banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 831 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 09:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Slayerized, mani se nerviranja unaprijed. Uzivaj u drugom stanju, a kad se priblizi dan poroda, onda idi u NS.
Ja, da sam na tvom mjestu, ne bih ni sekunde razmisljala gdje da se porodim, pogotovo kad si rekla da ti je mama akuserka u NS. Sigurno ce ti biti bolje tamo da se porodis.
Znam da svi pricaju o placanju da bi te tretirali kao covjeka. Ako ides privatno ginekologu za vrijeme trudnoce, taj ti ne moze doci na paprikovac da te porodi. Istina, koliko god da je los, zene se poradjaju na Paprikovcu i ne znam dal' sam jednom cula lijepu rijec.
Slayerized, man' se stresa i nerviranja i sve najbolje :wink:

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 12:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
slayerized je napisao:

Meni još ne ide u glavu zašto su te na carski stavili ako je trudnoća bila ok... :evil: Ma užas, moraću svoju mamu malo ispitati u vezi toga, ona je akušerska sestra, radi u betaniji u Ns-u. Baš bedak da je trudnoća bila odlična a da su zajebali nešto na samom porođaju! Nisam celu noć spavala, samo sam o tome razmišljala...

E da, jel dozvoljeno kod nas prisustvovanje bliskih osoba porođaju??? I da li na Paprikovcu daju epiduralnu?


Prisustvovanje trecieg lica nije dozvoljeno. Epidural daju.

Ovako....Nikada mi nisu rekli sta se zapravo desilo, ostalo mi je samo da nagadjam..pisem ono sta se desilo.
Bice to malo duzi post.
Termin mi je bio 1.12....nosila sam visoko, bila zdrava i agilna trudnica, pored svih silnih kilograma koje sam dobila , na kontrolama uvijek sve uredno. Dr mi rekla da kupim neke nekcije..kod nas ih ima samo u jednoj apoteci pod starcevicom i u gradisci..nema ih u bolnici...valjda sluze da ubrzaju trudove ili nesto slicno..kupila sam ih 30.11 sam imala kontrolu na paprikovcu, slusali su otkucaje bebinog srca...lezala sam sama u sobi sa onom pojasem oko stomaka...beba je bila jako nemirna taj dan iako se nekoliko dana prije bila umirila...Sestra je dosla uzela neki papiric na kome su ispisani otkucaji bebinog srca, ja joj govorim da se beba okretala ko na ringispilu i da....nije me slusala, bez rijeci je izasla...lezala sam i dalje, cekala,...posle par min ulazi i kaze, vi morate odmah ostati u bolnici.Pitam zasto, kaze izgleda da nesto nije u redu sa bebom......JA SHOK!
Kako mislite nije u redu, sta nije u redu! Pocinjem da vristim.
Ona odgovara,...a mozda se samo umirila pred porod....
Kazem joj da moram kuci po stvari...sama sam dosla, muz radi...pusta me ali da se vratim najkasnije za sat vremena...
Izlazim iz bolnice...kako ne znam ni sama, ispred mene je bila samo magla, nista nisam vidjela, nista nisam cula sem njenih rijeci...da sa mojom bebom nesto nije uredu...plakala sam..nisam se mogla kontrolisati...nije me bilo briga sto me ljudi u shoku posmatraju...trudnica pred porod place...
Pokusavam da otipkam muzev broj na tel...iz x tog puta sam uspjela....dolazi po mene, vozi me kuci, tjesi me...mene kolegice zovu, dosle mi kuci u posjetu...meni ni do cega...hocu samo da me nema. Spremam se...na paprikovac. Na prijemnoj, ginekolog, nisam mu zapamtila ime, nisam ga vise vidjela, grub poput zivotinje...Smjestaju me na patologiju...niko mi nista ne govori.
Tu noc nisam mogla spavati..imala sam bolove...plodova voda mi je polako oticala..kao prvorotka nisam znala da je to -to....imala sam predstavu da kada vodenjak pukne, bude potop :lol: nisam znala da moze i tako...curkati...
Jutro 1.12.. 7h vizita..dr Aleksandar-Sasa Savic....pita kako smo provele noc..kazem za bolove...vodi me na pregled....Jos jedan grubijan...kao da smo kokoske kojima gurnes ruku da im izvadis utrobu....kaze, otice vam plodova voda...moracemo pogledati veceras da li se muti...nazad u sobu, bez i jednog dodatnog objasnjenja, bez rijeci utjehe...placem zbog bola, ponizenja, neizvjesnosti.
Poslijepodne toga dana...ultrazvuk.....nista ne govori, nista ne objasnjava..nazad u sobu....
19 h ..vizita...vi gospodjo opet na pregled...opet grub..trudim se da izdrzim, stezem rukama one sipke...odjednom...ne znam ni ja kako da opisem.....probio mi je vodenjak.....ja opet u soku...kaze da se spremim za radjaonu...gledam ga uplaseno...pitam ga hoce li me on poradjati...znam da je moja dr na ptu..kaze da se nista ne brinem..spoljnje usce otvoreno samo jedan prst ...zovem muza da dodje po stvari...uplasena ali srecna sto cu uskoro drzati svoju bebu u narucju...silazim u rdjaonu, sestra me vodi, jos uvijek sam dobro iako su trudovi krenula dok sam jos pakovala stvari u sobi...podrum..vec je pao mrak...prolazim hodnikom...bacam poglede kroz otvorena vrata radjaona..zene jaucu...istog trena sam se sjetila filma Hostel....Smjestaju me na sto i izlaze...trudovi krecu na svakih pola sata...lezim niko mi ne prilazi...plodova voda otice...plahta mokra ..lezim tako u plodovoj vodi...dolazi babica...promijenu plahtu...lezim i dalje..trudovi na svakih 20 min..ne znam koliko vec lezim..posle 2 h mi se pridruzila jos jedna pacenica...trudovi svakih 15 min....svakih 10....posle 7-8 h zovem babicu...ona dolazi sva mrzovoljna jer sam je probudila...pitam je sta cekamo, mene boli...kaze...NECES TI JOS..STA JAUCES...zedna sam,..trazim vode...daje mi gazu natopljenu vodom..hvala joj... trudovi svakih 5 min...nisu to neznam koliko jaki bolovi, ali to traje vec x sati..ja sam iscrpljena...na nogama podlivi od trenja,..kada krenu bolovi...lose mi je..povraca mi se...nema nikoga..ulazi cistacica..kazem joj da mi je muka...donosi mi neku metalnu zdjelu..hala joj do neba...povracam....ukupno 10 puta te noci...bilo me je sram cistacice...opet..hvala joj..jedina mi je prisla.
Osjecam da gorim..zovem babicu..ona sva rascupana od spavanja...STA JE izdire se na mene, trazim da mi izmjere temp....39...uplasi se...infuzija...primila sam ih 3...Nisam vjerovala da se u tih par min 3-4, izmedju trudova moze spavati...moze...iscrpljena sam..ali osjetim kada krenu..mlatim nogama..grizem usnu...
Dolazi neki mladic..ko je..sta je..ne znam...gleda nase papire...pitam ga moze li se kod nas zahtjevati carski rez ( ja, koja se plasim igle..noza..anestezije..)...kaze, ne moze, ali vi ce te gospodjo izgleda morati...
2.12...7h vizita...Cujem dr kako ide od radjao ne do radjaone...SEKCIJA.....SEKCIJA....Sta je kog djavola SEKCIJA?!!! Mislim, imala sam ih u skoli, recitatorska, horska, plesna...ali kakva crna sekcija u radjaoni?!!!
Dolazi dr Jovanic...pregleda me..beba je i dalje visoko..nisam se ovorila ni cm od kada sam u radjaoni...govorim po ne znam ni ja koji put za nekcije..niko me ne cuje...
Kaze SEKCIJA,NJU PRVO, HITNO!
Babica dolazi...prebacuje me na kolica...pregleda mi nokte..daje mi da potpisem papir..sve na svoju odgovornost...peru ruke od svega...Hvatam je za ruku...poput malog djeteta..pitam je hoce li me oni posve uspavati..kaze da se ne plasim..po koji put to vec cujem...ponavljam,sada vec vicem HOCE LI ME USPAVATI?!!! Kaze hoce.
Pita me da bolnici poklonim nekcije...naravno.
10h...znaci posle 15 h horora u radjaoni
Voze me u operacionu salu...molim sve i jednu molitvu koju znam na pamet...od Oce nas...preko molitve prije jela....prije ucenja...prije spavanja....svih kojih sam se sjetila...
Operciona sala
mrak
konacno spavam
lijepo mi je
osjetim samaranje...bude me..ne zelim se probuditi..zelim da spavam...osjetim da mi nesto vade iz usta..cujem glasove...sada su vec uplaseni...samari su jaci..pokusavam da otvorim oci..ne ide mi ....budim se..ali na sek...cujem neciji glas koji pita..MOJA BEBA, GDJE JE MOJA BEBA...drugi glas me pita da li znam sta sam rodila....valjda sam dogovorila...glas govori CURICU...zelim da je vidim..kazu nije tu...odvoze me u hodnik..ne znam koliko sam dugo tu lezala...voze me na intenzivnu...vidim muza i djevera kroz prozor...muz place...tonem u san.
Cerkica je ocijenjena sa 7\10...slaba ocjena...nagutala se plodove vode..izmucio ju je porod.
Danas je vesela i zdrava djevojcica koju volim najvise na cijelom svijetu...Zbog nje bih opet prosla kroz sve, isplati se.
Izvinite na ovako dugom postu...opet kazem cula sam i dosta lijepih prica o poradjajima..ovo je samo moje iskustvo.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 12:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
:cry: :cry: :cry: :cry: NEK JE ŽIVA I ZDRAVA!!!!

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Hvala....zagrljaj!
Ne slusaj nikoga..ne plasi se...zelim ti puuno srece!

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
Hvala ti...termin mi je 1. jula, tako da imam vremena da se još raspitam i razmislim gde ću i šta ću :clock:

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 12:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Ovo kad zenski dio foruma procita(onaj koji jos nije radjao) sigurno ce dvaput razmisliti prije nego se odluci da rodi. :(
Nikad mi nece biti jasno kako ginekolog moze biti grub - zeni je dovoljno neugodno da se skine, a onda je doceka mesar umjesto lijecnika, a trudnice jos drmaju hormoni - cudi me da niko od tih zena ne odalami te mesare bilo cim sta im padne pod ruku.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Izvini laoce..ne mogu zakljuciti da li si ti zensko ili musko...
ne treba nikoga da plasi...dijete je najvece blago...nema niceg ljepseg od osjecanja kada prvi put svoju bebu drzis u rukama...svijet ti se mijenja iz korijena..prioriteti se mijenjaju...Za to sve je vrijedno!
Dobila sam maloprije jedan link koji me je rasplakao..osjetljiva sam na tuzne sudbine...Mislim da bi ova zena podnijela i jos vece patnje samo da zatrudni
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ycyAPKE5rbc[/youtube]

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 12:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
blackrose...procitao sam tvoj post u kome pises o svom iskustvu sa tvojim porodom, i mogu ti reci da me pogodilo koliko su ti "mesari" sa paprikovca nenormalni...mislim ipak su oni doktori i medicinski radnici a ponasaju se gore od seljaka koji prodaje krompir na pijaci...nemam rijeci...samo je vazno da ti je dijete zivo i zdravo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Blackrose, napatila si se za 3 medalje. Strasno...zaista horor. (I stvarno posjeca na "hostel" :confused2: )
Zalosno je sto tako jednu jedinstvenu stvar kao porod, pretvaraju u horor.

(Svaka ista ili slicna prica treba da zavrsi u novinama/televiziji. Mozda se onda nesto i promjeni)

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
blackrose je napisao:
Dr mi rekla da kupim neke nekcije..kod nas ih ima samo u jednoj apoteci pod starcevicom i u gradisci..nema ih u bolnici...valjda sluze da ubrzaju trudove ili nesto slicno..kupila sam ih...
...Pita me da bolnici poklonim nekcije...naravno.

Kakva djubrad!
To ti je to, ne moze niko biti s tobom, pa rade sta hoce!
U Sarajevu moze, ne znam u kojoj bolnici.
Nije mi jasno da u Doboju imaju uslove za prisustvo oca na porodjaju, a u ovom velegradu nema. Ne znam kako to tamo izgleda, ali nije im bolnica nesto, videla sam slike, ali ovde posto nemaju odvojene sale i poradjaju se po 3 zene odjednom, pa ne moze.
Boze, kako mrzim tu rec - "poradjati"!

Citiraj:
...Jos jedan grubijan...kao da smo kokoske kojima gurnes ruku da im izvadis utrobu....vi gospodjo opet na pregled...opet grub..trudim se da izdrzim, stezem rukama one sipke

Ima i zena grubih, nazalost. Ona Dr. Stosic, sa Deamedice ima ruku ko drvoseca a tako je i nezna! :-?

Najveci problem je sto oni to sve tretiraju ko na traci, nema tu ni ljudskog, ni individualnog pristupa, samo teraj!

Nazalost, znam i gorih prica, kao sto rekoh, ali znam puno vise iskustava hrabrih trudnica sa kojima je sve bilo u redu i koje su pretrpele svo to neljudsko ophodjenje i opet bi. :D

Sly, nemoj se plasiti, ne smes tako navlaciti negativnu energiju. :)
Ako ti ovde nista ne uliva poverenje, onda zbilja otidji u NS ako mozes. Nista ne moze tako olaksati muke kao mama na prodjaju (kakav crni muz, svi do jednog koji su bili na porodaju svoje zene, su padali u nesvest i njima se morala ukazivati pomoc:lol:) i sigurno okruzenje (ipak ce te mamine kolege tretirati bolje nego bilo ko kome das pare na nekom drugom mestu).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Musko sam, naravno(vidi sliku).
Znam ja da je to sve vrijedno proci da se dobije jedan tako prelijep dar kao sto je beba, samo je problem u pristupu; mozda bi se i ovdje tako napatila, ali bi bar neko bio pored tebe ili bi te neko(sem cistacice) cesce obilazio.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 17:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ja i dalje ne mogu sebi doci od ruzinog posta. Kru te nejebo!

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Bolje bi bilo da nisam sve ovo čitala... :-? Žene, svaka vam čast!!!

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 18:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
laoce je napisao:
Nikad mi nece biti jasno kako ginekolog moze biti grub..


Pazi, u toku trudnoce je tijelo osjetljivo na svaki dodir se trzas. Moj ginekolog je bio fantastican a opet pregledi nisu bili ugodni. Vec se ponavljam ali meni je porod bio bajka. Da boli - boli, da su minute duge kao sati - jesu ali znas zasto kroz sve to prolazis i onog momenta kada uzmes svoje cedo u ruke, svaki bol u momentu prestaje.

Sto se tice Paprikovca i kompletnog KC Banja Luka i bahatog ponasanja osoblja su iskljucivo krivi pacijenti. Dok god se tutkaju pare i ostali pokloni moze im se. Ja sam digla dzedzu sto u bolnici, sto na TV.u, sto po novinama pa kada je tata isao na drugu OP e da ste vidjeli kako cvrkucu oko njega :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 18:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
ajkula je napisao:
laoce je napisao:
Nikad mi nece biti jasno kako ginekolog moze biti grub..


Pazi, u toku trudnoce je tijelo osjetljivo na svaki dodir se trzas. Moj ginekolog je bio fantastican a opet pregledi nisu bili ugodni. Vec se ponavljam ali meni je porod bio bajka. Da boli - boli, da su minute duge kao sati - jesu ali znas zasto kroz sve to prolazis i onog momenta kada uzmes svoje cedo u ruke, svaki bol u momentu prestaje.

Sto se tice Paprikovca i kompletnog KC Banja Luka i bahatog ponasanja osoblja su iskljucivo krivi pacijenti. Dok god se tutkaju pare i ostali pokloni moze im se. Ja sam digla dzedzu sto u bolnici, sto na TV.u, sto po novinama pa kada je tata isao na drugu OP e da ste vidjeli kako cvrkucu oko njega :D

Ne mogu a da se ne osjetim prozvana jer sam i sama bila njihov pacijent. Sta sam ja bila kriva da prodjem kroz sta jesam?

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Pogresno osjecas :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
ajkula je napisao:
Pogresno osjecas :)

Ma znam...i sama smatram da su ljudi koji cuskaju novac u dzep doprinijeli stvarnosti u kojoj zivimo.
Kada je sve proslo, pita me muz da ih pocasti (citaj, da da "koji dinar")?!
Koje cascavanje...pristala sam samo da im naruci platu...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Kada odes u banku i otvoris racun ili bilo koju drugu aktivnost, vezanu za banku.. ne narucuje se plata.. Kada odes majstoru da ti popravi auto.. ne cuskas mu u dzep.. Pa sto bi se doktoru ili sestrama guralo u dzep. Sama sam iz te branse i nisam nikada dinara uzela a ovdje je zakonom zabranjeno.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 19:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Katastrofa! :(
Ruzo ti bas nisi imala srece,zao mi je sto si tako lose prosla,ali eto i sama znas da vrijedi svakog bola i svake suze.
Ja sam jednu noc pred porodjaj provela na konzervativi i stvarno se divim zenama(a u sobi gdje sam lezala tu jednu noc su bile dvije trudnice koje mjesecima leze gore zbog problematicne trudnoce),koje moraju lezati gore i cuvati trudnocu. Zamisli mjesecima lezati na konzervativi?! Od goreg uvijek gore postoji. Dace Bog drugi put,pa ce biti bolje. :)

@slayerized, nemoj se dvoumiti vec idi u betaniju kad vec moze mama biti pored tebe. Donijeti dijete na svijet nije lako,to si vec cula i procitala, ali ono sto tebi definitivno ne treba u tvom stanju trenutnom :D je da citas i slusas ono lose. Cim cujes prve rijeci recenice koje pocinju sa "poremecaj ovaj onaj",.."kad umrla nisam",..itd..itd...iskljucuj se(to bar trudnicama nije tesko :D ).Kad sve prodje i ti budes imala svoje iskustvo, podijeli ga sa ostalima ako zelis,i procitaj ili saslusaj tudja(i ona losa) pa ocijeni kako si prosla. :) Licno ti zelim sve najljepse i da sve prodje u najboljem mogucem redu..eto. :)dobro ce doci jos jedna mama na forumu. Ako ti zatreba kakav savjet pitaj ajkulu, ona ima najduzi staz :D
pozz svim mamama

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 15 Jan 2010, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
ajkula je napisao:
Kada odes u banku i otvoris racun ili bilo koju drugu aktivnost, vezanu za banku.. ne narucuje se plata.. Kada odes majstoru da ti popravi auto.. ne cuskas mu u dzep.. Pa sto bi se doktoru ili sestrama guralo u dzep. Sama sam iz te branse i nisam nikada dinara uzela a ovdje je zakonom zabranjeno.

Znam..ali ne mozes porediti otvaranje bankovnog racuna i rodjenje djeteta.
Plata ajde , da ih pocasti jer je dobio cerkicu (koju je toliko prizeljkivao), naravno kada me je to pitao, jos nije znao kroz sta sam ja prosla...
A kategoricno sam protiv cuskanja u dzep...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 831 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs