banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 246 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2004, 14:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Mogu i te kako, pa čak i na više koljena.
I to posredno i neposredno.
Ne bih rekao da to baš ide preko krvi, nego prije energetskim putem (mada je i sama krv nosilac i hranljivih materija ali i energije, duha pokretačke sile), jer svaka "čarka" je ništa drugo do jaka energetska smetnja koja remeti duhovnu dušu bića (prije svega narušavanjem onoga što je poznato pod imenom "aura" i "duhovni centri", što su vrlo isprepleteni pojmovi).
Ali još gore i opasnije u stvari je posredno djelovanje, jer ako je išta neophodno jednom djetetu onda je to zdrava životna atmosfera i zaštita i sigurnost u domu u kojem je rođeno, a tamo gdje su ljudi podlegli uticaju "čarki" atmosfera je napeta, nezdrava, puna trzavica i svađa zbog stvari zbog kojih se u normalnom stanju čovjek uopšte ne bi uzbuđivao. Tek to je u stanju da poremeti tananu dječiju dušicu i ostavi trajne posljedice po psihičko i mentalno, pa i fizičko zdravlje djeteta.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2004, 01:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
I da i ne.
Zavisi od toga kakvu karmicku ili sudbinsku cenu mora da plati bice koje se nalazi u tijelu djeteta ili covjeka odredjenih roditelja.
Sustinski niko ne placa cijenu za greske roditelja ili rodbine koja je gresku napravila. Ali kao i svugdje postoje neke zakonitosti koje djeluju na ljudska bica tj., na bica onih koji se inkarniraju kao ljudi.
Stoga, ako je neko pod uticajem neke negativne psihicke energije, moglo bi se reci da on karmicki placa cenu za neku od dvojih gresaka pocinjenu u ovom ili proslom zivotu. Stoga je bice pre rodjenja izabralo te i te roditelja da bi se karmicko opterecenje prije otplatilo.
Drugo, moglo bi se reci ako je bice cistije te na njega manje djeluju uticaji astrala. Jer na astralnom nivou svim imamo oblak astralne energije koji okruzuje nase astralno tijelo. Obzirom kakve je cistote taj oblak privlacicemo odredjene uticaje ili ljude i sl.
Ako je oblak energije astralnog tijela pod uticajem razornih misli ili djelovanja on ce privlaciti takve uticaje koje mu jos pomazu da bude u gorem stanju nego sto bi trebao. A da ne pricam o visim tijelima koja mogu biti u vecem sranju od astralnog. Posto ljudi nisu svesni ni astrala a kamoli mentala i kazuala.
To je jedan od osnovnih aksioma magije, "Kako je gore, tako je dole. Kako je dole tako je gore."
MOzda je sve ovo nerazumno nekom ko ne zna osnovne stvari, ali par onih koji znaju razumice.

Uprosteno receno. Kvalitet tvojih misli i djela su osnovni uzrok ako si pod uticajem magije ili uticajem neke druge psihicke energije.

Kod covjeka koji je dovoljno cist, da se tako izrazim, napad crne magije ce biti jedva osjetljiv ili cak ga nece ni osjetiti.

Isto tako ako je neko pod uticajem, najlakse ce ga se osloboditi prociscenjem svog djelovanja, predajom Bogu, ljubavlju, radoscu.
Jer da bi se na nekog uticalo tj. da bi mag mogao da utice na neku osobu, ta osoba mora na neki nacin da to podrzi. To bi znacilo, da osoba pod uticajem, ima dovoljno rupa u astralnom tijelu, ili u energetskom tijelu. Rupe su strahovi, negativne misli, osvete, mrznja, tj. sve sto ima podrsku negativnih misli ili emocija.
Covjek koji zna kako da se toga rijesi tesko da ce biti pod napadom, jer ne postoji rupe kroz koje napad moze da prodre.

NO nije sve crna magija. LJudi vise vole optuziti magiju za neke desavanja kod sebe pre nego da priznaju da je to posljedica nekog njihovog stava.
Od svih slucajeva koje sam vidio a povezane su sa magijom, mozda je bilo samo desetak osoba pod uticajem, a vidio sam preko 300 slucajeva. Vecina njih je bila pod uticajem atmosfere u kuci ili okolini, kao sto je rekao Aharon, a drugi su samo trazili opravdanje za svoje gluposti.

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2004, 02:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Mar 2004, 17:46
Postovi: 103
Живан добро рече и слажем се с тим


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jun 2004, 17:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:05
Postovi: 14
Lokacija: austrija
Ostavili ste me bez teksta! Bas me interesuju vasa razna iskustva jer ih je ovde bilo vrlo malo licnih sta se desavalo kako ste se skinuli sa toga i tako neke detalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2004, 14:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2004, 13:20
Postovi: 23
Lokacija: Holandija
Ja bih jos da pitam da li ti moze neko nesto ''nabaciti'' preko slike (starije- neku godinu-)??

_________________
~Pozdrav!~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2004, 23:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Ja bih jos da pitam da li ti moze neko nesto ''nabaciti'' preko slike (starije- neku godinu-)??


Pazi sve se moze nabaciti bilo kome. Na bilo koji nacin. Preko slike, preko neceg licnog, preko dijelova tijela (nokti, kosa, slina....).
No, sve to zavidi od onoga koji to radi. Medju tim ljudima, nacin na koji ce nekom nesto uraditi zavisi od njihove moci ili od toga koji su nacin najbolje usavrsili.
Najgori nacin po meni je kada neko moze da utice na druge putem obicnog zamisljanja, da se tako izrazim. Tj. vizualizacije.
Vrlo je jednostavno, ali trazi covjeka sa jakom voljom, da moze da fokusira misli, da ima dovoljno energije da pokrene to sto zeli, kao i da zna kako da udje u necije polje.
Sreca pa je takvim jako malo, a i oni koji to znaju rijetko kada to rade.

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jun 2004, 07:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jun 2004, 07:08
Postovi: 22
Lokacija: Prijedorska Bistrica
Dade li ti sliku svoju jaco momku pas bojis da ju ne okoristi?Razsta?Stare babe znaju odbrojavat svasta?

Zivko ti rekao sto jest. Dodao bih da to mora se ciniti u skladu sa bozjim dopustenjem, a ako covjek gata u ime sotone onda jao njemu. Bitna stvar ovdje je zrtva, jer ako je covjek pri bogu jako names mu nista, je li labilan ili nije pri bogu tad vec ga savladavaju mracne sile I uticaji – djavli. Dakle I to sto trpis tripis jer nisi u KUCI – bozjoj kuci, pa buduci osla I nisi dobro prosla medj ovim zmijinim porodima. Dakle nisi zasticena I dobra nema no u boga, a tu ti je svo ovo gatanje glupost kad razumom bozjim motris.

To je sto znam I sto vidjo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Narode,samo opusteno
PostPoslato: 14 Jun 2004, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ljudi...
Vjerujte u sta god zelite!Mislim da su svi oblici vjerovanja ili svih vjera usmjereni ka NEKOMU (da ne kazem NECEMU)!A taj neko je BOG,ALAH,BUDA,AMON-RA ili sl.!Poenta je:vjerujmo toliko da ne budemo robovi svoga vjerovanja!
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2004, 23:18 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jun 2004, 23:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Dodao bih da to mora se ciniti u skladu sa bozjim dopustenjem, a ako covjek gata u ime sotone onda jao njemu. Bitna stvar ovdje je zrtva, jer ako je covjek pri bogu jako names mu nista, je li labilan ili nije pri bogu tad vec ga savladavaju mracne sile I uticaji – djavli. Dakle I to sto trpis tripis jer nisi u KUCI – bozjoj kuci, pa buduci osla I nisi dobro prosla medj ovim zmijinim porodima. Dakle nisi zasticena I dobra nema no u boga, a tu ti je svo ovo gatanje glupost kad razumom bozjim motris


:D Ne ulazim ni u cije vjerovanje, ali i bog je samo ideja. Kao sto je i djavol samo ideja.
Ono Sto Jeste nema veze sa nicim sto se zove bog ili djavo ili ko zna kako.
Drugo, kako kazes, ako je covjek u bogu, onda je dosta zasticen (izvuceno iz konteksta), mislis da bog ima vremena za te gluposti. NI ne zna da postojis. Univerzumu je savrseno svejedno sta ce biti sa tobom ili sa mnom ili slicno.
TO je stanje, a ne razum.
TO je stvarnost i kao takvo uplice se u tvoje odluge ili bilo cije.
A ponajmanje zbog bilo kakvog babskog caranja.
Za to si ti odgovoran i kriv ili obrnuto. :)
I tu se krije ljepota tog stanja. Sve je dopusteno. Tvoja je volja zakon, ali i taj zakon ima jedan klik. ODGOVORNOST I CENU

Jaco nemoj da brines, jer je to jedan nacin da privuces likove koji to rade. Opusti se. Ne mogu svi nabaciti sve.
Budi radosna, ali ono iskreno iz sebe. I ne boj se. :)
Protiv toga se ne moze.
Mnogo toga oni koji nemaju pojma o duhovnosti trabunjaju.
Izmedju ostalog i o magiji. NIje sve magija, niti svi koji misle da su pod njom nisu pod uticajem. Veoma malo je onih koji su tako stvarno najebali, ali i sami snose krivicu za to sto im se desava. NIsta nije slucajno. Sve je jasno odredjeno i ide svojim tokovima. Iako svacija sudbina se ispisuje trenutno i ne moze biti do kraja odlucena. Ali stvar je izbora.
No, ne da mi se sada o tome pricati. :)
Ako te nesto zanima preciznije javi mi se na privatne poruke.

I opusti se. :lol:

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jun 2004, 05:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jun 2004, 07:08
Postovi: 22
Lokacija: Prijedorska Bistrica
Zavisno od doživljaja, neko zna nešto, a neko zna nešto drugo. Nije duh ideja – duh je postojan i on se osjeti od više perceptivnog (istinitog) čoveka.

Citiraj:
mislis da bog ima vremena za te gluposti


možda je nepotrebno ograničavati vremenom. Na karju krajeva po kuranu i svetim spisima svaki čovjek ima dva anđela koji čine potrebno I skrbe se za čovjeka, dakle duhovan život je bujniji od fizikalnog I itekako ima ko da se skrbi, I da otvara I zatvara vrata

Citiraj:
sami snose krivicu za to sto im se desava.


tačno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jun 2004, 12:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2004, 13:20
Postovi: 23
Lokacija: Holandija
Evo nadjoh vremena da se javim.. :) Hvala vam na odgovorima.
Ovo za sliku sam pitala jer imam jednu veoma nezgodnu tetku, koja itekako zna da ''zabiberi'' neciji zivot. A nema ama bas nikakvog povoda ili razloga za to... :( Ne zivim vise u njenoj blizini pa sam zato pitala..

Ne bih da odugovlacim nego da vam se jos jednom zahvalim. :wink: :)

_________________
~Pozdrav!~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jun 2004, 15:00 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2004, 08:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Strah nema jevandjelje! A ipak kada od djeluje covjek se ukopa na mjestu. Iako svi govore kako ne treba imati straha, pitam se koliko je njih sposobno da djeluju trezveno pri strahu?
Veoma malo. A to su oni koji su se na sve moguce nacine suocili sa strahom.

Cak i velike religije koriste strah kao manipulaciju sa ljudima. Strah od djavola, demona i sl. KOlik oje l judi uslo u duho. zivot zbog straha a koliko zbog neceg drugog?
Malo.

Iskrena duhovnost iskljucuje strah, ne zbog samog straha vec zbog predaje Zivotu, Bogu ....

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jul 2004, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Страх и љубав Божја не иду једно са другим. Човек који страхује свакодневно, нема довољно вере у Бога. Још је у Старом Завету писано да свакодневно страховање није добро по здравље човека. Мада, они тада то нису повезивали са Божјом љубави, јер им није ни била позната. Тек са доласком Исуса Христа и Његовим појашњењем, све постаје јасно. Није ли Он сам говорио: "Не брините се шта ћете јести и пити..."

Са вером у Бога, немамо чега да се плашимо. :wink:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jul 2004, 15:59 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jul 2004, 17:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Где, када и ко то ради? Ја не чух такво нешто нигде... :roll:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 18:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2006, 22:05
Postovi: 12
Vader je napisao:
Poznato je da muslimani koriste svoj sveti spis Kur'an u otklanjanju crne magije i da su upućeniji u sve to od pravoslavaca i katolika koji nažalost nisu proučavali Magiju kroz Sveto Pismo. Zbog toga se mnogi hrišćani za pomoć od magijskih napada obraćaju upravo islamskim hodžama.
Pronašao sam jedan sajt o liječnju Kur'anom na kome su između ostalog izneseni simptomi magijskog napada što ovde prenosim.
Adresa sajta je http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/

Citiraj:
>> Simptomi sihra (crne magije) <<




Ovo gore nije tacno ne slazem se Crkva se ogradjiva sa takvim stvarima kao sto je crna magija ako si pogledao film Exorzist a film je snimit po istinitom dogadjaju gdje se desilo u Engleskoj.

Ja nemam nikakvo misljenje o crnoj magiji sama rjec kaze da su djavolja posla.
Ma koje ljecenje ako je osoba jaka nema tu nikakve magije,osobe koje su labilne i vjeruju u adraka-dabraka njih snadje jer vjeruju sta im se kaze psihologija je u pitanju.

Ko se bavi stime sa djavolom je sklopio pakt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 19:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
sonja11 je napisao:

Ma koje ljecenje ako je osoba jaka nema tu nikakve magije,osobe koje su labilne i vjeruju u adraka-dabraka njih snadje jer vjeruju sta im se kaze psihologija je u pitanju.

Ko se bavi stime sa djavolom je sklopio pakt.



Odluci se, ili je psihologija ili je djavo u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 20:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2006, 22:05
Postovi: 12
Pogresno sam se izrazila mislila sam psiholoski obraditi covjeka.

A mislim ako neko nekome zeli zlo a zlo ima sa djavolom veze zato sam se tako izrazila.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 246 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs