banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: wpw sindrom
PostPoslato: 24 Sep 2010, 09:30 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Sep 2010, 09:26
Postovi: 1
imam 23 godine i ustanovljen mi je wpw sindrom,kazu nebi trebalo biti opasno dali da pijem cordarone i da dodem za 4 mjeseca po holter monitorin pa da vidimo....u mojoj bolnici slabo znaju o tome kazu drzoi se zenice i to je to,,,e ja sam cula i procitala da je to jako opasan sindrom i da dolazi do iznenadne smrti e otad sam stalno u strahu da cu umrijet svaki cas staln placem nespavam,ni neizlazim iz kuce sve cekam sad ce,neznam kako docekat ta 4 mjeseca stvarno ludim,neznam sta da radim moze li mi ko pomoci jel iko zna nekog s ovim,jel toliko smrtonosan,ma pomozite bilo koja info mi je dobro dosla,inace ultra zvuk srca je extra i nemam ceste napade aritmije pomozite,sad mi jos i srce pocelo preskskat dali je to wpw ili pak stvar psihe???????? hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: wpw sindrom
PostPoslato: 24 Sep 2010, 09:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pozdrav,

Da je opasno ti bi vec isla na operaciju, a ne bi ti davali lijekove. Ako ti lijekovi ne uklone uzrok, vjerovatno ces mozda na neki tretman ici, a procenat izlijecenja je 90% :) Od 0.1-0.3% covjecanstva ima takve probleme, a to je recimo nekih 6-18 miliona ljudi, sto je ogroman broj, a ne cujemo bas cesto da ljudi umiru zato sto im puls podivlja.
Nemoj ocajavati, pokusaj da zauzmes stav borca, odluci u sebi da zelis da se boris sa time, nemoj se predavati ocaju. Najgore moguca stvar je to sto si isla da citas o tome.
Ja ti eto zelim uspjesno ozdravljenje i da za 4 mjeseca ovdje dodjes nasmijana i javis nam dobre vijesti!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: wpw sindrom
PostPoslato: 24 Sep 2010, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Citiraj:
ja sam cula i procitala da je to jako opasan sindrom

To je najgore sto mozes uraditi. Da citas i citas i citas o tome, pogotovo sad dok je dijagnoza jos svjeza; a sto god vise citas nacitaces se stojekakvih gluposti da ces na kraju prije umrijeti od straha nego od same bolesti. Razumijem te da zelis da se sto vise informises o toj bolesti, ali svaki covjek je drugaciji i nemaju svi ista iskustva, zato ti kazem,sto god vise citas samo ces bez potrebe razbijati glavu. Vjeruj mi, znam o cemu pricam. Na internetu pise dosta toga sto ti nece biti od neke velike koristi nego ce te samo uznemiriti i bice ti gore nego sto je sad.
Ne razumijem se bas u tu tvoju bolest i ne znam sta bih ti savjetovala ili na sta da obratis paznju, ali eto ako kazes da je ultrazvuk srca bio u redu i da nije strasno onda ne treba da se brines. 4 mjeseca jeste dug period, zanimaj se necim i pokusaj da ne mislis stalno na to i sve ce biti u redu. :) Vazno je da ne mislis stalno na to a jos vaznije da ne mislis da ce bas TEBE zadesiti ono najgore. Vjerujem da postoji vise ljudi koji su zivi a imaju tu bolest nego onih koji su umrli od toga a koji su vjerovatno imali i nekih drugih mana sto im je i pogorsalo stanje.
I ja se znam uznemiriti citanjem, zbog svake sitnice, pa sam poslije sama sebi smijesna , pa se zapitam "sto mi je to trebalo".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: wpw sindrom
PostPoslato: 27 Sep 2010, 16:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
To je samo poremećaj srčanog ritma,nije opasno,i po mom mišljenju,a znam nešto o tome cordarone je prejak lijek za to,i štetan osobito za jetru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: wpw sindrom
PostPoslato: 27 Sep 2010, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Poznajem nekoliko ljudi koji su imali problema sa srčanim ritmom, to im je uzrokovalo nesanicu i još neke nedaće, ali nakon određenih terapija lijekovima, problemi su nestali, i njihov život se nastavio normalno. Tako da, ko što kažu ljudi, nemoj prevelikom brigom da stvaraš dodatni problem.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: wpw sindrom
PostPoslato: 27 Sep 2010, 19:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Leona je napisao:
Citiraj:
ja sam cula i procitala da je to jako opasan sindrom

To je najgore sto mozes uraditi. Da citas i citas i citas o tome, pogotovo sad dok je dijagnoza jos svjeza; a sto god vise citas nacitaces se stojekakvih gluposti da ces na kraju prije umrijeti od straha nego od same bolesti. Razumijem te da zelis da se sto vise informises o toj bolesti, ali svaki covjek je drugaciji i nemaju svi ista iskustva, zato ti kazem,sto god vise citas samo ces bez potrebe razbijati glavu. Vjeruj mi, znam o cemu pricam. Na internetu pise dosta toga sto ti nece biti od neke velike koristi nego ce te samo uznemiriti i bice ti gore nego sto je sad.
Ne razumijem se bas u tu tvoju bolest i ne znam sta bih ti savjetovala ili na sta da obratis paznju, ali eto ako kazes da je ultrazvuk srca bio u redu i da nije strasno onda ne treba da se brines. 4 mjeseca jeste dug period, zanimaj se necim i pokusaj da ne mislis stalno na to i sve ce biti u redu. :) Vazno je da ne mislis stalno na to a jos vaznije da ne mislis da ce bas TEBE zadesiti ono najgore. Vjerujem da postoji vise ljudi koji su zivi a imaju tu bolest nego onih koji su umrli od toga a koji su vjerovatno imali i nekih drugih mana sto im je i pogorsalo stanje.
I ja se znam uznemiriti citanjem, zbog svake sitnice, pa sam poslije sama sebi smijesna , pa se zapitam "sto mi je to trebalo".



Svaka čast za ovaj post!

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: wpw sindrom
PostPoslato: 27 Sep 2010, 20:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
Прије свега, најискреније мислим, као и остатак друштва на овој теми, да се не ради о нечему опасном, нарочито не опасном по живот :wink: .

Поуздано знам двије ствари:
1. поремећаје срчаног ритма би требало да лијече / прате (није увијек неопходна терапија) искључиво субспецијалисти,
2. амjодарон (Sedacoron, Amiodaron, Cordarone или како се већ зове, зависно од тога ко га производи) није безазлен лијек, прописује се тек након што се исцрпе све друге опције.

Мислим да би најбоље било да потражиш мишљење субспецијалисте, а ако ти слууучајно и тај први субспецијалиста пропише амjодарон, да пронађеш и другог субспецијалисту :wink: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: wpw sindrom
PostPoslato: 29 Sep 2010, 10:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
kolega mi je imao do prije neki dan imao problema sa wpw sindrom al hvala bogu više ne.
e sad koliko sam ja skontao :) (a nisam puno) tu je u stvari problem sa impulsima tj. normalno je da impuls ide u predkomoru pa u komoru (srca valjda :)))) ) i onda je sve oke, krv se pumpa i sl... e problem kod wpw je taj da taj impuls ode drugim putem do komore i onda belaj... i komora i predkomora pumpaju :S (et laicki od mene :)))

btw nemoj da se brines kod kolege su wpw otkrili u 16oj godini, sad ima 31-2 zavrsio ETF.... ja nisam cuo da je imao vecih problema, ljekovi su poskupi. isao je na 4 operacije u Srbiju (tri neuspjesne ova zadnja radi :) evo ga sad ko cigra :))))


malo svetlija strana:

sta je to VPV sindrom?
- Sindrom Veoma Prazne V*gine :))))

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs