banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Avg 2010, 14:55 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
@Ahmede

i ranije sam ti rekao u vezi ovoga i opet ista prica....

114_AhmeD je napisao:
spavac je napisao:
koja poenta je sa tim stihovima Ahmede..jel to neki odgovor na Muhamedovo klanje koje je Avinoam spomenuo?



SVUGDJE se izdaja u ratu ( okretanje na bojnom polju ) kažnjava smrću, ali to kad muslimani urade, onda je to puko klanje..

A kad se dogodi POKOLJ DJECE muške i ženske ( još ko fol po naredbi Boga ) onda je to opravdano jer je od "Boga", nema veze što je pokolj !?

Meni smeta vaše licemjerstvo, iskreno .


nije u pitanju da li je puko klanje il ne, vec da Bog vise se ne predstavlja na taj nacin, kroz ratove kao sto je to radio u S.Z....U TOME JE STOS..al ne vrijedi nekim osobama pricati..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 18:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
spavac je napisao:
nije u pitanju da li je puko klanje il ne, vec da Bog vise se ne predstavlja na taj nacin, kroz ratove kao sto je to radio u S.Z....U TOME JE STOS..al ne vrijedi nekim osobama pricati..


Pa prvo smo pircali opcenito, sad trazimo isprike u nekom vremenskom sokaku, jos malo pa cemo to ograniciti na prostornu kaldrmu...

Ovdje se sad polahko prebacujemo na temo derogacije i derogiranja, i to je razumljivo i s vremenskog i prostorno-civilizacijskog pogleda, samo taj argument nije exkluziva samo jedne religije nego svih religija...to je ono na cemu ja inzistiram, u komletnom ovom prostackom nadmudrivanju.

Bog se nikad nije predstavljao kroz silu, napade, mucenja, klanja, tu sam se i dotakao termina kad smo govorili o svetom ratu ili dzihadu kojeg je jelly spomenuo, jer ajde mi molim vas recite sta je to u jednom ratu sveto???? Ubistva, bolest, neimastina, klanja, suze, gubici, glad žeđ...jel se tu vidi ista sveto, ima li tu ikakve svetkovine ili svetinja...
Svaki ce normalan covjek reci da tu nema nista sveto, e pa ako nema zasto se onda potencira da je dzihad sveti rat, kad to nema veze s vezom i nespojivo je s samim Islamom ciji korijen potice od rijeci selam sto znaci mir.

Sad da se vratimo na pojedine brutalne slucajeve kako u Islamu tako i kroz Bibliju.
Po meni oni nisu određeni ni prostorno, ni vremenski niti su pdređeni prema jednog skupini ili narodu...nego su određeni datom situacijom ili neprilikama u svijetu.
Znaci ako je opsti rat onda cemo primjenjivati taktike koje su primjenjivali i Poslanici s.a.w.s. da bi postigli određenu vojno-takticku prednost ili pobjedu na terenu, ali opet prema napadackoj grupi a nikako prema narodima koji nemaju veze s ratovima niti ratom, pogotovo ono sto Islam potencira da se cak zastite i monasi u samostanima jer se zna da ti ljudi iako pripadaju određenoj konfesiji nemaju veze s ratom te da su to samo isposnici koji zele nicije osim Bozjeg zadovoljstva.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 15:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Maj 2010, 13:42
Postovi: 33
Selam/pozdrav svima!
ja se izvinjavam zbog neaktivnosti na forumu :-?
ja samo imam jedno jedino pitanje za sve----
da li moze Bozanska knjiga da ima greske-makar jednu jedinu gresku????
molim odgovore


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ne moze naravno.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 15:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Maj 2010, 13:42
Postovi: 33
ok onda drago mi je da to priznas :oops:
skokni do 17. ili 18. stranice nezz tacno koja je. Tu sam naveo samo nekoliko gresaka u Starom i Novom Zavjetu i sam zakljuci zdravim razumom da li je današnja Biblija Nebeska Objava?!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 15:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Nisam ocekivao da ces me tako preci lisac jedan!
:lol: :lol:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 15:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Maj 2010, 13:42
Postovi: 33
samo trazim Vas odgovor. Odgovor na jedno prosto pitanje........ :cry:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ne znam, zbunjen sam. Sta je istina?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 16:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Maj 2010, 13:42
Postovi: 33
Sam prodiskutuj o tome. Ako današnja Biblija ima makar jednu jedinu gresku, a ima ih vise, sam zakljuci da li je ona plod nadahnuća tj. da li je ona Božija Objava. Molim Vase misljenje o ovom pitanju.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pa citao sam Bibliju, i to sto ti smatras greskom je tvoje pogresno tumacenje.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 16:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Maj 2010, 13:42
Postovi: 33
Hristov je napisao:
Pa citao sam Bibliju, i to sto ti smatras greskom je tvoje pogresno tumacenje.


ok. znaci to je moje pogresno tumacenje :confused2: đ

kako onda objasnjavas ovo?
U Drugoj knjizi Samuelovoj stoji (24:9):
"Joab dade kralju popis naroda: Izraelaca bijaše osam stotina hiljada ratnika vičnih maču, a Judejaca pet stotina hiljada ljudi."

Prva kniga Ljetopisa (21:5):
"Joab dade Davidu popis naroda. Izraelaca bijaše milion i sto hiljada ljudi vičnih maču, a Judejaca četiri stotine i sedamdeset hiljada vičnih maču."

Apsurd je očigledan. Razlika u broju ratnika Izraela je 300 000, a razlika u broju Judejaca 30 000. Ovo je ogromna razlika u zbrajanju ratnika.

ili ovo

Evanđelje po Ivanu (5:31), Isus veli:
"Ako ja svjedočim sam za se, moje svjedočanstvo nije vjerodostojno."

U istom Evanđelju stoji (8:14):
"I ako ja svjedočim sam za se-odvrati im Isus-moje je svjedočanstvo vjerodostojno..."

ima jos dokaza o ovome a ako mozete da primijetite ovi tekstovi iskljucuju jedan drugog prema tome jedan teks je lazan a jedan istinit... Moze li Sveta Knjiga da bude sastavljena od laznih i istinitih tekstova???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Vidi vidi, citas Pismo. Svaka cast! :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 16:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Maj 2010, 13:42
Postovi: 33
Da li imas odgovor na moje jedno jednostavno pitanje? ili ces se skrivati iza svojih komentara. Svako ko uporedi bilo koja od ova 2 teksta naci ce u svakome proturjecja. Istinu je tesko utvrditi...... Knjiga objavljena od Boga jeste knjiga bez gresaka, proturjecja..... Sa Biblijom nije tako. Sami utvrdite i razmislite da li je Vas Put ispravan Put..... Da li je danasnja Biblija Nebeska Objava ( ovo govorim jer je sa sigurnoscu utvrdjeno da je derogirana kroz vijekove ) ??... Ja molim Boga da Vas uputi na pravi put i udalji od zabluda. Ne trazim od vas da prijedjete na Islam, nego sami razmislite o gore navedenome


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Dobro, hvala :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2010, 18:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
Refik je napisao:
Da li imas odgovor na moje jedno jednostavno pitanje?
Knjiga objavljena od Boga jeste knjiga bez gresaka, proturjecja..... Sa Biblijom nije tako.

Slažem se s tobom, Refik. Previše je u Bibliji protivrječnosti, i ništa ne upućuje da je napisana od strane nekog ko sve zna. Više mi djeluje da je napisana od strane nekog ko je živio prije nekoliko hiljada godina.

Međutim, (možda griješim) učinilo mi se kao da želiš reći da je Kuran knjiga objavljena od Boga za razliku od Biblije, pa sam odlučio na Internetu da potražim Kuran i da vidim... kad ono:

Citiraj:
Allah je – nema boga osim Njega – Živi i Vječni!
On tebi [Muhamedu] objavljuje Knjigu, pravu istinu, koja prethodne potvrđuje, a Tevrat i Indžil objavio je još prije, kao putokaz ljudima, a objavio je i ostale koje rastavljaju istinu od neistine. One koji u Allahove riječi ne vjeruju čeka teška patnja; – a Allah je silan i strog.
On vas oblikuje u matericama kako On hoće; nema boga osim Njega, Silnog i Mudrog!


Koliko vidim, ovdje se neko obraća Alahu i Muhamedu u trećem licu. Pa, ta knjiga sama sebe demantuje da je objavljena od Boga.

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 00:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Preuzeto:



Islam je strogo monotesitička religija.Svi islamski propisi i temelji vjerovanja su u skladu sa beskompromisnim monoteizmom.Allah je jedan i Jedinstven u Svojim imenima i svojstvima.

Allah uzvišeni na više mjesta u Kur’anu za Sebe kaže MI.Međutim, ovo ne znači da islam zagovara vjerovanje u više bogova.

Naime postoje dva tipa množine

Unekoliko jezika postoje dva tipa plurala(množine). Prvi plural je numerički, odnosi se na nešto čija je količina više od jedan. Drugi je plural poštovanja.

a) Kraljica Engleske često kaže MI umjesto JA, i ovo je poznato kao kraljevski plural.

b) Radžif Gandi, bivši premijer Indije imao je običaj na hindu jeziku reći:” Hum dekhna chahte hain.” Što znači “ Želimo vidjeti “, HUM znači mi, što je kraljevski plural hindu jezika.

c) Isto tako, kada Uzvišeni Allah govori o Sebi u Kur’anu, koristi arapsku zamjenicu Nahnu, što znači MI. Ovo niej numerički plural nego plural poštovanja.

Tewhid, odnosno monoteizam, temelj je Islama. Allahova jednoća se na mnogo mjesta spominje u Kur’anu. Na primjer, u suri Ihlas:

Reci:” On je Allah – jedan!”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 02:00 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Biblija je glupa knjiga u kojoj postoji milion gresaka i nikako ne moze biti od Boga..al zato je 100% Bozija knjiga i radi samo po principu Aladinove lampice kad spomenes prorocanstva vezana za Muhameda...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 08:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Maj 2010, 13:42
Postovi: 33
spavac je napisao:
Biblija je glupa knjiga u kojoj postoji milion gresaka i nikako ne moze biti od Boga..al zato je 100% Bozija knjiga i radi samo po principu Aladinove lampice kad spomenes prorocanstva vezana za Muhameda...


ne znam na sta mislis pod time "aladinova lampica", i nije se lijepo izrazavati na takav nacin.....
Jedino je Kur'an ostao nepromijenjen od dana objave pa do dana danasnjeg. Pa da ova Knjiga nije od Boga, sigurno bi bilo mnogo proturjecja.
"Mi smo Kur'an objavili, i zaista cemo nad njim bdjeti"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 08:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Maj 2010, 13:42
Postovi: 33
Biblija, tj. Stari i Novi Zavjet su bile Knjige objavljene od Boga dragog. Medjutim, te svete Knjige su kroz vijekove doživjele odredjene promjene, te je rezultat toga da su se ispreplele istinite i lazne price. Veoma je tesko odrediti sta je istina a sta laz. Bog je daleko od ikakvih nedostataka, i njegova Objava ne smije da ima nijednu jedinu gresku.
Toplo preporucujem za sve one koji tragaju za istinom knjigu "Trijumf istine"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2010, 11:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Refik je napisao:

Toplo preporucujem za sve one koji tragaju za istinom knjigu "Trijumf istine"


"Istina" je relativan pojam. Koliko ima knjiga (i religija) koje govore "istinu", a medjusobno su suprotne. Istina je vjerovatno da istinu niko na zemlji ne zna. Sto se mene tice, ne poznajem previse ni bibliju ni kuran, ali koliko sam citao pojedine odjeljke i obe knjige, cini mi se da tu nema nekih velikih razlika. Stavise, stvari, imena, prorocanstva, zakoni i skoro sve su isti u obe knjige.
Osnovne razlike su u tumacenjima, te zbog toga imamo i razlicite denominacije hriscana koji se ne slazu oko "istina" iako koriste istu knjigu(bibliju), kao i razlicite muslimane koji se ne slazu oko "istina", iako koriste istu knjigu(kuran).
Mislim da je osnovna stvar u tumacenju, a ne u vrsti knjige.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs