banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Maj 2024, 01:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: idi, idi nesanice
PostPoslato: 04 Sep 2008, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1887
Lokacija: Banja Luka
Jel se stanje popravilo?
Imao sam slicnih problema, duzi period... a onda je odjenom prestalo. Tako da znam kakve su to muke, kad probdijes nekoliko noci za redom. U medjuvremenu sam koristio neke sredstava za opustanje bez recepta, ali nije bas pomoglo. Bitno je da ne jedes suvise kasno, ne nalijevas se sokovima prija spavanja i ne pokusavas se na silu uspavati uz tv... Kad se stanje stabilizuje, onda radis sta hoces :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: idi, idi nesanice
PostPoslato: 04 Sep 2008, 21:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Avg 2008, 00:53
Postovi: 44
Lokacija: Banja Luka
Prekjuce sam se vratila sa jednog divnog godisnjeg odmora i u sustini fora je bila da mi je to sve od stresa i tih sranja i da mi je samo trebao jedan ovakav ODMOR na moru bez nocnih izlazaka!!! Plaza, more, moj dragi i ja 10 dana 24h zajedno... :) i sad je sve ok. cak u ova zadnja dana spavala sam u komadu 12 sati :D :D

_________________
Volim te, ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: idi, idi nesanice
PostPoslato: 05 Sep 2008, 23:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Sep 2008, 20:16
Postovi: 30
ja imam problema od prvog srednjeg (sad imam 21)- ali ja sam vise zamjenio noc za dan :(
znaci ne mogu zaspati po noci ali kasnije zaspem( ujutro vecinom oko 7-8, pa spavam po 10h), uglavnom utice na zdravlje-MNOGO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: idi, idi nesanice
PostPoslato: 06 Sep 2008, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
dobra skankoza nikad nije izdala,po tom pitanju 8)

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: idi, idi nesanice
PostPoslato: 06 Sep 2008, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
nije da se hvalim :lol: al ja ne znam kako da ostanem budna :o :)

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: idi, idi nesanice
PostPoslato: 07 Sep 2008, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
i ja se konacno naspavah kao covjek,nakon mjeseci hronicnog umora i neispavanosti,definitivno su premorenost i stres uzroci nesanice...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: idi, idi nesanice
PostPoslato: 07 Sep 2008, 22:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
azdajica-ny je napisao:
i ja se konacno naspavah kao covjek,nakon mjeseci hronicnog umora i neispavanosti,definitivno su premorenost i stres uzroci nesanice...


Naspavaj se dobro dok ti ponovo ne dodjem :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: idi, idi nesanice
PostPoslato: 08 Sep 2008, 07:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1887
Lokacija: Banja Luka
vtbm je napisao:
ja imam problema od prvog srednjeg (sad imam 21)- ali ja sam vise zamjenio noc za dan :(
znaci ne mogu zaspati po noci ali kasnije zaspem( ujutro vecinom oko 7-8, pa spavam po 10h), uglavnom utice na zdravlje-MNOGO!


Uvecava se i mogucnost srcanog udara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: idi, idi nesanice
PostPoslato: 16 Sep 2008, 10:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
U Klinici za neurologiju banjolučkog Kliničkog centra juče je s radom počeo Centar za bolesti spavanja, prvi te vrste u RS i BiH. Za potrebe centra nabavljena je savremena oprema vrijedna 140.000 maraka.

Neurolozi, pulmolozi, pedijatri, maksilofacijalni hirurzi, te ostali medicinski stručnjaci, sada će moći da na vrijeme otkrivaju i liječe bolesti uzrokovane nesanicom.

- Bolesti spavanja uzrokuju oko 85 različitih bolesti, a među njima su moždani i srčani udar, šećerna bolest, hipertenzija i ostale masovne nezarazne bolesti - pojasnio je Milan Arbutina, načelnik Klinike za neurologiju u Banjoj Luci, te naglasio de su banjolučki ljekari napravili potpuno novi iskorak u neurofiziologiji, važnoj medicinskoj oblasti koja je u RS i BiH do sada bila u povojima.

Medicinsko osoblje banjolučkog KC, s mladim dr Duškom Račićem, šefom Odjeljenja neurofiziologije, na čelu, učestvovaće u intenzivnom programu edukacije po pitanju bolesti poremećaja spavanja, u Srbiji i Austriji.

- Čovjek trećinu života spava, a problemi sa zdravljem koji mogu nastati usljed dugotrajnog nespavanja jesu mnogobrojni. Najbitnije u tretmanu poremećaja spavanja jeste postavljanje tačne i precizne dijagnoze, a liječenje se prilagođava svakom pacijentu pojedinačno - pojasnio je dr Račić.

Bolesti spavanja mogu se javiti u svim životnim dobima zbog različitih uzroka, a banjolučki ljekari kažu da su najčešće nesanice, dok su druge po učestalosti bolesti prekomjernog spavanja, koje, upozoravaju, nastaju kao posljedica nedovoljnog noćnog odmora organizma.

- Zajednička karakteristika svih poremećaja spavanja jeste da u značajnoj mjeri narušavaju dnevno funkcionisanje i kvalitet života oboljelih, te da su ti pacijenti pod povećanim rizikom za dobijanje moždanih i srčanih udara - dodao je dr Račić.

Prvi pacijent koji je zbrinut u novootvorenom Centru za bolesti spavanja u Banjoj Luci jeste Mile Jakovljević (43) iz Baraća, pored Mrkonjić Grada, koji zbog stresa u ratu godinama nema kvalitetan san.

- Imao sam moždani udar i došao sam kod ljkara u Klinički centar Banja Luka, u koje imam apsolutno povjerenje i sada se osjećam odlično - kaže Mile.
http://www.fokus.ba/vidi.php?vijest=14663&rub=4

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs