banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 20:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Avg 2010, 08:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Avg 2010, 08:46
Postovi: 5
Molila bih ako je neko imao carski rez,sa spinalnom anestezijom na Paprikovcu,da napise svoje iskustvo.
hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2010, 20:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
a koje su ti indikacije za spinalnu anesteziju?
da li ti je neko to savjetovao od klinickih ljekara?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2010, 08:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Običaj je da se daje opšta anestezija prilikom carskog reza, a za epiduralnu anesteziju prilikom carskog reza nisam nikad čula da se praktikuje... (inače mi je jeziva pomisao na zabijanje igle među pršljenove :-? )

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2010, 09:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
U KC BL znam da ima epidural jer se moja prijateljica porodila na ovakav nacin. Po meni jedina prednost je u tome sto odmah cujes i vidis dijete, sto nama koje smo imale opstu anesteziju to nije bilo moguce i mogu reci da to jako fali.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2010, 14:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
Talija je napisao:
Običaj je da se daje opšta anestezija prilikom carskog reza, a za epiduralnu anesteziju prilikom carskog reza nisam nikad čula da se praktikuje... (inače mi je jeziva pomisao na zabijanje igle među pršljenove :-? )

upravo!
ovdje i carski ide ako platis ili ako si u opeacionoj jedno 24 sata pa rodbina hoce da ubije doktora, pa ga onako u prolazu cerupaju kao kokos, ili ako je zivot majke ugrozen.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2010, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
boa je napisao:
Talija je napisao:
Običaj je da se daje opšta anestezija prilikom carskog reza, a za epiduralnu anesteziju prilikom carskog reza nisam nikad čula da se praktikuje... (inače mi je jeziva pomisao na zabijanje igle među pršljenove :-? )

upravo!
ovdje i carski ide ako platis ili ako si u opeacionoj jedno 24 sata pa rodbina hoce da ubije doktora, pa ga onako u prolazu cerupaju kao kokos, ili ako je zivot majke ugrozen.

Upravo tako, bio slucaj u mojoj porodici.
Inace, nisam bio prisutan kad se davala opsta anestezija( ne kazem da se uopste ne praktikuje, ali ja niti jednom nisam to vidio), a spinalna je stanard, bio- radio. :D (Austrija je u pitanju, naravno).

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2010, 07:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2009, 12:39
Postovi: 52
Imala sam 2 carska reza,nazalost,oba u op.anesteziji.Ako se odlucim za jos jednu trudnocu,insistiracu na spinalnoj/epiduralnoj anesteziji.Zasto?Zbog bebe-dojenje je moguce neposredno odmah poslije poroda,kao kod vaginalnog porodjaja,anestetik ne steti bebi,majka je svjesna svega...Drago mi je sto napokon u bl ima i ta vrsta anestezije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2010, 07:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
boa je napisao:
Talija je napisao:
Običaj je da se daje opšta anestezija prilikom carskog reza, a za epiduralnu anesteziju prilikom carskog reza nisam nikad čula da se praktikuje... (inače mi je jeziva pomisao na zabijanje igle među pršljenove :-? )

upravo!
ovdje i carski ide ako platis ili ako si u opeacionoj jedno 24 sata pa rodbina hoce da ubije doktora, pa ga onako u prolazu cerupaju kao kokos, ili ako je zivot majke ugrozen.

Da, na žalost, čula sam i ja za par slučajeva, kad kod žene nije nastupio porod i nakon očekivanog termina (10 dana) i ljekari su čekali, čekali, dok se nije digla "kuka i motika" nakon čega je urađen carski rez.
Ako je izbor i želja trudnice carski rez onda se naplaćuje, a ako je nužan onda ne naplaćuje.

Vitalia, tebi svaka čast što se odlučuješ za treće dijete s obzirom da si imala dva prethodna carska reza. Koliko sam čula, ljekari ne preporučuju preko dvije trudnoće (porođene carskim) ali vjerovatno ti je ljekar rekao da je sve ok?

Opšta anestezija ima i nekih prednosti u odnosu na epiduralnu anesteziju; naime svaki pacijent je pošteđen osjećaja straha, tjeskobe, zvukova, psihičkog stresa, itd. Ali naravno svako drugačije doživljava operaciju, nekome ovo gore navedeno nije problem.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2010, 12:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2009, 12:39
Postovi: 52
Talija,nije nista 3 sc-barem ne prema novijim pogledima.Ako je oziljak na materici tokom trudnoce ok,ako je rez niski poprecni /a takav se danas radi i ne mislim na rez na stomaku/,nije neki rizik 3 cc.Ima cak i slucajeva,doduse u zapadnim klinikama,da se nakon 2 sc zena porodi vaginalno.
Izmedju prbog i 2 sc kod mene je bila pauza od 3 godine,planiram takodje istu pauzu,mozda 4 godine izmedju 2 i 3 poroda.
Najveca steta kod opste anestezije je kasni prvi podoj,sto cesto utice na dalje dojenje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2010, 12:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
vitalia je napisao:
Talija,nije nista 3 sc-barem ne prema novijim pogledima.Ako je oziljak na materici tokom trudnoce ok,ako je rez niski poprecni /a takav se danas radi i ne mislim na rez na stomaku/,nije neki rizik 3 cc.Ima cak i slucajeva,doduse u zapadnim klinikama,da se nakon 2 sc zena porodi vaginalno.
Izmedju prbog i 2 sc kod mene je bila pauza od 3 godine,planiram takodje istu pauzu,mozda 4 godine izmedju 2 i 3 poroda.
Najveca steta kod opste anestezije je kasni prvi podoj,sto cesto utice na dalje dojenje...

Ok, najbolje i jeste napraviti pauzu od 3 godine, ne valja manje.

Spoiler:
Kakav je tvoj utisak o vodoravnom šavu? (Kolegica sa posla je imala vodoravni rez i kaže da ima problem sa trbušnim mišićem, da je donji dio stomaka (ispod reza) mlitav (mišić) i ona je ubijeđena da je za mišić bolji uspravni rez (jedino nije estetski lijep).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2010, 19:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2009, 12:39
Postovi: 52
Jeste,mada poznajem 2 djevojke kod kojih razmak izmedju 2 sc iznosi 10 i 14 mjeseci-drugi porod bez komplikacija isl.
Ja licno mislim da se malo previse pravi frka oko carskog reza.To jeste operacija,kao svaka druga,i sam porod sc zbog straha od bola ili straha od popucanja medjice i sl je bezveze,ali u anasnje vrijeme rizik kod carskog reza je zaista minimalan...Naravno,postoje komplikacije koje prate oporavak ili koje su tipicne za stanje poslije sc,ali komplikacije su moguce takodje poslje vaginalnog poroda...
Sve u svemu,ja sam ZA porodjaj sc sa epiduralnom anestezijom,ali pod uslovom da u bolnici ima obuceno osoblje za tu vrstu anestezije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: epiduralna anestezija
PostPoslato: 23 Sep 2010, 11:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Mar 2010, 16:10
Postovi: 27
Zanima me da li neko zna da li u Banja Luci postoji porod sa epiduralnom,koliko to sve kosta...vasa iskustva?I uopste da mozete da birate kako cete se poroditi,sta biste izabrali prirodni porod il carski rez?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 12:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
mislim da u dogovoru sa doktorom mozes da ides na porod sa epiduralnom,mada nije ona bas tako sjajna kako se pricalo.Narocito je opasna za osobe sa niskim pritiskom.Ja sam se oba puta porodila prirodnim putem i ...opet bi,sve u svemu idi na Paprikovac i pitaj ali sve do detalja,ako treba napravi kod kuce spisak pitanja svojih i svih oko tebe pa nakon svega odluci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Da li bih prirodno ili na carski?
Prirodno!!


Koliko god to sa carksim zvucalo bezazleno i moderno, to je operacija koja sa sobom nosi odredjene rizike i post porodjajni oporavak je uveliko tezi i duzi nego kod zena koje su se prirodno poradjale + za bebu je bolje i prirodnije da sve ide svojim putem. Carski bi trebao kao i do sada sluziti kao zadnja opcija ako nesto krene po zlu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2010, 13:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
moze epidural ako si dodikova cerka, ili ako imas 3-5 milja viska, ovisi o kome je rijec.
podod prirodno, bez dileme.
i nemoj se bojati bola, da je neizdrzivo onesvjestila bi se 8) s tim motom sam ja otisla da se porodim.
ajkula je napisao:
Koliko god to sa carksim zvucalo bezazleno i moderno, to je operacija koja sa sobom nosi odredjene rizike i post porodjajni oporavak je uveliko tezi i duzi nego kod zena koje su se prirodno poradjale + za bebu je bolje i prirodnije da sve ide svojim putem. Carski bi trebao kao i do sada sluziti kao zadnja opcija ako nesto krene po zlu.

potpis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2010, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ja cu za dva mjeseca na prirodni porodjaj, ako sve bude u redu. Nadam se da hoce, jer ne zelim nikako drugacije da se porodim.
Carski rez je u posljednje vrijeme postao pomodarstvo. Razumijem kad je medicinski opravdan, drugacije nikako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2010, 20:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Mar 2010, 16:10
Postovi: 27
Ja imam iskustvo i prirodnog i carskog poroda koji je meni bio smjesan nakog predugog prirodnog i jos duzeg oporavka od istog.normalno je da onaj ko se lako porodi prirodno je vise za to.Boli i ovako rana ali to je nista u odnosu na ove bolove i ostalo sto slijedi.A sto se tice epiduralne u svijetu se to koristi godinama pa nije valjda citav svijet lud samo mi pametni.Meni se cini da smo mi samo zaostali a kad se bude moglo i kod nas koristiti pitacu vas onda da li cete se poradjati u bolovima dok neka tamo pored vas i ne osjeti porod.Moja je drugarica jos prije 9 godina u Njemackoj radila carski rez sa epiduralnom,a kod nas se do prije par godina zena nazivo sila a da ne pricam o necem drugom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2010, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ja sam imala mogucnost biranja i nisam htjela epidural. I nisam se pokajala.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 14:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Jul 2010, 20:12
Postovi: 4
Mene zanima koliko kosta carski rez na Paprikovcu i kome se obratiti za dogovor oko istog?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2010, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
K'o da je važno je li 'pomodarstvo' ili nije? Svako treba uraditi onako kako njemu lično najviše odgovara, ako su ispunjeni uslovi u pogeldu zdravstvenog stanja i sl. Što se tiče tih stvari moj stav je uradiću sve što treba samo da ne boli :P

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs