banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 22:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Okt 2008, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Rabb je napisao:
ocigledno je moderator neki krscanin pa mi stalno izbacuje sa stranice al ja cu praviti nove profile dok ne dokazem istinu....

Mnogo smjelo receno. Zasto ti je toliko stalo da "nekome dokazes istinu"?! Sta ti imas od toga ako nekome "dokazes" nesto? Sta je istina? Zasto proucavas/citas Svete Knjige da bi pronalazio "greske" u njima?!
Smatram malo pretjeranim to tvoje "dokazivanje istine". Dokazivanja upravo na forumima prouzrokuju provokaciju i svadje. Umjesto da nam lijepim nacinom pokazes kako si unapredovao duhovno i u vjeri ti nam ovde upravo dokazujes suprotno, kao da nisi procitao nijednu Svetu Knjigu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2008, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
a šta je dječurlije...

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2008, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Koliko je religijska zatucanost glupa pokazuje i sljedeci clanak:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle ... 673046.stm

Pri ovome ne mislim samo na ekstremne serijatske zakone. Istih takvih ekstremnih zatupljenika imamo i u hriscanstvu. Jedan od njih je i Miroljub Petrovic. Arapi su ih osudili na sest mjeseci zatvora a on(MP) za gore navedeni cin predlaze odsijecanje glave i kamenovanje. A sta je Isus rekao za zenu koju su fariseji htjeli kamenovati? Znaci sto je covjek religijski ekstremniji to je manje religiozan.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2008, 15:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
vim je napisao:
Koliko je religijska zatucanost glupa pokazuje i sljedeci clanak:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle ... 673046.stm

Pri ovome ne mislim samo na ekstremne serijatske zakone. Istih takvih ekstremnih zatupljenika imamo i u hriscanstvu. Jedan od njih je i Miroljub Petrovic. Arapi su ih osudili na sest mjeseci zatvora a on(MP) za gore navedeni cin predlaze odsijecanje glave i kamenovanje. A sta je Isus rekao za zenu koju su fariseji htjeli kamenovati? Znaci sto je covjek religijski ekstremniji to je manje religiozan.


Po meni religija i Isus Hristos su dvije totalno suprotne stvari.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2008, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
vim je napisao:
Miroljub Petrovic.


Vime, bez zelje da te uvrijedim, ali u svakom trecem postu spominjes Miroljuba Petrovica. Nemam nikakav prigovor na to sto pises, ali mislim da nije u redu da Miroljuba predstavljas na ovom forumu kao nekog religioznog fanatika ne sagledavajuci sve ono dobro i pozitivno sto pise i ČINI. Prije nego sto mi odgovoris razmisli, zasto se tako mnogo ljudi javilo Miroljubu da mu se zahvale sto im je promijenio zivot na bolje. Ako citas postove na njegovom forumu nemoguce je da previdis da postoji opste odusevljenje njegovim radom, a to je upravo zato sto ljudi zatvore jedno oko na njegove karakterne probleme i gledaju samo ono pozitivno sto pise. Kako to da ti to ne vidis nego samo cekas da on demonstrira svoje krvno neprijateljstvo prema nekome pa da ides okolo po forumima i objavljujes kako je on fanatik? Nisam vidio da si otvorio temu o njegovim savjetima za ishranu ili zdrav nacin zivota ili njegovo tumacenje Pisma koje ljudima otvara srca i stvara od njih bolje ljude... Da li ti cijenis dovoljno ono pozitivno sto on pise pa da mu oprostis za izlive povredjenog samoljublja ili si nesposoban da ono pozitivno uvrstis u svoj sistem vrijednosti i izvuces korist od toga?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2008, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Cijenim i pozitivno. Naime, sto se tice teologije i nacina zivota slazem se sa njim 80 posto, znatno vise nego sa pravoslavcima s kojima se slazem oko 40 posto. Ono sto se ne slazem sa njim je podrzavanje nasilja i ubijanja kao i promovisanje laznih moralnih vrijednosti koje su potpuno suprotne Hristu. Posto imas nadimak "Hristov" vjerovatno su ti poznate hristove vrijednosti i ako ih uporedis sa vrijednostima MP vidjeces da su potpuno suprotne.
A sto se tice ljudi koji ga podrzavaju, podrzavalo je i Hitlera 90 posto ljudi u Njemackoj 30-ih godina, a podsjeticu da je i Hitler bio vegetarijanac i promovisao odredjene "moralne" vrijednosti.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2008, 14:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2008, 00:31
Postovi: 201
Lokacija: Србија
Јел зна неко главну поруку православља ? Не знам зашто се препирете око глупости, око тумачења неких речи које су написане у пренетом значењу ? Зна ли неко шта је суштина и чему нас та вера учи ? Онај ко зна се сигурно неће свађати око неважних ствари...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2008, 15:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
A ko li izvuče ovu temu staru 5 godina ....ko li je taj...???? :D

dzabaleban je napisao:
a šta je dječurlije...


Hajmo na kafu, kavu ili kahvu. :D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2008, 20:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2008, 16:49
Postovi: 37
Lokacija: Prednja sfera
Ovaj 47. je u pravu. vEZE VI SA RELIGIJOM NEMATE. Do djavola, stisnuh CAPS!. A ionako su vam sve to podmetnuli jevreji da malo skinete zakrvavljene poglede sa njih. Dok se vi svadjate Jidish uzima kesh.

E moj Perune dok je tebe bilo fino smo slave slavili bez obzira na druge. Cim dodjoshe ovi sa knjigama odma poce belaj. I to dali po jednu knjigu svakome, malo istu-malo razlicitu. Tek da znamo sta to kod njih ima a opet da ne razumijemo sta pise. Al' nije ni to. Ne daju, bolan, da citas nista drugo. Jok! Samo ova jedna valja! Eto, neki dan ja procitam, al krishom na internetu, sve ko velim nije knjiga pa valjda smijem. Onaj Vlad iz Rumunije zbog knjige nabij'o muslimane na kolac. Hej! Pa jel' to normalno? Pa opet procitam, oni hashashini tamo iz Arabije, naduvaju se onije droga, pa malo prevrnu par listova one nji'ove knjige i odoshe u pokolj. Moj ti perune budala. Mislim jesmo i mi ubijali dok je tebe bilo. Al' brate za hranu i lijekove. Dobro, mozda i za zene. Mislim, ljudi smo. Nije svako zgodan. I tako ti ja moj Perune odlucim, idem ja fino otkopat onu pusku od prije par godina kad se gradivo ponavljalo, pa fino... Od reda! Ubijat svakog ko cita. I otimat hranu i zene i ribe, ribe, ribe...A kad me budu pitali ja cu reci da si mi ti naredio. Pa nek i tebe malo stave u novine. Sto si ti gori od onih njihovih sa bliskog istoka.

_________________
Ya man all! Don't fight your conscience!
Be aware of you sub-conscience!
It's complicated living down here

fighting pollution and fear!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2008, 11:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
ovako to rade ameri:

http://www.youtube.com/watch?v=-Dzc8PWrqi8&eurl=


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2008, 21:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Muslim je napisao:
Bissmillah...pocecu ajetom gdje Allah dz.s kaze:

A ko je to čuo Allaha da govori?

Citiraj:
Nase muslimansko vjerovanje je da je Isus-Isa a.s bio jedan od 25 u Kuranu spomenutih Poslanika,data mu je knjiga Indzil(biblija) koja je dozivila iskrivljnja sto dokazuje 50.000 velikih gresaka i kontradiktornosti koje su nadjene u njoj...

Ko je utvrdio te greške? 50.000 grešaka? Ni Stari a ni Novi Zavjet ne opisuju toliko događaja, znači da je svaka rečenica greška?

Citiraj:
...zar da u takvu objavu vjerujemo,la illahe ilellah...stav krscana je da je on tjelotvoreni bog,subhanAllah,tesko se njima zbog tih rijeci...

Ko vas tjera da vjerujete? Je li dio islamske vjere i nevjera?

Citiraj:
Da li je Isus bio zaista Bog?Ako smo imalo pametni i ako imalo imamo mozga a svi vjerovatno smatramo da imamo,ova tvrdnja da je Isus bio bog moze se shvatiti netacnom samim kontrapitanjemA LI JE ISUS TVRDIO DA JE BOG...Isus nikada za svoga zivota,dok je hodao ovom zemljom nije rekao JA SAM BOG ili OBOZAVAJTE ME...ni u jednoj od 66 biblijskih knjiga ili 73 kod rimokatolika se ne nalazi izjava isusa da je on bio Bog....pa se pitam ko smo mi da nazivamo bogom nekog ko to za sebe nije htio nikad ni reci,nego je cak rekao: "moj Otac je veci od mene"(ivan 14:28)....iz ove recenice svaki pametan covjek koji razmislja moze shvatiti da je rekao da ima neko veci od njega...pa ako je isus bog pa zar ima neko veci od boga....zapitajte se

Može jedno kontrapitanje, kako vi smatrate Boga? Kako biste ga opisali? Koliko znam Islam spomije 99 njegovih imena. Smatrate ga ograničenih sposobnosti ili, za običnog čovjeka, nepojmljivoj suštini koja ima neograničene mogućnosti?

Citiraj:
I na kraju pitanje za sve krscane....neka mi neko od vas kaze 2 odgovora:
1.JESAM LI UPRAVU KAD KAZEM DA JE ISUS SIN COVJECIJI(tako se u bibliji cesto nazivao isus)
2.Koliko bog ima sinova

Ovo se nadovezuje na moje gornje pitanje, znači smatrate Boga kao čovjeka, ako je na jednom mjestu - ne može biti na drugom mjestu? Nije sveprisutan? I zašto ne bi mogao da bude ovaploćen u tijelu i prema tome ČOVJEČIJI SIN, a iz razloga što je ljudski rod nevjeran i sklon padu i koji vjeruje samo onome što vidi. Da, više puta je izjavio da je Čovječiji Sin jer je rođen od majke.
I stalno spominjete Sveto Trojstvo, kao tri različite stvari i kažete da je samo Islam monoteistička religija.
To su tri lica jedne iste suštine, tri ispostasi, tri različite manifestacije nečega mnogo većeg i sveobuhvatnog.

I kada tumačite Sveto Pismo izađite iz uskogrudog ljudskog poimanja. A ne kaže se uzalud "ko ima uši nek čuje". Nije svima dato.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2008, 21:54 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sad kad vidi sta si napisala citirat ce ti Bibliju "a zene da cute". :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Nekad razmisljam o tome kako je covjecanstvo patilo kroz istoriju, koliko ratova imamo iza sebe, koliko nevinih zrtava ljudi imaju na savjesti, i uvijek pomislim da ce nas istorija nesto nauciti, da probleme rijesavamo na drugaciji nacin a ne stvaranjem ogromnog jaza kroz naglasavanje nasih razlika. Mi danas stvaramo istoriju a jedino sto smo u stanju da uradimo i sto ja vidim je podgrijavanje mrznje i diskriminacije, "Hriscanstvo vs. Islam", "Ateisti vs. Teisti", itd... Kobajagi razmjenjujemo misljenja, pomalo omalovazavamo jedni druge, osudjujemo se, itd.. ,tema padne u zaborav ali svjesnost o razlici izmedju jednih i drugih postaje veca, i na kraju smo opet sve vise i vise otudjeni jedni od drugih. Pitam se sta nam to nedostaje i pored sve nase nacitanosti i poznavanja rijeci iz svetih knjiga. Ja sto se vise osjecam hriscaninom to se osjecam bliskiji sa pravim muslimanom, pravim judeistom, itd., i sve manje razlika a sve vise slicnosti izmedju nas primjecujem.

Pozdrav!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 19:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ko istinski vjeruje u Boga,voljeće i poštovaće svakoga čovjeka i svaku religiju.Ko mrzi i potcjenjuje tuđe vjerovanje time samo ismijava i umanjuje sopstvenu vjeru.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2009, 09:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jan 2009, 22:33
Postovi: 6
Hristov je napisao:
Nekad razmisljam o tome kako je covjecanstvo patilo kroz istoriju, koliko ratova imamo iza sebe, koliko nevinih zrtava ljudi imaju na savjesti, i uvijek pomislim da ce nas istorija nesto nauciti, da probleme rijesavamo na drugaciji nacin a ne stvaranjem ogromnog jaza kroz naglasavanje nasih razlika. Mi danas stvaramo istoriju a jedino sto smo u stanju da uradimo i sto ja vidim je podgrijavanje mrznje i diskriminacije, "Hriscanstvo vs. Islam", "Ateisti vs. Teisti", itd... Kobajagi razmjenjujemo misljenja, pomalo omalovazavamo jedni druge, osudjujemo se, itd.. ,tema padne u zaborav ali svjesnost o razlici izmedju jednih i drugih postaje veca, i na kraju smo opet sve vise i vise otudjeni jedni od drugih. Pitam se sta nam to nedostaje i pored sve nase nacitanosti i poznavanja rijeci iz svetih knjiga. Ja sto se vise osjecam hriscaninom to se osjecam bliskiji sa pravim muslimanom, pravim judeistom, itd., i sve manje razlika a sve vise slicnosti izmedju nas primjecujem.

Pozdrav!


Bravo!Vjerujem da postoji puno vise slicnosti izmedju Krscanstva i Islama, nego sto postoji razlika...Cesto slusam price, kako katolici u arapskim zemljama nemaju pravo na slobodu ispovjedanja vjere, ne kazem da ne postoje i takvi slucajevi..Ali ako nista, mogu posluziti za primjer da je moguc suzivot, kakav takav, bar se ne ratuje i ne ubijaju neduzni ljudi..Naravno, situacija na Zapadu je mnogo bolja po pitanju ljudskih sloboda pa i slobode ispovjedanja vjere..Samo izgleda da Balkan je u nekakvom mracnom dobu i ne mozemo skontati da ne bi trebalo biti problem sto se neko zove Ahmed ili Jovan, nego da gledamo na ljude prvenstveno kakve su osobe, karakter prije vjere!A zasto je ovako stanje kod nas? Vjerujem da problem nije niti u jednoj vjeri nego upravo u nevjerovanju! Sve vjere ce pozivati na mir i postovanje, ali onaj ko istinski ne vjeruje i ne prakticira svoju vjeru (bilo koju) nece imati osjecaja i tolerancije za nekod drugog iz neke druge vjere...Kod nas nema toga, odmah "ti si musliman, treba te zgazit" "ti si katolik, treba te zgaziti"!Neko je ranije pisao, osudjuje nekog muslimana, pa cak ga svrstava u redove Al Kaide! Ljudi moji, zar vi mislite da su Bosnjaci za to?Zar i Bosni treba da ih *ebeni Ameri pocnju proganjati?Problem naseg drustva je islamofobija, gdje se po automatizmu, covjek koji je vise religiozan, svrstava u neke "fanatike" a moze upravo suprotno biti, da taj covjek ima vise razumjevanja prema katolicima i pravoslavcima nego neki koji povrsno zna o krscanstvu i koji ni svoju vjeru (islam) ne zna..Ja zivim u gradu gdje su vecinski muslimani, i drago mi je da u proteklom ratu nije srusena niti jedna crkva, i da su i pravoslavci i katolici, zajedno sa muslimanima (bar oni koji su ostali, a niko ih nije tjerao) nastojali da prezive sve patnje i strahove! I danas, apsolutno nema razlike niti ikakve podjele..Ljudi smo, normalno zivimo, bez ikakvih tenzija! Pozdrav i selam!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2009, 09:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jan 2009, 22:33
Postovi: 6
i cini mi se da je admin izmjenio tj obrisao moj prethodni post?zasto?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2009, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Tema svakako nije dobronamerna jer se moglo pitati recimo ,,Da li u Bibliji ima nagoveštaja za dolazak Muhameda kao što je to učinjeno sa Isusom''
Ili možda ,,Kako se verom spašavamo''
Mišljenja sam da su Mastermind i Hristov pomogli da se neke osnovne crte sagledaju bar kod onih koji mogu sa distance da to učine.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2009, 23:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Bez da uvrijedim islamsku religiju pitao bih muslimane sta misle o ekstremizmu i da li pravi muslimani podrzavaju zaista ono sto se govori u ovom filmu

Part 1:

http://www.youtube.com/watch?v=sD8FsffFJas

Part 2:

http://www.youtube.com/watch?v=-_6RtlUa7hI

Recimo i mi u hriscanstvu imamo takvih ekstrema koji zastupaju u hriscanstvu ideje iz ovog filma. Jedan od njih je Miroljub Petrovic ali vecina hriscana se ne slaze sa njim.
Ono sto bih pitao muslimane da li se zvanicna prava islamska religija ne slaze sa ovim ili podrzava neke gluposti kao sto su kamenovanje, nosenje pokrivala, los odnos prema razlicitostima i demokratiji i sl.? Mislim, zvanicno se ne slaze ali kako je u praksi? I kako vecina muslimana razmislja, treba li ove stihove kurana iz gornjeg videa tumaciti bukvalno ili drugacije?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2009, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
kako li si samo hrabar kad pljuješ tuđu vjeru tako sa svim navedenim dokazima bez prisustva druge strane :D

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2009, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Prijatelju Ahmede, to nije nikakvo pljuvanje vec samo postavljanje pitanja. A drugo, na pocetku posta sam naglasio da post ne bude shvacen pogresno kao uvreda. Ali izgleda da si ti shvatio, zato bih ti zelio reci da ja nemam nista protiv bilo koje religije, samo mi nisu mnoge stvari jasne, pa zato pitam, pa ako hoces dobro bi bilo da odgovoris na pitanje. Pozdrav.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs