banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Maj 2024, 13:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Dec 2014, 09:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
filozof sa vrbasa je napisao:
da te pitam kao laik laika, da li gutas bezbrizno tabletu koju ti doktor propise ili pomislis da ti je ona posljednja jer si ti mozda onaj jedan od 10000 pacijenata kao sto u uputstvu pise

Filozofe, mješaš babe i žabe... Definicija tableta je lijek koji liječi bolest i koristi se kad bolest već postoji.... a Vakcina je oslabljena bolest koja se daje zdravom i ima cilj da potakne organizam da se sam izbori sa bolešću i time stvori imunitet...
Ali kad već spomenu lijekove nije mi cilj da širim temu, ali ću samo reći da mi se nes viđa što se za svaku moguću upalicu poseže za antibioticima, naravno nije kod svih doktora tako... zašto se onda i u ovim slučajevima ne dozvoli organizmu da se pokuša sam izboriti sa bolešću ...

_зока je napisao:
despot777 je napisao:
evo još jedan empiriski dokaz: od uvođenja vakcina pojavile su se neke autoimune bolesti, tipa autizam, multipla skleroza..

Je l' znaš da se ove dvije bolesti sve više dovode u vezu sa glutenom tj pšenicom nego sa vakcinama? Jer pšenica koju sada jedemo nije ista ona pšenica od prije sto godina i za tih sto godina više je izmjenjena nego kroz cijelu istoriju do tada.
I za autizam postoje jasni pokazatelji da postojao još u 15. vijeku, Martin Luter ga je opisivao u jednom slučaju egzorcizma, a da je prve simptome MS-a opisao jedan škotski doktor još u 18. vijeku. Plus, skoro sigurno MS izaziva Epštajn-Barov virus koji izaziva i mononukleozu.


Ajd neka bude da vakcine nisu uzrok ... i šta onda, eto, djecu naše djece će onda možda vakcinisati protiv tih bolesti...
Šta su uradili toj pšenici, malo se poigrali sa genetikom (čak i u 15 vijeku kad već spomenu)... zašto se moderna medicina ne bori protiv uzroka problema, već samo radi na privremenoj sanaciji... pa možda zato što je farmaceutskoj industriji isplativije imati konstantne konzumente svojih lijekova...
A što se tiče tih istorijskih činjenica, svako ima svoju istoriju po svom ukusu, barem mi na ovim prostorima to znamo... i šta, zvanična medicina se brani pozivajući se na podatke koje je zabilježio „egzorcist“...
Ali opet na kraju, ponoviću se, većina vakcina ima privremeno dejstvo, nije mali slučaj onih koji su fasovali zauške a kao klinci se vakcinisali... šta ćemo sa tim...

Forty Two je napisao:
despot777 je napisao:
OK, ispadoh ja sad najveći protivnik vakcina, teoretičar globalnih zavjera...kao što ranije rekoh, vodim svoje dijete na vakcinaciju, ali ne baš drage volje...
evo još jedan empiriski dokaz: od uvođenja vakcina pojavile su se neke autoimune bolesti, tipa autizam, multipla skleroza... dokazivo isto i kao to da je ovih nestalo zbog kojih se vakcinišemo...
dalje, vakcinacija protiv tetanusa, koliko traje zaštitno dejstovo vakcine? traje desetak godina, zašto se onda ne vrši vakcinacija svakih deset godina, a ne samo djece?
spinalna dečja paraliza, strmoglavi pad oboljelih je bio u periodu prije pojave vakcine za ovu bolest, neke evropske zemlje su odbile vakcinaciju za ovu bolest
vakcina protiv zaušaka isto nema trajno dejstvo, a pazi ovo, zaučci imaju samo posljedice ako od njih oboli odrastao muškarac, a mi vakcinišemo djecu kad eventualno oboljenje nema posljedica...
Rubeola, Talija objasnila...jedino još podatak da vakcina ima dejstvo nekih 5 godina...

pitanje, kad idete na vakcinu ili vodite dijete, da li pitate šta se stavlja u vakcinu, za koju bolest je vakcina, koliko ima vremensko zaštitno dejstvo, provjerite li o toj bolesti informacije, to jest njene posljedice i realne opasnosti...ja to uradim, što će reći Forty Two, pogledam lijevo i desno prije nego pređem cestu...

laku noć

Razumijem ja tvoju zabrinutost kao roditelja, ali šta ti tačno znači kad ti kaže sastav vakcine? Imas li ti dovoljno znanja da možeš pravilno protumačiti taj podatak, ili se uzdaš u podatke sa interneta?

Hehe... pa ni jedan doktor ti neće reći sasatv vakcine, jer ni sami ne mogu to znati, reći će samo neke uopštene informacije... nema više vakcina iz Torlaka... sve dolazi sa zapada...
nećemo pričati o tome da se neke vakcine uzgajane u kulturama ćelija abortiranih fetusa, neke su proizvedene korišćenjem genetičkog inženjeringa, neke sadrže materijal životinjskog porijekla...to vam doktori sigurno neće reći...

Sass Drake je napisao:
despot777 je napisao:
He, ako smo ih iskorijenili zašto se onda i dalje vakciniše protiv njih...


Iskorijenio si bolest, ali vakcinama ne možeš istrijebiti vrste koje se ne nalaze u ljudskom tijelu tj. viruse i bakterije koje se slobodno kreću kroz vazduh i po ostalom. Primjer:
http://time.com/27308/4-diseases-making ... i-vaxxers/
http://mentalfloss.com/article/30410/8- ... g-comeback


Naravno, medecina i farmacija će uvijek naći razlog više, a u tome će im pomoći mainstream mediji... opet ću se ponoviti: većina vakcina ima privremeno dejstvo...


I na kraju...zašto se danas sve više uvodi zakonska obaveza vakcinacije... koga ja to ugrožavam ako se nisam vakcinisao...šta onda, primjera radi moje dijete nije vakcinisano i zbog toga ne može u vrtrić, pa čekaj, ostala dijeca su vakcinisana i nemaju se čega bojati... ili je tolika briga za mojim djetetom da bude sigurno od bolesti pa mene treba zakonom natjerati da ga zaštitim vakcinom... pa što zakonom ne natjeramo onda medicinu i farmaciju da ipak izliječi besplatno one koji su bolesni ali nemaju novaca da plate skupe terapije i lijekove pa su ljudi prisiljeni da na sve moguće načine prikupljaju novac...šta bi sa onim famoznim Tamifluom i svinjskom gripom, pa jesu i nas htjeli ovde vakcinisati i protiv ptičije gripe...svi ministri zdravstva u regionu su se napinjali ko će glasnije pozivati stanovništvo da se vakciniše, kao da će svi pomrijeti... i koliko je bilo vakcinisanih na kraju a koliko žrtava...

neću više pisati na ovoj temi, čak sam se pokajao što sam išta i napisao....valjda sam ostao pod utiskom zadnje vakcinacije klinca koji sad ima 7 mjeseci... u prošli ponedjeljak smo ga vodili na vakcinu a doktorica Grabović u domu zdravlja Gradiška ga skoro nije ni pregledala, bila je arogantna, nije htjela odgovarati na postavljena pitanja i kao vrhunac poderala je nalaz i mišljenje drugog doktora (obavezno prije svake vakcine odemo kod svog pedijatra)... jedva sam se suzdržao da ne napravim scenu...i šta sad... da pišem prigovor na ponašanje i rad ove doktorice domu zdravlja Gradiška, Fondu zdravstvenog osiguranja, Ministarstvu?! Pa ja nju plaćam, redovno uplaćujem zdravstveno osiguranje i od tih novaca ona dobija platu (veću nego ja) i tako se ponaša, pa evo ja je otpuštam kao i svako drugi ko nije zadovoljan sa radom radnika koga plaća...a šta dobijam, da me ušutkuju kako ne bih završio u novinama pod naslovom "napao doktoricu"

Odjavljujem se...


Poslednji put menjao despot777 dana 15 Dec 2014, 09:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 09:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A zasto je danas obavezna osnovna skola a nekad prije nije bila?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 09:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
shakal je napisao:
A zasto je danas obavezna osnovna skola a nekad prije nije bila?

Kako nije?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 09:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
despot777 je napisao:
ili je tolika briga za mojim djetetom da bude sigurno od bolesti pa mene treba zakonom natjerati da ga zaštitim vakcinom...

Zašto se zabranjuje pušenje? Zato što je jeftinije spriječiti nego liječiti. Zato što je za državu manji trošak vakcina nego liječenje eventualne bolesti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 09:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kao i vezivanje pojasa, kažu šta koga briga hoću li se vezati, ali je briga državu na čiju ćeš grbaču uzjahati liječenjem.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
BeckaSkola je napisao:
Samo jedna grupa ljudi je gora od onih narkomana sto se nakote na svakom zivom forumu pa brsle bajke o marihuani uz obavezno ALI.....

To su ovi sto se edukuju na fejsbuku, trecem oku i sl medijma o zdravlju, vakcinama, svjetskim zavjerama i slicno. Jebiga, savrseni nisu, vjerujem da farmaceutske firme redovno potkupljuju doktore ali cu prije vjerovati njima nego sveznalicama iz treceg oka.

Sto naravno ne znaci da cu svako 2 mjeseca letiti na vakcinaciju cega god...



Ti opet ideš iz krajnosti u krajnost! Ja pod alternativnom medicinom smatram narodnu medicinu a ne prevarante poput Slađane Velkov, Matije Paunovski i njima sličnih. Farmaceutska mafija vodi se istim principom kao i pomenute osobe. Bitan im je profit samo što farmaceutske kuće na svojoj strani imaju jak marketing i konvencionalnu medicinu. Doktorima sve manje vjerujem a pomenutim osobama "alternativne medicine" ne vjerujem uopšte. Ja sam se samo jedanput liječio u bolnici. U 6. godini prebolio sam upalu pluća, i to je bio jedini put da sam išao na ozbiljnije liječenje. Svih ostalih tegoba rješavao sam se prirodnim lijekovima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
NenadV je napisao:
Svih ostalih tegoba rješavao sam se prirodnim lijekovima.


A sta da dobijes ebolu recimo, pitao bi te onda kakve prirodne lijekove kontas uzimati :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 14:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23501
Ja sam jednom primio duplu dozu. Primio vakcinu i ovi napisali veeelikim slovima i podvukli crvenom olovkom dva puta u zdravstvenoj knjižici da ne primim ponovo. Naravno, u školi prvo dali vakcinu pa onda otvorili knjižicu. Osim što još nisam izašao iz pubereteta nema drugih posljedica.
Eee, da mi je tada ova pamet bila ja bih sada bio formirana ličnost.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Sehxor je napisao:
NenadV je napisao:
Svih ostalih tegoba rješavao sam se prirodnim lijekovima.


A sta da dobijes ebolu recimo, pitao bi te onda kakve prirodne lijekove kontas uzimati :D



Mediji prenose da lijeka za ebolu nema. Ako su je već stvorili u laboratoriji onda vjerovatno imaju i lijek kojim liječe oboljele od ebole ali suština je da farmaceutskoj mafiji nije cilj da se ljudi izliječe nego da se liječe lijekovima koji imaju malo ili nimalo efekta na ebolu. Vještačko stvaranje virusa i širenje među ljudskom populacijom za cilj ima smanjenje stanovništva tačnije istrebljenje. Zašto šire virus baš u Africi? Zašto ne u Sjevernoj Americi?
Afrika raspolaže velikim prirodnim resursima koje su na meti globalnih korporacija. Nije iznenađujuće što korporacijama virus prilikom "bijega" iz laboratorije skoro svakog puta završi upravo u Africi ili u nekoj "nepoćudnoj" azijskoj zemlji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 15:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23501
Nešto im ne ide taj plan.

Slika

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 16:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
Samo teorije zavjere!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bas, samo pisete neke teorije zavjere, da neko hoce napraviti virus da pobije komplet ljude iz afrike, to moze za dan uraditi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 20:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2329
Ма да, вирус се зачас замути у здјели, к'о смјеса за колаче.
А шта онда спрјечава такав вирус да збрише читаву људску популацију?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
I sto bi se mucili s virusima, zar im nije lakse da odu i uzmu sto im treba? Je l' ce Masaji da ih zaustave?

Brze, jeftinije, efikasnije...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2014, 22:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
Ja čekam Resident Evil style virus!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 00:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Forty Two

Ne zamuti se zacas, ali se u danasnje doba moze vrlo lako napraviti, a napravices i vakcinu da zastitis svoju populaciju, kad vec pravis virus, logicno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 00:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Misliš antivirus? :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 00:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ne, mislim bas na vakcinu, koja pripremi imuni sistem za virus, antivirus se daje nakon infekcije ili neposredno prije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 01:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Sehxor je napisao:
@Forty Two

Ne zamuti se zacas, ali se u danasnje doba moze vrlo lako napraviti, a napravices i vakcinu da zastitis svoju populaciju, kad vec pravis virus, logicno.


Pa, da...jer vakcine stite od virusa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2014, 17:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
https://www.reddit.com/r/atheism/commen ... ing_cough/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs