banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 13 Maj 2024, 23:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Sep 2011, 13:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nicole, jasno mi je da svako brani svoju bransu ali pretjerala si sa ovih 95% Prije bi se reklo da je 5% onih koji su savjesni i rade svoj posao zato sto ga vole..

Sinoc razgovaram sa komsinicom koja je prozivjela horor na Uni klinici u Majncu i citavu noc i danas sam pod ustiskom da medicina nije ono sto je bila.. Bez obzira o kojoj drzavi se radi.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Nicole je napisao:
Zao mi je sto 5/100% zdravstvenih radnika tek tako baci u vodu sve ono sto onih 95% radi savrseno dobro.. Al' sta je tu je..


Извини, да ли ти радиш у болници Паприковац или си се некада тамо лијечила?


ajkula je napisao:
Sve dok se budu i dalje podmicivali radice to sto rade. Meni nije jasno zasto narod cuti i zasto ne prijavljuje doktore koji uzimaju mito, zasto ne obavijeste novinare.. Pa ako se nista i ne napravi ( kao sto se u slucaju moga oca desilo) a ono makar neka bace blato na odredjenu osobu.



Претпостављам да јадан свијет буде у ужасном шоку и страху за здравље најближих (што ови наравно злоупотребљавају на најужаснији начин),
а након фаталних случајева желе да све што прије забораве.

Искрено - грешка јесте у нама - да ову количину новца која од моје плате издвајам за социјално-здравствено осигурање дајем некој аустријској или њемачкој кући, до сад би вјероватно имао толики рачун да могу дијете послати у Беч на преглед. Просто не можеш вјеровати у толику количину некултуре, безобразлука и бахатости коју несретни болесни свијет доживи у болници Паприковац. О стручности особља тешко је и причати, јер би се она могла узети у обзир тек у случају кад би давали све од себе у помоћи пацијентима - будући да их боли уво за здравље људи врло је тешко процијенити да ли су криве дијагнозе, које за последицу имају огроман број фаталних случајева, производ бахатости и јавашлука или просто њиховог незнања. Све у свему - ужас.


boa je napisao:
jedina ali ogromna pohvala za zotovic, djeciji odjel.to je ustanova u kojoj se ljudi ponasaju onako kako razuman covjek zamislja zdravstvo.


Такође.
Поред особља "Зотовића" који су заиста за примјер, јуче ме је искрено одушевило понашање особља "Медицинске електронике",
у којем су се докторице и сестре заиста понашале како доликује њиховом позиву.


Poslednji put menjao Jim Walsh dana 02 Sep 2011, 14:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 14:14 
Medicinska elektronika ima jako usluzno osoblje.


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 14:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Ма није ствар да неко буде "услужан" него да буде човјек, односно да своје пацијенте третира као достојна људска бића,
у поређењу са паприковцем на којем људи умиру због немара и безобразлука, потписујем да бољи третман имају животиње код ветеринара
него несретници који имају нерећу да заврше на лијечењу на паприковцу.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 14:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Jim Walsh je napisao:
Ма није ствар да неко буде "услужан" него да буде човјек, односно да своје пацијенте третира као достојна људска бића,
у поређењу са паприковцем на којем људи умиру због немара и безобразлука, потписујем да бољи третман имају животиње код ветеринара
него несретници који имају нерећу да заврше на лијечењу на паприковцу.

To sam i ja rekao doktoru....trebao si biti veterinar ako ne znaš sa ljudima, zarađuješ pare a nemaš savjesti ionako...ovdje bi ja njih na kolektivni godišnji i to produžen:
Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 14:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Што више истражујем испоставља се да дословно на дневној бази имамо смртне случајеве
захваљујући како лошем систему (неког коме је живот угрожен и тражи тренутачну интервенцију,
они шаљу да чека редове пред шалтерима и водају од одјела до одјела),
тако и катастрофално некултурном и примитивном особљу нашег кцб Паприковац.

Џаба што те хитна довезе за 5 минута кад дежурног доктора на Паприковцу чекаш 15 минута да заврши кафу.


Ово овако неће ићи, треба под хитно тражити реформу система, јер кажем, за ово година што радим
од моје плате на здравство је досад отишло преко педесет хиљада км, а да сам то паре уплаћивао у неко страно осигурање
могао бих да се лијечим као човјек а ови кретени такав систем и конкуренцију не би могли преживјети.

Једино не знам како би се научили елементарној уљудности коју захтијева приватник од свог особља.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 15:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39438
Lokacija: Месечева икра
Moja teorija je da sve zdravstvene ustanove treba prodati Nijemcima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 18:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Žao mi je kad čujem za ovakve slučajeve, lično nemam loših iskustava.
Ne znam da li ima neke vajde od zaštitnika prava osiguranika Fonda? Sigurno i neko od novinara čita ovo..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 18:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Otkad znam za sebe znam i za to kolika su bagra ovi ovdje na Paprikovcu i ovoj bolnici u gradu. Djed je na stolu bio 7 puta... 1000 puta doživio to da doktor neće da pogleda iako se čovjek krivi od bolova. Otac mi je 97-e imao Q groznicu, htjeli su da ga ostave u hodniku na krevetu da spava! Alo, u hodniku! Kad je trebalo da se obezbjedi vozilo za Beograd jer je morao da radi CT, nisu, naravno, iako je bilo pitanje vremena kada će da umre.. Hvala Bogu dragom, preživio je. Majka je prvu trudnoću vodila u Prijedoru, dijete je umrlo zbog greške doktora... I žao mi je, ali ja doktore ne volim, niti ću ih ikada voljeti...
Neki dan u Prijedoru dovezla mamu da radi neke nalaze, one sestre se ponašaju kao obična stoka! deru se na starije osobe, a ne žure nikud... Dok hrpa pacijenata čeka na red, sestra 5 puta izlazi u trgovinu! :confused2:
Ne znam stvarno.. znam da ima ljudi koji svoj posao rade onako kako treba, ali većina ih to radi preko neke stvari, a ako nemaš para možeš da se oprostiš sa životom...
Riječi hvale sam čula samo za bolnicu u Gradišci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 19:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Avg 2011, 21:26
Postovi: 54
Nažalost takvih je primjera bahatog i neodgovornog ponašanja danas i previše a posebno bole kad se radi, bukvalno, o životima ili trajnim posljedicama (npr. invaliditet). Moja majka je radila u zdravstvu i od njenih priča o greškama doktora (još u onom sistemu) sam fasovao fobiju od odlaska doktoru. Dodatno je pomoglo što sam imao prilike da vidim kako jedan ugledni hirurg radi operaciju kada misli da ga gledamo a kako kada je ubjeđen da ga niko sa strane ne gleda.

Dok se sve ne dotjera u red, i to reformom društva, nažalost, poželjno je biti gad (ili bar voditi nekog sa sobom). Ti najbahatiji se lijepo primire kada shvate da je pred njima neko veoma spreman na fizički obračun (PS pomaže i kod ponovljenih posjeta).

_________________
My name's Forrest Gump. People call me Forrest Gump.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 19:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Gad je napisao:
poželjno je biti gad (ili bar voditi nekog sa sobom). Ti najbahatiji se lijepo primire kada shvate da je pred njima neko veoma spreman na fizički obračun (PS pomaže i kod ponovljenih posjeta).

Тачно тако! Мој братић ради горе на једном одјелу и тамо немам проблема, али за све друго помаже галама, али не било каква галама, него "обавјештена" галама! Типа знати законе, правилнике и слично...
Па кад им се тако припријети, промијене став. Али, нажалост горе су углавном људи чији је блиски рођак тешко болестан те не питају ништа... само нек му буде боље.
Ал, док год ми будемо њима "љубили руке" и давали им новац... нема ништа од промјене!

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Sep 2011, 20:15
Postovi: 11
Jim Walsh,mislim da preterujes i to dobro.Pedijatrija na Paprikovcu je sasvim ok,sa osobljem koje je jako usluzno i brine se za svoje male pacijente.Lepo je uredjeno i ima igracke,ne kazem da ne moze bolje,ali ovo sto si napisao spada pod domene naucne fantastike,mislim da mnogo preterujes. Detetu sa povredom glave ce biti automatski pruzena adekvatna pomoc...Desava se da roditelji cesto panice bez razloga i takvo dete koje nije hitan slucaj ne moze biti prioritet samo zato sto mu majka smatra da to treba biti. Pa budimo malo realni....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
-сретница-
Ти си заиста била сретница! Ја сам оца који је био под акутним инфарктом водао од собе до собе и носао крв и ђавле до лабораторије (у другој згради) и налазе назад и све је то трајало добрих два сата! Баш као и очев инфаркт! И тек онда је примљен на кардиологију! Чињеница је да је код нас важнији папир од стања пацијента. Наравно да кад се довезе пацијент са расцијепљеном лобањом да је очигледно да је приоритет, али ако има инфаркт, мождани, акутни панкреатитис... начекаћеш се док те прогласе хитним... А куд ћеш хитније од набројаних!!!

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
-sretnica-, ženo draga, jesi ti dobro pročitala šta je čovjek napisao?! Pa dijete je imalo potres mozga!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
@sretnica
Nisi u pravu, radi se o djecijoj hirurgiji i Jim nista ne izmislja i ne preuvelicava sve sto je rekao je bilo tako.. Nazalost..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
_zoka je napisao:
Moja teorija je da sve zdravstvene ustanove treba prodati Nijemcima.



I onda bi sve to sto vec imamo izgledalo samo usminkano ali bi problematika ostala ista. Ok, ovdje se doktori ne deru na pacijente ali kakve greske prave, to nije ni za pricati. A sestre.. samo gledaju kako ce jedna drugoj smjestiti.


Citiraj:
Riječi hvale sam čula samo za bolnicu u Gradišci...


Moja baka, koja je lezala zbog problema sa bubrezima, je spala sa kreveta i tako lezala citavu noc dok ju nije nasla sestra iz jutarnje smjene. Zatim su je takvu polomljenu ( lom na 2 mjesta sto se vidi na ekg snimku) ugipsali i otpustili iz bolnice. Treci dan, baka je umrla od bolova.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:58 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
smijem li ja reci kako je fantasticno zdravstvo na zapadu, posto sam ja malo zapadniji od Njemacke..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ono, ja mislio da je običaj da se pacijentima nosi voće, sokovi i sl. Na Paprikovcu je drugačije, sve se nosi doktorima i sestrama ne bi li pogledali toga nesrećnika koji dosao da se liječi. :D

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
ajkula je napisao:

Moja baka, koja je lezala zbog problema sa bubrezima, je spala sa kreveta i tako lezala citavu noc dok ju nije nasla sestra iz jutarnje smjene. Zatim su je takvu polomljenu ( lom na 2 mjesta sto se vidi na ekg snimku) ugipsali i otpustili iz bolnice. Treci dan, baka je umrla od bolova.



Pričam iz iskustva meni bližnjih. Skoro je jedam komšija imao operaciju u Gradišci i bili su više nego dobri prema njemu, dok je u isto vrijeme drugi komšija imao istu operaciju u Prijedoru... Em mu nisu dobro uradili operaciju, em su se odnosili prema njemu kao prema đubretu. Majka mi je takođe bila u bolnici u Gradišci, rekla je ako ikad više bude morala u bolnicu (daj Bože da ne mora) da nigdje neće nego dolje. Tako da.. bagre valjda ima svagdje, samo Banja Luka i Prijedor, čini mi se prednjače...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Klinika za plasticnu hirurgiju djeluje da ima normalan personal.
Zotovic je, mislim, vrh. Primjer i za mnoge bolnice ovde u AT.
Steta je sto su u neuslovnim objektima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs