banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: MED
PostPoslato: 28 Feb 2009, 22:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2009, 23:20
Postovi: 48
Vjerovali ili ne, MED je otrovan!

Posebno je otrovan med iz područja koja su, neposredno, bila izložena ratnim dejstvima.
Prisutnost teških metala i raznoraznih kancerogenih elemenata u zemljištu (npr.osiromašenog uranijuma) ostavili su trag na biljke, a samim tim kontaminiran je čitav lanac proizvodnje i dobijanja meda.
Pčele su insekti koji su osjetljivi na neprirodne pojave, ali isto tako elementi radioaktivni i kancerogeni su dio prirode i nisu štetni za pčele.
Postoje lobiji koji ovo kriju od običnih ljudi jer je med roba široke potrošnje.
Nekoliko običnih građana vođenih ovim tragom je izvršilo analizu livadskog meda u nekoliko laboratorija.
Došlo se do šokantnih saznanja koja vode prema tragičnom ishodu.
Prečica do raka je livadski med iz naših krajeva.
Bolje da na hljeb mažete bilo kakav industrijski rafinirani med, koj je prošao laboratorijske kontrole, nego taj pijačni iz kućne radinosti.
U zdravom tijelu-Zdrav duh!


Poslednji put menjao portir dana 03 Mar 2009, 09:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 01 Mar 2009, 02:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Reference kolega...
Jedno je pricati ovakve stvari i iznositi jako teske optuzbe na racun naseg meda, a drugo je potkrijepiti to dokazima.
Da cujemo, koji su instituti to ispitivali, gdje se mogu pogledati rezultati i ostalo?

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 01 Mar 2009, 11:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
portir je napisao:
V
Vrešena je analiza meda u nekoliko laboratorija i došlo se do saznanja da je med sa naših prostora prepun kancerogenih elemenata, teških metala i osiromašenog uranijuma.



Evo,ja sam služio vojsku u kasarni koja je '95.-e sravnjena sa zemljom bombama sa osiromašenim uranijumom.Sad mi ova treća ruka dobro dođe. :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 01 Mar 2009, 12:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Dec 2007, 18:14
Postovi: 76
portir je napisao:
med sa naših prostora prepun kancerogenih elemenata, teških metala i osiromašenog uranijuma.


sta lupas ti covjece :roll:
u medu se inace(ne samo kod nas) nalaze teski metali ali u tragovima , zbog zagadjenog vazduha..ali NIJE prepun teskih metala. dosad bi svi pocrkali da je tako.
med ne treba unositi u prevelikim kolicinama, kao ni sve ostalo.
daaleko od toga da je med kancerogen! med je lijek!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 01 Mar 2009, 12:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2007, 19:36
Postovi: 293
Trebau jaki jaki dokazi da to potvrde.
Ma med je lijek kao sto kaze Kelly_Bundy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 01 Mar 2009, 19:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Med je med,ali ako cemo o uranijumu i ostalim otrovima sve je zatrovano pocevsi od zemlje i vode pa na dalje i tako se dodje i do meda samo sto ja mislim da je jos uvijek zdraviji nego li otrovniji.Valjda bi se ovo (gore napisano)prvo odrazilo na pcelice- bilo bi ih sve manje i manje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 02 Mar 2009, 16:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma to je neko nešto pobrkao.

Pčele ne podnose radijaciju ni od mobilnog telefona, tj. ona im smeta i dezorjentiše ih. Pčele ne mogu da opstanu ni pored dalekovoda. Pčele izumiru, a ne prenose bolest i radijaciju.

Citiraj:
Veliki Albert Einstein jednom je ustvrdio da bi bez pčela čovječanstvo moglo preživjeti maksimalno četiri godine.

Jer pčele vrše oprašivanje biljaka.

Citiraj:
...Dvadesetak dana prije nesreće u Krškom, javlja Index, dogodio se pomor više od trećine pčela u Sloveniji. Uzrok pomora pčela jest “propadanje zajednica”, to jest dezorijentiranost i promjena pčela u blizini dalekovoda, baznih stanica i drugih izvora zračenja, zbog kojih pčele ne nalaze put do košnice i izdvojene iz matičnog roja vrlo brzo ugibaju...

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 03 Mar 2009, 03:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2009, 00:24
Postovi: 65
Portir - okreni se prema najblizem zidu i udari glavom u njega, sto jace mozes?

Mrzim ljude koji lupe glupost, i onda pobjegnu, javi se i objasni svoj stav.
Gluposti poput te promovisu idioti koji ne shvataju koliko su ljudi ovisni o medu i pcelama.
Ljudi koji ne shvataju da film Dogadjaj, i pored toga sto je komercijalizovano, Holivudsko sranje,
ipak jeste jedna od mogucih verzija stvarnosti nakon sto unistimo pcele (i da ne radi se samo
o pcelama, tu su i ose, strsljenovi, bumbari...).

Priroda na Balkanu jeste na mnogo nacina zagadjena, ali ne toliko koliko luzeri poput
tebe misle.

NAJVECI PROBLEM MEDA SA NASIH PODRUCJA jeste sto ga ima SVE MANJE I MANJE, a zasto?
Zato sto nam je 100% domet mobitela po svim cukama BiH vazniji od prirode, vazniji od sopstvenog
zdravlja. Svi oni silni repetitori, zbog kojih vas sve vise i vise boli glava (i koji se u regulisanim drzavama
ne grade na 2 m od kuca), sprecavaju prirodno kretanje i zivot rojeva. Pcele se gube nakon sto
izadju na pasu.

Znate li da su odvojene OGROMNE sume novca koji je poslat u SVE zemlje svjeta kao pomoc
onima koji se bave ili koji se zele baviti pcelarstvom. A znate li da isti taj novac, namjenjen
podrski, kao i sve kod nas, zavrsava... Znate li i da je nasa vlada iole inteligentnija, tj. da
su ljudi iole inteligentniji, i da shvate kolika se sansa pruza u pcelarstvu, na svjetskom nivou,
mi bismo mogli veoma ubrzati napredak u ovoj primitivnoj zemlji.

I pored sve zagadjenosti nase prirode, ona je mnogo cistija nego u vecini zemalja, mislim
pogledajte Cernobilj. Koji malo po malo postaje najbolji i uskoro jedini nacionalni park u Evropi.

Nije problem to sto idioti smatraju med otrovnim, vec sto tu svoju brigu ne koriste u bolje svrhe
od sirenja idiotskih ekskluziva!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 03 Mar 2009, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
Talija je napisao:
Citiraj:
Veliki Albert Einstein jednom je ustvrdio da bi bez pčela čovječanstvo moglo preživjeti maksimalno četiri godine.

Jer pčele vrše oprašivanje biljaka.

WRONG!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4dISFF4EQH4[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 03 Mar 2009, 15:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Bas me iznenadila ova tema, al' kad procitah ovu glupost na pocetku, razocarah se........

I koliko bi trebalo ljudi da oprase sve cvijetove svih raznih biljaka......

I med je samo jedan od proizvoda, ima jos pcelinji otrov, maticna mlijec, propolois ,polen ........


Woodman
Pcelar iz hobija...

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 05 Mar 2009, 16:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
LoL kakva nadriglupost :lol:
Koliko sam meda do sad požderao, da je ovo istina već bih odavno postao Cancer Man:
Slika

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 05 Mar 2009, 23:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Pojavio se lazni med:

http://www.nezavisne.com/dogadjaji/vije ... odaji.html

Slicno nesto kao lazno ulje prije godinu i vise.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 07 Mar 2009, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Ja kupujem med od svog strikana, tip pčelari već 30-ak godina, tako da sam bez brige :D

Inače, kako stvari stoje izgleda da nisu tornjevi mobilne telefonije uzrok sindroma propadanja pčelinjih društava (iako nije isključeno da imaju ulogu), nego se radi o kompleksu patogena (virusi itd.) i faktora životne sredine, koji su oduvijek pravili probleme pčelama ali se posljednjih godina ispoljava njihovo sinergističko djelovanje - a uzrok je nagli pad imuniteta pčela, koji je sam po sebi prouzrokovan nizom negativnih faktora kao što su nedostatak raznovrsne hrane za pčele (zbog smanjenja biodiverziteta), zagađenje, promjena klime itd. itd.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 08 Mar 2009, 21:32 
Kako mrzim kad se ojavi tako neki "strucnjak" koji tvrdi da je med otrovan i josh neke stvari za koje uopste nema naucne osnove...


Vrh
  
 
 Tema posta: MED
PostPoslato: 21 Mar 2009, 22:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2008, 22:25
Postovi: 150
:evil:
Одвратна ствар, тај мед.
Ја волим пекмез од шљива.
Читао сам скоро да мед праве од маслачка.
Мед је велика превара можемо слободно рећи. Израчунајте колико има пчела, а колико меда.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 22 Mar 2009, 00:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Zbog gustoce se zove med od maslacka a inace je vise kao sirup i jako jako je zdrav ,a pravi med je med i sigurno je jako zdrav i koristan kao i ostali pcelinji proizvodi.Nedavno sam cula za pergu,cini mi se da se tako zove,kazu da je to najzdraviji pcelinji proizvod


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 22 Mar 2009, 01:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
incel je napisao:
:evil:
Одвратна ствар, тај мед.
Ја волим пекмез од шљива.
Читао сам скоро да мед праве од маслачка.
Мед је велика превара можемо слободно рећи. Израчунајте колико има пчела, а колико меда.


Zasto se ponasas tako nekako!
Jedna kosnica moze dati i do 80 kg meda godisnje. U BiH se konzumira manje od pola kilograma meda po stanovniku. Onda sracunaj sam.
Med se pravi od vise desetina biljaka, razlicita je samo pasa sa koje se kupi polen i nektar, maslacak je samo jedan od stotina biljaka koje pcele koriste.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 22 Mar 2009, 12:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
incel je napisao:
Мед је велика превара можемо слободно рећи. Израчунајте колико има пчела, а колико меда.



Ja mislim da se ova rečenica kosi sa ljudskom pravima pčela!To treba prijaviti obdusmanu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 23 Mar 2009, 02:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
pchele se drogiraju i med je otrovan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MED
PostPoslato: 26 Mar 2009, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Slika

Ljudi, ovaj med sam pokupio u nekoj od BL kafana, ne mogu da se sjetim u kojoj, došao je uz čaj. Odgovorno tvrdim da ovaj med nije pravi: konzistencija mu je više pihtijasta nego gusto tečna, teče veoma usporeno (iako je kesica danima bila u toploj sobi) a ima okus na turske slatkiše :-? Probao sam do sad skoro sve vrste meda i nijedan nema ovakav ukus. Ko zna šta je unutra...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs