banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 10:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jul 2004, 21:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Citiraj:
...heh...evo danas sam ispusio svoju drugu kutiju.... toliko mi je dosadilo da cu se sutra ubiti ako ne prestanem pusiti:)


uhh..sto jest jest..do prije mjesec dana moj maximum je bio kutija i pol.fuj! :-?
svakim danom smanjujem..dogurala sam na 3 cigarete dnevno, :D e ali javio se drugi problem - frizider! :-?
gdje ga smjestiti da nije "usput".. ne bih zeljela ostaviti cigarete, a nabaciti suvisnu kilazu..pa ako neko ima nesto pametno..i konstruktivno nek se osjeca slobodnim da to i nashara.

dakle..kako se izboriti sa apetitom ?!

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2004, 02:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2001, 01:00
Postovi: 706
Lokacija: Banjaluka
pa nemoj, jedi koliko hoces, samo gledaj na par puta sedmicno trcis, po malo treniras, i po nekad ne veceras.. sad je pola cetiri ujutru, jedem neku cokoladu i super je, ali zato kad se probudim fatam se vojnog, nekoliko krugova, pa onda bajkom na sehitluke..

i eto, nisam ni mrsav ni debeo.. ovako sam super ;)

_________________
http://www.banjalukaonline.com
Ne kaze nas narod dzaba, ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2004, 10:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
vuk je napisao:
pa nemoj, jedi koliko hoces, samo gledaj na par puta sedmicno trcis, ...


ma..to 'jedi koliko hoces' ali kreci se, treniraj isl. pali kod nekih ljudi, dok drugi popiju casu vode i ..:-?
ne trcim ali zato vozam bajk..ali to redovno kad imam vremena, bar dva puta sedmicno,i opet mi se desavalo da nabacim koju kilu..ali dobro nikada to nije bilo alarmantno, lako sam ih skidala, medjutim sad..
u principu najgori period je upravo ovaj, kad umjesto cigarete ja se uhvatim nekih grickalica isl. gluposti. :-?


Citiraj:
pa onda bajkom na sehitluke..



ejs..jos mi samo reci da se bajkom popnes do spomenika.. :lol:

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2004, 18:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2001, 01:00
Postovi: 706
Lokacija: Banjaluka
Da naravno, eto danas nisam stigao, :D ali inace da, i to vrlo cesto, prvo istrcim 5-6 km na vojnom, i onda iz borika do spomenika NP, ti izgleda i nisi u kondiciji :wink:

_________________
http://www.banjalukaonline.com
Ne kaze nas narod dzaba, ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2004, 18:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Citiraj:
Da naravno, eto danas nisam stigao, ali inace da, i to vrlo cesto, prvo istrcim 5-6 km na vojnom, i onda iz borika do spomenika NP, ti izgleda i nisi u kondiciji


svaka cast :cheers:

ma..jesam ja u kondiciji po ravnom :lol:
eventualno uzbrdica pored zoo vrta, ali ni nju do kraja nisam uspjela proci.. :-?
inace bajkom predjem i po 30 kilometara kad imam vremena :D

ps. danas kisa pada, kao i proteklih par dana :wink:

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2004, 18:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2001, 01:00
Postovi: 706
Lokacija: Banjaluka
sta ocekujes za kraj jula.. :lol:

_________________
http://www.banjalukaonline.com
Ne kaze nas narod dzaba, ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2004, 18:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
doduse... :D

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jul 2004, 10:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Zabrana pušenja štedi i organe i novčanik
Novo istraživanje pokazuje da bi zabrana pušenja na javnim mjestima osim pozitivnog učinka na zdravlje donijela i značajne financijske uštede. Prema riječima britanskih stručnjaka, zabrana pušenja na javnim mjestima u Velikoj Britaniji bi mogla dovesti do ušteda u visini 2,7 milijardi funti (gotovo 30 milijardi kuna) godišnje. Ušteda od 680 milijuna funti bi se postigla poboljšanjem zdravlja zaposlenika i njihovom povećanom produktivnošću, a 140 milijuna bi se uštedilo smanjenjem broja radnih dana provedenih na bolovanju. 430 milijuna funti bi se uštedilo kad ne bi bilo pauza za pušenje, a dodatnih 100 milijuna time što bi nestala potreba čišćenja za pušačima.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2004, 11:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Iako su mi oboje roditelja pusaci, nikad me to nije privlacilo, cak suprotno razvio sam potpunu averziju prema cigarama. Nemam nista protiv pusaca, ali nisam bas lud za boravljenjem u prostoriji prepunoj pusaca. Jednostavno mi smeta ..

Sto se zakona protiv pusenja na javnim mjestima tice - malo ko ce to postovati dok se stvarno ne pocne klepati po ushima i novcanicima.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2004, 15:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2004, 19:53
Postovi: 561
meni je pusenje totalno besmiseleno
zasto raditi nesto ako znas da je stetno po tvoje zdravlje
strasno je gledati nekoga ko umire od raka pluca izazvanog pusenjem
mislim da bi na svakom javnom mjestu morala biti posebna prostorija za pusace jer htjeli oni ili ne stete i nepusacima
pasivno pusenje je jednako stetno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Sep 2004, 19:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Da li je u BL zabranjeno pusiti na javnim mjestima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Sep 2004, 23:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Citiraj:
Da li je u BL zabranjeno pusiti na javnim mjestima?

Ja licno ne primjecujem nikakvu razliku prije/sad.
Banjaluci RS I BiH zakon o zabrani pusenja je medju zadnjim po prioritetu.. u ovoj 'drzavi' imamo kako da kazem.."bitnije" i prioritetnije zakone koji se ne postuju..postoje samo na papiru..
mislim da je glupo uopste spominjati ovaj zakon u kontekstu sprovodjenja i postovanja od strane gradjana.
na zalost.
treba krenuti od pocetka.

"riba smrdi od glave"

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2004, 17:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Znam da se zakoni kod nas ne postuju niti su se ikada postovali no ipak mi nisi odgovorio/la ...da li je uveden zakon o zabrani pusenja na javnim mjestima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2004, 21:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Citiraj:
...da li je uveden zakon o zabrani pusenja na javnim mjestima?


Usvojen prije otprilike 6 mjeseci i ostavljeno je nekih 3-4 mjeseca da se objekti prilagode zakonu-citaj- odvojene prostorije za pusace/nepusace..i slicne "sitnice".

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Okt 2004, 19:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Bebe imaju grčeve zbog cigareta
Majke koje puše tokom trudnoće ili neposredno posle porođaja povećavaju rizik da njihove bebe dobiju snažne stomačne grčeve koji izazivaju grčevit i dugotrajni plač, a ta pojava pogađa više od 20 odsto američkih beba u prvih nekoliko meseci života, tvrde istraživači, a prenosi Fonet. "Krivac, ako je suditi po istraživanjima na odraslima, najverovatnije je nikotin koji povećava nivo proteina u crevima "zaduženog" za varenje. Rezultat toga su bolni grčevi koji bebu primoravaju da plače", saopštio je epidemiolog sa Medicinskog fakulteta Univerziteta Braun - Edmond Šenasa.

Šenasa i istraživač sa Univerziteta Harvard, Meri-Džin Braun proučili su nekoliko studija uključujući i šest koje se odnose na 12.000 beba. Podaci pokazuju da, u poređenju sa ženama koje ne puše, majke koje puše u vreme trudnoće udvostručuju rizik da njihova buduća beba pati od grčeva novorođenčeta.

Takozvano posredno pušenje takođe povećava rizik od grčeva, ali Šenasa ističe da su potrebna nova istraživanja da bi se utvrdilo u kojoj meri različiti faktori rizika izazivaju grčeve. Dosadašnja istraživanja pokazala su da je majčino pušenje direktno povezano s rizikom da beba bude rođena s malom težinom, sa sindromom iznenadne smrti i ozbiljnim respiratornim problemima. (Glas javnosti)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs