banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 19:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2003, 18:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
nacitana je napisao:
Mnogi se boje ici tim putem posto on u sebi sadrzi rusenje mnogih kodeksa uobicajenog ponasanja i odnosa prema seksualnosti zapadne hriscansko-judaisticke tradicije


Ne znam ništa o tantri pa me interesuje na koji način i u kom smislu nešto u njoj ruši judeo-hrišćanski odnos prema seksualnosti?


Citiraj:
U radu na sebi mi se stalno provlacila jedna jasna misao vodilja. A to je misao o tome da nema slucajnosti u ovoj Manifestaciji. Sve je uvezano, sve pulsira I uci jedno od drugoga. "Vezivna Nit" je "LJUBAV". I ma koliko to nekome izgledalo profano to je najdublja Istina. Puteva za dostizanje Istine ima bezbroj ( neki su brzi neki sporiji) I onaj ko to spozna spoznace odjednom i toleranciju kao neophodnost ( da je On htio jednoumlje imali bismo jednu religiju, jednu rasu,jedan jezik i u krajnjoj liniji Hitler bi pobijedio) zivljenja na ovoj planeti.


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2003, 22:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Sto se tice nekih Gurdjijevih ucenika upoznao sam neke u BG, a ovdje u BL ima par kopija, koji nesto pokusavaju da naprave, ali niti imaju majstora niti znaju sta da rade.
Ovo za petlju sam mislio na ove u BL. Pod petljom, sam mislio na to da su skuzili da to fercera, ali nemaju dovoljno hrabrosti se odvezati i predati se tom radu, vec sve to lici na intelektualno tripovanje i emotivno zahladjenje. :)
Sto se tice samog Gudjijeva - strava majstor.

Pod smjestavanjem tantre medju noge, sam mislio na klasicni pristup tzv. tantrista na zapadu, sto je bolji naziv seksualna joga, izvrcemo se i prevrcemo i to nazivamo tantra. A pravi motiv im nije rad na sebi vec poligamija i seksualna izvrnutost. No, nije bilo upuceno na tvoj racun, vec uopsteno.
A mene je na tantru privukla mogucnost mijenjanja, uvidjanja ogranicenja i rad na njima, kao i seksualnost, i mogucnost da u svakoj situaciji se radi i da na taj nacin dovedes do ciscenja, te krajnjeg probudjenja.

Kundalini:
Slazem se da nije drugacija od probudjenja. No, mislim da kundalini ima vise faza dizanja i ustaljivanja. No, mislio sam ovo sto si kasnije rekla. Takodjer sam govorio na stalno dizanje i naposljetku spustanje kundalini ponovo na svoju ravan. Mislio sam na nesto drugo od tebe.

Sto se tice Makaje i Saha i slicnih ljudi. Svako od njih im svoj fazon rada, i bilo bi glupo osudjivati ih. Svako pomaze na jednom nivou. Onaj drugi na drugom itd. No, Sah je dosta bio vezan za Satjanandin rad. No, mozda je imao i Makaje. Ne bih o tome. Sto se tice Danijela, OK je ali mi tu nesto hvali. Ne mogu sada ovako nasiroko, ali... No, vidim da ima dobre kvalitete.

Slazem se sa vezivnoj niti. To je jedan od problema koje sam primjetio kod bivseg ucitelja. Nisam osjetio ljubav iz njega, no osjetio sam veliku moc svijesti.

I to sto pisem na ovom forumu je iz slicnog cilja kao ti. :)

Sretno u radu. :)

Nadam se da cemo se jos cuti.
Veliki Poljubac :)

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Dec 2003, 14:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Sleepy – na pocetku


Ja sam uvijek na nekom pocetku...
No mlad sam... :wink:

Citiraj:
Sve Vas volim I zelim Vam da Vas traganje za Istinom ispuni ljubavlju, donese mnogo radosti, i svjesnijeg zivljenja Zivota.


Hvala
volim i ja tebe :angel:

Jivane drago mi je da je neko napokon priznao da je dobio nesto od ove silne price. Drago mi je sto si naucio nesto, drago mi je sto si me naucio nesto (kao i nacitana). :P

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Dec 2003, 18:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jun 2003, 16:30
Postovi: 249
U radu na sebi mi se stalno provlacila jedna jasna misao vodilja.

A kod mene je ta misao ZDRAVLJE, iako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2003, 03:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
Zdravlje...

Zdravo treba da je sve.
Ako je od Boga zdravo je.
I Vi zdravo da ste...

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Dec 2003, 00:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
Jivan Mukta kako ide rad u BL???
Damire kako zdravlje?
Kako nacitana ode tema zamrla?

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Dec 2003, 14:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Zaista nema nikakve potrebe da ova tema zamire, jer je potrebna i korisna. Naravno ako pristup onih koji u njoj učestvuju bude dobar. :D

Baš sam posljednjih dana i sam razmišljao o nečem sličnom, jer mi se izuzetno svidjelo nešto što je Stephen Chang napisao u knjizi "Tao ljubavi". Polazeći od toga da je seksualna energija u čovjeku jedna od osnovnih i možda i najsnažnija životna energija data (povjerena) čovjeku, i da ona može da postane izvor velikih tjelesnih i duhovnih problema, ali i izvor sveopšteg zdravlja i sklada, čovjek kaže ovo:
zdrav seksualni život učvršćuje i usklađuje vezu između dvoje ljudi (supružnika prije svega), zdrav odnos među supružnicima=zdrava porodica, zdrava porodica=zdravo društvo, zdravo društvo=zdrava država, zdrave države=zdrav svijet.

Na ovo ću nadovezati neka svoja razmišljanja.

Hrišćanska tradicija u pravilu ima dosta nezdrav stav prema seksu i seksualnom, prije svega zbog dvije stvari:
1. nerazumijevanja osnovnih poruka Hristove nauke, što je vidljivo na mnogim poljima, ali na ovom pogotovo
2. prvi hrišćani su živjeli u izrazito hedonističkom okruženju (grčko rimske kulture) u kojem su animalna seksualnost i izopačenosti raznih vrsta bile opšte prihvaćene i svugdje prisutne, pa su mnogi hrišćani kao protivtežu tome i takvoj atmosferi potencirali isključivo duhovne vrijednosti gušeći ali ne i nadrastajući animalno u sebi, a to je za mnoge prešlo u isključivost (koja takođe rađa duhovnu invalidnost).

Ne shvatajući to i nemajući nikoga (duhovnu osobu) ko bi imao dovoljno snage da tu donese sklad, hrišćanstvo je u svim pojavnim vidovima postalo poznato po svom potiskivanju seksualnosti i seksualnog, što rađa bolesti sa svih mogućih gledišta.
I zato je generalno u hrišćanstvu duhovni rezultat postignut i postizan samo u monaškim zajednicama, dok je vrlo slabe ili niakakve rezulatate dala u porodičnim zajednicama (malo "svetaca" tj. duhovnjaka među običnim ljudima, skoro sve su monasi, a to je samo jedan od mogućih puteva ka duhovnosti i ne najbolji), i sve baš zbog nezdravo postavljenih stvari u vezi seksualnosti.
Samo najduhovniji pojedinci u hrišćanskim narodima su uspjevali da to usklade u svom svakodnevnom porodičnom životu, ali generalno, to je dosta loše i zato nije čuditi se tome što su sada upravo u "hrišćanskim" zemljama najveći problemi sa seksualnim izopačenostima i sa zdravljem porodice. A oni koji žele da manipulišu sviješću ljudi za svoje ciljeve onda obilato koriste te mnoge slabe tačke.
U islamu su stvari postavljene mnogo zdravije i to je dalo određenog ploda, ali ipak samo djelomično. Islamskim narodima će trebati mnogo bolja duhovna podloga na drugim stranama da prevaziđu ono što njih koči u razvoju.
Tek istočnjaci, pogotovo Kinezi i Japanci kao duhovni praktičari, su došli do nečega na ovom polju što je lako primjenjivo i što bi moglo da donese pravi plod ako se raširi po svijetu i sa prave strane objasni prije svega mladima.
Pravo da vam kažem, smatram da kad bi se taostički pristup seksu uz vjeronauku izučavao u školama (i sa vjeronaukom kombinovao), da bi to jako brzo dalo rezultate na više planova. Dakle forumula, hrišćanska duhovna nauka + duhovno-tjelesna iskustva istoka=duhovno zdravlje omladine. I ja bih zabranio da omladinu uče teoretičari, na bilo kom polju. Samo onaj ko ima neposredno iskustvo može da vjerodostojno svjedoči drugima i da im nešto prenese.

Ova tema govori o tantri, što je indijski pristup istoj problematici, ali s obzirom da je suština ista, mislim da nikom neće smetati što ovdje pišem o ovom. Nije šija nego vrat :D .
Svako dobro.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Dec 2003, 14:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jun 2003, 16:30
Postovi: 249
Sleepy je napisao:
Damire kako zdravlje?


Cuj kako ide, pa moje drugo ime je Zdravoje(bac). Jos stari Grci opisivajuci prirodu i mladost, mislili su na mene. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Dec 2003, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Тантризам ? Па реч је о обожавању змије - ђавола.

Кундалини - змија хиндуистичког тантризма човека "води дуж стазе ослобођења" и она је "склупчана на дну кичменог стуба и представља и РАЈСКО ДРВО" (Познато вам ово од некуд ? 8) )...

За Хесеа, куидалини је чисто знање. Па ипак, он сматра да западњаци не могу баш успешно да се баве јогом: недостаје им контемплативна атмосфера Индије...


Треба ли још шта рећи о том паганизму ? :roll:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Dec 2003, 16:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
Aharon hvala za osvježenje teme, post je odličan. Ovdašnji ljudi treba da shvate da je seksualnost dar a ne kletva mada ljudi sve iskrive i promjene. Možda to rade iz neznanja, možda iz nekih drugih razloga ali to se lako osveti, vrati se kao bumerang. Mislim da tantra ima zdrav pristup tome, nije nikakav bauk kad shvatiš zašto su ljudi radili neke stvari sa seksualnošću.
Ako stvar gledaš iz hrišćanske perspektive, Bog je stvorio Evu da Adam ne bi bio usamljen. I nije bez razloga stvorio Evu, mogao je da stvori još jednog Adama (možda Sadama) i da im da špil karata ili šah. Još da je Eva malo više "pravila društvo" Adamu a malo manje se vucala po vrtu ko zna šta bi danas bilo. :)
Ja ne bih ipak mješao hrišćansku vjeronauku i istočnjačku duhovnost, svaka ima svoje dobre strane ali ako bi pokušao da napraviš neki koktel i serviraš ga omladini mislim da bi bili u najmanju ruku zbunjeni. No ipak trebalo bi ljude edukovati na koji bilo način kako bi bar malo okrenuli glavu od izopačenosti zapada i potražili zdravlje u nekim stvarima koje su puno ljepše i starije od Holivuda. Ako smo hrišćani to ne znači da trebamo biti zatucani i da ne vadimo nos iz biblije (tu se slažem da ljudi koji treba da uče nekoga moraju imati konkretno iskustvo u nekim stvarima a ne da samo citiraju ono što su pročitali, pa znam i ja čitati).
Dar o kojem sam govorio treba pametno iskoristiti a to je ono što tantrici rade, ne treba ga ni odbaciti ni izopačivati.

daMIRe drago mi je da si dobro, ne daj se.
:wink:

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Dec 2003, 16:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Хришћанство нас учи да живети по телу значи - умирати, а живети по духу значи - живети. Покоравање ниским страстима тела је тај живот по телу, а Писмо нас учи да онај који живи по телу не може угодити Богу. Самим тим, човек је распет између задовољења ниских животињских порива и стремљења ка узвишености, а самим тим и Богу. Они који успеју да се изборе са тим ниским страстима, имају велике шансе за духовни развој и спасење своје душе.

Насупрот томе, паганизам Далеког Истока нас учи супротно. Самим тим је и непомириво и немогуће било какво поређење. Чак штавише, врло је дискутабилно уопште говорити о "духовности Далеког Истока" који заправо промовише задовољење ниских телесних страсти. Где је ту духовност ?

Осврнимо се још мало на демонски тантризам....

Он нам помаже да самима себи будемо довољни (зато је символ паганима круг, или уроборос, змија која гута сопствепи реп; за Хришћане, уроборос је оличење демонске самозатворености у вечној муци пакла). Индијски тантризам, буди већ поменуту кундалини енергију, змију која се налази у основи кичме.

Циљ тантричког процеса, отварање "трећег ока" визије, постиже се дугим процесом полног раздраживања који над младим и чедним мушкарцем спроводи идолска блудница (за Индусе је у мистичком смислу, блуд исто што и девственост). На крају долази до полног општења у току кога, мушкарац не ејакулира, већ ОПЛОЂАВА СЕБЕ (Опет демонска самозатвореност, магијска самодовољност: чак ни у блуду нема општења с другим, но само са собом)...

Ужас... :roll:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Dec 2003, 22:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
eh,kako su pojedini paaaametni :(
Nema brate sve pamet iz usiju curi

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Dec 2003, 02:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Kad se na ovakvoj temi pojave razni mrakovi tipa ponekih ovdje, onda i ono sto je eveto postaje sranje. Tako da tumaciti tantru tj. bacati bisere pred svinje, bi bilo lose, jer oni koji najvise o njoj sude najmanje o njoj znaju.
Maran Ata, je cist primjer. suditi o tantrizmu iz ponovljenih teza, zamotanih u citate pojedinih Ljudi, a koje svim srcem stavljas u svoja usta, no problem sto iz njih izlazi samo smece. Ponekad se pitam jesu li takvi ljudi zamjenili otvore na koje ulazi i izlazi hrana zrak i pice. :)

No, dosta o ljudima koji nisu sposobni da zive vec idu da unistavaju i druge koji zive. No, mozda i nije. strah koji oni imaju ogleda se u skrivanju u krdu koje govori onako kako bi to oni zeljeeli a ne onako kako bi trebali. Isto tako osjecaj manje vrijednosti im ne zabranjuje da uce od drugih vec moraju da dokazu kako drugi, ne znaju i kako su losiji od njih, jer im je to jedina hrana, a ne biblija ili zivot svetaca. Takodjer, svoj IQ su zamjenili sa nacitanoscu kako bi imali dojam kako oni znaju, o svemu po nesto. To se sve mijesa sa strahom od propadanja, u kojem smijeru sigurno i idu, samo nemaju petlje da to vide, ili su vec vidjeli i primjetili kako nestaju pa hajde da jos neke povucemo sa sobom. Tipovi poput M Atamana, pardom M Ate, su ljudi od nekih 30 do 40 godina koji najcesce nisu ozenjeni niti imaju iza sebe zivot, pa onda idu po forumima i bijacinom o tzv. vjerovanju prosipaju stalsku pamet svima kojima stignu. No niti su ikad nesto od sebe napravili, najcesce su promasen slucaj u drustvu u kom zive, svi ih izbjegavaju, i tome slicno.

Sto se tice Tantre. :wink:
Tantricki pristup je star, po jednoj verziji oko 5 do 7 hiljada godina, a po drugoj oko 3 hiljade, sto i nije bitno. Tantra bi se smogla prevesti kao put sirenja svijesti. Da li ce to biti seksualnim radom ili putem celibatskog pristupa manje je bitno. Zavisno od spremnosti ili odabira ucenika. Tantra se opisuje kao hod po ostrici maca ili kao jahanje tigra. Samo nekolicina uspije u njoj. Iako najcesce privlaci velih broj ljudi.
Rad tantre se odvija u svakodnevnim okolnostima kroz sve moguce prepreke. Bogovi u tantri su izraz ljudske energije i kao takvi se trebaju shvatiti.

Sto se tice razlike izmedju zapadnog pristupa seksualnosti i istocnjackog. Pa problem je u tome sto su zapadnjaci vijekovima potiskival tu energiju dok su je na istoku razvijali. Zapad je opterecen grijehom koja se prebacuje na seksualnost. Kao i predrasudama o njoj. S tim je izbijena svaka moguca nauka i izucavanje seksualnosti. No, cinjenica je da je ona pokretacka energija u covjeku. I da se izrazava na bezbroj nacina. Samo je treba prepoznati. Za to potiskivanje kriva je crkva. Jer je to jedan od nacina kako bi se covjek kontrolisao. Tipovi poput Maran ate i onih slicnih njemu su izaslanici te iste organizacije koja vijekovima kontrolise covjeka na sve moguce nacine. Sve sa ciljom, ne povratka izvoru ili Bogu, vec povratka svoje moci nad svijetom. najcesce djeluju preko imbecila kojima isperu mozak sa citatima i u njega ubace moronske ideje o cistoci jedne religije, ili o jedinoj istini koja se otkriva preko njih. No, sreca pa vise nije srednji vijek i takvi sizofreni manijaci ne dolaze do izrazaja.

No, ako neko ima nekih pitanja, rado cu mu odgovoriti o tantri.

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Dec 2003, 04:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Није ништа ново да ПАГАНИЗМИ у својим учењима потенцирају управо оно што је по хришћанству - грех. Јер, док је хришћанство окренуто и усмерено на враћање човека у првобитно стање пре него што је пао у грех, којекакви паганизми тог истог грешног човека наговарају да треба да тоне још дубље у грех.

Па тако, паганизам Далеког Истока итекако одговара познатом сатанистичком покличу Кроулија: "Чини оно што хоћеш и нека ти је то једини закон".

Самим тим је и јасно онима који имају барем две мождане ћелије, да суштинске разлике паганизма Далеког Истока и отвореног сатанизма - нема. :roll:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2003, 03:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
No, ako neko ima nekih pitanja, rado cu mu odgovoriti o tantri.


1.-Da li tantra zahtjeva prinošenje životinjskih ili ljudskih žrtava?
2.-Dali propovijeda bilo kakvu vrstu rata protiv onih koji ne vjeruju u nju?
3.-Da li tantristi vjeruju u sotonu i ako da kako se on u tantri zove?
4.-Da li mu tantristi služe?

Dosta za početak. 8)

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2003, 04:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Како да не. Запитај их шта је то кундалини. Наравно, они ће ти тврдити како је то "позитивна енергија", али све је то само увијени сатанизам у "лепи слајни папир", како би се наивни залетели и прогутали удицу. Није ли писано:

Mat. 7,15. čuvajte se od lažnijeh proroka, koji dolaze k vama u odijelu ovčijemu, a unutra su vuci grabljivi. :roll:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2003, 17:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
Maran Ata nisam tebe pitao!
Radije bi da mi o tantri priča neko ko to poznaje malo bolje od tebe a kada budem imao pitanja u vezi pravoslavlja pitaću tebe sigurno.
:roll:

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2003, 21:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jun 2003, 16:30
Postovi: 249
JivanMukta je napisao:
No, ako neko ima nekih pitanja, rado cu mu odgovoriti o tantri.


1) da li tantra podrazumijeva odredjena pravila, odricanja i tome slicno?
2) koliko tantra moze pomoci u samorazumijevanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Dec 2003, 18:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Prvo sleepy-ju:
"1.-Da li tantra zahtjeva prinošenje životinjskih ili ljudskih žrtava?
2.-Dali propovijeda bilo kakvu vrstu rata protiv onih koji ne vjeruju u nju?
3.-Da li tantristi vjeruju u sotonu i ako da kako se on u tantri zove?
4.-Da li mu tantristi služe? "

1. Ne. Cista glupost. No, zahtjeva, od onih koji su posvetili zivot spoznaji, zrtvovanje EGA, koji je izbor nase bijede.
2. Rat je nemoc da se netko ubjedi u svoje stavove, do kojih nam je satalo. U to ide i fanatizam, svadja, i sl. Posto tantra prihvata covjeka onakvim kakav on jeste, kao i sve sto se nalazi oko njega, ne trazi da je netko brani ili da se bori za nju. Borba znaci nesigurnost, nemoc, pogresna misljenja, laz, kao i nesposobnost da se prihvati Zivot i Bog kao takvi kakvi jesu. Stoga zasto se boriti? :) Ona je dokaz da ne znas, vec samo mislis da znas. Oni koji znaju nemaju potrebe da se s nekim bore ili da nekog ubjedjuju u svoje misljenje. Mogu samo da se nasmiju. OD SRCA.
3. U tantri sve to sto vjerujes je samo vjerovanje i nista vise. Ako zelis da vjerujes, vjeruj. ako ne onda nemoj da vjerujes. Svi na kraju dodju do cilja. U tantrickoj mitologiji imaju deve kao dobra bozanstva i demoni kao losa bozanstva. Svi oni su izraz tvoje energijei stanja svijesti. Po tantri sve je dobro. Jer sve ima mogucnost da te necemu nauci. Bog je cilj. :) Ali da li znate sta je Bog, kada tako smjelo pricate o Njemu? :)
4. Tantrista sluzi samo Sebi, Bogu, Zivotu. I nikome vise. Ali to si i vidio okod mene. Ako sam u pravu. Licim ti ja na nekog ko necemu sluzi ili se klanja nekoj ideologiji, ili necijem misljenju? :)



daMIR:
"1) da li tantra podrazumijeva odredjena pravila, odricanja i tome slicno?
2) koliko tantra moze pomoci u samorazumijevanju?"

E ovo su pitanja nekog tko vec nesto radi na sebi. :)

1. Disciplina je svugdje potrebna, ali u tantri disciplina je odraz tebe. Znaci prihvatas samo onu disciplinu koja ide srazmjeru tvoje svijest, ili srazmjeru onog sto zelis da dobijes. Disciplina se uzima kao nesto sto ti pomaze u boljem, brzem shvatanju. A ne onda kada ni sam nemas pojma zasto neku disciplinu da prihvatis. Sve je veoma logicno. Budi takav kakav jesi ali budi svjestan. Iz tog ce proisteci TVOJA DISCIPLIINA.
2. Moze ti pomoci onoliko koliko zelis da ti pomogne. Moze da te probudi, a moze da te uspava, zato je za pocetnika, barem bi se tako moglo reci, opasna. Ne savjetuje se da se radi bez paznje Majstora. Drugo, daje ti mogucnost rada u svakodnevnim okolnostima. Sto vecina drugih praksi ne daje. No, malo je tantrista na ovom svijetu, jer da ih ima svijet bi bio mnogo drugaciji. Ali ti to vec znas. Barem si imao prilike da se u to uvjeris.
Svaka situacija ti moze pomoci u samorazumijevanju. Ama bas svaka. No, ono sto je bitno za to, tj. sto je preduslov jeste koliko si i kako prisutan u tom.

Fina pitanja.

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Dec 2003, 19:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
Hvala Jivan Mukta.
Tvoji odgovori mogu zvučati malo komplikovano nekome ali ja sam zadovoljan. Mislim da je tantra pristupačna i za laika poput mene.
Na jednoj drugoj temi je spominjana astralna projekcija. Kako tantra gleda na to i sl. vantjelesna iskustva? Da li je moguće doseći ih pomoću tantre (iako smo već zaključili da je to daleko od konačnog cilja tantre)?
8)

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs