banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 08:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Avg 2007, 21:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2006, 16:11
Postovi: 276
Lokacija: Prnjavor
pcelica_501 je napisao:
....sredila sve zube prije 5-6 godina, idem na godisnje redovne kontrole vise iz zajebancije jer se nema sta popraviti, nemam karijesa godinama a o nekim vecim kvarovima da ne pricam.......odem da se vidim sa zubarom, sta ima novo i kamenac da se skine...prosle godine na nagovor zubara uradim sve bijele plombe......mnogo dobar osjecaj a i ljepse izgleda 8)


Da,sve je super,ali malo mi je nelogicno da mjenjas amalgamske plombe koje se uopste ne vide,jer se stavljaju na šestice i sedmice,osim ako puno ne zijevaš ili iz pomenutog zdrastvenog stanja :lol: :lol:

_________________
Cum recte vivas, ne cures verba malorum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Avg 2007, 11:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
sve bijele plombe izgledaju extra, to cu i ja uraditi...
nije problem samo estetika, vec i unutrasnji osjecaj :)

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Avg 2007, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2005, 10:00
Postovi: 1425
Lokacija: Banjaluka...
Gizzzmo je napisao:
nije problem samo estetika, vec i unutrasnji osjecaj :)


that`s what I`m talking about 8)

_________________
IzvinjavaM Se Na RukopisU
http://www.youtube.com/watch?v=lqHgv0g3x1o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2007, 01:00 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Sep 2007, 00:25
Postovi: 2
Lokacija: Bl
kaco je napisao:
U Svedskoj mjenjaju sve plombe,i kazu da su stetne.A sto zaboli,boli sto nije dobro ociscen i izlijecen zub u korijenu.Sve sto sam uradio u B.Luci prosle godine su u Svedskoj ponovo radili(kod nas ne otvaraju kanal cijelom duzinom,ne lijece ispod korijena i kanal nema dovoljnu sirinu)jer me pocelo boliti ponovo.Bijela plomba drzi dobro ali ne vjerujem bas u nase plombe.Nasi zubari hoce da zarade a nedaju nam pravi kvalitet vec nam mazu oci.


Cova ne pricaj g....sti....
Sav materijal i metode lijecenja koje se koriste trenutno u BL(bar u privatnoj praksi) su iz zemalja Zapadne Evrope a vrlo mali dio cak iz Amerike(Firma 3M u saradnji sa Njemackim ESPEom) i Japana(firma Fuji)!
Ja licno dosta materijala uzimam u Austriji jer su cijene za nekih 10do15%
(za pojedine artikle) nize nego ovdje i jos ako izvuscem povrat PDVa totalno mi se isplati......
Sam rad s'tim materijalima se odvija prema uputstvima koja propisuje prizvodjac(nalazi se u svakoj kutiji) tako da prica kako je ovdje nesto "nekvalitetno' ne pije vode!!!!!!!!!!!
Svakodnevno vidjam radove(u ustima svojih pacijenata)koji dolaze iz inostranstva i vjeruj mi da nema razlike u kvalitetu rada ovde i tamo!
Samo su tamo "ruke" ljekara daleko skuplje pa zato vise platis plombu u Swe nego u Bl!
Tamo se zna koliko kosta utroseno znanje i vrijeme jednog stomatologa a koliko automehanicara,lakirera......(bez uvrede za ova zanimanja)!
Sto se tice metoda lijecenja kanala korijena zuba,vrlo vazna cinjenica je i to da takva vrsta lijecenja zuba zahtijeva dosta vremena i posjeta(u vecini slucajeva) ali pacijenti "iz inostranstva" najcesce nemaju vremena jer od 4 sedmice svog odmora uglavnom prve tri idu 'na more',"obilaze rodbinu'.....a onu poslednju ostave da srede sve zube , pa mole ljekara da to nekako"ubrza" da bi se stiglo sve zavrsiti do polaska "nazad"....jer nemaju para da to zavrse "gore'....
Tako da slobodno odvoj vrijeme kad iduci put dodjes na odmor i pocni sa sanacijom zuba na vrijeme i nece biti problema......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2007, 22:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
stomatolog je napisao:
Svakodnevno vidjam radove(u ustima svojih pacijenata)koji dolaze iz inostranstva i vjeruj mi da nema razlike u kvalitetu rada ovde i tamo!
Samo su tamo "ruke" ljekara daleko skuplje pa zato vise platis plombu u Swe nego u Bl!


apsolutno se slazem!
daju se vidjeti potpuni apsurdi kod stomatologa na zapadu, no to je vec tema za neke strucne forume! ;)
mada vidjam i sasvim pohvalne stvari! no nista spektakularno sto se i kod nas ne radi, samo tamo sve traje duze u smislu priprema, pomocne dijagnostike, samim tim dosta nepotrebnog ali sve i mnogo skuplje.
Vani se rad stoamtologa mjeri minutama a shodno tome se i placa.

Citiraj:
Tako da slobodno odvoj vrijeme kad iduci put dodjes na odmor i pocni sa sanacijom zuba na vrijeme i nece biti problema......

tipicno :wink:
..... "tu smo josh koji dan, pa smo dosli da sredimo sve sto treba odjednom, povadimo, isporpravljamo, napravimo" .... a to je nemoguce za kratko vrijeme, a da sve tece glat bez komplikacija i korektno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Okt 2007, 11:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2007, 14:13
Postovi: 61
juce sam, bila kod zubara.
jako je poznat u Bg.
i sjetih se ove teme iz foruma i odlucih da ga pitam sta misli o "crnim" plombama.
rekao je sledece> istina je da imaju zive u sebi, ali to su mili mili promili i nije nikada dokazano da je ijedan covjek umro od zive iz tih plombi. by the way, trovanje zivom u 99,99% slucajeva se desava njenim udisanjem, a ne pijenjem/apsorpcijom.
i takodje, rekao je da su "bijele" plombe marketinski trik, jer amalagamske traju 10-20 god, a bijele 3-5 god... moraju nekako da prodaju proizvod....
eto o tome se radi....
i zato vise niko na svijetu ne koristi amalgamske plombe...
cisti trik

_________________
Dugo hodam vec, kroz moj rodni grad.
Izgleda mi da vec je pao mrak.
Moj grad je lep kada je dan,al' umoran je i treba mu san.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs