banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 23:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1838 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 20 Maj 2011, 06:53 
Samo lagano Azdajice. :)


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 26 Maj 2011, 16:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Juce sam isao na Banj Brdo... I sutra cu vjerovatno...
Posto je prvi put u sezoni, zadovoljan sam istrcanim dionicama :D

Nego, kako je otvorena ona kafana na vrhu, tako ona voda pored nije za pice i skinuta je cesma?
Ma hajde... :lol: Smijurija...
Sutra nosim onaj fazon od baterije da ga navrnem na vrh i napijem se vode, pa makar umro tamo...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 26 Maj 2011, 19:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5881
Navodno je bio neki problem sa bazenom iz kog se pumpa voda.
Inače, možeš da piješ na onom izvoru prije motela, tmao svi piju. Doduše, nikog nisam vidio 2 puta...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 26 Maj 2011, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Ташко je napisao:
Nego, kako je otvorena ona kafana na vrhu, tako ona voda pored nije za pice i skinuta je cesma?
Ma hajde... :lol: Smijurija...
Sutra nosim onaj fazon od baterije da ga navrnem na vrh i napijem se vode, pa makar umro tamo...

А јебем ти, јесмо говна.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 30 Maj 2011, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
uh zavidim vam kad mozete trcati na Sehove,ja cu sutra do gore pjesaciti,nisam isla oko 2 god..alergiju drzim pod kontrolom,pa opet mogu u setnju :)jos uvijek ista ruta od Alibabe pa mozda smislim i nesto interesantnije...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 30 Maj 2011, 22:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ja sam bio tri puta u sedam dana... Milina.
Ici cu i sutra vjerovatno.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 12 Dec 2011, 20:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
http://www.trcanje.rs/

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 17 Apr 2012, 14:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2007, 22:17
Postovi: 435
Izvinjavam se što izvlačim ovu temu iz mrtvih...

Ali rekoh da priupitam, čak nekoliko pitanja.

Da li se u Banja Luci organizuju kakve trke (iskreno - nešto i ne vjerujem, jer... ko će se sa tim baviti...)
...ili, možda da li se organizovano ide na kakve trke...

I da li možda postoji kakav (atletski) klub, pa da se ljudi malo ozbiljnije bave trčanjem.
Jer, kad vidim kako se trčanje širi, u Srbiji, recimo, i koliko trka, polumaratona i maratona oni imaju, jednostavno - zapitam se - a šta je sa mojim gradom?

Iskreno, volio bih učestvovati na nekoj trci. Ne mora biti maraton, već neka kraća, čisto da vidim mogu li i koliko mogu. A bilo bi lijepo odraditi i kakav kros. :-)

Da, i malo mi je bez veze što se, bar po mom mišljenju, dosta ljudi trčanje veže za mršavljenje, ili kao dopuna u treningu za druge sportske discipline.

Komentar?

_________________
http://zeljkov.wordpress.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 08 Jul 2012, 10:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2007, 22:17
Postovi: 435
:D :D :D

Juče sam istrčao svoju prvu trku. Da. I sve to u parku Mladen Stojanović.

Da sad ne objašnjavam sve, od početka vremena, pa sve do danas - skratićiu:
...prije 15-tak dana radna kolegica kaže da je jedan od kolega istrčao Beogradski (polu)maraton, i ja se nađem u čudu. Čovjek je dvije kancelarije dalje od mene, a ja nisam imao pojma. Zaronim u rezultate, tamo ga i nađem... Bojan jako dobro plasiran. 27-i od njih 1500. WOW, pored mene je šampion. :-)

I tako, Bojan me pozove na jedno trkačko okupljanje. Subota, 9:00, park Mladen Stojanović. I odem. Kaže biće trka.

Dođoh malo ranije, ljudi se već zagrijavaju, istežu. U devet start. I štoperica. Tri kruga kažu. Pa to je malo više od tri kilometra. Polako krećem, da ne izgorim baš naokon 100 metara. Svako trči nekakav svoj tempo. Šampioni otrčaše svojim svemirskim tempom, a mi rekreativci polako rastegnušmo grupu sa starta. Sjajno. Petanestak minuta kasnije, završavam. Na cilju me novi drugari Ulijećem u cilj podignutih ruku, kao da završavam olimpijsku trku. Sjajno. :-)

Prva trka se nikad ne zaboravlja. :-)

Poslije ovog milog događaja pogledavam i druge trkače. Tu je i Aleksandar, drug iz školskih dana, pa jedan pravi Rus, pa nekoliko ljudi iz atletskog kluba, jedna djevojka, par rekreativaca starijih od mene, jedan takoreći dječak, pa još dvojica ljudi koje sam znao iz viđenja, pa se ponovo upoznao. Šaroliko društvo. Sjajno društvo. Svi se nešto smješkaju. Svi su pobjendici. Normalan humor.

I tako, pozvaše me i sljedeće subote, u 9. Mislim da nisam ništa planirao. :-)

A ja ću iskoristiti ovu priliku, pa ću vas pozvati, naravno, ako imate vremena, volje i želje, da nam se pridružite.

Vidimo se.

P.S. Mislio sam ovaj post svesti na par rečenica, a ono... kao i uvijek knjigu napisah. :-) Sorry.

_________________
http://zeljkov.wordpress.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 08 Jul 2012, 13:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
:thumbup:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 09 Avg 2012, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3560
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Rikas je napisao:
Spoiler:
Citiraj:
Stil gaženja je način kako se stopalo oslanja na podlogu u prve dve faze trčanja (oslanjanje i rad). Postoje 3 stila gaženja:

* neutralna pronacija (normal , neutral pronation)
* pronacija/nadpronacija (overpronation)
* supinacija/ podpronacija (underpronation)

U neutralnoj pronaciji se postiže ravnomeran kontakt cele površine stopala gledajući u pravcu: spolja- iznutra. To je idealan slučaj i ose svih zglobova su u jednom pravcu. Nema krivljenja stopala ni ka spolja ni ka unutra, ne troši se energija na ovo, pa se može zaključiti da je ovo i energetski najefikasniji stil gaženja.

Pronacija ili nadpronacija (overpronation) je takav stil gaženja gde se prvi kontakt ostvaruje sa unutrašnje strane stopala, odnosno pravac peta- palac prvi dodiruje tlo a tek posle i ostali deo stopala. Osa zglobova noge su pomerene ka unutra. Osobe koje imaju ravne tabane obično imaju ovaj stil gaženja. Moguće je korigovati ravne tabane dok osoba još uvek raste, odgovarajučim ulošcima. Ko se navikne na ovakav stil gaženja može očekivati da izborom pogrešne obuće reskira bolove u nogama, ahilovoj tetivi, ali i ozbiljnijim povredama.

Supinacija ili podpronacija (underpronation) je suprotno pronaciji, takav stil gaženja u kome se prvi kontakt ostvaruje sa spoljašnje strane stopala, odnosno pravac peta- mali prst prvi dodiruje tlo a tek posle i ostali deo stopala. Osa zglobova noge su pomerene ka spolja. Osobe koje imaju visok luk/svod stopala imaju ovakav stil gaženja. Supinacija je kao i pronacija ne baš idealna, ali je dosta ljudi ima, a najlakši način da odredite da li imate supinaciju je da pogledate vaše đonove patika: ako je istošeniji deo sa spoljašnje strane patika, onda je to supinacija. U suprotnom slučaju, ako je više pohaban unutrašnji deo, radi se o pronaciji.

Trčanjem na neravnom terenu veće izglede za povredu skočnog zgloba imaju pronatori i supinatori, zbog ovom malog ofseta u koraku, pa tom prilikom treba biti naročito oprezan.

svod pronacija patike Stil gaženja – pronacijaTakođe, na osnovu toga kakav stil gaženja imate, potražite i odgovarajuće patike. Svaka bolja marka patika ima napisano za koji stil je namenjena, tako da ako ste supinator, ne gledajte patike za pronatore, možete samo izvući deblji kraj u vidu bolova u skočnim zglobovima, kolenima, ahilovoj tetivi, a možete zaraditi i ozbiljniju povredu. Neutralni pronatori izgleda uvek najbolje prolaze: velika većina patika je upravo za njih i najbolja. Na internetu ima bezbroj opisa raznih patika, od mnogih proizvođača, pa pronađite ovaj podatak, proizvođač je dužan da ga objavi.

Ako niste sigurni koja je patika za vaš stil gaženja, a nemate nikakvu obuću da proverite stil, možete da zamolite nekoga da vas gleda kako trčite i tako saznate stil. A može i posredno- uradite test mokrog stopala. U ovom testu se određuje da li imate visok luk/svod stopala ili ravne tabane. Na ravnoj površini, recimo betonu ostavite mokar trag stopala. Ako su peta i prsti vidljivo odvojeni, onda ste supinator ili neutralni pronator, a ako su spojeni (ravni tabani) onda ste sigurno pronator.

Dakle, kupite prave patike i na trčanje!




Није лоше мало се посавјетовати поготово на оваквом http://www.trcanje.rs/ специјализованом сајту при избору опреме, пошто код нас трговци нису нешто упознати са робом коју продају.
Ја колико сам примјетио већина тркача на асфалту користе асикс и мизуно вјероватно због тога што су се они специјализовали за производњу опреме за трчање и вјероватно су боље за ту намјену од ових брендова што сваштаре


Jel moguće da jedno stopalo pronira, a drugo je normalno? Šta da radim onda? Ne mogu nositi dvije različite patike. :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 09 Avg 2012, 17:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
ne znam da li iko trci na sehove, ali samo da prijavim da sam danas trcao na tresnjik kroz sumu i spazio sam 10-ak zmija, od 50-100 cm, ne djeluju mi kao otrovnice... i zapusten je put vise nego proslih godina...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 13 Maj 2014, 20:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1876
Vadim temu iz mrtvih :)

Zna li neko dobre patike i mjesto gdje ih uzeti, za trčanje po asfaltu. Ne bih puno da se izlažem trošku, a ovako što sam prije po radnjama na brzinu preletio okom sve su bile neke paprene cijene, a meni bi pasalo nešto do 100KM. Tek sam krenuo s trčanjem i treći put kad sam istrčao oko 10km strašno su me zabolile bočne kosti od malog prsta ka peti. Patike su mi tvrde, a i beton još ubija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 13 Maj 2014, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
I mene ovo interesuje....doduse cijena nesto posebno i nije bitna samo da su patike platnene,udobne i lagane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 13 Maj 2014, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2875
Sport vision na malti,ja sam svoje tu platio 70 km prije skoro dvije godine i jos sluze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 13 Maj 2014, 21:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2013, 16:56
Postovi: 384
Drizzt je napisao:
Vadim temu iz mrtvih :)

Zna li neko dobre patike i mjesto gdje ih uzeti, za trčanje po asfaltu. Ne bih puno da se izlažem trošku, a ovako što sam prije po radnjama na brzinu preletio okom sve su bile neke paprene cijene, a meni bi pasalo nešto do 100KM. Tek sam krenuo s trčanjem i treći put kad sam istrčao oko 10km strašno su me zabolile bočne kosti od malog prsta ka peti. Patike su mi tvrde, a i beton još ubija.

skoro je moja drugarica kupila "NIKE" patike na Trznici ,ovako nesto :

Slika
kaze da su jako udobne i super za treninge ,a platila ih samo 30km :D

_________________
Nemam vremena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 13 Maj 2014, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
pingvin je napisao:
Sport vision na malti,ja sam svoje tu platio 70 km prije skoro dvije godine i jos sluze...

Spoiler:
Slika

da l' bi 69 ili 79 km nisam siguran, ali kupljene 2011 i jos sluze svrsi...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 13 Maj 2014, 21:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39450
Lokacija: Месечева икра
malaMarina je napisao:
skoro je moja drugarica kupila "NIKE" patike na Trznici ,ovako nesto :


Ta će se pravo nanosati tih patika. Ja ću ponoviti ono što sam napisao već par puta. Najudobnije patike za trčanje koje sam obuo (nosim ih sada na trening, trčim svaki put bar tri kilometra u njima, a ima im brat-bratu četiri godine) su Skechers ToneUps ali njih više nema za kupiti u BL. Cijena im je bila oko 170KM.

Spoiler:
Slika


Isto tako preporučujem Puma Fox. Skoro jednako udobne i lagane, ja platio u Planici 130, a kad je otvaran Dajhman bile su 100.

Spoiler:
Slika


Svakako vrijedi uložiti koju marku više u dobre patike za trčanje, izostanak bolova to opravda veoma brzo...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2014, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2875
Braneee je napisao:
pingvin je napisao:
Sport vision na malti,ja sam svoje tu platio 70 km prije skoro dvije godine i jos sluze...

Spoiler:
Slika

da l' bi 69 ili 79 km nisam siguran, ali kupljene 2011 i jos sluze svrsi...

Ja imam skoro iste :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 13 Maj 2014, 22:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1876
Malo sam istražio internet i nisam mogao vjerovati kakvu nauku su napravili od patika...hiljadu podjela od terena, načinu trčanja do neke gradacije istog modela. Uglavnom na myprecisionfit sam radio online test i ispade da mi je skoro normalno stopalo, ali sam blagi supinator, što se i vidi na djonovima moje obuće i na tom dijelu su me i bolile kosti. Kad sam na netu našao adekvatne patike onda ispade da ne mogu ništa uzeti da ne bacim preko 200KM. Te iz sport visiona su mi ok i Skechers se čini isto. Nije mi bitno da su ultra lagane, samo da je spužvast djon da mi amortizuje udare.

Na kraju gledajući ovu temu nadje trcanje.rs gdje su i oni u dilemi da li najbolje prepravljat način trčanja patikama, trčati u kakvim bilo, kao što se i radilo do skora ili one imitacije gole noge s svim prstima. Sve tri solucije tvrde za sebe da su najzdravije :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1838 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs