banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Avg 2010, 23:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Avinoam1 je napisao:
jer ga svejedno ne smatram pravim Bozjim prorokom.



Zasto ga ne smatras Bozjim prorokom kad je u sustini radio i propovijedao iste stvari sto su radili proroci starog zavjeta i na isti nacin dobijao otkrivenja kao proroci starog zavjeta?

Citiraj:
ponavljam, smatram da je Hriscanstvo kao religija jedna teoloska cjelina. To automatski iskljucuje neko dodatno nadopunjavanje, dodatno prorostvo, dodatni religijski sistem, itd.


Pa i Judaizam je bio cjelina i nije ga trebalo dopunjavati ali je novi zavjet otkriven kao pojasnjenje drugim narodima koji su bili neznabosci. Jevrejima, odnosno bozjem narodu je bio dovoljan i stari zavjet.
Tako je isto cilj kurana bio otkrivenje drugim neznaboscima koji su zivjeli i ratovali medjusobno.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2010, 00:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Oficir s ruzom je napisao:
Sjecam se jednog tipa imao je slicno razmisljanje, otisao je a ko zna mozda ce i doci, nije bilo osobe ovdje na forumu s kim nije čep u čep vrtio, a zvao se silni Mery Huana :D

Dakle sve mu se svodilo na moje je najbolje, svi su ostali fićfirići, iako o svim ostalim ne znam nista, u stvari cak i ne zelim znati nista, jer toliko sam ponosan na svoje da mi moja narcisoidnost i centrizam ne dozvoljavaju da upoznam tuđe, osim hm...malo nekakvih kritika za koje ne pitam ko, šta ni odakle priča, ali eto one su dogmatske.

E sad posto je to isti ili mozda slican kalup, pa tebe ne interesuje nista osim tebe i tvoga, i kritika tuđeg i stranog što se da zakljuciti i na osnovu započete rasprave o plemenu Benu Qurayza, s tim da ne znas historijsku niti vojnu pozadinu tog slucaja , ja sam ti naveo identican primjer iz S.Z. pod identicnim uslovima rata koje je vodio Musa a.s. te sam ti lijepo naveo da mi je jasna i historijska i vojno-takticka situacija u tadasnjem vremenu i jasno mi je da to nije naređeno badava, jer Bog nije krvolocan...e ti onda "branis" svoje trazeci kulturolosku/religijsku/kulturnu i svaku drugu pozadinu istog događaja...međutim nije ti na um padala niti ijedna kuturoloska/historijska/religijska/ vojna ili neka druga isprika ili razlog....

Dakle, aferim ...

Avinoam1 je napisao:
Masakre opisane u Starom Zavjetu primam k znanju i pokusavam da obrazlozim koliko to mogu uzimajuci u obzir ondasnju kulturolosku/religijsku/istorijsku pozadinu. Meni licno, kao pripadniku postmodernog drustva 21. vijeka ti izvjestaji se mogu ciniti nehumani ali na kraju krajeva ja i dalje vjerom prihvatam Boga koji je sve to autorizirao, a jednoga dana, nadam se, dobicu odgovor i obrazlozenje zasto je to moralo da bude bas tako brutalno.


uh, koja izvlakusa....ali posto volim kopirati izjave evo probacemo ovako....

Avinoam1 je napisao:
Masakre opisane u hadisima primam k znanju i pokusavam da obrazlozim koliko to mogu uzimajuci u obzir ondasnju kulturolosku/religijsku/istorijsku pozadinu. Meni licno, kao pripadniku postmodernog drustva 21. vijeka ti izvjestaji se mogu ciniti nehumani ali na kraju krajeva ja i dalje vjerom prihvatam Boga koji je sve to autorizirao, a jednoga dana, nadam se, dobicu odgovor i obrazlozenje zasto je to moralo da bude bas tako brutalno.
----fantasticno receno :D


Koji je tebi veceras? Sta ima u tome lose sto ja vjerujem da je moje ispravno a tvoje nije? Pa i ti vjerujes da je tvoje ispravno a moje da nije, i sta sad?! Ponos, narcisnoidnost i centrizam mi ne dozvoljavaju da upoznam tudje? Jel to upuceno meni? Ako nije onda ne razumijem zbog cega to uopste ovde spominjes? A ako jeste meni upuceno onda mogu samo da te prozovem idiotom i to ne samo zato sto si nesposoban da shvatis ono o cemu ja u stvari govorim nego zato sto mi stavljas rijeci u usta.

Nije ovde zapoceta nikakva rasprava o plemenu Qurazya nego sam samo naveo ono sto sam procitao a da li je to tacno ili ne, pojma nemam. Uostalom, ja ne "branim" svoje nego cak i priznajem da i meni neke stvari nisu u potpunosti jasne, da pokusavam da ih shvatim na najbolji moguci nacin, i da cu konacan odgovor na sve to dobiti jednoga dana. Jel stvarno moguce da nisi shvatio kada sam to prvi put napisao pa sad treba da ponavljam?!

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2010, 00:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
jellyfish je napisao:
Avinoam1 je napisao:
jer ga svejedno ne smatram pravim Bozjim prorokom.



Zasto ga ne smatras Bozjim prorokom kad je u sustini radio i propovijedao iste stvari sto su radili proroci starog zavjeta i na isti nacin dobijao otkrivenja kao proroci starog zavjeta?

Citiraj:
ponavljam, smatram da je Hriscanstvo kao religija jedna teoloska cjelina. To automatski iskljucuje neko dodatno nadopunjavanje, dodatno prorostvo, dodatni religijski sistem, itd.


Pa i Judaizam je bio cjelina i nije ga trebalo dopunjavati ali je novi zavjet otkriven kao pojasnjenje drugim narodima koji su bili neznabosci. Jevrejima, odnosno bozjem narodu je bio dovoljan i stari zavjet.
Tako je isto cilj kurana bio otkrivenje drugim neznaboscima koji su zivjeli i ratovali medjusobno.


Judaizam je postao cjelina dolaskom mesije, znaci ispunjenjem prorocanstava Staroga Zavjeta. Prema tome spisi NZ su nista drugo nego opis ispunjenja SZ. A religija Islama je sa svim tim apsolutno nekompatibilna samim tim sto ne priznaje da je Isus Hristos Bog, da je umro i vaskrsao. U tome lezi fundamentalna razlika!

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2010, 13:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Avinoam1 je napisao:
Nije ovde zapoceta nikakva rasprava o plemenu Qurazya nego sam samo naveo ono sto sam procitao a da li je to tacno ili ne, pojma nemam.


Pa to je tvoj problem, sto nemas pojma, a kad ti se stavi na znanje nesto o cemu imas pojma kao deutronomy 20:10-18...e onda pocinju izvlakuse, poenta je bila da si sam sebi u stomak hukno.

Samo da ponovim ispocetka kako su stvari tekle...

1) razgovor oko benu qurayza uz jaku napomenu da je Muhammed a.s. "sam i licno" ucestvovao u masakru

2) onda ti ja lijepo spominjem tvoje vlastite spise, iako te prije toga jelly upozorio da bas nije zdravo takvo razmisljanje...

3) e ti onda u stilu Maryja priznajes da to postoji kod tebe i to prihvatas kao master plan ali kod nas to tebi zvuci kao masakr, te je to razlog vise da je Islam lazna religija...


Avinoam1 je napisao:
A religija Islama je sa svim tim apsolutno nekompatibilna samim tim sto ne priznaje da je Isus Hristos Bog, da je umro i vaskrsao. U tome lezi fundamentalna razlika!


Razlika jest u tome, ali svi imamo svoje argumente i oni su razumni i logicni, a sve dok su razumni i logicni mislim da ce doprinijeti da se religije bolje razumiju a sljedbenici bolje postuju.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2010, 14:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Oficir s ruzom je napisao:
Avinoam1 je napisao:
Nije ovde zapoceta nikakva rasprava o plemenu Qurazya nego sam samo naveo ono sto sam procitao a da li je to tacno ili ne, pojma nemam.


Pa to je tvoj problem, sto nemas pojma, a kad ti se stavi na znanje nesto o cemu imas pojma kao deutronomy 20:10-18...e onda pocinju izvlakuse, poenta je bila da si sam sebi u stomak hukno.

Samo da ponovim ispocetka kako su stvari tekle...

1) razgovor oko benu qurayza uz jaku napomenu da je Muhammed a.s. "sam i licno" ucestvovao u masakru

2) onda ti ja lijepo spominjem tvoje vlastite spise, iako te prije toga jelly upozorio da bas nije zdravo takvo razmisljanje...

3) e ti onda u stilu Maryja priznajes da to postoji kod tebe i to prihvatas kao master plan ali kod nas to tebi zvuci kao masakr, te je to razlog vise da je Islam lazna religija...


Avinoam1 je napisao:
A religija Islama je sa svim tim apsolutno nekompatibilna samim tim sto ne priznaje da je Isus Hristos Bog, da je umro i vaskrsao. U tome lezi fundamentalna razlika!


Razlika jest u tome, ali svi imamo svoje argumente i oni su razumni i logicni, a sve dok su razumni i logicni mislim da ce doprinijeti da se religije bolje razumiju a sljedbenici bolje postuju.


Haha kakav si ti ljigavac. Pa provjeri prvo sta sam tacno napisao prije nego sto pocnes da me osudjujes.

Jelly je napisao da je Muhamed ratovao samo onda kada se branio, na sta sam ja rekao sledece: "A za Qurayzu mnogi autori tvrde da je to jednostavno masakr nad 700-800 Jevreja u kojima je direktno ucestvovao i Muhamed."

Eto to je sve. Znaci postoje autori koji tvrde da Muhamed jeste ucestvovao u ubistvima i oni koji tvrde da nije. A sta je u tome svemu prava istina, ja ne znam.

Bas me zanima kako ces ponovo da izvrnes moju gornju izjavu. A mozda bi ubuduce ipak trebao da ti stvari pisem i objasnjavam ko djetetu od pet godina.

Pa evo sad da pojasnim kad sam vec krenuo: Bog Staroga Zavjeta naredi unistenje/masakr/ jednoga naroda - ja vjerom prihvatam da Bog to radi iz odredjenih razloga. Ne znam o kakvom izvlacenju govoris, tu nema izvlacenja, to tako pise i onaj ko vjeruje u istinitost Biblije to i prihvata.

Dolaskom mesije sva SZ prorocanstva vezana uz njegov dolazak i misiju su ispunjena i cica mica gotova prica. Teoloski gledano ne vidim potrebu za bilo kakvom nadopunom, modifikacijom, izmisljanjem nove religije 600 godina posle Hrista. Iz toga razmisljanja proizlazi zakljucak da je Islam jedna bespotrebna religija a da Muhamed ne samo da nije lazni prorok nego uopste nije nikakav prorok.

A ja sa Muslimanima mogu da zivim zajedno a da istovremeno moju a ne njegovu religiju smatram ispravnom.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2010, 14:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Logicki ti je jasan vojno takticki potez SZ...iako i nije human (kako velis s danasnje aspekta) ti ga prihvatas i vjerujes, pa je onda bilo pametno pitati zasto si uopste i pominjao slucaj Benu Qurayza ??? (konotacija bi bila...???)
Prosto ko pasulj. :wink:
Samo se nemoj kriti iza nevine konstatacije "to spominju neki od autora", jer neki od autora spominju i ulaz u Mekku.


A termini idiot i ljigavac...pa evo ima jedna narodna "Progovori recu ti ko si?"...(nije mi trebalo puno da razmisljam).

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2010, 16:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Jednostavno receno uocavam razliku izmedju starozavjetnih ratnih pohoda autoriziranih od Boga YHWH i izmedju muslimanskih ratnih pohoda autoriziranim jednim obicnim smrtnim covjekom.

Idiotom sam te prozvao zato sto sam osjecao da odgovaras na jedan idiotski nacin. A sto se tice ljigavca ja te zaista i smatram ljigavcom. Ljigav mi je npr. taj tvoj sarkazam kojim se neprestano sluzis.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2010, 18:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Avinoam1 je napisao:
Jednostavno receno uocavam razliku izmedju starozavjetnih ratnih pohoda autoriziranih od Boga YHWH i izmedju muslimanskih ratnih pohoda autoriziranim jednim obicnim smrtnim covjekom.


Koje li ironije??? Jel ti to hoces od jadnog pobjienog naroda u SZ tekstu da nacinis argument, da su se oni bolje osjecali pod macem koji je imao autorizaciju od YHWH, da su se oni sve netjecali ko ce prvi staviti vrat pod njega...
SZ-ni mac je bolji, vrijedniji, casniji :lol: , jer je imao autorizaciju Samog Boga??? :roll: Ajd neka je. A da stvar bude gora Mojsije je isto tako bio smrtan, bas kao i ovaj "smrtni covjek".

Ali bilo kako bilo, ti si pobjednik u ovoj raspravi...sretno, pozdravi mi Meryja :-({|=

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2010, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Avinoam1 je napisao:
Idiotom sam te prozvao zato sto sam osjecao da odgovaras na jedan idiotski nacin. A sto se tice ljigavca ja te zaista i smatram ljigavcom. Ljigav mi je npr. taj tvoj sarkazam kojim se neprestano sluzis.



Ovo je klasika kad ahmak ostane bez argumenata. Ovaj dio najviše volim.

Čovjek uzme tvoju logiku i pobije te sa njom i onda ti ostaneš pri svom stavu. ahmak na petu :)

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2010, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Avinoam1 je napisao:
Jednostavno receno uocavam razliku izmedju starozavjetnih ratnih pohoda autoriziranih od Boga YHWH i izmedju muslimanskih ratnih pohoda autoriziranim jednim obicnim smrtnim covjekom.

Idiotom sam te prozvao zato sto sam osjecao da odgovaras na jedan idiotski nacin. A sto se tice ljigavca ja te zaista i smatram ljigavcom. Ljigav mi je npr. taj tvoj sarkazam kojim se neprestano sluzis.



Brojevi 31
17 Zato sada pobijte svu djecu mušku i sve žene udate.
18 A sve mlade djevojke, koje još nijesu udate, ostavite za sebe na životu.

jaooo šta je dobilo autorizaciju YHWH-a :lol:

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 01:00 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
koja poenta je sa tim stihovima Ahmede..jel to neki odgovor na Muhamedovo klanje koje je Avinoam spomenuo?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 09:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
spavac je napisao:
koja poenta je sa tim stihovima Ahmede..jel to neki odgovor na Muhamedovo klanje koje je Avinoam spomenuo?



SVUGDJE se izdaja u ratu ( okretanje na bojnom polju ) kažnjava smrću, ali to kad muslimani urade, onda je to puko klanje..

A kad se dogodi POKOLJ DJECE muške i ženske ( još ko fol po naredbi Boga ) onda je to opravdano jer je od "Boga", nema veze što je pokolj !?

Meni smeta vaše licemjerstvo, iskreno .

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 10:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
114_AhmeD je napisao:
spavac je napisao:
koja poenta je sa tim stihovima Ahmede..jel to neki odgovor na Muhamedovo klanje koje je Avinoam spomenuo?



SVUGDJE se izdaja u ratu ( okretanje na bojnom polju ) kažnjava smrću, ali to kad muslimani urade, onda je to puko klanje..

A kad se dogodi POKOLJ DJECE muške i ženske ( još ko fol po naredbi Boga ) onda je to opravdano jer je od "Boga", nema veze što je pokolj !?

Meni smeta vaše licemjerstvo, iskreno .


Bog Avrama, Izaka i Jakova je samo u jednom odredjenom, kratkom periodu izraelske istorije naredio unistenje odredjenih naroda koji su njihovim brutalnim i neljudskim religijskim obicajima i njihovom sveopstem zastranjenom pogledu na svijet prijetili da izvrse jak uticaj na sam Izrael i time ih odvuku od postovanja pravoga, jedinoga Boga.

Ta unistenja su vrijedile samo u onim slucajima u kojima je to Bog za jednu odgvarajucu, specificnu situaciju naredio, a pretezno se ticu vremenskog perioda oko osvajanja Kanana.

U Bibliji ne postoji univerzalna Bozja naredba za unistenjem svih naroda koji u njega ne vjeruju. Nema naredbe za nikakvim ubijanjem za sva vremena. Hriscanin koji je ubijao druge ne-Hriscanine u 4. vijeku, ili u 15. ili u 21. vijeku za to nije imao niti ce ikada imati ikakvu Biblijsku legitimaciju.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Avinoam1 je napisao:
114_AhmeD je napisao:
spavac je napisao:
koja poenta je sa tim stihovima Ahmede..jel to neki odgovor na Muhamedovo klanje koje je Avinoam spomenuo?



SVUGDJE se izdaja u ratu ( okretanje na bojnom polju ) kažnjava smrću, ali to kad muslimani urade, onda je to puko klanje..

A kad se dogodi POKOLJ DJECE muške i ženske ( još ko fol po naredbi Boga ) onda je to opravdano jer je od "Boga", nema veze što je pokolj !?

Meni smeta vaše licemjerstvo, iskreno .


Bog Avrama, Izaka i Jakova je samo u jednom odredjenom, kratkom periodu izraelske istorije naredio unistenje odredjenih naroda koji su njihovim brutalnim i neljudskim religijskim obicajima i njihovom sveopstem zastranjenom pogledu na svijet prijetili da izvrse jak uticaj na sam Izrael i time ih odvuku od postovanja pravoga, jedinoga Boga.

Ta unistenja su vrijedile samo u onim slucajima u kojima je to Bog za jednu odgvarajucu, specificnu situaciju naredio, a pretezno se ticu vremenskog perioda oko osvajanja Kanana.

U Bibliji ne postoji univerzalna Bozja naredba za unistenjem svih naroda koji u njega ne vjeruju. Nema naredbe za nikakvim ubijanjem za sva vremena. Hriscanin koji je ubijao druge ne-Hriscanine u 4. vijeku, ili u 15. ili u 21. vijeku za to nije imao niti ce ikada imati ikakvu Biblijsku legitimaciju.


Nema ni u Kur'anu naredbi za unistenje cijelih naroda. Pročitaj malo bolje historiju događaja iz više izvora, ne samo islamofobičnih.

Ako je Bog naredio bio, zašto zatvaraš mogućnost da će narediti opet kad čovječanstvu to treba ?
I to muslimani nisu ubijali mušku i žensku djecu kako u bibliji piše da je Mojsije radio ( a nije sigurno ) ... Glupo je da opravdavaš takve postupke i prihvataš kao božije a 1000 puta blaži slučaj nazivaš pokoljem, onim kad se vojnici koji su prekršili ugovor ( izdali) pobiju...

Nisi realan

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 10:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Nisam nikada ni tvrdio da u Kuranu postoji naredba za unistenjem cijelih naroda.

Nemam ja sta da opravdavam ili ne opravdavam Bozje odluke. Samo sam naglasio da postoji razlika u autoritetu.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 10:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Avinoam1 je napisao:
Nisam nikada ni tvrdio da u Kuranu postoji naredba za unistenjem cijelih naroda.

Nemam ja sta da opravdavam ili ne opravdavam Bozje odluke. Samo sam naglasio da postoji razlika u autoritetu.


Je li moguće da Bog naredi ubijanje djece cijelog naroda ?

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 10:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hamo malo... EPP

Slika Slika Slika Slika
Slika Slika Slika Slika

Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 11:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
114_AhmeD je napisao:
Avinoam1 je napisao:
Nisam nikada ni tvrdio da u Kuranu postoji naredba za unistenjem cijelih naroda.

Nemam ja sta da opravdavam ili ne opravdavam Bozje odluke. Samo sam naglasio da postoji razlika u autoritetu.


Je li moguće da Bog naredi ubijanje djece cijelog naroda ?


Ne samo da je moguce nego je to i cinjenica.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Avinoam1 je napisao:
114_AhmeD je napisao:
Avinoam1 je napisao:
Nisam nikada ni tvrdio da u Kuranu postoji naredba za unistenjem cijelih naroda.

Nemam ja sta da opravdavam ili ne opravdavam Bozje odluke. Samo sam naglasio da postoji razlika u autoritetu.


Je li moguće da Bog naredi ubijanje djece cijelog naroda ?


Ne samo da je moguce nego je to i cinjenica.



Ok, rekao si sve sa ovim. Nema potrebe dalje raspravljati.

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2010, 12:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Pa ako pise u Bibliji da je Bog naredio unistenje jednoga naroda, npr. Amaleka (1 Samuel. 15) onda to nije mogucnost nego cinjenica, jel tako?

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs