banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Maj 2024, 03:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10598 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 530  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 20 Nov 2014, 19:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39432
Lokacija: Месечева икра
Milan je napisao:
Znam da znas na sta se misli kada neko (prosjecni srpski um) kaze da nece u teretanu jer nije zdravo, ne pravi se tup Zorene kad nijesi...

Normalno da nije zdravo. Ljudi se uništavaju u teretani, većina njih, samo to još ne kontaju. Ne'a veze, naučiće.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 20 Nov 2014, 19:15 
Da, unistavaju se posto ne znaju raditi pola vjezbi....poster je parodija na prosjecno razmisljanje srbina o teretani i generalno o tome kakve zablude ljudi imaju o njma...

U fazonu ako hoces zdravlje trebas trcati, sklekove, osnosno raditi "prirodne vjezbe" (jer su tegovi neprirodni) jesti supicu, ne jesti vise od dva jajeta sedmicno i tako.... bla bla...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 20 Nov 2014, 19:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Jul 2009, 01:28
Postovi: 72
Slika

Taj BF, al jos barem 10 kg gore :)

Fino je to sto klinci rade, samo sto ih vecina unisti ramena i laktove jer su mnoge vjezbe uz nepravilno izvodjenje pogubne za ramena i/ili lakat - predubok dip, preduboko propadanje, zgibovi iza glave... u tom kontekstu je dobra stvar sto su lagani i zgoljavi, jer bi veca masa znacila jos veci pritisak na zglobno-misicni sistem, sto bi u nepravilnom izvodjenju znacilo - veca sansa za tezom povredom ili brzi dolazak laksih povreda.

Sve je to lijepo, ali argument "funkcionalna snaga", koji obuhvata elemente gimnastickih vjezbi i neki vjezbi izdrzljivosti (sklek, zgib), i iskljucivo forsiranje gornjeg dijela tijela daleko je od realne funkcionalne snage. Uvijek ce ti trebati jaka ledja i noge da nesto digne, poguras, pomjeris, nosis...

POd vjezbanjem u teretani ne govorim o 'ranjeniku koji se sabija na bench presu, ima BF 25% i masa je mama kont,vec o ljudima koji grade snagu i nose bf oko desetke, a dizu u totalu (sq/dl/bp) barem 4x svoju tezinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 20 Nov 2014, 19:27 
Citiraj:
POd vjezbanjem u teretani ne govorim o 'ranjeniku koji se sabija na bench presu, ima BF 25% i masa je mama kont,vec o ljudima koji grade snagu i nose bf oko desetke, a dizu u totalu (sq/dl/bp) barem 4x svoju tezinu.

x2

Meni je dobro za sada, dok su vene na rukama vidljive, iako jedem kao krmak masnu hranu (masno meso mislim)... :D :D


A Zoran nije bas dobro skontao poster...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 20 Nov 2014, 19:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39432
Lokacija: Месечева икра
Samo što je takvih jako malo kod nas. Baš danas ja i Popokatepetl (počastvovao je Džontru i mene svojim prisustvom u teretani) pričali na tu temu...Masa vježbača je takva da su jaki kad treba u tačno definisanom pokretu dignuti ili gurnuti neku kilažu deset puta al' kad zatreba nešto uraditi u stvarnom životu ne vrijede ni pišljiva boba.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 20 Nov 2014, 19:37 
Kako ce biti jak kada dodje radi 5x sedmicno benDZ i biceps pregib, eventualno ramena, a osnovu (koja se gradi recimo cucnjem i mrtvim) ko hebe...

Radi primjera, ako imas jako mrtvo onda nemas problema sa dizanjem kauca, imas jak cucanj neces imati problema da poguras auto ili jos milion nekih slicnih slucajeva koji su zaista potrebni u stvarnom zivotu...

Generalno ljudi masovno zaobilaze te prave, osnovne i teske vjezbe... Danas je npr momak radio BP sa 110 kila, presavio se sav dok je radio (i jak je na BP, svaka cast), ali poslije toga presao i radio leg eztenziju sa nekih 50-60 kila, ni da se oznoji posteno...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 20 Nov 2014, 19:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Jul 2009, 01:28
Postovi: 72
Ah cuj, to je relativno vrlo... 110 kg je dobra tezina za nekog 75-80 kg teskog ko radi barem 6+ pravilnih ponavljanja...

ako odbija teg od grudi, umanji mu barem 10%... ako radi elbow flaring, odvadi jos, ako radi most, smanjuj...

KAd ti treba pomoc prakticna ne zovi vjezbaca vez vjezbacicu :D A ovo je brate zvjerstvo, ne znam je li ko gledao, milina sa kojom lakocom poskida svjetski rekord 3x u par minuta...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tY4ZKiAJL1I[/youtube]

_зока je napisao:
Samo što je takvih jako malo kod nas. Baš danas ja i Popokatepetl (počastvovao je Džontru i mene svojim prisustvom u teretani) pričali na tu temu...Masa vježbača je takva da su jaki kad treba u tačno definisanom pokretu dignuti ili gurnuti neku kilažu deset puta al' kad zatreba nešto uraditi u stvarnom životu ne vrijede ni pišljiva boba.


Ja ako mogu u specificnom pokretu striktne forme kao sto je cucanj, dici 200 kg na ponavljanja, vjeruj mi malo sta od svakodnevnih aktivnosti ce mi praviti problem. Ako ne radim slozene vjezbe vec samo izolacije, te imam gomilu slabih karika, dzaba brundo medo ruka i gorilina dojka, kad moj abdomen nece moci da drzi tu tezinu ili noge, pucacu na drugim mjestima dzaba sto mogu biti jak kao sivonja na nekim poljima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 20 Nov 2014, 20:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Gledao ja malo za vikend. Uživao sam. :D

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 20 Nov 2014, 20:27 
@Sagitarius
Da, pravilna forma i tehnika se podrazumjeva... Hebes ove sto rade isto cucanj, a spusti se 10 cm i to racuna kao jedno ponavljanje...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 20 Nov 2014, 22:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2010, 15:48
Postovi: 2079
Lokacija: Dystopia
Zoka razocarao si me...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 21 Nov 2014, 00:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2014, 21:53
Postovi: 138
Slika

zamislite koliko bi teretane zaradile da uvedu ovo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 21 Nov 2014, 07:17 
Ne bi mene vidjele, nemam ni jednu sliku na FB iz teretane... :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 21 Nov 2014, 07:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Prvo sam kontao "Šta će nekome slike iz teretane na FB?!", a onda sam skontao koliko to naivno zvuči.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 21 Nov 2014, 09:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11362
Lokacija: PL / BL
baron-bl je napisao:
Slika


Je l' to za snimanje "gym videos"? If ju nou uot aj min 8)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 21 Nov 2014, 09:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
suqrac josa .. ja se ubi razmisljajuci sto je Slagzi razocaran Zoranovim odsustvom zelje da se nabilda :lol: :lol: :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 21 Nov 2014, 12:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2014, 21:53
Postovi: 138
Odem ja u teretanu i tako ima likova koji odrade jednu seriju od 5-6 ponavljanja sa nekom srednje žalosnom težinom. Onda se 10 minuta gledaju u ogladalo, poziraju kao da su Mr.Olympia, zadižu majicu i provjeravaju jel fuga i dalje drži pločice i tako u nedogled, onda opet odrade seriju i ponove proces. Kako se naziva ta bolest?

Što se tiče cura, nije mi jasno, zašto sve, al baš sve, čim uđu u teretanu idu na one trake za trčanje ili one step mašine, ne znam tačan naziv, simulacija hodanja uz stepenice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 21 Nov 2014, 12:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11362
Lokacija: PL / BL
baron-bl je napisao:
Što se tiče cura, nije mi jasno, zašto sve, al baš sve, čim uđu u teretanu idu na one trake za trčanje ili one step mašine


Da se zagriju, na primjer.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 21 Nov 2014, 13:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
Nedavno u teretani se pravo nasmijah.
Inače, idem u teretanu koju drži jedan od prvka bb u nekakvim kategorijama, nemam blage veze u kojima .... I sada, puna je teretana njegovih uokvirenih slika sa natjecanja. I netko preko njegove glave naljepio onu sliku za putovnice od drugog lika iz teretane. Čitava teretana se smijala kada je to vidjela.

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 21 Nov 2014, 13:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
sagitarius je napisao:

Fino je to sto klinci rade, samo sto ih vecina unisti ramena i laktove jer su mnoge vjezbe uz nepravilno izvodjenje pogubne za ramena i/ili lakat - predubok dip, preduboko propadanje, zgibovi iza glave...


A koliko je optimalno propadanje? Ja ga radim sa 20 kg tereta x6. I čini mi se da se spustim dokle mogu. Pa da pitam, ne bih volio riskirati ozljedu.

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teretana?
PostPoslato: 21 Nov 2014, 13:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2909
Lokacija: još mAlo i tU smo
mirdza je napisao:
baron-bl je napisao:
Što se tiče cura, nije mi jasno, zašto sve, al baš sve, čim uđu u teretanu idu na one trake za trčanje ili one step mašine


Da se zagriju, na primjer.


Što se tiče zagrijavanja nisam baš siguran koliko je uopšte to i potrebno, možda par minuta da se istegneš prije vježbanja i ništa više.Nikada se nisam nešto zagrijavao prije treninga, a nikada se nisam nešto ni povrijedio (dižem prilične težine).

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10598 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 530  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs