banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 13:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Apr 2004, 19:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2002, 21:52
Postovi: 137
Lokacija: Banjdza Luka
Jivane moze tvoje misljenje o Oshu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Apr 2004, 21:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Mar 2004, 17:46
Postovi: 103
Ne kazem ja da je sex zlo, ali zlo ga koristi kao najjaci instrument unistavanja ljudi, pogledaj reklame, samo pogledaj svijet sami sex
Sto je normalno, normalno

XXIV-30 Reci vjernicima neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; to im je bolje, jer Allah, uistinu, zna ono što oni rade.

7.21 I šejtan im poče bajati da bi im otkrio stidna mjesta njihova, koja su im skrivena bila, i reče: "Gospodar vaš vam zabranjuje ovo drvo samo zato da ne biste meleki postali ili da ne biste besmrtni bili"-
i zaklinjaše im se: "Ja sam vam, zaista, savjetnik iskreni!”
I na prevaru ih zavede. A kad oni oni drvo okusiše, stidna mjesta njihova im se ukazaše i oni po sebi džennetsko lišće stavljati počeše. "Zar vam to drvo nisam zabranio?!” - zovnu ih Gospodar njihov - "i rekao vam: ’Šejtan vam je, zbilja, otvoreni neprijatelj.’"
26. O sinovi Ademovi, dali smo vam odjeću koja će pokrivati stidna mjesta vaša, a i raskošna odijela, ali, odjeća čestitosti, to je ono najbolje. - To su neki Allahovi dokazi da bi se oni opametili.
27. O sinovi Ademovi, neka vas nikako ne zavede šejtan kao što je roditelje vaše iz Dženneta izveo, skinuvši s njih odjeću njihovu da bi im stidna mjesta njihova pokazao! On vas vidi, on i vojske njegove, odakle vi njih ne vidite. Mi smo učinili šejtane zaštitnicima onih koji ne vjeruju.


Pravilan sex! Propisan. Sve van toga sotona stimulise kako bi ljude podjarmio i tu je geneza vecine zala ako ne i svih! Cemu muskima novac???i ostali nakit???

Citao sam na rijaset.netu o oralnom seksu, gdje kritikuje onaj hodza da lizanje polnih org. Nije supruznicima dozvoljeno i da to nije dobro za njih, tako da u sustini sex se vodi kao da je i bog u krevetu prisutan. U tom slucaju tek dadu se uvidjeti cari seksa, a malo ko nije sex iskvario, i sad posto sex je dobar mi ga dizemo u nebesa? Zato sto nam je najbitniji iz nase pohote i slzbosti, a ne iz stvarnog razloga, to je nasa pokvarenost.

Mislim da je glupo govoriti o iskustvu i citiranju, jer sve je iskustvo, pa kad pogrijesimo sticemo lose iskustvo, pa pod kaznom se vadimo i to se vidi pa se kaze da citiramo, ne sve je iskustvo, samo uprljamo se pa to iskustvo se vidi kao neiskustvo, a koji se ne uprlja sigurno da jace sija.

Ko je ovladao sobom? Ko je kao Isus? Zlo permanentno napada covjeka – permanentno gleda da ga oslabi.

I mene zanima o Oshu, mada ne gotivim individualizam osobito, ali taj Osho je uspio uistinu, kao Hristos. Prosao je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2004, 12:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Postoje razni pristupi duhovnosti. Svaka je skrojena za odredjeni um ili bolje receno za odredjeno razumijevanje. Svaki pristup je ispravan. Jedini problem bi mogao biti da neko izabere krivi pristup, tj. pristup koji ne odgovara njegovom stanju svijesti ili razumijevanju. Tako se moze desiti da neko izgubi par godina u pristupu od kojeg nema nikakve koristi.
Isto tako stvari stoje sa seksom. Nekoga moze da unisti taj pristup a nekoga da izgradi. Sve zavisi od covjeka. POznato je da je covjek izopacio sve na sto je naisao. Toga nije rijesen ni seks. Zloupotreba je svega. Ali ako na taj nacin posmatramo stvari odna bi se trebali odreci i disanja i jela i svega onog sto je potrebno ovom tijelu i uma za zivot i razvoj.
POdjela je opasna i ona je uzrog svog tog zla.
No, podjela pocinje u nasom umu. Ako je um doveden do stanja razumijevanja, podjela nestaje i samim tim nestaje podjela oko nas. Ne mozemo izmjeniti svijet u kojem zivimo ali mozemo izmjeniti dio od kojeg se svijet sastoji, a to smo mi sami.
Stoga, da li neki hodza nesto kaze ili svestenik ili ko zna koji duhovni poglavar ili ucitelj, moze da bude istina ali i ne mora.
Ako je cilj zivota, sam zivot, kako onda odbacivanje ijednog njegovog dijela moze biti ispravno?
Sredstva razvoja pravilnom uspotrebom nas oslobadjaju ali isto tako nepravilnom upotrebom nas zatvaraju. To je sva ljepota zivljenja. Sve zavisi od nas. Date su nam mogucnosti ali da li cemo ih iskoristiti to zavisi od nas.

Sto se tice OShoa.
Majstor koji je digao duhovnost na jedan nivo koji niko ispred njega nije uspio,to mislim na upoznavanje zapada sa istokom.
Imao sam prilike raditi neke njeove tehnike i stvarno ferceraju.
U knjigama koje je napisao, je iznio revolucionarne ideje, ili bolje reci evolucinarne ideje, koje imaju tu snagu da promjene covjeka.
Mogao bih reci da je fenomenalan majstor. Mene zadivljuje njegova sirina i petlja koju je imao. Za zadatak koji je trebao da ispuni.
No, sa ucenicima je malo drugacija prica.
Upoznao sam 30 Odhovih ucenika, ali samo dvojicu kod kojih sam primjetio da rade i da su uspjeli bas u onom sto je Majstor pricao. Bili su autenticni.
Ostali su manje vise kopirali ono sto je Osho rekao.
No, problem je sto su ta dvojica radili sa Oshoom a ostale koje sam upoznao su radili preko knjiga i sli. Stoga i ne mogu od njih da ocekujem previse. Drugo je rad sa uciteljom a drugo je rad sa samim sobom.
Osho je imao pogled na jedinstveni pristup duhovnosti.
Koristio je metode koje je izvlacio iz raznih pristupa i korigovao ako je bilo potrebe.
Ispada da je uzimao najbolje od svakog pristupa. Zbog toga je njegova sirina pristupa bila poznata svijetu.
No, kao svako od nas i on je imao neke klikove.
Recimo, kada je jeo grasak, u tanjiru je moralo biti tacno 108 zrnaca graska. Ni manje ni vise. I sl.
Ali to je normalno, ipak je koristio um i bio covjek. Stoga svako od tih majstora ima neki klik koji nije uspio rijesiti prije probudjenja ili kasnije. Obicno su to veoma nebitni klikovi ali svakoko je pazljiviji moze ih primjetiti.
Jedan majstor kojeg sam upoznao ubijao se od igrica na kompjuteru.
NIsta neobicno, samo na prvi pogled malo cudno. Ali kada se upozna bolje vidi se da je to sto ima klik zanemarivo u odnosu na ono sto je ostvario.

E to je to. :)

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2004, 13:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Видим да онај "реинкарнисани" јадо-пајац од модератора опет брише моја наградна питања на овој теми, јер она без икакаве силне мудрости објашњавају шта је народ одвајкада мислио за ове циганско-паганске глупости под именом тантра. Али, ево да поновим...

Да ли знате одакле у народу потиче израз "тандара - мандара" за нешто безвредно, глупо, и чиме се замлаћују само малоумни и безумни? :lol:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2004, 13:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jun 2003, 16:30
Postovi: 249
Ne znamo, ali za malu korekciju nase korespodencije imam izvanrednu informaciju: zaboli nas odakle potice taj izraz! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2004, 13:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Mar 2004, 17:46
Postovi: 103
Бог ти дао!
Христе Боже наш,
Надо наша.

Мада не бих било шта обезвредњиво што су људи запазили на било ком кутку свијета, па и законитости у сексу, које Бог нада наша одреди, само ко се држи прописа у кревету, а кано у животу?

Слава теби Христе Боже наш,
Надо наша.

Живио Николај, живио Григорије, Жив био Јефрем. Ма жив био Павле. Живио Хризостом и Василије. Живе биле све владике.

Живјели и сви остали духовноци свију народа.

Дижем ову чашу ва здравље народа на помазање њихово.
Амин.

Живјели брачо. :drinking:



Пс. Тандара –мандара – сјајно је чути дједовске узречице


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2004, 13:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Mar 2004, 17:46
Postovi: 103
та куд контрарни улети пре :oops: мене до ногу Господњих


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2004, 18:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
grohotom me nasmijaste.
Hvala
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 13:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Mislim da je bilo bolje da se ovaj post prebaci kao tema.
Ali to terba pitati Vadera.
Pa ako je on zainteresovan i imsli da bi moglo to da se uradi bilo bi dobro.
Sto se tice posta o chakram, veoma je interesantan.

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 15:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
JivanMukta i ja smo prije nekog vremena privatnim porukama pričali o tome da možda otvorimo temu koja bi bila posvećena duhovnim centrima (čakrama, centrima svijesti).

Da li se ti Nosferatu slažeš sa tim da otvorim novu temu i prebacim ovaj tvoj post o Muladhari u nju?

Ta tema bi se mogla lijepo napraviti, smatram da bi trebalo staviti i slike sa rasporedom duhovnih centara i sa nekim najosnovnijim objašnjenjima šta su to čakre, kako rade i čemu služe, jer mnogi ovde nemaju ni blagu predstavu o čemu se tu radi. Onda bi se moglo pisati o vezi čakri i psihičkih i duhovnih stanja čovjeka. Onda ne bi bilo loše navesti i neke jednostavnije tehnike za rad sa čakrama za one koji bi željeli da se osvjedoče u to da ih posjeduju iako možda do sada nisu imali pojma da tako nešto postoji i da uveliko djeluje na naše fizičko, psihičko, mentalno, duhovno stanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 17:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2004, 08:09
Postovi: 86
Lokacija: iza granice iluzije
Samo napred.
KOliko budem mogao da vas podrzim, podrzacu.

_________________
In principio erat verbum

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 22:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Otvorena je tema "Čakre, duhovni centri".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Sep 2004, 12:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2004, 08:09
Postovi: 86
Lokacija: iza granice iluzije
Jedan od nacina da muskarac poboljsa svoj seksualni zivot, a pod tim mislim da na neko vrijeme odlozi ejakulaciju je:

Potrebno je da u toku seksualnog odnosa nadje pozu u kojoj nece imati mnogo pokreta. Najbolja je kada je zena gore, gdje ona kontrolise penetraciju i ostalo. iako ima i drugih poza u kojima muskarac moze imati smanjenu aktivnost.
On lezi na ledjima i pokusava da opusti dio oko kukova. Najbolje bi bilo kada bi gornji dio tijela mogao biti malo uzdignut. Ali nije obavezno. Sto je taj dio misica opusteniji to je teze da dodje do grcenja prostate. A kao sto znamo do ejakulacije dolazi zbog grcenja prostate. (e ovo je bila mudrost) :)
No, muskarac vremenom u toj pozi pronalazi ako zna da posmatra, nacine kako da spreci ejakulaciju i na druge nacine, kao sto uci da primjeti osjecaj i fizicki nadrazaj .... koji ga dovodi ili prethodi ejakulaciji. Te samim tim shvata kako da izbjegne te nadrazaje ili fizicke kontrakcije koje ga doveode do prerane ejakulacije.
Kao pomoc tome moze da se sluzi disanjem.
dise se donjim dijelom stomaka. Samo ne isprekidano disanje sa cestim zadrzavanjem zraka vec kontinuirano disanje.
Malo dublji i mirniji udisaji i izdisaji.
On na taj nacin moze stimulisati partnericu, a da nije pretjerano aktivan.
Vremenom ce moci biti u seksualnom odnosu preko sat vremena a da nema nagon ejakulacije.

To je jedan od nacina, jednostavniji, ali veoma djelotvoran.

_________________
In principio erat verbum

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2004, 20:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2004, 08:09
Postovi: 86
Lokacija: iza granice iluzije
Vidim nema komentara. Ali to nije razlog da se ne nastavi dalje. Mozda jednom dodje neko ko ce iz ovog izvuci korist.

VIJNANABHAIRAVA TANTRA

Prevedeno sa engleske verzije, koja je prevedena sa francuske verzije, koju je sa sanskrita preveo Daniel Odier, a na engleski Jeanric Meller,
a na srpski ja...Bog nek nam je svima u pomoći.

Bhairava i Bhairavi, s ljubavlju ujedinjeni u istom znanju, napustiše neraspoznatljivo stanje kako bi njihov razgovor mogao da prosvetli
sva bića.

1. Bhairavina Shakti, Bhairavi, reče:

O Bože, koji manifestuješ svet i stvaraš svetlo od te manifestacije,
ti nisi ništa drugo nego moje Jastvo. Primila sam učenja Trika,
koje su suština svih spisa. Ipak, još uvek me muče neke sumnje.

2-4. O Bože, sa stanovišta apsolutne stvarnosti, šta je suštinska priroda Bhairave? Da li obitava u energiji fonema (osnovnih delova
reči, prim. prev.)? U shvatanju Bhairavine suštinske prirode? U nekoj posebnoj mantri? U tri Shakti? U prisustvu mantre koje živi u svakoj
reči? U energiji mantre koja počiva u svakoj čestici vasione? Da li
obitava u chakrama? U zvuku Ha? Ili je to samo Shakti?

5-6.To, što je stvoreno, da li se rađa i od imanentne transcendentne energije, ili samo od imanentne energije? Ako bi bilo proizvod samo transcendentne energije, onda sama transcendencija ne bi imala
objekat. Transcendencija ne može biti raspoznatljiva u zvukovima i česticama zato što se njena nedeljiva piroda ne može izraziti u
mnoštvu.

7-10. O Gospode, neka tvoja milost rasprši moje sumnje!

Izvrsno! Tvoja pitanja, o Voljena, su suština Tantri. Otkriću ti
tajno učenje. Sve što se opaža kao sastavljen oblik sfere Bhairave
mora biti smatrano fantazmagorijom, magičnom iluzijom, gradom duhova koji lebdi na nebu. Takav opis ima jedini cilj da one koji
padaju kao plen iluzije i svetovnih aktivnosti privuče kontemplaciji.
takva učenja su stvorena za one koje interesuju rituali i spoljne tehnike,
i koji su zaglavljeni u dvojstvu.

11-13. Sa apsolutne tačke gledišta, Bhairava nije povezan sa slovima,
ni sa fonemima, ni sa tri Shakti, ni sa probijanjem kroz chakre, ni sa
bilo kojim drugim verovanjem, i Shakti ne tvori njegovu suštinu. Svi
ovi koncepti, kojima uče spisi, su usmereni na one čiji je um još previše nezreo da bi mogao da prihvati vrhunsku stvarnost. To su samo
predjela, stvorena da usmere aspirante ka etičkom ponašanju i spiritualnom radu, kako bi mogli jednog dana da shvate kako
konačna priroda Bhairave nije odvojena od njihovog sopstvenog Jastva.

14-17. Prosvetljenje izmiče dualističnoj misli, ono je potpuno
oslobođeno svake odrednice mesta, prostora i vremena. Ova
istina može biti dodirnuta samo kroz iskustvo. Nju mogu dosegnuti
samo oni koji su potpuno oslobođeni dualnosti i ega, i čvrsto, potpuno, ustanovljeni u svesnosti jastva. Stanje Bhairave je ispunjeno
čistim blaženstvom jedinstva tantrike i svemira. Samo ovo stanje je Shakti. U stvarnosti ovako shvaćene prirode pojedinca, koja sadrži
celu vasionu, on dostiže najvišu sferu. Koga onda obožavati? Samo
ovaj uslov, shvaćen kao vrhunski, jeste velika Boginja.

18 – 19. Pošto nema razlike između Shakti i onoga što je otelovljuje,
niti između suštine i objekta, Shakti je identična Jastvu. Energija plamena nije ništa drugo nego vatra. Svako razlikovanje je samo predigra na stazi pravog znanja.

20 – 21. Onaj koji dostigne Shakti shvata nepostojanje razlike među Shivom i Shakti, i ulazi na vrata koja vode do božanskog. Kao što
prostor prepoznajemo kada je obasjan sunčevim zracima, tako se i
Shiva prepoznaje kroz energiju Shakti, koja je suština Jastva.

22 – 23. O vrhovni Bože! Ti koji nosiš trozubac i nisku lobanja, kako dostići apsolutnu punoću Shakti koja prevazilazi sva saznanja, sve
opise i poništava vreme i prostor? Kako shvatiti ovu ne – odvojenost
od svemira? Šta se misli kada se kaže da vrhovna Shakti predstavlja tajna vrata za stanje Bhairave? Da li možeš na ova apsolutna pitanja odgovoriti običnim rečima?

24. Vrhovna Shakti otkriva se kada se udah i izdah rađaju i umiru u
dve ekstremne tačke, na vrhu i na dnu. Stoga, između dva daha,
iskusi beskonačni prostor.

25. Između udisaja i izdisaja, između zaustavljanja i kretanja, kada je dah zaustavljen u dve ekstremne tačke, unutrašnjeg srca i spoljašnjeg srca, dva prazna prostora će ti se otkriti: Bhairava i Bhairavi.

26. Sa telom opuštenim kad izdišeš i udišeš, izgubi svoj um i
opazi svoje srce, centar energije gde teče apsolutna suština Bhairave.

27. Kada izdahneš ili udahneš u potpunosti, kada se pokret daha sam
od sebe zaustavi, u tom univerzalnom počinku, misao o ''ja'' nestaje
i Shakti se otkriva.

28. Smatraj Shakti blistavim, sve suptilnijim i suptilnijim svetlom,
koje se prenosi uz stabljiku lotosa, od centra do centra, energijom
daha. Kada se ustanovi u gornjem centru, to je probuđenje Bhairave.

29. Srce se otvara, i od centra do centra, Kundalini juri kao munja.
Tada se manifestuje slava Bhairave.

30. Meditiraj na dvanaest centara energije, i dvanaest s njima
povezanih slova, oslobodi se materijalnog kako bi dostigao
vrhunsku suptilnost Shive.

31. Usmeri pažnju na mesto između svojih obrva, sve dualističke
misli izbaci iz uma, pusti da se tvoja forma napuni suštinom daha
sve do vrha tvoje glave i tu, upij se u zračeću prostornost.

32. Zamisli da su pet tvojih čula pet obojenih krugova paunovog
pera, rasutih u bezgraničnom prostoru, koji obitavaju u prostornosti
tvog sopstvenog srca.

33. Praznina, zid, šta god da je objekat kontemplacije, predstavlja matricu prostornosti tvog sopstvenog uma.

34. Zatvori oči, sagledaj ceo svemir kao da je apsorbovan u tvoju sopstvenu glavu, usmeri svoj pogled ka unutra i tu, vidi prostornost
tvoje istinske prirode.

35. Unutrašnji kanal je Boginja, kao izdanak lotosa, crven unutra,
plav spolja. On se proteže kroz tvoje telo. Meditiranjem na njegovu unutrašnju prazninu, dostići ćeš božansku prostornost.

36. Zatvori sedam otvora na tvojoj glavi prstima i poklopi se sa
binduom, beskrajnim prostorom između tvojih obrva.

37. Ako meditiraš na srce, gornji centar ili između svojih očiju,
sevnuće varnica koja će raspršiti svađalačku misao, kao kada
očne kapke protrljaš prstima.

38. Uđi u centar spontanog zvuka koji odzvanja sam za sebe
kao neprekinuti zvuk vodopada. Ili, stavljanjem prstiju u uši,
čuj zvuk zvukova i dostigni Brahman, nemerljivost.

39. O Bhairavi, pevaj OM, mantru ljubavnog sjedinjenja Shive i Shakti, polako i svesno. Uđi u zvuk, i kada izbledi, sklizni u slobodu bića.

40. Usmeri se na pojavu i nestajanje zvuka, potom dostigni
besprekornu punoću praznine.

41. Budući potpuno prisutna u pesmi, u muzici, uđi u prostornost
sa svakim zvukom koji se diže i rastapa u njoj.

42. Vizualiziraj slovo, ispuni se njegovim zračenjem. Sa otvorenom pažnjom, prvo uđi u zvučnost slova, a potom u sve finije i finije
osete. Kada se slovo rastvori u prostoru, budi slobodna.

43. Kada kontempliraš na obasjanu prostornost svog tela koja zrači
na sve strane, oslobađaš se dualnosti i uklapaš se u prostor.

44. Ako kontempliraš u isto vreme na prostornost iznad i u osnovi,
onda će te bestelesna energija preneti na onu stranu dualistične misli.

45. Istovremeno obitavaj u prostornosti u osnovi, u svom srcu i
iznad glave. Na taj način, u neprisutnosti dualistične misli, cveta
božanska svesnost.

46. U jednom trenutku, sagledaj ne - dvojstvo u jednoj tački svog
tela, prodri u ovaj beskonačni prostor i dostigni suštinu oslobođena
od dvojstva.

47. O gazelooka, neka eter prevlada tvoje telo, spoji se sa
neopisivom prostornošću svog sopstvenog uma.

48. Zamisli da je tvoje telo čista zračeća prostornost ograničena
tvojom kožom i dostigni bezgranično.


A dalje nisam prevodio.
Mozda jednog dana i prevedem do kraja.
Ali koliko znam pojavio se prevod, u srpskim knjizarama.

_________________
In principio erat verbum

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2005, 18:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
"Seks koji se nosi u glavi jeste seksualnost."
Vigjana Bhairava Tantra



Bilo sto da radite. radite sa razumjevanjem i potpuno, cak i seks. Lako je shvatiti da mozes biti bijesan i kada si sam, ali nije lako shvatiti da mozes stvoriti i seksualnu orgiju samo razmisljanjem.

No, prije bilo koje rasprave o seksualnosti i seksu, evo jedne veoma jednostavne tehnike:

Dok ste sami, zatvorite sobu i pokrecite se kao da ste u seksualnom cinu. Dozvolite citavom tijelu da se pokrece. Radite sta god da osjecate da zelite da radite, ali radite to potpuno. Zaboravite na sve.. drustvo.. inhibicije... Pomjerajte se u ljubavnom cinu sami, sa razumjevanjem, ali unosite u to citavu vasu culnost.
Naravno da se ova tehnika moze izvoditi i sa partnerom. Tantricki rad podrazumjeva seksualni rad sa partnerom i rad sa samim sobom.
Ono sto moze biti problem jeste razumjevanje partnera. Ako ga nema najbolje je sve ovo raditi sam.
Samo sa vrlo dubokom ljubavlju, sa vrlo dubokom intimnoscu moguce je biti sa partnerom, kao da njega nema. To je ono sto oznacava rijec intimnost.
No, ako ste sami sa sobom.. bez partnera ili usljed njegovog nerazumjevanja.. zatvorite se u sobu.. meditirajte o svojoj seksualnosti.. dozvolite svom tijelu da se pokrece.. da stvara zvukove.. da uziva u potpunosti.. nemojte ga kontrolistati.. u stvari nemojte nista kontrolisati. Odbacite svaku kontrolu.

Od ove vjezbe desice se dvije stvari.. seksualnost ce nestati. Seks ce ostati. Kada umna pozuda nestane, kad ne mislite o tome, kada to postane jednostavno ucestvovanje – potpuni cin, kretanje citavog tijela.. vaseg bica... ne samo uma – bozansko ce se pojaviti. Seksualnost ce nestati, a onda mozete doci do centra. I bez seksa i sa seksom.

Seks koji je u glavi jeste seksualnost, razmisljanje o njemu je seksualnost. Prozivjeti ga.. dozivjeti ga.. osjetiti ga.. jeste sasvim nesto drugo. Ako ste sposobni dozivjeti seks onda ga mozete i prevazici. Dostici sami centar bivanja.

Tehnika je veoma jednostavna.
Ono sto ona trazi jeste predaju. NIste samo seksualni sa partnerom vec i kada ste sami. Nacin da vasa seksualnost se pretvori u seks i da ona pocne da zraci iz vas kao zivotna energija jeste da joj se prepustite.

Jedna od modulacija ovoga jeste da u pocetku zamislite dodir partnera.. osjetite ga kraj sebe.. sjetite se nekog iskustva kada vam je bilo predivno.. onda dopustite tom sjecanju da se rasiri po tijelu.. da preuzme cijelo tijelo i um... u jednom trenutku cete vidjeti kako seks iz glave nestaje.. ali ostaje on primarni nagon.. koji se pojacava.. uzivajte u dodiru sa sobom. To nije greijeh. Volite sebe, kao sto vas voli partner...
Opustite se i dopustite sebi da izlazi sve sto se pojavi... nista ne potiskujte.. vec nakon par dana sa ovim cete osjetiti promjenu.
Seksualna energija koja se budi u svojoj jasnoci, preciznosti, snazi.. ce vas preobraziti.. mnogi se primjetiti kako se nesto promjenilo.. kako nesto iz vas zraci.. Magnetizam ce da se pojavi.. i postaje sve jaci. prepustite se tome....

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2005, 18:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Put predaje....

Tehnike koje koriste u jogi i tantri su iste, ali ima razlika. Ne u izvodjenju tehnika vec u pristupu njima. Okviri i pozadina je ono sto cini razliku izmedju razlicitih pritupa i istih tehnika.
U jogi je osnova put volje. U tantri je put predaje.
Za jogu.. volja vam je slaba.. zato ste rastrzani..
Za tantru.. imate volju i zato imate i ego.. i zato patite.
Joga porucuje da volju dovedete apsolutnog savrsenstva i bicete oslobodjeni. Tantra kaze da potpuno odbacite volju i to ce biti vase oslobodjenje. Obje su u pravu.

Joga je privlacnija od tantre. Tantra je laka, prirodna i cilj mozete lako postici kroz tantru.. Ali i sto zbog toga tantra vecini nije privlacna. Zasto??
Ljudski um je naviknut na borbu.. sukob.. u tantri sukob ne postiji. Postoji smao prepustanje. U jogi kazu ne dozvoli da bijes ovlada tobom... da seksualnost ovlada tobom... da ljutnja preuzme kontrolu.. i na to smo navikli. Tantra kaze: Pusti da bijes ispuni cijelo bice.. neka seks postane sve ... ti nestani.. neka ljutnja zauzme teritorij.. i.. onda prevazidji... a na to nismo navikli.. pobogu.. cijelog nam zivota govore da je lose ako priroda i instikt vladaju nama, kako onda tantra moze biti privlacna??
Inace sve sto nam je privlacno.. privlacno je nasem egu. Ne nama. Sto je god nas ego ispunjeniji.. to sve postaje privlacnije. Zarobljeni ste u egu?? Joga je rijesenje..
Joga je isto bila veoma privlacna za Nichea.. jer je rekao da je energija koja djeluje iza zivota energija volje.. – volja za moc. Joga je veoma privlacna na Manipuri (treca chakra... chakra moci i dominacije u negativnom aspektu). Joga daje osjecanje da smo kroz nju mnogo mocniji nego sto jesmo. I tako osoba koja je vjezbala jogu psotepeno postaje veoma egosticna osoba.. naucena da pobjedjuje.. ego joj postaje ispunjen.. osjeca se centrom svemira.. A primjera je mnogo..

Tantra nikada nije privlacna u pocetku. Tantra je privlacna samo na visim stepenima. .. (Anahata chakra.. – chakra predaje i ljubavi.. i na ostalim visim stepenima) – kod onih koji su dugo godina radili na sebi.. kod onih koji su se zaista borili.. i razumili prirodu borbe. U pocetku tantra vas uopste nece privuci.. ili ako vas privuce, privucice vas potpuno krivi razlozi. A bas to je ljepota tantre.
Tantra vas nece privuci jer trazi da se predate, ne da se borite. Trazi da plutate, ne da plivate. Trazi da se krecete strujom a ne protiv nje. Joga je borba sa strujom vode.. a tantra je prepustanje toj struji. Ona kaze da je priroda dobra.. vjerujte prirodi. Ne borite se protiv nje. Vjerujte joj, sljedite je, tecite u nju – ne borite se. Ne – borba je ucenje tantre. Tecite i dopustite sebi da se krecete sa strujom koja vas vodi. Tu nema ispunjenja ega. Vec na samom prvom koraku trazi predaju.
Joga to trazi isto, ali na samom kraju. Ne na pocetku. Joga prvo trazi da ego procistite.. a kada ga procistite .. ego nestaje. On ne moze ostati.. ali to je ono posljednje u jogi... kod tantre je to na prvom mjestu.

Zasto sam rekao da u pocetku tantra nece biti privlacna.. ali da neki ipak ce biti privuceni tantrom??
Ako vas na samom pocetku tantra privuce.. privucice vas iz pogresnih razloga. Npr. ako zelite da ucestvujete u seksu, mozete tu zelju da racionaliste kroz tantru. To je privlacno. Ako zelite vino, zene, seks .. i jos mnogo toga, mozete osjetiti privlacnost tantre.. ali mi zaista onda nismo privuceni tantrom. Jer je to fasada tantre. Trik.. iluzija. Privuceni ste sa necim drugom sto mislite da tantra dozvoljava. Zato tantra uvijek privlaci iz pogresnih razloga.
Tantra je treba da pomaze vasem zadovoljstvu... vec da ga promjeni. Kroz tantru se lako mozete zavarati.. i zbog te mogucnosti vecina majstora nikada nece preporuciti tantru svojim ucenicima.. Ona je puna mogucnosti, ali covjeka je lako zavarati.

Npr. u Kini je postojalo nesto kao tantra, nauka koja je bila poznata kao Tao. Tao je slican tantri. Npr. Tao kaze da je dobro biti slobodan u seksu, da se ne treba drzati jedne osobe – jedne zene.. muskarca...Ne treba se drzati jednog ako zelite biti slobodni. Zato Tao kaze da mjenjate partnera.
No, sta ako se unutar vas krije “seksualni manijak” i mozemo pomisliti:
“Ja radim po tantri.. ne mogu se drzati jedne zene.. muskarca.. moram mijenjati.” ???
Da li to znaci da ste majstor tantre, ako mjenjate stotine zena??
hahaha.. ne.. to samo pokazuje da ste idealni promiskuitetni manijak.. koji nikada nije dozivio dubinu odnosa sa jednom zenom. No, isto tako.. ako ste navikli na jednu zenu.. i bojite se promjeniti.. ili se stvori strah od zena.. to pokazuje da niste spremni za tantru.
Tantrik nece mjenjati zene kao carape.. niti ce se zadovoljiti jednom i prilitkim odnosom sa njom. To ne znaci da nema tantrika koji su mastori a bili su samo sa jednom zenom. Ne ! To samo znaci da je taj tantrik pronao svoj odraz.. u zeni.. ili zena u muskarcu.. i da ih odnos ispunjuje i svakim danom se produbljuje. No, ponekad ce tantrici promjeniti dosta partnera.. ali ne zbog ukrasa.. vec zbog potrage za partnerom koji ih odrazava kao ogledalo. Ako imaju srece naletice jedno na drugo veoma brzo.. ako ne.. malo ce potraga potrajati. To je sve.

I Tao i Tantra kazu da se muskarac krece medju zenama, mnogo zena.. Samo poznavanje mnogo zena pomocice mu da napreduje.. da osjeti univerzum.. jer univerzum je kao zena.. podatan.. otvoren.. spreman na igru sa pravim partnerom.. spontan.. prijemciv..
Tacno je da ce vam odnos i i gra sa mnogo zena pomoci da napredujete.. ali je to i opasno jer ce vam se dopasti, ne zato sto je gore navedeno tacno... vec zato sto vam da je dozvolu. Smiruje savjest.. ispunjava ego.. To jeproblem sa Tantrom i Taoom.
Zato su i Tantra i Tao vjekovima potiskivani iz drustva. Zato sto su dozvoljavali mnogo stvari.. opasnih stvari.. opasnih samo zato sto se mozete prevariti.
A dovoljno je pogledati zapadni prustup tim ucenjima. Smjesno.. razuzdane seksualne orgije.. seksualni manijaci su potrazi za necim sto im dozvoljava prepustanje bolesti.... Otvorite oci.. probudite se.. to nije Tao i Tantra...

Tao i Tantra daju znanje.. a svako znanje je opasno.. i otvara mogucnost zloupotrebe. Praznovjerja su uvijek dobra – nikada opasna.
Primjer.. Homeopatija je bezopasna.. jer je to duboko praznovjerje.. A ono moze samo pomoci.. Ako nesto moze samo pomoci... vjerovatno je samo praznovjerje.. ali ako nesto moze pomoci i odmoci.. tada je to znanje.
Primjer za to su majstori raznih borilackih vjestina.. tacke udarca.. poznate u kung fuu i karateu .. kao i ostalim bor. vjestinama.. mogu da covjeka ubiju.. tekso povrede.. i slicno.. ali isto tako te iste tacke mogu da covjeku pomognu.. izljece ga.. vrate ga u zivot.
Prava nauka.. pristup zivotu. uvijek moze pomoci i odmoci.. samo lazno u pristupima uvijek pomaze. Nkada ono sto je istinito.

Tantra je zainteresovana za stvarni, egzistencijalni zivot. Ne ideje, ideologije, filozofije.. Zato tantra nikada ne pita jeli ima boga, da li postoji moksha.. ili pakao ili raj. Tantra postavlja pitanja o zivotu. Ona je zainteresovanaza covjeka.. za ljubav.. za seks.. za smrt.. Posto je to dio covjeka.

Vi ste multienergicna bica.. I ako razumijete te energije i prilagodite ih.. vi postajete njihov gospodar.. a da to nikada niste htjeli. Tada seks ne gopodari vama.. ljutnja vas ne dotice.. sve prolazi.. vi to transcedentirate.
Tantra kaze, da nista ne mozete upoznati.. ako ste u stanju borbe sa tim. A kada se borite uvijek ste izvan tih energija. Kao zaseban centar.. ego.. Ako se predate energiji seksa imate mogucnost dostici njegovu sustinu.
Ljubavnicima koji znaju ovu “tajnu” seks moze postati snaga koja daje zivot.. ali za to nam treba predaja. Nikako borba.
Klasicni seksualni pristup je borba. Ljubavnici se bore za prevlast.. “hoce li me zadovoljiti ili cu opet ostati bez orgazma??”.. “da li ce ona dozivjeti orgazam??”.. ako imate srece imacete muksrca koji se to pita za vreme seksa.. ako ne .. . imacete gromadu mesa na sebi.. koji zuri da se zadovolji i isprazni u vama..
No, ljubavnici mogu biti u dubokom seksualnom zagrljaju.. jednostavno se opustajuci jedno u drugom bez zurbe za ejakulacijom.. bez zurbe da se odnos zavrsi.
Ako su duboko opusteni jedno u drugom.. zapocinje susret.. apsorbuju jedno drugo bez zurbe.. bez napetosti.. susrecu se zivotni sokovi i jednog i drugog.. njihov elektricitet.. njihova energija.. i samim tim susretom moguce je suboko sjedinjenje jednog bica sa drugim... jedno drugog ozivljavaju.. postaju vitalniji, zivotniji.. inteligentniji.. osjecajni..
90% zena nikada ne dozive vrhunac.. nikada ne dozive orgazam.. a vecina od 10 % dozivljava orgazam same.. bez muskarca.
Zato su zene tako bjesne, iritirane i ostace takve. Ne postoje tehnike meditacije koja im moze pomoci.. kao ni filozofije ni ucenja.
Ako zena nije duboko zadovoljena postace problem.. u porodici.. u drustvu... Ono sto joj nedostaje stvorice iritiranost i uvijek ce biti u stanju borbe.
Muskarac je zadovoljan sto je ejakulirao.. i on moze duboko da zaspe. Dok on spava.. zena place. Ona je samo iskoristena i to iskustvo seksa ju nije ispunilo.

Ako je ljubav duboka.. oba partnera se susrecu u dubini.. ejakulacija prestaje biti potreba.. energija se izmjenjuje.. i mjenja se njen kvalitet. Mogu se jednostavno predati jedno drugom. Orgazam dodje ili ne.. nebitno.. ako je opustanje duboko.. dostize se orgazam “mirne doline”.... A ako se i desi orgazam, praznjenje opet su oboje zadovoljni.. ne jure ga.. a ako dodje.. prepuste mu se..
A to sve moze da se dogodi samo ako ste se iznutra predali zivotnoj energiji.. zivotnoj sili.. jedno drugom.. Samo tada ono drugo postaje bozanstvo.. ne zato sto ono to jeste.. vec ga vi stvarate takvim odnosom. Tada upoznajete zivog boga.. preko puta vas.. i vi postajete bozanstvo.. ispunjeni jedno drugom.

Mnogi tantru vide kao seks bez granica.. seksualna olimpijada.. imamo mnostvo “tantrickih grupa” .. nezadovoljnih pojedinaca.. neispunjenih zena.. manijaka raznih kalibara.. u potrazi za novim konceptima ispustanja ventila.. seksualnih devijacija.. i slicno. Zena pod okriljem vjesticarstva.. tantre.. kabale..i cega sve ne.. a u stvari duboko nezadovoljnih muskim odnosom prema njima.. i frustracijom koju su pretvorile u mjenjanje seksualnih partnera.. kao nacina osvete i dominacija nad njima.. muskaraca.. promiskutitnih sobom neispunjenihi.. prestrasenih ocekivanjima.. strahom od opustanja.. strahom od emocija.. mjenju podlogu ispod sebe radi bjegstva..
Tantra je postala izlaz za njihovu savjest.. ventil.. ispusni ventil.. prevare i bolesti. New age terminologija zamjenili su klasicnu terminologiju.. kosmicki orgazam.. u mjenjanju partnera.. ili orgazmom na ustrub druge jedinke..
Svaki tantrik je spoznao da je tantra najmanje seksualna.. a toliko je u vezi sa seksom.. ali danasnji “tantrici” to ne znaju..

Ako ste probali tehniku koju sam napisao.. vec nakon par dana rada mogli ste primjetiti kako energija u toj tehnici kada se probudi.. ne ide dole.. ka praznjenju.. vec gore.. ka ispunjenu.. ljubavi... radosti....
A to znate samo ako ste je probali..
Zato je ova tehnika bila mala zamka.. za “tantriste”...


**nastavak: Sta je tema tantre?***

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Okt 2005, 15:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2005, 19:58
Postovi: 217
Lokacija: Banja Luka
Carobnjakov Segrt

Je li tantrički akt nešto poznato; je li nam blizak? Da. I ne. Da je zagriženo i zaduvano traženje orgazma, dok tucaš i tucaš, i znojiš se, i ona viče "još, još, još, još" i vaši pokreti na kraju postanu mehanički, i oboje ste poput lokomotive, koja se probija prema vrhu, a ujedno stalno klizi prema dnu? To nije tantrički akt. Tantrizam nije mehanički. Tantrizam nije akrobatika opsednutih ljubavnika, koji žele da utole čulnu glad, i takode ne onih koji žele jedno pred drugim da se iskažu, gde je ego, tantrizma nema.
Šta je mučni događaj, kad se žena preda sebi u inat (iz zahvalno¬sti, uviđajnosti, želje za doživljajem) i već posle minuta zatvori oči i nestrpljivo čeka na završetak? Ili se preda muškarcu, koji joj se dopada, a ovaj zatim učini nešto grubo i u njoj se sve pobuni, a ne usuđuje se da se predomisli i zato više voli da steže zube i da se pravi da joj je sve u redu? To sigurno nije tantrički akt. Kad se daješ, ne možeš se ustezati, kad primaš, ne možeš odbijati. Gde je laž, tantrizma nema.
Tantrički akt je igra nevinosti.
Šta to znači? Da li je tantričko nespretno otresanje u travi kad se noge device u pubertetu posle upornog nagovaranja i možda nasilja konačno rašire i mladić se (s maljama umesto dlaka) nespretnim prodorom (i porumenelim ponosom) zabije između njih i zadrhti u izlivu, a zatim se oboje tiho pitaju da li je to stvarno ono o čemu pevaju pesme i zbog čega se odrasli ljudi ubijaju? Neiskustvo nije nevinost. I, takode, nevinost nije tantrička sama po sebi; rađa je iskustvo: svest o stvarima kakve jesu.
Šta je događaj kad se tela približavaju kao električne žice, napete i vruće zategnute, saviju se i nastane eksplozija, u kojoj zabljesnu i u šoku se otarase napetosti? Takode, i to nije tantrički akt. Kao tantrista si gospodar trenutka, nisi mu prepušten. Možeš da mu se prepustiš (i moraš mu se) ali tako da ne izgubiš vlast. Vlažno-vruće stiskanje i ljubljenje, ono nestrpljivo milovanje nogu, kad ljubavnici ne znaju šta rade i strast ih odnosi i uvlači u vrtlog (možda zaljubljenci, koji se nisu videli pola godine, ili neznanci koji nisu mogli da odole iznenadnom iskušenju) onaj susret polnih organa, koji je više sudar nego ljubav, više erotska saobraćajna nezgoda (i ujedno oblik prve pomoći) sve to (zavisi od vremena, mesta i partnera) može da bude prijatno i na svoj način lekovito. A nije tantrički.
Još manje je tantrički nedeljni (ili mesečni) obred potvrđivanja vernosti medu pristojnim supružnicima; ispunjavanje dužnosti, u kome nedostaju strasti i jaz je popunio obzir: tužna, depresivna rutina ljubavi bez plama, u kojoj ima svaki dodir ukus po uveloj salati i posle koje učesnici na tren odleže, a zatim okrenu leda i zaspe uz blago osećanje krivice.
A šta je polni zagrljaj zaljubljenika, koje vodi iskrena ljubav i u aktu se zbližuju, žrtvuju jedan za drugog ne misleći na sebe; koji ne uzimaju, već se daju, daruju jedan drugome? Blizu su. Ali, takode, to još nije tantrički akt.
S muškarcem se grljenjem učestvuje njegova senka, njegov razmišljajući "ja", koji mu gleda kroz prste. Sa ženom je njena senka, koja je nadzirava i zadržava. To nije pravi susret. Ljubavnici nisu goli, vole se "obučeni" i odelo je celo vreme između njih, čitavo vreme na smetnji. Čitavo vreme razmišljaju, umesto da samo osećaju.
Konflikt je prisutan, takode, u psihi. Duša žudi za tantrizmom, ego je potire. Ego brani vodeći položaj svim uobičajenim trikovima: tajnom policije, sabotažom, mitom, učenom, grubim nasiljem misaonih bataljona. Ego je senka, koja ljubavnike nadzire, drži ih na ularu. Ego je "odeća", koja ne može da se skine. (Iz ovog aspekta veština tantrizma nije ništa drugo nego metod nadmudrivanja ega).
Druga vrsta polnog akta vodi (brzo ili polako) do orgazma, do izlivanja, do fizičkog rasterećivanja. Ako je sve u redu i okolnosti prijatne, ako se ljubavnici spoje u ljubavi (ili bar u iskrenom prijateljstvu i bez lažnih očekivanja) ako dostižu vrhunac u istom času i doživ¬ljavaju ga istovremeno na psihičkom nivou, njihov spoj je lekovit.
Većina ljubavnika ga samo retko postiže. Veština sinhronizacije energija, kontrole uzbuđenosti tako da nijedan ne zaostaje ili žuri napred; takvu veštinu (zavisi pre svega od muškarca, a u presudnoj meri i od žene) ostvaruju samo talenat i iskustvo. U tome je takode opasnost. Ko ima takvu veštinu, samo retko odoli iskušenju daje ne upotrebi na samodopadljiv način.
Uobičajen akt je postepeno narastanje napetosti, koja završava eksplozijom, u kojoj se energija oslobađa; zatim je kraj napetosti i rezul¬tat je olakšanje. Osećanje može da bude lepo; na nekoliko trenutaka os¬lobađanje napetosti može da bude blaženstvo. A sa stanovišta tantrizma je takav akt ugljenisanje: zloupotreba, uništenje energije.
U tantričkom aktu ljubavnici kontrolišu vatru. Gori kao u topioničkoj peći i stvara toplotu, u kojoj se tale i stapaju njihova tla i duše. Spoj postaje ekstaza, čisto osećanje bez misli. Energija koju stvara kontrolisana vatra, polako diže ljubavnike na nivo svesti, koja nije više seksualna već duhovna. Gube svest o vremenu. Obgrli ih večnost. Sve manje su dvoje sve više su jedno.
Energetski tokovi se kreću u krugu, udružuju se, dopunjuju. Energija nije više izbačena iz sistema, ostaje u njemu, kreće se u krugu i diže ljubavnike na transcedentni nivo. Na ovom stepenu je seks meditacija. Ljubavnici su jedinstveni, čitavi, zalečeni. I nevini. I u istom trenu slobodni. Tantrički seks je odavanje počasti nedvostrukosti, koja je osnova manifestacionog sveta, a ujedno lečenje psihičke podvo¬jenosti, neuroze života. Kad su ljubavnici izlečeni od podvojenosti, svet ih više ne može izbaciti iz koloseka.
Kako doseći ovo stanje blaženstva? Prvi uslov je ljubav. Bez lju¬bavi nema želje za jedinstvom, a gola fizička strast je kao vatra u krovu, ljubav svlači i oslobađa: senke ne mogu u krug ljubavi. Na prvi pogled je tantrički akt jednostavan: ljubavnici se udruže i ostaju u spoju i prerađuju strahovitu fizičku energiju, koja se rada u njima, u duhovnu. Kad je situacija prijatna, tantrički akt je jednostavan.
Na žalost, situacija je samo retko prijatna. Tantrička seksološka nauka razlikuje sedam psihičkih stanja, koja onemogućuju tantrički akt. U žena je na prvom mestu sramežljivost. Ako ne može da se razgoliti ljubljenom onakva kakva je, nije sama; s njom je senka njenog ega. Muškarac će je osećati i kad je oseti, takode, i on neće biti sam. Već od početka će u zagrljaju biti četvoro. Tako će biti, takode, ako žena ne bude mogla da se oslobodi osećanja krivice ili kajanja; osećanja da radi nešto što ne bi smela; ili ako nije zaštićena i sputava je strah da će zaneti; i ako se predaje činu racionalno i seks joj je više u glavi nego među nogama; ili ako joj je samo medu nogama (razjapljena pukotina, koja traži čep) ili ako je polni akt za nju prevashodno ili samo traženje orgazma (bezuspešno lečenje psihičke praznine, koju ne može da popuni nijedan muškarac). Gde se seks izrodi u drkanje, nema tantrizma. Nema je ni tamo gde je seks za ženu oblik robne razmene (dokaz "ljubavi", nagrada za pažnju, mito, "romantični doživljaj", radoznalost, traženje garancije za svoju privlačnost). Sedmo netantričko stanje je strah pred odbijanjem; Ženski strah da će je muškarac iskoristiti, zloupotrebiti i odbaciti i time poniziti. Bojazan rada suzdržanost, povlačenje. I tantri-zam je davanje, totalno izručivanje samog sebe.
U muškarca su greške još gore i takode češće. Na prvom mestu je laskanje samom sebi, glupo dokazivanje "muškosti" i sopstvene "vrednosti" uz obaranje svega što nosi suknju. Ako je seks samo oblik masturbacije, u kome je vagina nadoknada šake, ako muškarac boluje od iluzije daje dobar ljubavnik (božji dar ženama) i pokušava da to po svaku cenu da dokaže; ili ga muči osećanje manje vrednosti i ubeden je da sve žene čeznu za "velikim" (uvek većim od njegovog) ili ima "veliki" i ubeden je da je to sve što mu je potrebno; ili je tako neiskusan i nespretan daje delimično, ili sasvim impotentan; ili žene prezire i želi ih samo poniziti seksom, ima polni zagrljaj malo mogućnosti da se digne na nivo tantrizma. Osetijiv "poetski" nadahnut muškarac može sve da pokvari voljenjem, koje je tako "duboko", ozbiljno i značajno da podseća više na pogrebnu svečanost nego na opušteni čin žive radosti.

_________________
I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.
USUDI SA DA ZNAS - NEMA SVETLOSTI BEZ TAME


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Okt 2005, 15:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2005, 19:58
Postovi: 217
Lokacija: Banja Luka
Kada su tela u zagrljaju, tantrički akt je psihološki susret i tela su samo žicaljke, koje posreduju svrhu i nijanse osećanja. Tela su dva dlana, kojima se miluju duše. Igra protiče na nivou, koji je psihofizički jer ukoliko ljubiš svešću "ovo sam ja i ovo je moje telo", u zagrljaju je već Četvoro i tantrizma nema.
Prvi uslov za uspeh u ovoj igri je "zaceljenost": odsustvo rascepljenosti između osećam i mislim. Ta rascepljenost je naša neuro¬za, naša psihička bolest, izvor nesreće. Osećanje je prirodno, mišljenje je priučeno i ja sam mišljenje, osećaje zatirem i kontrolišem. Mislim, dakle, postojim - "ja" (dakle, nisam šta jesam).
Stečeni ja (ego) nam kaže (a preko njega nam kaže "društvo"): ovo su tvoje potrebe, ovo su tvoji ciljevi, ovo su tvoji prioriteti. I naseli smo na prevaru. Našem pravom ja (onom koji samo oseća) potrebno je samo nešto: ljubav. U ljubavi ima osećanje sigurnosti, u ljubavi je miran. A postoje ego apsolutno vladar, ovu želju je promenio u nešto što može da "razume" i "meri". Ostvario je hijerarhiju potreba, koje su lažne: želju za ljubavlju je promenio u želju za odobravanjem i "uspehom" u potrebu za lovom na simbole "uspeha", koje bi mogao da meri" odobravanje i ljubav (i svoj osećaj sigurnosti).
Ove potrebe se ne mogu zadovoljiti. Možeš biti bogat, možeš biti fenomenalno pametan, možeš biti slavan, može te voleti hiljadu že¬na i poštovati čitav svet, a nisi srećan. Možeš ZNATI da si bezbedan, a osećanje ti kaže da nisi. Problem te proganja, muči. I kako ga rešavaš? Izmisliš sebi nove potrebe, sabiraš dalje, savetuješ se sa stručnjacima srećolozima (psiholozima) tarabe, postaješ cinik i zabavljač, utapaš se u alkohol da bi zaboravio, uranjaš u filozofiju, razmišljaš šta sve to zna¬či. I život prolazi, a s njim ti sve više izmiče "sreća, koju ne možeš da uhvatiš.
Šta uraditi? Način je samo jedan: prevariti moraš ego i mimo njega (ili puteni njega) vratiti se u svoj autentični, nepriučeni "ja", ponovo se usidriti u njemu, živeti iz njega i za njega, s egom koji je sluga, a ne gospodar.
Ego nije polovičan, prisvojio je, takode, seks. Ego se boji predaje; hoće da bude prisutan, da kontroliše, hoće plen. Tantrički ljubavnici u zagrljaju su saveznici, koji se bore za suverenost svoje prirode, protiv naučenih dužnosti razmišljanja i vrednovanja, za pravo samoosećanja. Kad se spoje, navaljuje neprijateljski front sa svih strana; svaki tren su u opasnosti da ih tiranin prisvoji i revolucija propadne.
Tantra je na strani revolucije. Prvi trik: uhvati trenutak, ostani ovde i sada. Većini se žuri dalje, ili ih vuče nazad medu uspomene, ka poredenju. Kad si bez misli o onome Što nije deo trenutka, miran si. Između lopte i udarca, između izaziva i odaziva se ne mogu ugurati sumnje, brige i bojazni. Tvoje ljubljenje je nagonko, nije "promišlje¬no", nije tehnika, nije zanat. Ali, takode, nije nepromišljeno, samo je oslobođeno, nenaporno: kao da se u žaru ljubavi slivaju blagi tatasi.
Tantra uči da je nežnost jača od grube sile i da je blagost efikasnija od krutosti. To ne znači daje moguć spoj bez erekcije. Moraš aabreći. Stepen nabreklosti će biti u toku ljubljenja svaki tren drukčiji, krv će doticati i oticati, sad će ud biti vrlo krut, zatim će biti mekši, sad veći, sad manji; i to je prirodno, to uopšte nije problem. Glavno je da ostanu uklopljeni i da energija može da se pretače iz jednog u drugo. To je dovoljno.
Kad su spojeni: blagost. Nežnost. Neprijatelj (ego) je blizu, došaptava ti uputstva, pokušava da preuzme ljubljenje i da ga vodi, da ga okrene sebi u korist. Ubeduje te da ti je saveznik i da je ljubavnica tvoj protivnik. Ubeduje te da situacija nema druge svrhe nego da dokaže kako si "dobar" (kako muževan, vest, itd.) ubeđuje te da ud nije delikatan instrument za izvođenje emotivne muzike, već čekić za razbi¬janje i koliko ga jače zavitlaš, utoliko si "bolji". Ako nasedneš, već si pobcden, ego je gospodar, uzima svoj danak. I onda si grub, samo guraš i turaš bez osećanja za prirodni tok energije i već tražiš orgazam i bojiš se da ćeš posustati pre nego što stigneš do cilja i u tom strahu guraš još zadrtije, ili potiskuješ osećanje da bi zadržao izliv - i ono što treba da bude zbližavanje i oslobađanje energija, postaje zaduvana trka s vreme¬nom, puna bojazni i nepoverenja, u kojoj vreme gotovo uvek pobeduje, a ljubavnici ostaju ležeći u zagrljaju razočarani i još više razdvojeni. Toliko napora! Za apsolutnu nulu.
Napor nije tantrički. Kad se trudiš, boriš se protiv sebe i poražen si, čak i ako pobediš. Najlepši dokaz je fenomen erekcije. Ako se trudiš da nabrekneš, ako ego tamo dole telefonom nerava izvikuje komandu: ustani! probudi se! teško ćeš naći neposlušnijeg vojnika. I to je normal¬no jer između uda i volje nema veze nerava, između ega i centra seksa nema spoja. Erekcija nije mentalni Čin, već spontani odaziv na izazov.
Tantra je paradoksalna: uspevaš ako se ne trudiš, pobeduješ ako se prepustiš, efikasan si pošto ti je svejedno.
Svejedno je koliko dugo traje spoj: deset minuta, pola sata, dva sata: ponekad će biti kratak, drugi put duži, ponekad će biti vrlo dug. To uopšte nije važnojer tantrički akt nije nikakvo dokazivanje, nikakvo proganjanje vrednosti, kojima gospodari ego. Približavanje je: nevina igradve polovine, koje se spajaju u celinu, šumljenje u topioničkoj peći, spajanje dve individualnosti u kovinu svesti o jedinstvu.
Kao saveznici su psihički sliveni u neraskidivom dodiru: obaveštavaju se šta percipiraju da se događa; ćelo vreme se kreću s tokom i prilagodavaju se svemu, takode neznatnim okretima. Dok se kreću s tokom, prati ih osećanje sigurnosti. Kod kuće su, stigli su. Osećanje je blaženo. Naviknuti smo da kažemo da nas osećanja varaju; tako misli ego, koji se boji osećanja i nikad ne propusti priliku da ih diskredituje. Misli nas varaju. Osećanja nikad.

_________________
I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.
USUDI SA DA ZNAS - NEMA SVETLOSTI BEZ TAME


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Okt 2005, 15:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2005, 19:58
Postovi: 217
Lokacija: Banja Luka
Tantra kaže: pobuna je štetna; predaj se. Ne udaraj nogom, ne mlataraj jer ćeš onemoćati, udavićeš se. Prepusti se plimi i odneće te na obalu. Za tantru je seks samo plima, koja te odnosi na obalu. Plima nije opasna onom stoje ispod maske: šta je pravo, neuništivo je; opasna je lažnom licu, iluzijama, od kojih je ispleten ego. U tantričkom aktu se ceo raspline, vreme se zaustavlja, maska pada s lica. I u trenutku bez rascepljenosti: blaženstvo.
Seks nije potreban; takvo stanje postižeš i meditativnim vežbama. Ako znaš da se ukloniš egu, da se premestiš u trenutak, da skineš lažno lice, seks nije potreban. Tada možeš da si asketa. Seks je samo situacija, u kojoj je najlakše da izbegneš ego i skineš lažno lice. Seks je prečica, najbrže prevozno sredstvo.
A prečica je puna zamki i automobil za trke je strasno opasan. Ako se latiš tantre, pre nego što položiš "vozački ispit" ili se latiš bez instruktora, možeš uprkos oprezu i najboljoj nameri da prouzrokuješ neprocenjivu štetu. Tantra najviše privlači one kojima je najopasnija: psihopate i neurotičare. Kako ih tok odnosi, hvataju se za svaku slamku; i kad zgrabe tantrizam, nisu svesni da su zgrabili rep klizave zmije. Tantrizam može biti blagotvoran i čudesno lekovit u vrlo kratkom vremenu, ali ako ga zgrabiš u panici, gotovo uvek ga zgrabiš za rep; a ako ga ne zgrabiš za glavu, okrenuće se i ugrišće te, ili će te odvući u vrtlog i udaviti.
Potreban je mir. Opuštanje. A za to su vežbe joge. Bez kontrole disanja nema mira, bez mira nema koncentracije, bez nje nema dubine, bez dubine nema meditacije, bez meditacije nema svesti o stvarima kakve su. A bez ove svesti odaziv ne može biti primeren izazovu. Samo u smirenosti možeš da osmotriš tantrizam bez straha ili iluzornih oče¬kivanja; samo tada vidiš gde mu je rep, a gde glava. Tantrizam je psihološki, subjektivan metod. Nije bez pravila, ali nesigurna su, prila¬godljiva, ostvariva samo iskustveno.
Priroda tantrizma je najočiglednija u seksu. Tu se kao mogućnost pojavljuje tek u trenutku kad akt prestaje da bude fizički Čin i diže se na nivo meditacije. Suština meditacijeje erotska: u meditativnom stanju si u ljubavnom spoju sa svojom prirodom i sa svetom. U seksualnom zagrljaju ti se nudi prilika da postigneš meditativno stanje najkraćim putem.
''■ Spojio si se, ud je u vagini, uklopljen si, energija se pretače iz tela u telo. Kako dalje? To je tantrički akt; zato se ne ljubiš jer si fru¬striran i voleo bi da izbaciš nervoznu napetost iz sebe. Ne uspinješ se, He tražiš vrhunac. Uzbuđen si, oboje gorite, oboje ste vrući, ali ne stepenujete temeperaturu jer stepenovanjem postižete samo vrhunac i spoju će biti kraj. Vaš cilj je da se spojite i u spoju ostanete.
Počinje da se događa nešto vrlo neobično. Kad prihvatite ener¬giju, kad prestanete da je potiskujute prema vrhu ili napolje, osetite njenu snagu. Prvi tren ste šokirani; kao daje udario grom. Takvu snagu dotad niste mogli da zamislite. Biološka je, vaša tela je proizvode. Spajaju se dva pola: pozitivni i negativni. Na jeziku taoističke filozfije jang i jing, na jeziku tantrizma dinamička i statička energija. Na jeziku indijske mitologije se ljube Šiva i Šakti. I u ljubavi: strahovita vatra.
Sa njom se povezujete. Na početku ste, a ujedno i na cilju. Do¬življavate tantrički orgazam. Nije trenutan. Traje. Oslobođeni od na¬petosti, dižete se.
Kad se to dogodi prvi put, osećanje je teško kontrolisati. Tako je kao da se mozak ugljeniše, kao da pliva u blagoj beloj svetlosti; kao da probija brane svojih tela i razliva se u vasionu i puni je. Povlačenje iz rascepljenosti, mada samo trenutno, (a u početku će biti trenutno) je neopisiv šok. Ništa vas u Životu nije pripremilo za ovo iskustvo; kad ga doživite prvi put, osećanje je tako zaprepašćujuće da ne znate (i ne usuđujete se) da ostanete u njemu.
I to nije potrebno. Možda bi splasnula erekcija, došlo bi do izliva; možda će oba preseći uobičajeni orgazam. Ništa strašno. Pre ili kasnije ćete se opet spojiti, osećanje će se vratiti. Lako ćete se navići, naučićete da ostanete u njemu, plivate u njemu blaženi i oslobođeni. A kad se probudite iz transa, kad se vratite u svet, biće sve živo.
Smejaćete se. Koračaćete po oblacima. Svet će biti neverovatan: kao da ga doživljavate prvi put.
Praksom će oboje otkriti stvarnost prividnih paradoksa tantre. Prozrećete da se osećanje ne može postići naporom. Ako ga tražite ne¬ćete ga naći; ako u zagrljaju kažete; a sada moramo biti opušteni, nećete biti opušteni. Ako se zagrlite i spojite, a zatim se upitate kako dalje, napravili ste već grešku i kraj je tantrizma i osećanja neće biti.
Dalje ne treba. Stigli ste. To je cilj.

_________________
I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.
USUDI SA DA ZNAS - NEMA SVETLOSTI BEZ TAME


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Okt 2005, 15:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2005, 19:58
Postovi: 217
Lokacija: Banja Luka
Uskoro ce knjiga biti u Elektronskom formatu..
Cim ispravim neke greskice..

Ovo je zato sto te knjige vise name za kupit..

Pa ko bude htio.. hehehe.. neka kaze.. i nekako ce se poslati.. ili upload-ovati na neki server..

_________________
I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.
USUDI SA DA ZNAS - NEMA SVETLOSTI BEZ TAME


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs