banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 15:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Mar 2012, 10:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
STVOREN – ISUS KRIST


POSTANAK 1,27
Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.

ZA SVE - I ZA SINA.

PSALAM 2,7
Obznanjujem odluku Jahvinu: Gospodin mi reče: "Ti si sin moj, danas te rodih.

DANAS ZNAČI DANAS, NE ODUVJEK

PSALAM 8,6
Ti ga učini malo manjim od Boga, slavom i sjajem njega okruni.

STVORI GA BOG OTAC MANJIM OD BOGA,
NE STVORI GA BOGOM

PSALAM 33,6
Jahvinom su riječju nebesa sazdana i dahom usta njegovih sva vojska njihova.

SVE JE BOG JAHVE STVORIO - SVE I SINA

PSALAM 33,9
Jer On (Bog) reče - i sve postade, naredi - i sve se stvori.
JOB 31,15
Zar nas oba on ne stvori u utrobi i jednako sazda u krilu majčinu?

TAKO ISTO JE I NA ZEMLJI STVORIO SINA.

JEREMIJA 1,5
"Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh; prije nego što iz krila majčina izađe, ja te posvetih, za proroka svim narodima postavih te.

NZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZ

2. KORINĆANIMA 4,6
Ta Bog koji reče: Neka iz tame svjetlost zasine!, on zasvijetli u srcima našim da nam spoznanje slave Božje zasvijetli na licu Kristovu.

POČETAK SINA

HEBREJIMA 7,10
jer još bijaše u boku očevu kad mu u susret iziđe Melkisedek

SIN JE BIO U BOKU OČEVOM

KOLOŠANIMA 1,15
On je slika Boga nevidljivoga, Prvorođenac svakog stvorenja.

PRVOROĐENAC SVAKOG STVORENJA
JE BIO STVOREN KAO SIN OD BOGA

HEBREJIMA 2:7
Ti ga TEK ZA MALO UČINI manjim od anđela, slavom i časti njega ovjenča,

BOG NAPRAVI SINA MANJIM OD ANĐELA.
SIN NIKADA NIJE NITI ĆE BITI BOG.

HEBREJIMA
2:9 ali Njega, za malo manjeg od anđela, Isusa, vidimo zbog pretrpljene smrti slavom i časti ovjenčana da milošću Božjom bude svakome na korist što je on smrt okusio.
HEBREJIMA 10,5
Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se, nego si mi TIJELO PRIPRAVIO;

BOG JE STVORIO SINU TIJELO

1.PETROVA 1,20
On bijaše doduše PREDVIĐEN prije postanka svijeta, ali se OČITOVA na kraju vremena radi vas

NIJE SIN ODUVJEK BIO.
BIO JE PREDVIĐEN OD BOGA

OTKRIVENJE 3,14
I ANĐELU CRKVE U LAODICEJI NAPIŠI: "OVO GOVORI AMEN, SVJEDOK VJERNI I ISTINITI, POČETAK BOŽJEG STVORENJA:

SIN GOVORI SAM ZA SEBE:
JA SAM POČETAK BOŽJEG STVORENJA

OTKRIVENJE 4,11
"Dostojan si, Gospodine, Bože naš, primiti slavu i čast i moć! Jer ti si sve stvorio, i tvojom voljom sve postade i bi stvoreno!

SVE JE OD BOGA JAHVE OCA,
SVE JE BOG JAHVE STVORIO - SVE
I SINA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Daj, ne zezaj se čovječe. Evo sam uhvatila toliko vremena da provjerim svaki citat koji si naveo SA KONTEKSTOM. Daješ citate koji nemaju nikave veze sa Isusom.

Ispoštovala sam te više puta jer su svi ostali digli ruke od priče. Svako se drži svog uvjerenja, prema tome imaš veliki pozdrav od mene.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 12:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
Daj, ne zezaj se čovječe. Evo sam uhvatila toliko vremena da provjerim svaki citat koji si naveo SA KONTEKSTOM. Daješ citate koji nemaju nikave veze sa Isusom.

Ispoštovala sam te više puta jer su svi ostali digli ruke od priče. Svako se drži svog uvjerenja, prema tome imaš veliki pozdrav od mene.


Znači - po tebi niti jedan gornji stih nema veze sa Sinom!?!?!?!?
Nego sa kime ili čime? Po tebi - na koga se odnose?

Koliko ja vidim,
imaš oči a ne vidiš,
ili nisi ništa pročitala.

Ja te ne tražim da mene poštuješ,
ja sam nitko,
ja te samo molim da poštuješ Božju riječ,
koja je nedvosmislena.

Meni je jasno da si ti i drugi TT,
toliko "naučeni" svojim TT naukom,
da niti ne želite provjeriti ono što piše u Bibliji,
već slijepo vjerujete učiteljima.

2. Timoteju 4,3
Jer doći će vrijeme
kad ljudi neće podnositi zdrava nauka
nego će sebi
po vlastitim požudama
nagomilavati učitelje
kako im godi ušima;


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 12:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
piramida4 je napisao:
....Ako imaš kakvo svoje mišljenje o temi,
ili pitanje,
izvoli.


Imam misljenje o tebi. Da si tip osobe kome je toliko dosadno uzivotu da ne zna sta ce od dosade vec smara druge. Sta si ti ? Jehovac? Subotar? Ili nesto trece? Ti koji za sebe tvrdis da si pravi vjernik, otisao bi u neku od vjerskih organizacija pa trazio odredjene odgovore ako su ti nejasni, a ne da postavljas neka pitanja i dajes odgovore ubjedjujuci na taj nacin druge. Ja sam za to da te odstrane sa foruma zajedno sa oba nicka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 13:37 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
@piramida

ajd mi nadji u S.Z termin "prvorodjeni" da se odnosio samo na prvence, tj one koji su prvi rodjeni..jel moze?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 13:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
siki2086 je napisao:

Imam misljenje o tebi. Da si tip osobe kome je toliko dosadno uzivotu da ne zna sta ce od dosade vec smara druge.


Nemoj puno misliti o meni,
ja sam beznačajan za tebe.
Ne vrijedi trošiti vrijeme na mene.

Bolje bi ti bilo da razmišljaš o tome da se spasiš,
da održiš spasenje, ako si vjernik.
Bolje je da proučavaš Božju riječ nego mene.
--------------------------------------
siki2086 je napisao:
Jehovac? Subotar? Ili nesto trece?


Nisam ni jedan ni drugi nego ono što piše u Bibliji,
a tebe to toliko smeta.
Smeta te istina!

Ja sam JS samo u dijelu u kojem su u pravu po Bibliji,
a to je da nema Trojstva, nema Trojednakosti, Sin nije Bog, SD nije Bog.

Ja sam Subotar samo u dijelu u kojem su u pravu po Bibliji,
a to je slavljenje Subote.

To sam ja - ne treće, nego Biblijski,
a gdje si ti?
Kaže se - s kim si - takav si.

----------------------------------

siki2086 je napisao:
Ti koji za sebe tvrdis da si pravi vjernik, otisao bi u neku od vjerskih organizacija pa trazio odredjene odgovore ako su ti nejasni, a ne da postavljas neka pitanja i dajes odgovore ubjedjujuci na taj nacin druge.


Ja se trudim biti što bolji vjernik,
po Bibliji.
Zašto bi trebao ići u vjerske organizacije?
U koju biš ti preporučio da odem?
Koje je od tisuća i tisuća organicacija ispravna?
Da ne odem u neku krivu.
Koja je tvoja preporuka?

Meni je većina iz Biblije jasna.
Ja iznosim ono što piše u Bibliji.
Ti možeš, a i nemoraš povjerovati Biblijskim stihovima.

A ti?
Gdje je tvoje mišljenje?
---------------------------------
siki2086 je napisao:
Ja sam za to da te odstrane sa foruma zajedno sa oba nicka.


Vidim da si ti za inkviziciju.
Tko ti ne ide niz dlaku - po nazovi Kršćanskoj metodi,
ti bi - ubi brata.

Za mene je biti na forumu -
90 % izgubljeno vrijeme,
koje mi se oduzima od Biblije.

Ne brini se za svoje zdravlje,
ja ne ponavljam puno puta.
Dva - tri puta i odo ja.


Objasni mi samo što to znači - zajedno sa OBA nicka?

Moj nick je piramida4.
Misliš da su to dva?
Ili misliš da sa još jednim nickom pišem?

--------------------------

A imaš li ti kakvo mišljenje o temi?
Jer bi te admin mogao odstraniti,
pošto trošiš prostor foruma
za svoje privatne stvari,
a na za temu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 13:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
spavac je napisao:
@piramida

ajd mi nadji u S.Z termin "prvorodjeni" da se odnosio samo na prvence, tj one koji su prvi rodjeni..jel moze?


A možeš li ti nešto sam napraviti,
ili ti ja uvijek moram sve raditi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 13:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Ovo je samo za spavaca i njegove plav oči


Prvorođenci


Postanak 22,21 njegova prvorođenca Usa, brata mu Buza i Kemuela - oca Aramova,
Postanak 27,19 A Jakov odgovori svome ocu: "Ja sam Ezav, tvoj prvorođenac; učinio sam kako si mi rekao. Sad ustaj, sjedi pa jedi moje lovine, da me onda mogneš blagosloviti.
Postanak 27,32 A njegov ga otac Izak zapita: "Tko si ti?" On odgovori: "Ja sam tvoj prvorođenac Ezav!
Postanak 35,23 S Leom: Rubena, koji je Jakovljev prvorođenac, Šimuna, Levija, Judu, Jisakara i Zebuluna;
Postanak 36,15 Ovo su rodovske glave Ezavovih potomaka. Potomci Ezavova prvorođenca Elifaza: knez Teman, knez Omar, knez Sefo, knez Kenaz,
Postanak 38,6 Juda oženi svoga prvorođenca Era djevojkom kojoj bijaše ime Tamara.
Postanak 38,7 Ali Judin prvorođenac Er uvrijedi Jahvu i Jahve ga pogubi.
Postanak 41,51 Prvorođencu Josip nadjenu ime Manaše, "jer Bog je", reče, "dao te sam zaboravio svoje teškoće i svoj očinski dom.
Postanak 46,8 Ovo su imena Izraelaca - Jakova i njegovih potomaka - koji su stigli u Egipat: Jakovljev prvorođenac Ruben.
Postanak 48,14 Ali Izrael ispruži svoju desnicu i stavi je na Efrajimovu glavu, premda je bio mlađi, a svoju ljevicu na glavu Manašeovu - tako je držao ruke unakrst - iako je Manaše bio prvorođenac.
Postanak 48,18 "Ne tako, oče moj," reče Josip svome ocu, "jer ovo je prvorođenac; zato stavi desnicu na njegovu glavu!
Postanak 49,3 Ti Rubene, moj prvorođenče, snaga ti si moja, prvenac moje muškosti. Ističeš, se ponosom, snagom se ističeš,
Izlazak 4,22 Tada reci faraonu: `Ovako kaže Jahve: Izrael je moj prvorođenac.
Izlazak 4,23 Tražim od tebe da mi pustiš sina da mi iskaže štovanje. Ako odbiješ da ga pustiš, ja ću ubiti tvoga prvorođenca.`
Izlazak 6,14 Ovo su glave njihovih domova. Sinovi Izraelova prvorođenca Rubena: Henok, Palu, Hesron i Karmi. To su obitelji potekle od Rubena.
Izlazak 11,5 Svaki će prvorođenac u egipatskoj zemlji umrijeti, od prvorođenca faraonova, koji bi imao sjediti na njegovu prijestolju, do prvorođenca ropkinje koja se nalazi uz mlinski kamen; a uginut će i sve prvine od stoke.
Izlazak 12,12 Te ću, naime, noći ja proći egipatskom zemljom i pobiti sve prvorođence u zemlji egipatskoj - i čovjeka i životinju. Ja, Jahve, kaznit ću i sva egipatska božanstva.
Izlazak 12,29 U ponoći Jahve pobije sve prvorođence po zemlji egipatskoj: od prvorođenca faraonova, koji je imao sjediti na prijestolju, do prvorođenca sužnja u tamnici, a tako i sve prvine od stoke.
Izlazak 13,2 "Meni posvetite svakoga prvorođenca! Prvenci materina krila kod Izraelaca, i od ljudi i od životinja, meni pripadaju!
Izlazak 13,12 ustupajte Jahvi prvorođence materinjega krila, a tako i sve prvine što ih tvoja stoka dade - svako muško pripada Jahvi!
Izlazak 13,13 Svaku prvinu magaradi otkupi janjetom ili jaretom. Ako je ne otkupiš, slomi joj vrat. A svakoga prvorođenca između svoje djece otkupi.
Izlazak 13,15 Kako je faraon postao tvrdokoran pa nas nije htio pustiti, Jahve je poubijao sve prvorođence u zemlji egipatskoj: prvorođence ljudi i prvine stoke. Eto zato Jahvi žrtvujem svaku mušku prvinu materinjega krila, a svakoga prvorođenca od svojih sinova otkupljujem.
Izlazak 22,28 Ne oklijevaj s prinosima od svoga obilja s gumna i od svoga mladog vina! Meni daj prvorođenca od svojih sinova.
Izlazak 34,19 Svako prvorođenče materinjega krila meni pripada: svako muško, svaki prvenac tvoga i sitnoga i krupnoga blaga.
Izlazak 34,20 Prvenca od magarice otkupi jednim grlom sitne stoke. Ako ga ne otkupiš, moraš mu šijom zavrnuti. A sve prvorođence od svojih sinova otkupljuj. Neka nitko preda me ne stupa praznih ruku!
Brojevi 1,20 Kad se utvrdi potomstvo Rubena, Izraelova prvorođenca, prema njegovim rodovima i porodicama, pribilježiše, glavu po glavu, imena svih muškaraca od dvadeset godina naviše, svih za borbu sposobnih.
Brojevi 3,2 Ovo su bila imena Aronovih sinova: prvorođenac Nadab, zatim Abihu, Eleazar i Itamar.
Brojevi 3,12 "Ja, evo, uzimam Levijevce između Izraelaca namjesto svih prvorođenaca - onih koji otvaraju materinju utrobu kod Izraelaca. Moji su, dakle, Levijevci!
Brojevi 3,13 Meni, naime, pripada svaki prvorođenac. Onoga dana kad sam pobio sve prvence u zemlji egipatskoj, sebi sam posvetio sve prvorođence u Izraelu - i od ljudi i od stoke. Oni su moji. Ja sam Jahve.
Brojevi 3,40 Jahve rekne Mojsiju: "Popiši sve muške prvorođence izraelske od jednoga mjeseca naviše te načini popis njihovih imena.
Brojevi 3,41 I levite dodijeli meni - ja sam Jahve - namjesto svih prvorođenaca izraelskih, a stoku levitsku namjesto sve prvenčadi stoke izraelske.
Brojevi 3,42 Tako Mojsije popiše sve prvorođence izraelske, kako mu je Jahve naredio.
Brojevi 3,43 Svih muških prvorođenaca od jednoga mjeseca naviše bijaše u popisu imena dvadeset i dvije tisuće i dvije stotine sedamdeset i tri.
Brojevi 3,45 "Uzmi levite namjesto svih prvorođenaca izraelskih, a stoku levitsku namjesto stoke njihove; leviti neka budu moji. Ja sam Jahve.
Brojevi 3,46 A za otkupninu dvjesta sedamdeset i triju izraelskih prvorođenaca što ih je više nego levita,
Brojevi 3,49 Tako Mojsije primi taj novac kao otkupninu za prvorođence koji su nadilazili broj onih koje su leviti otkupili.
Brojevi 3,50 Od izraelskih je prvorođenaca primio u srebru tisuću trista šezdeset i pet šekela hramske mjere.
Brojevi 8,16 Jer oni su između Izraelaca meni potpuno darovani; njih sam sebi uzeo namjesto svih koji otvaraju majčinu utrobu, svih izraelskih prvorođenaca.
Brojevi 8,17 Svako, naime, prvorođenče među Izraelcima, kako čedo tako i živinče, moje je; sebi sam ih posvetio onoga dana kad sam pobio svu prvorođenčad u zemlji egipatskoj.
Brojevi 8,18 Tako sam uzeo levite namjesto svih izraelskih prvorođenaca.
Brojevi 18,15 Svako prvorođenče svih bića - kako ljudi tako i životinja - što se prinose Jahvi neka bude tvoje. Samo pusti da se otkupi prvenac od ljudi i prvenče od nečiste stoke.
Brojevi 26,5 Izraelov prvorođenac Ruben. Sinovi Rubenovi: od Henoka rod Henokovaca; od Palua rod Paluovaca;
Brojevi 33,4 dok su Egipćani pokopavali one koje je Jahve između njih pobio, to jest sve prvorođence, i tako nad njihovim božanstvima izvršio pravdu.
Ponovljeni zakon 21,15 Ako koji čovjek imadne dvije žene: jednu koja mu je draga, a drugu koja mu je mrska, te mu i draga i mrska rode sinove, ali prvorođenac bude od one koja mu je mrska,
Ponovljeni zakon 21,16 onda, kad dođe dan da podijeli svoju imovinu među svoje sinove, ne smije postupiti prema prvorođencu od drage na štetu sina od mrske, koji je prvenac,
Ponovljeni zakon 21,17 nego mora za prvorođenca priznati sina od mrske i njemu dati dvostruk dio od svega što ima. Jer on je prvina njegove snage - njemu pripada pravo prvorodstva.
1. Samuelova 8,2 Njegov prvorođenac zvao se Joel, a drugi sin Abija; oni su bili suci u Beer Šebi.
2. Samuelova 13,21 Kad je kralj David čuo sve što se dogodilo, vrlo se razgnjevi, ali ne htjede žalostiti svoga sina Amnona, koga je ljubio jer mu bijaše prvorođenac.
2. Samuelova 19,44 Tada Izrael odgovori Judi ovako: "Ja imam deset udjela na kralja i prema tebi ja sam prvorođenac. Zašto si me, dakle, prezreo? Nije li moja riječ bila prva kad je trebalo natrag dovesti moga kralja?" Ali govor Judin bijaše tvrđi od govora Izraelova.
1. Kraljevima 16,34 Za njegova je vremena Hiel iz Betela sagradio Jerihon; uz žrtvu svoga prvorođenca Abirama podigao je temelje, a uz žrtvu svoga mezimca Seguba postavio je gradska vrata, po riječi koju je Jahve rekao po svome sluzi Jošui, sinu Nunovu.
Nehemija 10,37 i prvorođene sinove i prvine svoje stoke, kako je to pisano u Zakonu - prvine od krupne i sitne stoke neka se odnose u Dom Boga našega, jer su određene svećenicima koji služe u Domu Boga našega.
Psalam 78,51 Pobi u Egiptu sve prvorođeno, prvence u šatorju Hamovu.
Psalam 89,28 A ja ću ga prvorođencem učiniti, najvišim među kraljevima svijeta.
Psalam 105,36 Pobi sve prvorođene u njihovoj zemlji, sve prvine snage njihove.
Psalam 135,8 On Egiptu pobi prvorođence, ljude i stoku podjednako.
Psalam 136,10 On pobi prvorođence Egiptu: vječna je ljubav njegova!
Ezekiel 20,26 da se oskvrnjuju svojim prinosima, provodeći kroz oganj svoju prvorođenčad. Htjedoh tako da ih zastrašim, neka znaju da sam ja Jahve.
Mihej 6,7 Hoće li mu biti mile tisuće ovnova, tisuće tisuća potokÄa ulja? Treba li prinijeti sina prvorođenog zbog svoga zločina, plod svoje utrobe zbog grijeha koji sam počinio?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 16:51 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
piramida4 je napisao:
spavac je napisao:
@piramida

ajd mi nadji u S.Z termin "prvorodjeni" da se odnosio samo na prvence, tj one koji su prvi rodjeni..jel moze?


A možeš li ti nešto sam napraviti,
ili ti ja uvijek moram sve raditi?


ovo sam od tebe trazio, boldovani dio...sta ti smetaju moje plave okice (fino ti pretraga ide). :lol:


zasto si zaboravio od toliko tekstova navesti Jeremija 31:9..?

Izlazak 4:22, aj ti meni dokazi da je Izrailj prvorodjena nacija?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 17:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
spavac je napisao:
piramida4 je napisao:
spavac je napisao:
@piramida
ajd mi nadji u S.Z termin "prvorodjeni" da se odnosio samo na prvence, tj one koji su prvi rodjeni..jel moze?

A možeš li ti nešto sam napraviti,ili ti ja uvijek moram sve raditi?

ovo sam od tebe trazio, boldovani dio...sta ti smetaju moje plave okice (fino ti pretraga ide). :lol:
zasto si zaboravio od toliko tekstova navesti Jeremija 31:9..?
Izlazak 4:22, aj ti meni dokazi da je Izrailj prvorodjena nacija?



Gore si napisao - prvorođeni,
pa ti dadoh samo - prvorođeni.

A
Jeremija 31,9
kaže:
Evo, u suzama pođoše, utješene sad ih vraćam! Vodit ću ih kraj potočnih voda, putem ravnim kojim neće posrnuti, jer ja sam otac Izraelu, Efrajim je moj prvenac.

i tu nema prvorođenih.
Zato je izbačen.
Budi precizniji drugi puta.
--------------------------------

Izlazak 4,22 Tada reci faraonu: `Ovako kaže Jahve: Izrael je moj prvorođenac.

Zašto bi ja to tebi trebao dokazivati?
Ako te nešto zanima da daš drugima,
daj ga.

Mene to ne zanima,
pa se raspiši o tome što želiš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 18:06 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
moja greska, nisam znao da si toliki bukvalista pa da prvorodjeni i prvenac nisu isto..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 18:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
piramida4 je napisao:
bla,bla


Postoji nekoliko velikih vjerskih organizacija, ostalo su sekte.Ti si sektas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 19:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
spavac je napisao:
moja greska, nisam znao da si toliki bukvalista pa da prvorodjeni i prvenac nisu isto..



Ajde da i ti nekada priznaš da si pogriješio.
Ja sam bukva lista.
Ja samo kako piše u Bibliji.
Čisti sam bukva lista.

Raspiši se - temu znaš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 20:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hajde još jednom da odgovorim.
piramida4 je napisao:
STVOREN – ISUS KRIST

SIN NIKADA NIJE NITI ĆE BITI BOG.

NIJE SIN ODUVJEK BIO.
BIO JE PREDVIĐEN OD BOGA

Stalno tražiš citate pa evo ti poglavlje, ne isječeno nego u kontinuitetu. Misim da bi ovo i potpuni ateista razumio:

Jovan, 1 poglavlje

Jovan 1,1 U početku bješe riječ, i riječ bješe u Boga, i Bog bješe riječ.
Jovan 1,2 Ona bješe u početku u Boga.
Jovan 1,3 Sve je kroz nju postalo, i bez nje ništa nije postalo što je postalo.
Jovan 1,4 U njoj bješe život, i život bješe vidjelo ljudima.
Jovan 1,5 I vidjelo se svijetli u tami, i tama ga ne obuze.
Jovan 1,6 Posla Bog čovjeka po imenu Jovana.
Jovan 1,7 Ovaj dođe za svjedočanstvo da svjedoči za vidjelo da svi vjeruju kroza nj.
Jovan 1,8 On ne bješe vidjelo, nego da svjedoči za vidjelo.
Jovan 1,9 Bješe vidjelo istinito koje obasjava svakoga čovjeka koji dolazi na svijet.
Jovan 1,10 Na svijetu bješe, i svijet kroza nj posta, i svijet ga ne pozna.
Jovan 1,11 K svojima dođe, i svoji ga ne primiše.
Jovan 1,12 A koji ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji vjeruju u ime njegovo,
Jovan 1,13 Koji se ne rodiše od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.
Jovan 1,14 I riječ postade tijelo i useli se u nas puno blagodati i istine; i vidjesmo slavu njegovu, slavu, kao jedinorodnoga od oca.
Jovan 1,15 Jovan svjedoči za njega i viče govoreći: ovaj bješe za koga rekoh: koji za mnom ide preda mnom postade, jer prije mene bješe.
Jovan 1,16 I od punosti njegove mi svi uzesmo blagodat za blagodaću.
Jovan 1,17 Jer se zakon dade preko Mojsija, a blagodat i istina postade od Isusa Hrista.
Jovan 1,18 Boga niko nije vidio nikad: jedinorodni sin koji je u naručju očinom, on ga javi.
...

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
siki2086 je napisao:
Piramida, ti nikome nisi zanimljiv, jednostavno smaras. Ne znas zainteresovati covjeka ni za sta. Znas samo da kopiras neke stihove, da pricas u stihovima i to je sve. Mani se foruma, nije to za tebe.

+1

"dokazujes" nesto stihovima i kao kontraargument trazis stih.
ko je napisao te stihove?!
nije mi jasno sta pokusavas dokazati.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 20:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
Hajde još jednom da odgovorim.
piramida4 je napisao:
STVOREN – ISUS KRIST

SIN NIKADA NIJE NITI ĆE BITI BOG.

NIJE SIN ODUVJEK BIO.
BIO JE PREDVIĐEN OD BOGA

Stalno tražiš citate pa evo ti poglavlje, ne isječeno nego u kontinuitetu. Misim da bi ovo i potpuni ateista razumio:

Jovan, 1 poglavlje

Jovan 1,1 U početku bješe riječ, i riječ bješe u Boga, i Bog bješe riječ.
Jovan 1,2 Ona bješe u početku u Boga.
Jovan 1,3 Sve je kroz nju postalo, i bez nje ništa nije postalo što je postalo.
Jovan 1,4 U njoj bješe život, i život bješe vidjelo ljudima.
Jovan 1,5 I vidjelo se svijetli u tami, i tama ga ne obuze.
Jovan 1,6 Posla Bog čovjeka po imenu Jovana.
Jovan 1,7 Ovaj dođe za svjedočanstvo da svjedoči za vidjelo da svi vjeruju kroza nj.
Jovan 1,8 On ne bješe vidjelo, nego da svjedoči za vidjelo.
Jovan 1,9 Bješe vidjelo istinito koje obasjava svakoga čovjeka koji dolazi na svijet.
Jovan 1,10 Na svijetu bješe, i svijet kroza nj posta, i svijet ga ne pozna.
Jovan 1,11 K svojima dođe, i svoji ga ne primiše.
Jovan 1,12 A koji ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji vjeruju u ime njegovo,
Jovan 1,13 Koji se ne rodiše od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.
Jovan 1,14 I riječ postade tijelo i useli se u nas puno blagodati i istine; i vidjesmo slavu njegovu, slavu, kao jedinorodnoga od oca.
Jovan 1,15 Jovan svjedoči za njega i viče govoreći: ovaj bješe za koga rekoh: koji za mnom ide preda mnom postade, jer prije mene bješe.
Jovan 1,16 I od punosti njegove mi svi uzesmo blagodat za blagodaću.
Jovan 1,17 Jer se zakon dade preko Mojsija, a blagodat i istina postade od Isusa Hrista.
Jovan 1,18 Boga niko nije vidio nikad: jedinorodni sin koji je u naručju očinom, on ga javi.
...


Kakav je ovo odgovor?
Gdje tu piše da je riječ = Sin?
Nigdje.

Čitaj - piše jasno i glasno -
Bog Otac kaže riječ i ta riječ se materijalizira u Sina.

Gdje piše da je Bog Otac = Sin?
Nigdje.

Gdej piše da je Sin = Bog?
Nigdje.

Ali ako netko počne čitati Bibliju samo od NZ,
a nije pročitao SZ,
naročito Postanak,
onda može lažnom dogmom biti zaveden.

U Postanku ti lijepo piše kako je teklo stvaranje
Jedinoga Boga Jahve.

Jahve Bog kaže riječ - i riječ se materijalizira - stvori se izrečeno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 20:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
IVAN 1,1-14


IVAN 1,1
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.

U početku stvaranja čitamo: POSTANAK 1,3 I reče Bog
Znači – Bog kaže - reče samo jednu riječ i ta riječ se materijalizira.
Tako Svemogući Bog stvara.

-------------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 1,2
Ona bijaše u početku u Boga.

U POČETKU STVARANJA RIJEČ JE BILA U BOGA JAHVE STVORITELJA.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 1,3
Sve postade po njoj i bez nje ne postade ništa. Svemu što postade

Sve stvoreno je stvoreno OD Boga!
Sve stvoreno je stvoreno PO Božjoj riječi!
Sve stvorene postalo je po Božjoj riječi koja se materijalizirala.

Sve znači – sve!

Na početku je Bog Jahve bio sam.
Na početku Bog je stvorio Nebo i Nebesku Vojsku – anđele, kerubine, Nebeska bića,….

Znači – Bog je Jedini Storitelj i sve je OD Boga.

Ništa nije stvoreno OD riječi, već PO riječi.

OD označava Stvoritelja, a Taj Je samo Jedan – Bog Jahve.

---------------------------------------------------------------------------------

IVAN 1,4
u njoj bijaše život i život bijaše ljudima svjetlo;

BOG JE RIJEČJU SVOJOM STVORIO I ŽIVOT.

-----------------------------------------------

IVAN 1,5
i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze.

ŠTO / TKO JE SVJETLO U TAMI?
SIN ISUS KRIST!
NJEGA TAMA NE OBUZE.

------------------------------


IVAN 1,6
Bi čovjek poslan od Boga, ime mu Ivan.
IVAN 1,7
On dođe kao svjedok da posvjedoči za Svjetlo da svi vjeruju po njemu.

IVAN JE BIO POSLAN OD BOGA DA SVJEDOČI ZA SVJETLO – ZA SINA ISUSA KRISTA.

---------------------------------------------------------------------------------------------


IVAN 1,8
Ne bijaše on Svjetlo, nego - da posvjedoči za Svjetlo.

IVAN NIJE BIO SVJETLO – NEGO JE SVJEDOČIO ZA SVJETLO –
ZA SINA ISUSA KRISTA.

------------------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 1,9
Svjetlo istinsko koje prosvjetljuje svakog čovjeka dođe na svijet;
IVAN 1,10
bijaše na svijetu i svijet po njemu posta i svijet ga ne upozna.

SVJETLO – SIN ISUS KRIST BIO JE NA SVIJETU I SVIJET PO (NE OD) SINU ISUSU KRISTU NASTA.

Svijet je nastao – kako čitamo u Postanku 1,1-31 i 2,1-25,
OD Jedinoga Boga Oca Jahve, Jedinoga Stvoritelja svega.
OD Boga.

Ali PO Sinu – Svjetlu.
Nigdje u Bibliji ne piše da je bilo što nastalo OD Sina Isusa Krista!

---------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 1,14
I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine.

Analogija – kako čitamo na početku –
Bog kaže riječ i Božja riječ se materijalizira.
Gornji stih, 1,14, opet to potvrđuje – Božjom riječju tijelo postade.
Bog Stvoritelj kaže jednu riječ i materijalizira se Božji Sin.
-----------------------------------------------------------------------------------


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 21:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
siki2086 je napisao:
piramida4 je napisao:
bla,bla


Postoji nekoliko velikih vjerskih organizacija, ostalo su sekte.Ti si sektas.


Pod prvo - piramida4 nikada nije napisao - bla, bla.
To piše netko drugi - koji nezna ništa drugo.
Da li da poznaješ možda?

Nisi niti upoznat što je sekta.
Umjesto bla, bla,
nauči nešto, zapamti i primijeni.

Sekta ili sljedba je svaka religiozna grupa koja ima vlastiti i svojstveni pogled na svijet, što proizlazi iz naučavanja jedne od glavnih religija svijeta, ali nije s njime identičan.[1]

Izraz sekta (u teologiji) označava grupe koje su nastale odvajanjem od većinske religije. Takve grupe obično drugačije tumače glavne tvrdnje religije iz koje su proizašle.

Starim Židovima
Isus je bio sektaš,
i Židovi koji su prihvatili "sektaško" učenje Sina,
bili su za stare Židove - sekta.

Za "Isusove" Židove,
obraćeni pogani su bili sekta.

Za Kršćane su Protestanti sekta,
a za njih su ..........

Kojoj ti sekti pripadaš,
ili ako ne pripadaš,
onda znači da si ti stari Židov.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 21:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
blackrose je napisao:
siki2086 je napisao:
Piramida, ti nikome nisi zanimljiv, jednostavno smaras. Ne znas zainteresovati covjeka ni za sta. Znas samo da kopiras neke stihove, da pricas u stihovima i to je sve. Mani se foruma, nije to za tebe.

+1

"dokazujes" nesto stihovima i kao kontraargument trazis stih.
ko je napisao te stihove?!
nije mi jasno sta pokusavas dokazati.



Čitaj, pa ti se možda razjasni.

Ja dajem stihove - Biblijske - a to je Zakon,
da bih potvrdio svoje tvrdnje koje se temelje na Bibliji.

Neko kaže - to nije istina,
ali neda niti jedan stih iz Zakona,
da bi dokazao svoju tvrdnju.

Za kontra- argument tražim stih.
Ali istovremeno znam da takvoga stiha nema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 21:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Piramida, vrijedi li za tebe Novi Zavjet? Ako vrijedi o čemu piše Novi Zavjet i kako se zovu sljedbenici koji uvažavaju i drže Novi Zavjet?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs