim pitanjima.


Šta će kad imaju visoku produkciju, inače bavili su se otkrivenjem tj. ''apokalipsom'' (latinskom riječi), antihristom i njegovim žigom, njegovim dospećem do Izraela i konačno drugim dolaskom Isusa i njegovom konačnom pobjedom nad vječnim neprijateljem.
Mislim, ako jedna takva kuća poput NG snimi dokumentarac o tome, time je ponovo aktualizovana rasprava o kreacionizmu...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NhEzjT2imeI[/youtube]

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 13:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Ok. NG je vodeci u tome, odmah iza Diskoverija ...ali da li je iko od njih ili bilo koji drugi medij napravio emisiju o kritikama evolucije.

Mnostvo je naucnika koji su objavili tomove i tomove knjiga i snimili dovoljno materijala da se uzdrmaju temelji samoj teoriji i njenim "dokazima".

NG ce pokazati sve sto ste nabrojali o apokalipsi, prorocanstvima, ovom, onom....o islamu krscanstvu, hitleru, titi, ali ...nikako o upitnosti evolucije...da li ste gledali ijednu emisiju lokalne, drzavne ili svjetske tv kuca koja je napravila bar dvominutni prilog o tome.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
I to tebi nista ne govori???

Jebem mu ja sam mislio da je mary juana poseban slucaj, jedan od milion, a za tebe sam smatrao da si racionalan covjek...

A kritike teorije evolucije pisu "naucnici" ranga kao sto je Miroljub Petrovic, a ti izvini ali ja mislim da takvi kvazinaucnici ne zasluzuju da se pojave ni na Simicu ili Vikomu (gdje i jesu isla predavanja onog fanatika Petrovica) a kamoli na NG ili Discoveryju.

I da ne bude zabune, i NG i Discovery imaju jako glupih emisija.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 16:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
A zašto si baš zapeo za evoluciju? Ima li emisija koje se bave kritikom elektromagnetizma, pomijeranja tektonskih ploča, Velikog Praska?

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Ko uopšte shvata zaozbiljno emisije na NG-u?

Emisije o religiji same po sebi trebale bi biti kritika sveopštem uvažavanju činjenice da postoji evolucija, nisam nikada gledao emisiju koja se bavi sukobom dvije glavne ideologije, osim što sam evenutalno čuo da se isto spominje u onim 'Srpskim Dverima' na vikomu, pa sad koliko tu ima smisla... :)

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 17:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Oficir s ruzom je napisao:
NG ce pokazati sve sto ste nabrojali o apokalipsi, prorocanstvima, ovom, onom....o islamu krscanstvu, hitleru, titi, ali ...nikako o upitnosti evolucije...da li ste gledali ijednu emisiju lokalne, drzavne ili svjetske tv kuca koja je napravila bar dvominutni prilog o tome.


Objasnicu i zasto. NG je ozbiljna institucija. Da emituju program o onome sto pricaju kreacionisti bi bilo isto kao govoriti o Zemlji kao ravnoj ploci.
Znaci, posto svi naucni dokazi idu u prilog evolutivnih promjena isto kao sto svi dokazi (ukljucujuci i fotografije iz svemira i putovanje oko svijeta) idu u prilog okruglini zemlje, onda je normalno da se i ne trude pricati o necemu sto nema nikakve naucne osnove.
Ono sto pricaju o religiji je vise sa naucnog aspekta, nego sa aspekta praznovjerja ili odredjene vjerske doktrine ili skupine.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 20:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Elvis Presley je napisao:
Jebem mu ja sam mislio da je mary juana poseban slucaj, jedan od milion, a za tebe sam smatrao da si racionalan covjek...


Pa ima li smisla ne kritizirati neku teoriju ...? Pa kolk'o ti puta kritiziras sve i jednu dogmu pa nista, pa pricamo ko ljudi. Slobodu volje si ispretresao mali milion puta....pa eto.

kliber je napisao:
A zašto si baš zapeo za evoluciju? Ima li emisija koje se bave kritikom elektromagnetizma, pomijeranja tektonskih ploča, Velikog Praska?


Pa bas zato...eto najbolje si postavio pitanje u kojem je i razlog. Sve se kritizira na medijima i teorija velikog praska, i teorija struna, i teorija fosilnih goriva (donekle), cak i 11 septembar se kritizira i imamo 5-6 teorija sta kako i zasto ali nikako teorija evolucije...? A zasto?

jellyfish je napisao:
Da emituju program o onome sto pricaju kreacionisti bi bilo isto kao govoriti o Zemlji kao ravnoj ploci.
Znaci, posto svi naucni dokazi idu u prilog evolutivnih promjena isto kao sto svi dokazi (ukljucujuci i fotografije iz svemira i putovanje oko svijeta) idu u prilog okruglini zemlje, onda je normalno da se i ne trude pricati o necemu sto nema nikakve naucne osnove.
Ono sto pricaju o religiji je vise sa naucnog aspekta, nego sa aspekta praznovjerja ili odredjene vjerske doktrine ili skupine.


Kad kazes kreacionisti to nekako zvuci kao fanaticni vjernici....sto nije tacno. Ako ja kao vjernik kritiziram određene postulate neceg to ne znaci da sam fanatican niti neracionalan...upravo suprotno.
A da evolucija nema ćorsokaka ima ih ...protezalo se to na ovom podforumu i vidjeli smo (bar sto se tice naseg znanja o tome) da je kao sito i rešeto, da ne stoji na nista manje jacim nožicama nego što su kreacionisticke ideje...

Evo prije nekih 3-4 dana gledam emisiju na gore pomenutim tv stanicama o tom kako je majmun s nekom klipom ( ja namjerno kazem "klipa" :D ), provjeravao dubinu potocica nakon cega je utvrio da je potok dovoljno plitak te ga je presao...aha...feeeeeeenomen, dooookaz čelični da smo postali od majmuna :roll: , skupilo se 16 000 fotografa kako bi uslikali "majmuna s klipom" i isto toliko evolucionista koji bi s sviju strana istrazili fenomen "klipolikog majmuna". Imao sam osjecaj da ce mu se svi pokloniti kao nasljednikuk trona nasih predaka....
Nikom ni kusur npr.: ples pčele, skrivanje njuske polarnog medvjeda prilikom lova tuljana i ostalih stvari da ne nabrajam koje nisu nimalo manje fenomen od "klipolikog majmuna".
"Klipoliki majmun" dobio 5 minuta slave, bice zabiljezen u kalendare evolucije. :) bas simpaticno.
Kad takav majmunski fenomen zadobije globalnu paznju, onda mozemo zakljuciti da je evangelisticki svecenik-piroman jako lose medijski popracen.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 20:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Izgleda da su "naucnici" samo oni koji priznaju evoluciju, koja ima dosta rupa, a oni koji je kritikuju ili ne priznaju su sarlatani. Super. Ko odredjuje to? NG? Discovery? Ili neko treci...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
TaškoBL je napisao:
Izgleda da su "naucnici" samo oni koji priznaju evoluciju, koja ima dosta rupa, a oni koji je kritikuju ili ne priznaju su sarlatani. Super. Ko odredjuje to? NG? Discovery? Ili neko treci...

99,9% naucnika se zalaze za teoriju evolucije.
I ovo nije ofrlje, vec po zvanicnim statistikama za, cini mi se americke naucnike.
Pominjao sam ovu brojku vec nekoliko puta na forumu, ali dzaba...

Imamo mi vece eksperte ovdje na forumu... :roll:

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Oke... Sad mi se ne da kuckati, ali mislim da je taj podatak mali usminkan...

Koga smatramo "naucnikom"?! Fizicare, biologe, hemicare? Koga jos?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 20:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Nije potrebno da idemo u pojedinosti prepucavali smo ih ovdje dosta puta.

Kao jedna cjelina je jednostavno neodrziva, zar to nebi trebao biti razlog zdrave kritike???

Nije li kao pandorina kutija???

Nije li upravo onakva kakvom vjeru smatraju ateisti i agnostici...da trebamo novi koncept Boga, jer je "ovaj neodrziv".?

S druge strane ako za trenutak i povjerujemo u evoluciju, otvara se pitanje nastanka zivota, bez tog odgovora nema evolucije i to priznaju 99,9 % naucnika...zar ne???

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
E vidis, ti kao i mnogi drugi mijesate pojmove. Namjerno ili slucajno ne znam, prije ce biti da je namjerno.

Teorija evolucije se ne bavi nastankom zivota.
To svi utuvite u glavu.
Ona se bavi razvojem zivota.

Nastankom zivota (konkretno iz nezive materije) se bavi Abiogeneza.

http://en.wikipedia.org/wiki/Abiogenesis

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 22:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
Oficir s ruzom je napisao:
kliber je napisao:
A zašto si baš zapeo za evoluciju? Ima li emisija koje se bave kritikom elektromagnetizma, pomijeranja tektonskih ploča, Velikog Praska?


Pa bas zato...eto najbolje si postavio pitanje u kojem je i razlog. Sve se kritizira na medijima i teorija velikog praska, i teorija struna, i teorija fosilnih goriva (donekle), cak i 11 septembar se kritizira i imamo 5-6 teorija sta kako i zasto ali nikako teorija evolucije...? A zasto?


Na kojim medijima si gledao dokumentarce u kojima se izlažu sumnje u Veliki Prasak ili pomijeranje tektonskih ploča?
Na ovim koje ja gledam (NGC, BBC i dr.) nisam nikad gledao tako nešto...

Nemoj me pogrešno shvatiti - nemam ja ništa protiv kritikovanja teorije evolucije, ali imam protiv kritikovanja samo teorije evolucije. Zašto ne kritikovati teoriju gravitacije, Velikog Praska, relativiteta, kvantnu teoriju? Ja obožavam kritiku postojećih teorija kad je kritika zasnovana na novim naučnim podacima, ali ne i kada je zasnovana na vjeri.

Oficir s ruzom je napisao:
Ako ja kao vjernik kritiziram određene postulate neceg to ne znaci da sam fanatican niti neracionalan...upravo suprotno.

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Oficiru aj ti malo bolje prouči teoriju evolucije prije nego što je kritikuješ. Prije svega ona je itekako podložna kritici i izmjeni jer i sama evoluira pod uticajem novih saznanja i otkrića. Ali kritici potkrijepljenoj naučnim radom i istraživanjima, a ne sumanutim citiranjem Biblije i bukvalnim tumačenjem iste. Svaki put kad neko kritikuje teoriju evolucije sa aspekta kreacionizma meni dođe da uzmem butnu kost nekog dinosaurusa i mlatnem ga po glavi i kažem FOSIL!
Čisto da ne budeš u zabludi evolucija ne tvrdi da smo mi nastali od današnjih majmuna, tako da te i tu neko slagao. Mi i današnji afrički majmuni gorile i čimpanze imamo zajedničkog pretka. Od tog zajedničkog pretka do pojave modernog Homo sapiensa postoji više od deset karika i još bočnih grana. Naravno da postoje karike koje nedostaju, ali evolucija je mlada nauka a fosili su rijetka pojava. I pri tom mi i čimpanze imamo 95% zajedničkog genoma. Zamisli, kakva slučajnost. Tako da je taj majmun kojeg si ti gledao na TV daleko od krunskog dokaza evolucije. Više dokaz da majmuni imaju kakvu takvu sposobnost da rješavaju jednostavnije logičke probleme i da uče.

Meni se o ovom ne da pisati. Stvarno. Samo ti kažem da nisi informisan kako valja. A stvari su mnogo komplikovanije od tog majmuna s klipom tako da prouči malo ako te već interesuje. Vjeruj u šta hoćeš meni se stvarno ne da prepucavati. Osjećam da će onaj lik zaboravih mu ime da se javi iako ga nema već duže vremena, mora da je otišao u turistički obilazak Nojeve arke.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 22:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Elvis Presley je napisao:
Teorija evolucije se ne bavi nastankom zivota.
To svi utuvite u glavu.
Ona se bavi razvojem zivota.

Nastankom zivota (konkretno iz nezive materije) se bavi Abiogeneza.

http://en.wikipedia.org/wiki/Abiogenesis


Upravo tako. Osnovna stvar odbacivanja evolucije je sto ljudi misle da je to nastanak zivota iz nicega. Evolucija je bioloski, fizicki, arheoloski, hemijski itd dokazana. Evo jedan zanimljiv clanak kako je evolucija dokazana i matematicki i elektronicki:

http://politikin-zabavnik.rs/pz/tekstov ... ruka-haosa

Znaci, razgranicimo spontani nastanak zivota koji nije dokazan i licno ni sam ne vjerujem u njega, od evolucije koja je dokazana. Da li se sve odvijalo kako naucnici govore to se ne zna, ali principi evolutivnih promjena su dokazani na bezbroj primjera. Posto je podforum o religiji naglasicu da evolucija ne iskljucuje postojanje vise inteligencije. Jer da sve stvari koje su potrebne za evoluciju budu uskladjene je vrlo mala vjerovatnoca. Ono sto je vjerovatnije po mom misljenju je da je evolucija stvorena od inteligentnog bica kao i sam zivot.
A ove kreacionisticke nadriteorije, kojim pokusavaju dokazati bukvalisticko shvatanje stvaranja, to je za srednji vijek.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
Izzard je napisao:
Osjećam da će onaj lik zaboravih mu ime da se javi iako ga nema već duže vremena, mora da je otišao u turistički obilazak Nojeve arke.


Lik se zvao mary juana i raznio se u nekom od teroristickih napada diljem planete.

btw, dobar post

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs