banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 12:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Avg 2010, 22:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Usput Ahmede, navescu jos jednu stvar koja se objasnjava u filmu. Muhamed je mnogozenstvo odobrio samo nakon rata u kojem je vise zena ostalo udovice, znaci u specijalnim prilikama i ovo sto rade seici danas je totalno neprihvatljivo izvornom islamu. Dakle, kad je isti broj zena i muskaraca poligamija nije dozvoljena. Dozvoljena je iskljucivo iz humanitarnih razloga da bi se pomoglo udovicama. Isto tako i ratovi. Dozvoljeni su bili iskljucivo u samoodbrani i Muhamed ih je vodio samo kad je bio ugrozen opstanak njegovog naroda, i zaista je imao Bozju natprirodnu pomoc u tome kao i Izraelci kad su se borili protiv Filisteja. Sto se tice kamenovanja i ovih uzasnih stvari, mislim da to moramo shvatiti u kontekstu vremena kad su takve stvari bile vise manje normalne dok danas mislim da se ne moze primjenjivati.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2010, 00:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
jellyfish je napisao:
Usput Ahmede, navescu jos jednu stvar koja se objasnjava u filmu. Muhamed je mnogozenstvo odobrio samo nakon rata u kojem je vise zena ostalo udovice, znaci u specijalnim prilikama i ovo sto rade seici danas je totalno neprihvatljivo izvornom islamu. Dakle, kad je isti broj zena i muskaraca poligamija nije dozvoljena. Dozvoljena je iskljucivo iz humanitarnih razloga da bi se pomoglo udovicama. Isto tako i ratovi. Dozvoljeni su bili iskljucivo u samoodbrani i Muhamed ih je vodio samo kad je bio ugrozen opstanak njegovog naroda, i zaista je imao Bozju natprirodnu pomoc u tome kao i Izraelci kad su se borili protiv Filisteja. Sto se tice kamenovanja i ovih uzasnih stvari, mislim da to moramo shvatiti u kontekstu vremena kad su takve stvari bile vise manje normalne dok danas mislim da se ne moze primjenjivati.



AKo budeš dalje analizirao život tog plemenitog čovjeka još više ćeš se diviti. Nisam praktikovao Islam od malih nogu nego me spoznaja tih navedenih stvari potakla da se mjenjam totalno. I ja sam za šankom pio kao i svi oko mene.

Za šeike si trebao odmah znati, nikad nisu oni bili pokazatelj islama. U UAE za ramazan 500 tona hrane se baci u otpad od iftara dok preko mora u Darfuru muslimani umiru od gladi... To nije ni 0.01% islama ako znaš da je poslanik a.s ležao na trstici od koje su mu ožiljci po leđima ostajali i da je vezao 2 kamena za stomak da manje glad osjeti jer nije redovno ni hurme i kruh imao <- živio kao si oko njega; zato su ga voljeli i slušali. Bio je prvak u svim djelima.

Višeženstvo je ostalo dozvoljeno jer rata uvjek ima, a kamenovanje i vid kazne koji definitivno spriječava blud više od svake druge kazne.. Ujedno je i iskup za taj veliki grijeh na ovom svijetu i neće biti kažnjen na ahiretu za njega.

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 12:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 14:03
Postovi: 119
Mislis da je u Dodikistanu bolje... :roll: ( inace se distanciram od ovih vjersko politickih izjava napuhanih nacionalista ali nekad stvarno ne mogu da obuzdam tastaturu )

stani malo jesam ja nesto slagao ?!?!? imas 3000 obucenih ljudi sa ratnim iskustvom koji su uveliko zagazili u terorizam i sad ti jedes govna o dodikstanu ... jel mozda trebaju oni preduzeti neke akcije dizanja u vazduh pa da onda kazes jaoooo znassss bili su ovi upravu sto su govorili da su oni opasni ljudi ... eno ti bugojno kao primjer ... jel trebam ja u svome gradu docekati da mi fanatici dizu u vazduh auta ... sta rade muslimani na tome da se tih 3000 ljudi stavi pod kontrolu i deportuju iz zemlje ?!?!? JEDNO VELIKO NISTA upravo suprotno uveliko saradjuju sa njima ... dovoljan ti je jedan jebeni terorist sa istoka i odmah ce dobiti 20 lokalni dobrovoljaca koji su spremni za obuku ... sto se svaki jebeni musliman uvredi kada bilo sta kazes protiv terorizma !??!?

_________________
Burn the heretic! Kill the mutant! Purge the unclean!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 14:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Da to neko prica ko nije istjerao bosnjake i katolike iz BL, spalio im sve bogomolje i usput pobio nekoliko desetina ljudi, ja bih rekla "jeste maks ima tu i istine". Ovako ti je bolje da se poklopis usima i sutis te da ne izigravas civiliziranog covjeka jer druze i ti i ja i ovi oko nas smo u istim govnima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 15:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
jellyfish je napisao:
Usput Ahmede, navescu jos jednu stvar koja se objasnjava u filmu. Muhamed je mnogozenstvo odobrio samo nakon rata u kojem je vise zena ostalo udovice, znaci u specijalnim prilikama i ovo sto rade seici danas je totalno neprihvatljivo izvornom islamu. Dakle, kad je isti broj zena i muskaraca poligamija nije dozvoljena. Dozvoljena je iskljucivo iz humanitarnih razloga da bi se pomoglo udovicama. Isto tako i ratovi. Dozvoljeni su bili iskljucivo u samoodbrani i Muhamed ih je vodio samo kad je bio ugrozen opstanak njegovog naroda, i zaista je imao Bozju natprirodnu pomoc u tome kao i Izraelci kad su se borili protiv Filisteja. Sto se tice kamenovanja i ovih uzasnih stvari, mislim da to moramo shvatiti u kontekstu vremena kad su takve stvari bile vise manje normalne dok danas mislim da se ne moze primjenjivati.


Stvarno?

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Avinoam1 je napisao:
jellyfish je napisao:
Muhamed ih je vodio samo kad je bio ugrozen opstanak njegovog naroda


Stvarno?


Stvarno. I kad je osvojio Meku i zarobio ratne zarobljenike pomilovao ih je sto je bilo nezamislivo u to doba. Kad su ga ratni zarobljenici pitali sta ce uciniti s njima, ocekujuci da ih pogubi jer je to tad bilo normalno, on ih je pitao sta bi oni ucinili da su njega zarobili. Oni su bili zbunjeni jer znalo se u to doba da su se pogubljavali ratni zarobljenici.
Medjutim, on ih je amnestirao i time pokazao da je zaista bio prorok jer se nije ponasao kao ostali ljudi. Imao je milost prema zarobljenicima za razliku od ostalih u to vrijeme i amnestirao ih sto niko do tad nije ucinio, dao zenama pravo razvoda sto je isto bilo nezamislivo tada.
Ja sam se ranije cudio sto je odobravao mnogozenstvo, ali i to je ucinio iz humanitarnih razloga.
Problem je sto su danas zloupotrijebili mnogozenstvo, ratove u samoodbrani i mnoge druge stvari i tumace ih u svoju korist.
Pa kad pogledas bibliju jasno je da su principi hriscanstva i islama potpuno isti.
Dalje, surovi zakoni kamenovanje i sl koji pisu u bibliji i kuranu bili su normalni za tadasnje drustvo, dok danas nisu, i zloupotrijebljeni su isto kao terorizam i ostale stvari i odslikavaju islam u losem svjetlu.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 16:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Jelly, znaci onaj Qurayza masakr se nikada nije dogodio?!

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 16:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Maks je napisao:
Dust je napisao:
Da to neko prica ko nije istjerao bosnjake i katolike iz BL, spalio im sve bogomolje i usput pobio nekoliko desetina ljudi, ja bih rekla "jeste maks ima tu i istine". Ovako ti je bolje da se poklopis usima i sutis te da ne izigravas civiliziranog covjeka jer druze i ti i ja i ovi oko nas smo u istim govnima.


kako te nije sramota zivotinjo jedna pogana da pravdas danasnje poteze ekstremnih grupa sa nekim radnjama iz 90 godina ... MEDJEDE JEDNA JEL SHVATAS DA DIZANJE U VAZDIH ODREDJENIH OBJEKATA SA CILJEM ZASTRASIVANJA POPULACIJE ODREDJENOG DRZAVE NIJE POZITIVNA STVAR KOJU MOZES PRAVDATI NEKIM DESAVANJIMA KOJA SU SE DESILA PRIJE 15 GODINA... ustalom mislis da su samo istjerivani ljudi iz BL ili se to desavalo u citavoj bosni !??!?! kako samo svoje gledas a boli te racku za ostale i ja sa tobom dijelim isto drzavljanstvo ... muka mi je od takvih kao sto si ti ...

NEMOJ DA BI MI NEKO NESTO REKAO ZA MOJE PISANJE I PSOVANJE JER JE TO NAJMANJI PROBLEM PORED OVE SPODOBE STO SAM JE CITIRAO A ONA OTVORENO PODRZAVA TERORIZAM A VI SAD SLOBODNO FILOZOFIRAJTE ... TAKODJE NIJE MI CILJ DA IZVREDJAM OVOG GORE STO SAM CITIRAO NEGO JEDNOSTAVNO OVAKO PISEM KADA ME NEKO IZNERVIRA ...



:lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 16:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Dust je napisao:
Da to neko prica ko nije istjerao bosnjake i katolike iz BL, spalio im sve bogomolje i usput pobio nekoliko desetina ljudi, ja bih rekla "jeste maks ima tu i istine". Ovako ti je bolje da se poklopis usima i sutis te da ne izigravas civiliziranog covjeka jer druze i ti i ja i ovi oko nas smo u istim govnima.


Jedna su stvar akcije (zlocini) koji su se desavali za vrijeme opsteg gradjanskog rata, a sasvim druga stvar fundamentalisticke aspiracije i teroristicki ispadi koji se odigravaju za vrijeme mira i plus jos pod nosom evropske administracije. Za jednim "zlocincem" (Mladic) se besomucno traga i kolektivno kaznjava cijeli jedan narod dok istovremeno na hiljade "zlocinaca" i "potencijalnih zlocinaca" skoro nesmetano svrlja po BiH. Zamisli samo kako bi americka administracija i sve njihove ulizice reagovali na potvrdjenu informaciju o postojanju par hiljada srpskih paravojnih formacija u zemlji. Zasvrbilo bi ih momentalno da nas zaspu humanitarnom pomocu iz njihovih bombardera.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 16:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ne mozes povezivati izvorni islam sa terorizmom jer islam ne uci terorizmu, vec je iskoristen od ekstremista za ostvarivanje njihovih sebicnih ciljeva.
Isto tako izvorno hriscanstvo ne mozemo povezivati sa Karadzicevim hriscanstvom koji je rusio dzamije i ubijao. Tu su u pitanju licni i politicki interesi. Nemaju veze sa religijom islama i hriscanstva. Slicno kao i spaljivanje ljudi na lomaci. To su radili "hriscani". A da li su to pravi hriscani, da li bi to uradio Isus Hrist?
Isto tako, to sto se desilo u Nju Jorku prije deset godina su uradili "muslimani" ekstremisti. Ali to nisu pravi muslimani. To Muhamed nebi uradio.
Znaci treba razgraniciti politiku i licne interese od izvorne religije hriscanstva i islama.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 17:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
jellyfish je napisao:
Ne mozes povezivati izvorni islam sa terorizmom jer islam ne uci terorizmu, vec je iskoristen od ekstremista za ostvarivanje njihovih sebicnih ciljeva.
Isto tako izvorno hriscanstvo ne mozemo povezivati sa Karadzicevim hriscanstvom koji je rusio dzamije i ubijao. Tu su u pitanju licni i politicki interesi. Nemaju veze sa religijom islama i hriscanstva. Slicno kao i spaljivanje ljudi na lomaci. To su radili "hriscani". A da li su to pravi hriscani, da li bi to uradio Isus Hrist?
Isto tako, to sto se desilo u Nju Jorku prije deset godina su uradili "muslimani" ekstremisti. Ali to nisu pravi muslimani. To Muhamed nebi uradio.
Znaci treba razgraniciti politiku i licne interese od izvorne religije hriscanstva i islama.


Jelly svaka ti cestica :D
Na ove rijeci moj kolega lavic bi castio limunadom, a posto njega nema cast cascenja pripada pocascenom...samo vi pijte ja cu ako Bog da za jos kojih sat-dva... :wink:

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Avinoam1 je napisao:
Jelly, znaci onaj Qurayza masakr se nikada nije dogodio?!



Ovdje imas opis o tom dogadjaju:

http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad_a ... nu_Qurayza


Podsjeticu da i u starom zavjetu imas slicnih stvari. Da li to znaci da proroci starog zavjeta nisu proroci i da je ta religija lazna?
Odredjene stvari u odredjenim kulturama su bile normalne tad i ne mozes ocekivati da prije 15 vijekova kad su se ljudi nabijali na kolac i razapinjali na krst imamo ljudska prava kao danas u zapadnim zemljama. Znaci, Bog u starom zavjetu dozvoljava odredjene stvari ma kako nama danas strasno zvucale, isto tako i u islamu. Oni koji su se predali citamo na gornjem linku bili su postedjeni iako je u tadasnjim kulturama bilo normalno da se svi ubijaju.
Sjetimo se sta je David i drugi proroci radili u starom zavjetu pa ih ipak Bog hvali. Cak im zapovijeda da ubijaju neznabosce. Moguce da je i Muhamedu zapovjedjeno jer oni koji se nisu pokorili su predstavljali opasnost, posto u to vrijeme je bilo normalno da se bore do istrjebljenja jer je vladao u neku ruku fanatizam kod svih religija pa i kod Jevreja.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 17:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 14:03
Postovi: 119
jellyfish je napisao:
Ne mozes povezivati izvorni islam sa terorizmom jer islam ne uci terorizmu, vec je iskoristen od ekstremista za ostvarivanje njihovih sebicnih ciljeva.
Isto tako izvorno hriscanstvo ne mozemo povezivati sa Karadzicevim hriscanstvom koji je rusio dzamije i ubijao. Tu su u pitanju licni i politicki interesi. Nemaju veze sa religijom islama i hriscanstva. Slicno kao i spaljivanje ljudi na lomaci. To su radili "hriscani". A da li su to pravi hriscani, da li bi to uradio Isus Hrist?
Isto tako, to sto se desilo u Nju Jorku prije deset godina su uradili "muslimani" ekstremisti. Ali to nisu pravi muslimani. To Muhamed nebi uradio.
Znaci treba razgraniciti politiku i licne interese od izvorne religije hriscanstva i islama.


jesi ti umobolan kakkvo karadzicevo hriscanstvo ?!?!!??!jeli karadzic bio crkveno lice ?!?!?!? kada je neko iz pravoslavne crkve vodio neke ekstremne grupe dok imas na drugoj strani oficijalne hodze koji otvoreno podrzavaju ekstremni dio islama ... imas jednog cerica koji bi crko ako ne bi dao svoj komentar na neko politicko desavanje a kada si cuo bilo koga iz pravoslavne crkve da se mjesa u politiku a kamoli da pravi neke vojne formacije ?!?!?? nemoj da kenjas i poredis karadzica sa ekstremima jer nije isto ... ovaj je bio predsjednik koji je imao odredjenu politiku dok ovi kao sto ti kazes izoblicuju muhamedovo ucenje i na osnovu toga daju sebi povod da ubijaju ... je li to isto ?!?! NIJE i bas zato ne mozes da poredis ... i da razjasnimo jednu stvar hriscanstvo se raspalo 1054 godine razdvojilo se na dva dijela tj. pravoslavno i katolicko ... inkvizicija spada u zapadno tj. katolicko tako da ne mozes koristiti termin "hriscani" kada su to radili katolici a ne kartolici i pravoslavci ...

_________________
Burn the heretic! Kill the mutant! Purge the unclean!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Maks je napisao:
...


Maks, odgovor nije bio upucen tebi nego Avinoamu.
U principu sa nacionalistima, rasistima, fanaticima i ostalim ekstremistima ne raspravljam, zato me postedi komentara posto cu verovatno podesiti da tvoji komentari budu nevidljivi na mom monitoru. Pozdrav.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 18:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
jellyfish je napisao:
Avinoam1 je napisao:
Jelly, znaci onaj Qurayza masakr se nikada nije dogodio?!



Ovdje imas opis o tom dogadjaju:

http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad_a ... nu_Qurayza


Podsjeticu da i u starom zavjetu imas slicnih stvari. Da li to znaci da proroci starog zavjeta nisu proroci i da je ta religija lazna?
Odredjene stvari u odredjenim kulturama su bile normalne tad i ne mozes ocekivati da prije 15 vijekova kad su se ljudi nabijali na kolac i razapinjali na krst imamo ljudska prava kao danas u zapadnim zemljama. Znaci, Bog u starom zavjetu dozvoljava odredjene stvari ma kako nama danas strasno zvucale, isto tako i u islamu. Oni koji su se predali citamo na gornjem linku bili su postedjeni iako je u tadasnjim kulturama bilo normalno da se svi ubijaju.
Sjetimo se sta je David i drugi proroci radili u starom zavjetu pa ih ipak Bog hvali. Cak im zapovijeda da ubijaju neznabosce. Moguce da je i Muhamedu zapovjedjeno jer oni koji se nisu pokorili su predstavljali opasnost, posto u to vrijeme je bilo normalno da se bore do istrjebljenja jer je vladao u neku ruku fanatizam kod svih religija pa i kod Jevreja.


Sto se tice religije smatram da je Islam lazna religija. Naravno time ne omalovazavam vjernike Muslimane, to sto kazem tvrdim cisto sa jedne teoloske strane gledista. Znaci, po mom shvatanju 'monoteisticka religija', Bozja intencija, postavljeni principi za buducnost, eshatologija, itd, sve to je zavrseno Novim Zavjetom. U stvari su dogadjaji NZ samo jedno ispunjenje SZ, tako da konkretno receno ni tu ne bi pravio neku vecu diferenciaciju.

Shodno tome smatram da sve akcije koje je sproveo Izraelski narod na celu sa njihovim prorocima, je legitimisano od samoga Boga. Nakon smrti i vaskrsenja mesije Yeshue po meni vise nema potrebe ni za Muhamedom, Islamom ili bilo kojom drugom religijom. Znaci samim tim Muhameda takodjer ne smatram pravim Bozjim prorokom nego nekom vrstom duhovno-politickog vodje. A za Qurayzu mnogi autori tvrde da je to jednostavno masakr nad 700-800 Jevreja u kojima je direktno ucestvovao i Muhamed.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 19:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Avinoam, mozda su i Jevreji tako mislili prije dolaska Hrista pa su se prevarili. Drugo, pojava islama nista ne mijenja u hriscanstvu. Sve u hriscanstvu i dalje stoji. Muhamed se pojavljuje odredjenoj grupi ljudi kao prorok. On njima objavljuje poruku o Bogu. Za one koji su znali poruku to nista ne utice. On je objavio poruku plemenima koja su medjusobno ratovala i ubijala se i cinila svakakav razvrat i uvodjenjem islama oni postaju bolji ljudi.
Isto tako imamo proroke koji se pojavljuju u protestantskim crkvama i osnivaju se nove crkve i religije sa malim razlikama i uvode neke novine, ali srz poruke ostaje ista. Po mom misljenju i Luter je poslan od Boga da bi ljude vratio na pravi put koji su zastranili. Isto tako i Muhamed je poslat da bi vratio mnoge na pravi put. I na hiljade proroka u svim narodima Bog je poslao. Samo sto su se neke religije rasirile vise neke manje, ali vecina "pravih" religija ima istu sustinu, a to je ljubav.
Bog stalno salje nove proroke odredjenim grupama ljudi kako bi se sprijecile mnoge lose stvari i odrzavao sistem, pocev od Jevreja, Muslimana, Protestanata...uvijek novi proroci dolaze koji tvrde da su imali odredjenu poruku. Neki su lazni, neki ne, ali ako propovijedaju istu sustinu onda mozemo reci da su pravi koji se drze iste sustine.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 19:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 14:03
Postovi: 119
jellyfish je napisao:
Maks je napisao:
...


Maks, odgovor nije bio upucen tebi nego Avinoamu.
U principu sa nacionalistima, rasistima, fanaticima i ostalim ekstremistima ne raspravljam, zato me postedi komentara posto cu verovatno podesiti da tvoji komentari budu nevidljivi na mom monitoru. Pozdrav.


pravi nacionalisti, rasisti, fanatici i ostalim ekstremisti sve rade ali najmanje vise na forumima da bi citirali nekakve maloumnike zato te molim da sve moje postane nevidljivo za tvoje oci MOLIM TE ... pozdrav i izvini ako sam te ova lavina istinitih cinjenica pogodila ...

_________________
Burn the heretic! Kill the mutant! Purge the unclean!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 20:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Avinoam1 je napisao:
Sto se tice religije smatram da je Islam lazna religija. Naravno time ne omalovazavam vjernike Muslimane, to sto kazem tvrdim cisto sa jedne teoloske strane gledista. Znaci, po mom shvatanju 'monoteisticka religija', Bozja intencija, postavljeni principi za buducnost, eshatologija, itd, sve to je zavrseno Novim Zavjetom. U stvari su dogadjaji NZ samo jedno ispunjenje SZ, tako da konkretno receno ni tu ne bi pravio neku vecu diferenciaciju.


Kad neko kaze da je Islam lazna religija, to nije nista strano, taj "neko" niti je prvi niti zadnji, ima takvih na svim stranama, ali prije analiziranja mozda da postavimo pitanje kome takve izjave trebaju???? Ocito nikome ili ocito nekome.
Ali, ako neko pokusava da dogmatski i "cinjenicno -historijski" uz pretpostavku koristenja svojih vlastitih vjerskih knjiga ili uvjerenja da dokaze nistavnost i da nulira neku drugu religiju taj "neko" postaje....ajd neka ga, nek postane sta god zeli.

U normalnom svijetu, kako nauke tako i religije postoji nesto sto se zove argument koji bi trebao da proizilazi iz opstepoznatih cinjenica ili nekih "kontradiktornosti" unutar religije koju zeli da nulira a sljedbenike da odvede u apostijazu.

Sto se tice plemena Benu Qurajza na kojem nas izdasni Avinoam1 inzistira kao "argumentu" na kojem bazira svoju misao da je islam lazan...samo , eto toliko, ne da relativiziram nego da malo razmisli "bozje" rijeci u svojoj Bibliji....

10 Kad se približi kojemu gradu, da ga opsjedne, najprije mu ponudi mir!

11 Prihvati li mir i preda li se tebi, onda sve pučanstvo, što se nađe u njemu, potpada pod danak i robiju.

12 Ako li neće da sklopi mir s tobom, nego se odluči za boj s tobom, onda ga opsjedni!

13 Kad ti ga preda u ruke Gospod, Bog tvoj, onda pobij sve muško u njemu oštricom mača!
-bas zanimljivo ( jel mi ovdje imamo direktnu naredbu Boga....kako to eshatoloski ili dogmatski objasniti ...nebi ti trebalo biti tesko)
14 Ali žene i djecu i stoku i s, što se inače nalazi u gradu, sav plijen, uzmi za sebe! Možeš slobodno raspolagati plijenom svojih neprijatelja, što ti ga dade Gospod, Bog tvoj.

15 Tako čini sa svima gradovima, što su daleko od tebe i ne pripadaju gradovima ovih naroda!

16 Ali u gradovima ovih naroda, što ti ih Gospod, Bog tvoj, daje u posjed, ne smiješ nikoga ostaviti na životu.
(khm... :wink: )
17 Neumolivo izvrši na njima prokletstvo: na Hitejima, Amorejima, Kanaancima, Perizejima, Hivejima i Jebusejima, kao Što ti je zapovjedio Gospod, Bog tvoj, (masakar nad nekoliko naroda )

18 Da vas ne nauče činiti sve te gnusobe, što ih oni čine u čast bogovima svojim, i da se tako ne ogriješite o Gospoda, Boga svojega. (Ponovljeni zakon 20:10-18)

Da li sam ja svjestan historijskog i vojno - taktickog momenta ovih naredbi u Bibliji...jesam. To je mozda jedna ako ne i jedina stvar sto te razlikuje od mene. No međutim tebi je dovoljan naslov na wikici i sve je definitivno crno...tamni vilajet :lol: :lol: :lol:

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 21:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Oficir s ruzom je napisao:
Avinoam1 je napisao:
Sto se tice religije smatram da je Islam lazna religija. Naravno time ne omalovazavam vjernike Muslimane, to sto kazem tvrdim cisto sa jedne teoloske strane gledista. Znaci, po mom shvatanju 'monoteisticka religija', Bozja intencija, postavljeni principi za buducnost, eshatologija, itd, sve to je zavrseno Novim Zavjetom. U stvari su dogadjaji NZ samo jedno ispunjenje SZ, tako da konkretno receno ni tu ne bi pravio neku vecu diferenciaciju.


Kad neko kaze da je Islam lazna religija, to nije nista strano, taj "neko" niti je prvi niti zadnji, ima takvih na svim stranama, ali prije analiziranja mozda da postavimo pitanje kome takve izjave trebaju???? Ocito nikome ili ocito nekome.
Ali, ako neko pokusava da dogmatski i "cinjenicno -historijski" uz pretpostavku koristenja svojih vlastitih vjerskih knjiga ili uvjerenja da dokaze nistavnost i da nulira neku drugu religiju taj "neko" postaje....ajd neka ga, nek postane sta god zeli.

U normalnom svijetu, kako nauke tako i religije postoji nesto sto se zove argument koji bi trebao da proizilazi iz opstepoznatih cinjenica ili nekih "kontradiktornosti" unutar religije koju zeli da nulira a sljedbenike da odvede u apostijazu.

Sto se tice plemena Benu Qurajza na kojem nas izdasni Avinoam1 inzistira kao "argumentu" na kojem bazira svoju misao da je islam lazan...samo , eto toliko, ne da relativiziram nego da malo razmisli "bozje" rijeci u svojoj Bibliji....

10 Kad se približi kojemu gradu, da ga opsjedne, najprije mu ponudi mir!

11 Prihvati li mir i preda li se tebi, onda sve pučanstvo, što se nađe u njemu, potpada pod danak i robiju.

12 Ako li neće da sklopi mir s tobom, nego se odluči za boj s tobom, onda ga opsjedni!

13 Kad ti ga preda u ruke Gospod, Bog tvoj, onda pobij sve muško u njemu oštricom mača!
-bas zanimljivo ( jel mi ovdje imamo direktnu naredbu Boga....kako to eshatoloski ili dogmatski objasniti ...nebi ti trebalo biti tesko)
14 Ali žene i djecu i stoku i s, što se inače nalazi u gradu, sav plijen, uzmi za sebe! Možeš slobodno raspolagati plijenom svojih neprijatelja, što ti ga dade Gospod, Bog tvoj.

15 Tako čini sa svima gradovima, što su daleko od tebe i ne pripadaju gradovima ovih naroda!

16 Ali u gradovima ovih naroda, što ti ih Gospod, Bog tvoj, daje u posjed, ne smiješ nikoga ostaviti na životu.
(khm... :wink: )
17 Neumolivo izvrši na njima prokletstvo: na Hitejima, Amorejima, Kanaancima, Perizejima, Hivejima i Jebusejima, kao Što ti je zapovjedio Gospod, Bog tvoj, (masakar nad nekoliko naroda )

18 Da vas ne nauče činiti sve te gnusobe, što ih oni čine u čast bogovima svojim, i da se tako ne ogriješite o Gospoda, Boga svojega. (Ponovljeni zakon 20:10-18)

Da li sam ja svjestan historijskog i vojno - taktickog momenta ovih naredbi u Bibliji...jesam. To je mozda jedna ako ne i jedina stvar sto te razlikuje od mene. No međutim tebi je dovoljan naslov na wikici i sve je definitivno crno...tamni vilajet :lol: :lol: :lol:


Kome trebaju kakve izjave? Da je Islam lazna religija? Nemam pojma o cemu govoris, iskreno receno. Rekao sam da je to moj licno stav i valjda je u redu da mogu da imam taj svoj stav, ili ne?! Uostalom, razlog zbog kojeg smatram da je Islam lazna religija je zato sto smatram da je Hriscanstvo prava, a po mom shvatanju jedno iskljucuje drugo.

I sta ima lose u tome sto ja 'dogmatski' zelim da ukazem da Islam smatram laznom religijom? Pa o tome se i vode sve ove silne diskusije, ko smatra koja je religija istinita a koja nije. Moj stav je, naravno, subjektivan, i jednoga dana kada Hristos dodje, u sta ja vjerujem, dobicu odgovor na sva moja pitanja. I ko zna, mozda se cak ispostavi da nisam bio u pravu, sve je moguce. A za sada ja jednostavno vjerujem da sam u pravu. Znaci nema nista kontroverzno u mojoj poziciji i nema potrebe da se palis bez razloga.

Kontradiktornosti unutar Islama me bas preterano ne zanimaju posto, ponavljam, smatram da je Hriscanstvo kao religija jedna teoloska cjelina. To automatski iskljucuje neko dodatno nadopunjavanje, dodatno prorostvo, dodatni religijski sistem, itd.

Sto se tice Qurayza tu sam citao da je Muhamed licno naredio i prisustvovao ubijanju sedam stotina Jevreja. A evo bas sad razmisljam i da jeste i da nije on ubio te ljude, na kraju mi je isto jer ga svejedno ne smatram pravim Bozjim prorokom.

Masakre opisane u Starom Zavjetu primam k znanju i pokusavam da obrazlozim koliko to mogu uzimajuci u obzir ondasnju kulturolosku/religijsku/istorijsku pozadinu. Meni licno, kao pripadniku postmodernog drustva 21. vijeka ti izvjestaji se mogu ciniti nehumani ali na kraju krajeva ja i dalje vjerom prihvatam Boga koji je sve to autorizirao, a jednoga dana, nadam se, dobicu odgovor i obrazlozenje zasto je to moralo da bude bas tako brutalno.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2010, 21:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Sjecam se jednog tipa imao je slicno razmisljanje, otisao je a ko zna mozda ce i doci, nije bilo osobe ovdje na forumu s kim nije čep u čep vrtio, a zvao se silni Mery Huana :D

Dakle sve mu se svodilo na moje je najbolje, svi su ostali fićfirići, iako o svim ostalim ne znam nista, u stvari cak i ne zelim znati nista, jer toliko sam ponosan na svoje da mi moja narcisoidnost i centrizam ne dozvoljavaju da upoznam tuđe, osim hm...malo nekakvih kritika za koje ne pitam ko, šta ni odakle priča, ali eto one su dogmatske.

E sad posto je to isti ili mozda slican kalup, pa tebe ne interesuje nista osim tebe i tvoga, i kritika tuđeg i stranog što se da zakljuciti i na osnovu započete rasprave o plemenu Benu Qurayza, s tim da ne znas historijsku niti vojnu pozadinu tog slucaja , ja sam ti naveo identican primjer iz S.Z. pod identicnim uslovima rata koje je vodio Musa a.s. te sam ti lijepo naveo da mi je jasna i historijska i vojno-takticka situacija u tadasnjem vremenu i jasno mi je da to nije naređeno badava, jer Bog nije krvolocan...e ti onda "branis" svoje trazeci kulturolosku/religijsku/kulturnu i svaku drugu pozadinu istog događaja...međutim nije ti na um padala niti ijedna kuturoloska/historijska/religijska/ vojna ili neka druga isprika ili razlog....

Dakle, aferim ...

Avinoam1 je napisao:
Masakre opisane u Starom Zavjetu primam k znanju i pokusavam da obrazlozim koliko to mogu uzimajuci u obzir ondasnju kulturolosku/religijsku/istorijsku pozadinu. Meni licno, kao pripadniku postmodernog drustva 21. vijeka ti izvjestaji se mogu ciniti nehumani ali na kraju krajeva ja i dalje vjerom prihvatam Boga koji je sve to autorizirao, a jednoga dana, nadam se, dobicu odgovor i obrazlozenje zasto je to moralo da bude bas tako brutalno.


uh, koja izvlakusa....ali posto volim kopirati izjave evo probacemo ovako....

Avinoam1 je napisao:
Masakre opisane u hadisima primam k znanju i pokusavam da obrazlozim koliko to mogu uzimajuci u obzir ondasnju kulturolosku/religijsku/istorijsku pozadinu. Meni licno, kao pripadniku postmodernog drustva 21. vijeka ti izvjestaji se mogu ciniti nehumani ali na kraju krajeva ja i dalje vjerom prihvatam Boga koji je sve to autorizirao, a jednoga dana, nadam se, dobicu odgovor i obrazlozenje zasto je to moralo da bude bas tako brutalno.
----fantasticno receno :D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs