banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 21:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Jun 2010, 19:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
A de mi sad vi mozgovi koji tvrdite da Kur'an nije Bozija knjiga objasnite sledece:
Kako je nastao svemir?
Naučnici kazu da je prije milijardi godina nas svijet bio jedan komad materije i onda je doslo do "velike eksplozije" od te velike eksplozije je nastao nas suncev sistem I sva nebeska tijela su pocela da putuju po tacno odredenim putanjama. Do ovih cinjenica se doslo u proslom stoljecu.

U Kur`anu pise:
"ZAR NE ZNAJU NEVJERNICI DA SU NEBESA I ZEMLJA BILI JEDNA CJELINA PA SMO IH RASKOMADALI?..."
i
"I NJEGOVO (ALLAHOVO) SU DJELO I NOĆ I DAN I SUNCE I MJESEC SVA NEBESKA TIJELA PLOVE, SVAKO PO SVOJOJ PUTANJI"

E sad mi vi veliki tumaci objasnite kako je covjek mogao ovako nesto znati prije 1400 godina?, a do ove teorije o velikom prasku doslo se oko 1900 god.

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 09:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Amidža
,,,,,,,Dvoje naučnika hoće da istraže zbog čega je 3000 - 5000 hiljada Danaca je prešlo na Islam zadnjih godina.''

U pravu si. Ne samo u Danskoj i uopšte u Skandinaviji i šire postoje ,prelazne'crkve ( nit su tradicionalne niti tipično protestantske).
Mada i u protestantskim se javlja nešto što se zove lukavstvo, naime vodeći ljudi u crkvama favorizuju vernike sa duhovnim darovima te tako ostale omalovažavaju ne poznajući reč svetu.
Isi ljudi su se obogatili kroz ,darove' i uveli da propovednici mogu napraviti razvod braka i oženiti ,sestru u veri'.
Ništa za tim ograncima ne zaostaje ni tradicionalna crkva jer se nastavlja sa svim gadostima koje uđoše od početka u crkve.
Toga ima i kod nas (sveštenik učinio ovo časna sestra učinila ono uvek nešto procuri u javnost a kad bi narod sve saznao.....uh čoveče nebi se znalo gde je veća tama.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 09:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Haso
Zar o tim pitanjima Biblija nije jasna?
Da li je prvo nastao Kuran pa mnogo kasnije pismo?
Neznam šta tu ima nejasno to i ja sad mogu potvrditi isto kao i ti i Muhamed ali ko to prvi zapisa...

De mi reci da li postoji u Islamu praznik na koji se prinose žrtve?
Ako ima kome su potrebne,odnosno ko ih je tražio?
Da li je Bog prvenstveno tražio žrtve ili poslušnost reči i da li je rekao da mu žrtve nisu potrebne?

Hajd u zdravlje, i molim te direktno odgovori nemoj šparati tinte ni artije :)

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 09:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
To sto spominjes da se prinose zrtve to se spominje u Kur'anu praznik koji se naziva Bajram.

A zasto se prinose zrtve kad takvo nesto Bogu ne treba jer ne zavisi ni od koga?

Prinose se zato da bi njihovo meso dali gladnima prije svega siromasnim samim tim postizemo jednakost u drustvu jer onda ljudi nece prosit, a kao sigurno sto znas to meso se dijeli svim komsijama nebitno koje vjere bili.

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 10:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
U Kur'anu se spominje ''sura An-Nahl'' sto bi u prevodu znacilo Pčele i ona je 16. sura u Kur'anu,
a ono sto je zanimljivo da Ženski clanovi pcelinje zajednice ( matice i pcele radilice ) se razvijaju iz oplodenih jaja koja sadrže 32 hromozoma ( dva seta po 16 hromozoma ). Muški clanovi pcelinje zajednice ( trutovi ) razvijaju se iz neoplodenog jajeta ( proces partenogeneza ) i oni imaju samo jedan set od 16 hromozoma koji nasleduju od svoje majke.

Jeli to bas slucajnost da je sura ''Pčele'' bas 16. sura tek onako.
I uostalom kako su ovo ljudi mogli znat tako davno.

A najveci je problem sto danas kad kazes musliman prvo se pomisli na nozeve, puske, brade itd.
A ovo sto na istoku nazivaju islamom daleko je to od onog kako je zapisano i to sto zenama ne daju nista i tjeraju ih da zamotavaju citavo lice to nije islam to je u potpunosti suprotno sa Islamom i nikad se islam nije smijo sirit silom ni Muhammed a.s. ga nije sirio silom nego izade pred narod i govori im da ostave kipove i pocnu da vjeruju u jednog Boga, pa je nakon toga protjeran iz Meke, pa i to nije bilo dovoljno pa su njega i sve tada malobrojne muslimane zatvorili 1 mjesec bez hrane i vode, pa su jeli lisce. I opet nisu uspjeli da ga odvrate od objave pa su onda trazili rat i tek tada je naredeno od Allaha da osvoje Kabu i nakon svega tog kad su ulazili u Kabu nisu nikog dirali ko nije imo oruzije i nisu nikog protjerivali kao sto danas rade.
A ove danas vehabije koje ne klanjaju ni citav namaz govore da su oni pravi muslimani e to je problem sto svi misle da je Islam losa vjera. A uzmi nekad od nekog Kur'an pa procitaj nako malo da izlistas da vidis na sta se poziva isto kao sto ja uzmem od nekog Bibliju pa procitam onako iz radoznalosti.

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 11:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
Za sve one koji misle da se u Bibliji ne spominje ime Muhamed neka uzmu Bibliju na hebrejskom jeziku i neka je citaju na hebresjkom pa ce te cuti rijec Muhamediiiin.

Muhamed-in ovo -in- se na hebrejskom koristi kad se nekom obracas postovanjem il kod nas kao kad nekog persiras.

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 14:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Pjesma Solmonova 5:16 Hikko mamitakim ve kullo muhammed-im ....

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 15:21 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
a dosadni ste obojica sto se tice solomuna i muhameda...dao sam sta znace rijeci na jevrejskom ahmedu, al tek sad vidim da pricam sa klincem.(na jednoj drugoj temi si rekao godine)...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 15:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
spavac je napisao:
a dosadni ste obojica sto se tice solomuna i muhameda...dao sam sta znace rijeci na jevrejskom ahmedu, al tek sad vidim da pricam sa klincem.(na jednoj drugoj temi si rekao godine)...



Ako sam ja za tebe klinac, onda si ti deda. Šta ćemo ? Ti star nem'reš niščim, ja mlad pa ne znam... :cat:

Ja sam ti napisao da je problem što neki ljudi namjerno imena prevode da sakriju značenje. Isto kao kad bi Ivica otišao u Englesku pa ga počeli zvati Edge.. :roll:

Njegov govor je najslađi, on je Muhammed, a ne njegov govor je najslađi on je voljeni..



I dobro, šta ćemo sa 561 pitanjem na koje niste mogli dati odgovor poput 10 verzija priče o razapnuću

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 20:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
A ti jarane da si kakav covjek ti bi reko daj da cujem i sta tvoja vjera kaze mozda ima sta zanimljivo. Reci i ti meni sta sto neznam, pa da kazes uredu jarane ti si musliman postujem tvoju vjeru zanimljivo ali ipak ja sam krscanin to mi je u srcu al fino od tebe sto iznosis neke stvari koje su zapisane.
Pa daj ljudi vjera je stvar svakog covjeka zar i sad da se prepiremo pa ako ce mo realno svi mi vjerujemo da postoji jedan Bog stvoritelj svega i da je za vrijeme ljudskog zivota slao Poslanike da upute ljude il Isa il Isus isti covjek isto radio na zemlji sirio obajvu lijecio ljude pomagao siromasne pa mi vjerujemo u isto samo sto to razlicito ispoljavamo.

''I Bogu je prosto bilo krstimo se ili klanjamo'' :)

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 20:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Neznam i nisam proveravao da li se na Jevrejskom čita ime Muhamed ali ću verovatno to učiniti samo mi recite čiji prevod od Jevreja koristite i kad je preveden?
Meni je normalno da Bog najavi čoveka i da kaže ime ili imena.
Ako ime Muhamed ne stoji u Bibliji trebalo bi da ima više pokazatelja koji ne sumnjivo govore baš o njemu tako da niko drugi nemože biti na tom mestu.

Ne tražim da prorok bude cvećka već da dosledno prenosi reč istine i pridržava se sam tih reči.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 20:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
pogledaj www.wakeupproject.com otidi na Videos i pogledaj serijal ''The Divine Book'' neznam koja epizoda govori o tome mislim da je prva nisam siguran, al izgledaj sve vidices sta kaze najstarija Biblija na svijetu koju cuva jedan vjerski sluzbenik u Jerusalemu koja je samo jednom bila u javnosti i koliko se razlikuje od danasnje.
Neznam da li je zabranjeno stavljat linkove ja se se izvinjavam ako jest novi sam.
I Hvala na ljudskim rijecima.

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 21:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Linkove možeš poslati i privatnim porukama ako te strah od urednika.
Ovde urednici imaju veoma mnogo tolerancije i neće ti izbrisati tekst slobodno reci šta imaš.
Ljudske reči...zar i toga ima ovde :)

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 23:09 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
mogli vi obojica malo do jevrejske sinagoge pa popricati...

jel ahmede...oces mi reci da arapi znaju jevrejski, al jevreji ne znaju arapski???

haso6162 je napisao:
A ti jarane da si kakav covjek ti bi reko daj da cujem i sta tvoja vjera kaze mozda ima sta zanimljivo. Reci i ti meni sta sto neznam, pa da kazes uredu jarane ti si musliman postujem tvoju vjeru zanimljivo ali ipak ja sam krscanin to mi je u srcu al fino od tebe sto iznosis neke stvari koje su zapisane.
Pa daj ljudi vjera je stvar svakog covjeka zar i sad da se prepiremo pa ako ce mo realno svi mi vjerujemo da postoji jedan Bog stvoritelj svega i da je za vrijeme ljudskog zivota slao Poslanike da upute ljude il Isa il Isus isti covjek isto radio na zemlji sirio obajvu lijecio ljude pomagao siromasne pa mi vjerujemo u isto samo sto to razlicito ispoljavamo.

''I Bogu je prosto bilo krstimo se ili klanjamo'' :)



pa kad je prosto, sto si poceo pisati gluposti tipa, ajoj vidi gresaka u Bibliji....idi pogledaj greske u Kuranu. :cat:

kako vam ne dosadi ringispil okrecati vazda..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 23:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
Nema jarane ti si stvarno poseban slucaj ev vec se bojim da neces i mene zarazit tim svojim komentarima
nadi u mojim komentarima gdje sam reko da postoje greske u Bibliji samo to nadi ja cu odma da se bacim s desetog sprata i to uradicu lastu.
Ugledaj se malo na lavića stvar opste kulture postavit konkretno pitanje i reci svoje misljenje tako da nikog ne vrijedas.
Ako nemas sta pametno reci bolje suti cut ce te ko.

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2010, 15:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
pogledaj si svoj prvi post...glasi "alo mozgovi"...malo pogledaj sebe kako si kulturan.. :evil3:

kazes da se Muhamed spominje u S.Z....i da su jevreji il kasnije hriscani fakticki pogrijesili sto se tice prevoda...ovo isto i Ahmed zeli reci...pa jel ti to meni pricas o greskama il ja to onako slucajno vidim...aj sad baci se sa 10..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2010, 16:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
Ne pise ''alo mozgovi'' procitaj malo bolje nego ''De mi sad vi mozgovi...''
Sto ti smatras uvredom ako ti neko kaze da si mozak. cudno.
Odnosno to je bilo upuceno onima koji tvrde da Kur'an nije Bozija knjiga. A sto se tice tog jevrejskog prevoda nisu oni pogrijesili vec su namjerno izmjenili tako da taj dio texta neces nac u drugim Biblijama.
A kad si reko '' idi pogledaj greske u Kuranu '', nisi mi odgovorio na prvi post kako je moguce da u Kur'anu pise:
"ZAR NE ZNAJU NEVJERNICI DA SU NEBESA I ZEMLJA BILI JEDNA CJELINA PA SMO IH RASKOMADALI?..."
"I NJEGOVO (ALLAHOVO) SU DJELO I NOĆ I DAN I SUNCE I MJESEC SVA NEBESKA TIJELA PLOVE, SVAKO PO SVOJOJ PUTANJI"

Kako su ovako nesto ljudi mogli znat tako davno?

E sad bi tvoj odgovor bio da je Kur'an dozivio promjene od ljudi, pa tako kad bi dosla neka novost oni bi je ubacili u Kur'an.
A kako to da Kur'an koji je star oko 1000 godina je isti kao danasnji tako da i u njemu pisu ovi navedeni ajeti.
To znaci da je NASA prije 1400 godina proizvela rakete i slala u svemir na ispitivanje. To onda podrazumjeva i da su morali bit muslimani.
Ev odgovori mi na ovo. Postovacu tvoje misljenje ako bude i u pola normalno i realno.

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Poslednji put menjao haso6162 dana 11 Jun 2010, 22:21, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2010, 16:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
A jel to ako sam ja naveo Jevrejsku verziju Biblije znaci da kazem da je tvoja promijenjena i onako imate puno verzija, misljenja razlicitih ljudi.
Biblija po Ivanu, Mateju itd. ,a skoro sam gledo dokumentarac u kojem je pronadena jos jedna Biblija, pa koliko ih to ima?
Nadam se da ce jednom i pronac Bibliju po Isusu onako kako je stvarno i bilo.

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2010, 01:29 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
to si vec dobi odgovor mozgu sto se tice teksta vezano za nebesa...pise to i u Bibliji.... :evil3: samo sto ti tu knjigu nikad neces procitati al ces i dalje blebetati.. :cat:

bitno je da vi znate jevrejski, a jevreji nemaju pojma u vezi arapskog... :lol: :lol: :lol:

takodje je pitanje i ko je Kuran sastavljao...prelistaj malo ovu temu kao i drugu vezano za islam...zbog toga sam rekao da ste dosadni jer vrtite ringispil...

haso6162 je napisao:
Biblija po Ivanu, Mateju itd.

:lol: :lol: :lol: :lol:

a logike...imas li akvarijum???

svrati do sinagoge pa malo procavrljaj sa jevrejima, ako imas muda... :evil3:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2010, 10:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
spavac je napisao:
to si vec dobi odgovor mozgu sto se tice teksta vezano za nebesa...pise to i u Bibliji.... :evil3: samo sto ti tu knjigu nikad neces procitati al ces i dalje blebetati.. :cat:

bitno je da vi znate jevrejski, a jevreji nemaju pojma u vezi arapskog... :lol: :lol: :lol:

takodje je pitanje i ko je Kuran sastavljao...prelistaj malo ovu temu kao i drugu vezano za islam...zbog toga sam rekao da ste dosadni jer vrtite ringispil...



ko i ti što pričaš kako Kur'an govori o Isau alejhisselam kao Ahileju il Herkulesu, nekom polubogu :lol:

Uci muslimana šta Kur'an kaže :cat: , koja si ti legenda

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs