banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 06:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Apr 2009, 00:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Elem, posto imam min. 3 usisavanja sedmicno, osmislio sam kako tu mrsku radnju pretvoriti u korisnu, spojiti korisno sa korisnim (u ovom slucaju ne mogu reci ugodno sa korisnim :D). Nemam toliko vremena da mogu ici redovno trcati, izdvojiti oko sat vremena za tu aktivnost, sto vjerujem da je problem mnogima danas, pa sam osmislio nacin kako odrzavati tijelo u kondiji, a u okviru 4 zida, dakle, u svim godisnjim dobima, a NE GUBECI dodatno vrijeme na tu aktivnost!

Plan je pogodan i za totalne pocetnike (osobe sa slabom ili nikakvom kondicijom) i za osobe u kondiciji, jer sami odredjujete intenzitet vjezbanja, moze se odraditi potpuno lagano, a moze i nevjerovatno tesko, sve je do vas.

Pokusacu ovde sto preciznije objasniti samu zamisao rada, te metode.

Cilj - aerobna aktivnost od minimalno 40 minuta, idealno oko 50 minuta.

NAPOMENA!!! Osobe slabe kondicije bi trebale obavezno zagrijati koljena, pozeljno je zagrijati i ostale misice i zglobove, narocito kod osoba u godinama.

Pogodjene grupe misica
Misici podlaktice i nadlaktice, rameni pojas, misici natkoljenice i potkoljenice, trbusni misici, ledja, grudni misici.

Princip vjezbanja:
Noge cemo aktivirati koristeci veoma jednostavan princi - za sve vrijeme usisavanja cemo raditi pokrete nogama kao kod trcanja u mjestu, samo sto noge necemo podizati visoko, tako da mozemo u pognutom polozaju usisavati nesmetano, bez visokog podizanja koljena. Ovim pokretom koji kombibuje lagano poskakivanje (aktiviranje listova i misica golenjace) i podizanje kompletne noge (kvadriceps), cime obezbjedjujemo povisen srcani ritam, te samim tim vecu potrosnju kalorija, a nakon 20-30 minuta ulazak u zonu kada cemo za energiju koristiti sopstvene masti, te ih time i gubiti. Pognuti polozaj je bitan jer dodatno opterecuje natkoljenice statickom kontrakcijom i povecava potrosnju kalorija.

Varijacije: za osobe kojima ovo nije dovoljno, svakih nekoliko minuta, po potrebi i samonahodjenju, uraditi desetak cucenjeva, plitkih ili dubokih. Ovim cemo dodatno pogoditi natkoljenicu i straznjicu, te postici veci fitnes ucinak - aktiviranja citavoga tijela.

Varijacija konstatnih cucnjeva - ukrutiti ruke, fiksirati ispravljenu kicmu, blago sagnutog gornjeg dijela tijela. Ovako ukoceno tijelo cemo pomjerati samo nogama - radeci plitke cucnjeve, samim tokom cucnja, cijev ce se pomjerati naprijed - nazad.

Ruke ce takodje ucestvovati sve vrijeme u pokretima - snaznim stiskom cijevi usisivaca aktiviramo misice podlaktice i dajemo im konstantno opterecenje, a odgurivanjem cijevi aktiviramo tricepse (zadnji dio nadlaktice), privlacenjem cijevi bicepse (prednji dio nadlaktice).

Ledja tako ucestvuju u procesu privlacenja cijevi usisivaca ka tijelu, ukoliko zelimo jace raditi sve misice, trebamo veoma energicno odmicati i privlaciti cijev, pritisnuti je jako na tepih da pojacamo sam otpor pri radu.

Grudi kao sinergisti tricepsa ce ucestvovati u odgurivanju cijevi od tijela. Isti princip kao za ledja - sto zustrije radite, jace ih pogadjate i vise aktivirate. Ramena ce takodje ucestovati u prenosenju pokreta ruku, grudi i ledja, te se na taj nacin aktivirati.

Trbusni misici - uraditi barem 4 serije vjezbi za trbusne misice u toku samog usisavanja na slijedeci nacin. Potpuno se ispraviti (ne prekidati usisavanje), i tako ispravljeni nastojte maksimalno zgrciti (stegnuti) trbusne misice. Ako osjetite povlacenje brade prema grudima i savijanje ramenog pojasa, nemojte se tome opirati, to je prirodan pokret prilikom rada trbusnjaka. Obavezno IZDISITE dok grcite abdominalne misice, samo na taj nacin ih mozete maksimalno kontrahovati.

Moja preporuka: mijenjajte tempo, ubacite svakih par minuta oko minut jako snaznog intenziteta, pa onda radite normalnim tempom par minuta, i tako u krug (nesto kao oponasanje HIIT treninga). Obavezno popijte barem pola litre vode za vrijeme treninga, trebace vam, jer cete se junacki oznojiti i zapuhati.

Nadam se da ce nekome ovo posluziti, jer je dobar i jednostavan nacin da prodrmate skoro sve misice na tijelu, a da ne gubite dodatno vrijeme, vec pametno iskoristite usisavanje i vrijeme koje morate svakako utrositi na njega.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 07:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Slavko tebi je baš dosadno :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 08:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
hahahah,kad bi me baba vidjela da tako usisavam,bez razmisljanja bi pozvala psihijatriju da dodju po mene :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 09:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Ma nije mi dosadno, narezivao brdo nekih dvd-ova a slab komp pa ne smijem nista cackati dok to radi, da ne upropastim diskove, pa ono, prije rezanja kliknuo New topic, i izlozio ideju :)
Meni je efikasan ovaj metod, oznojim se propisno, sve vrijeme imam pojacano disanje, provjeravam puls, uvijek bude znatno podignut+snaznije pumpanje srca, poslije osjecim fino zatezanje u "gadjanim" misicima, sve u svemu, nekome bi ova metoda 2x sedmicno pomogla da skine poprilicno kilograma, ili da se barem drzi u kondiciji, jer 50 minuta torture nije malo ;)

Jos jedna napomena, za ove koji hoce da skidaju masti, poslije 30-e minute trebaju da dodatno pojacaju tempo, jer onda krece razgradnja masti, jaci tempo = veca potrosnja energije, u ovom slucaju, masti.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 10:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
azdajica-ny je napisao:
hahahah,kad bi me baba vidjela da tako usisavam,bez razmisljanja bi pozvala psihijatriju da dodju po mene :lol:


Babe... Baba hoce mene psihijatru jer "Trcim iz cista mira"...
Po njima, potrcati treba kada te pojuri pas, ili kada zuris na autobus... :lol: :lol: :lol:

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 10:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Slavko, de da ti nešto pojasnim :lol:

Kad bi svaki dan usisavao, brisao prašinu, sklanjao prljavi veš za ukućanima, pravio ručak i propisno servirao kako s' kojim obrokom, prao veš, peglao isti, da ne pričam o sexu sa nadrndanim mužem koji dođe polupijan sa posla :lol: i tako u nedogled svaki dan, ne bi ti palo na pamet da usisavaš 50 min.pa još da vežbaš :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 10:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Nicole je napisao:
Slavko, de da ti nešto pojasnim :lol:

Kad bi svaki dan usisavao, brisao prašinu, sklanjao prljavi veš za ukućanima, pravio ručak i propisno servirao kako s' kojim obrokom, prao veš, peglao isti, da ne pričam o sexu sa nadrndanim mužem koji dođe polupijan sa posla :lol: i tako u nedogled svaki dan, ne bi ti palo na pamet da usisavaš 50 min.pa još da vežbaš :lol: :lol: :lol:


Ko im je kriv kada puste patrijarhat... Ja sam za raspodjelu poslova ravnomjernu, svako dio odradi, pa imas vremena za sebe, a ne debilana da se na jedno natovari sve... Doduse, ako je domacica (nema zaposlenje), ko joj je kriv, time platu zaradjuje...

Ovo sam napisao za osobe koje imaju dodatnih 15 min da produze usisavanje, i da od te mrske radnje naprave nesto korisno za svoje zdravlje i izgled. Ako cemo raspravljati o babama, onda ti i ja ne bi trebali dangubiti po tim kompjutorima jer zrace a ne donose pare.

A brate, realno, ovaj forum se treba preimenovati na forum.off-topic.com

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Rakun_Slavko je napisao:
Ja sam za raspodjelu poslova ravnomjernu, svako dio odradi, pa imas vremena za sebe

Udaj se za mene :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Nicole je napisao:
Rakun_Slavko je napisao:
Ja sam za raspodjelu poslova ravnomjernu, svako dio odradi, pa imas vremena za sebe

Udaj se za mene :lol: :lol: :lol:


Necu, ti bi sigurno htjela da i radjamo fifti-fifti :lol: :lol:

Idi ovim pojasnjavaj da je debilno kupovati mobilne od 600-700 KM, ostavi jadni usisivac na miru, on nam samo hoce pomoci :)

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 18:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Evo kako to praktično izgleda u slici (ovaj na videu je profesionalni stuntman, nemojte ga oponašati): http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 06 Apr 2009, 18:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 18:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pedeset minuta usisavanja! :confused2: Crkao bi mi usisivač da toliko usisavam i... šta da usisavam 50 minuta?! :confused3:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 19:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ima li neki program za nas koji vise volimo peglanje ili pranje sudja?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 19:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
V@nja je napisao:
Ima li neki program za nas koji vise volimo peglanje ili pranje sudja?



Znači,mašinu za suđe na leđa pa 3*10 čučnjeva,4*12 sklekova,4*8 zgibova(široki hvat),na kraju 15 puta ustrčati na četvrti sprat.Ko preživi,pričaće..........

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Pa cuj, ja ovo jada od 40-50 kvadrata usisavam 25-30 minuta, ako radis po ovom programu, podrazumijeva se da ces se duze zadrzavati na svakoj povrsini, samim tim i bolje usisati...
Kada mi se ne da usisavati, usisam po programu oko pola sata, do tada sam potrosio glukozu i glikogen, i narednih 15-20 min radim shadow-boxing, vjezbe sa bucicama po 4-10 kg i slicno, samo da odrzim srcani tempo...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 20:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Rakun_Slavko je napisao:
Pa cuj, ja ovo jada od 40-50 kvadrata usisavam 25-30 minuta, ako radis po ovom programu, podrazumijeva se da ces se duze zadrzavati na svakoj povrsini, samim tim i bolje usisati...
Kada mi se ne da usisavati, usisam po programu oko pola sata, do tada sam potrosio glukozu i glikogen, i narednih 15-20 min radim shadow-boxing, vjezbe sa bucicama po 4-10 kg i slicno, samo da odrzim srcani tempo...

A šta misliš da poskidaš fino tepihe, ćilime, itisone i ostale tapisone, pa kad ostane go parket pređeš na džogiranje, tj. čišćenje džogerom? :D
To razvija gornji trap. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Rakun_Slavko je napisao:
Nicole je napisao:
Rakun_Slavko je napisao:
Ja sam za raspodjelu poslova ravnomjernu, svako dio odradi, pa imas vremena za sebe

Udaj se za mene :lol: :lol: :lol:

Necu, ti bi sigurno htjela da i radjamo fifti-fifti :lol: :lol:

Nego?? :-? Šta s' ti misl'a?? Da ću sama?? Ti si baš bezveze :(
Povlačim ponudu :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs