banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Maj 2024, 11:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3091 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 155  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17177
Lokacija: Q5HW+6W
I to je postalo opasno... staneš nekome na pješači i lik te krene preticati... :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:17 
richa je napisao:
Jest eto mi smo seljacine i ruljci, svabo je sinonim za kulturu. Aha kako da ne.

Sent from my GT-I9100

da, saobracajna kultura nam je na nivou albanije, svidjalo se to nekome ili ne...

ima i ovdje ruljaka, ali daleko, daleko manje nego kod nas...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17177
Lokacija: Q5HW+6W
Nemoj da vrijeđaš Albaniju, tamo se zna da je anarhija i svi se tako ponašaju... mi smo kao normalni, a usvari...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Tasko aj' iskreno. Smijes li zagaziti na pjesacki bez da gledas lijevo - desno? Stane li ti bas svaki auto koji naidje - cak i onaj iz suprotne strane i ostane tako sve dok ti ne predjes ulicu? Ovdje kad te ugleda da se priblizavas pjesackom on je malte ne stao i to iz oba pravca.. Jbt vi meni pricate kao da ja nikad nisam u BL i ne vidim sta se dogadja. Pa ja sam liku na zebri zabila nogu u karoseriju jer ga ni sekunde nije tangiralo sto sam na pola ulice :roll:

Njemci JESU vaspitani, hladni ali vaspitani i to nema nikakve veze sa kaznama jer i u Luxemburgu postoje kazne ali tamo je sasvim drugacija vozacka kultura a razlika je u nekih 30ak km izmedju dva grada u obe zemlje. Tek o Francuzima da ne pricam.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Poslednji put menjao ajkula dana 07 Jun 2014, 16:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
<Enter_name> je napisao:
I to je postalo opasno... staneš nekome na pješači i lik te krene preticati... :-?


Znam slucaj (u BL) gdje je u ovakvoj situaciji poginuo pjesak
:?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
<Enter_name> je napisao:
Nemoj da vrijeđaš Albaniju, tamo se zna da je anarhija i svi se tako ponašaju... mi smo kao normalni, a usvari...


Bas je napravljena reklama za poboljsanje saobracajne kulture tamo

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WSGoj0zNPo4[/youtube]

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odg: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Kad smo vec dosli do te teme mene zanima ko ce skupiti muda pa probati "pocastiti" policajca u at ili de.. :D

Zelim da vidim tu scenu i potencijalni pristanak. :D

PS: Kakvi su slovenacki policajci.. jel isto germanski mozak. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Moje licno iskustvo sa Slo je da nije htio da primi Eure da bih platila kaznu nego sam morala ici u prvo mjesto na bankomat. Nije mi palo na pamet da ga "castim" . Ne "castim" ni nase da ne bude zabune :)


edit: sad se sjetih scene kada je nas lik pokusao da se "dogovori" sa Austrijancem... kako je brzo odustao od ideje :lol: :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odg: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Ma za Austrijance ne sumnjam stvarno trebas imat muda da se probas castiti sa njima. :D

Al misterija su mi Slovenci.. da li bi generalno uzeli. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17177
Lokacija: Q5HW+6W
Ja pitao, kaže: "I can't make it cheaper"...

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 16:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3818
Niko ne spori da je kod nas javasluk teski, ali da svabe imaju mogucnost da se dogovaraju da policijom i prolaze za teske prekrsaje sa cvajom bilo bi isto kao kod nas.
Za tu njihovu kultru su najvise zasluzne visoke kazne i to je moje misljenje ende.
Ja i drugarica u at, ona vozi prica na telefon i ne drzi dovoljno rastojanje od auta ispred sebe. Zaustavi policajac i prvo sto je rekao "nadam se da imate dovoljno para pri sebi". Ode 80€ ko da ih nikad nije bilo, e da je tako kod nas bili bi ko becka filharmonija.

Sent from my GT-I9100

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Policiju vidjeti u DE i nije tako cesta pojava, a drugo - znaci tebi treba kazna od 80 Eu da bi propustio pjesaka na zebri? I kada nismo ruljci, hoces li pustiti dijete da ti samo prelazi preko ceste kada krene u skolu? Malo realnosti i sagledavanje cinjenica onakve kakve jesu nije na odmet :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36401
Jbg.a, 80€ nije neka para. A vecina prekrsaja glede brzine je oko 30€. Cestitke na kucnu adresu 50€.

Ogranicenja brzine su takva da na obicnom putu i nemas potrebe da juris 140, pune linije su kratke i rijetkost. Znaci treba biti zesci kloc da zaradis masnu kaznu.

A na telefonima se visi vise nego kod nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odg: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
The_new_Statesman je napisao:
A na telefonima se visi vise nego kod nas.


Jesi siguran.. nebi rekao. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 18:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36401
Jesam. Sto pitas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 19:21 
nisam ni jednom do sada vidio saobracajce ovdje da stoje ili slicno...

i.nema to nikakve veze sa policijom.sto. se meni svabo izvine i ubaci u rikverc da ja mogu preci preko pjesackog....

zato u doboju seljacina parkira na pola trotoara a trudnica.sa djetetom.u kplicima neka sidje na cestu da zaobidje auto...ko nju je*e...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 19:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Pa eto, vratio sam se i ja nekoliko puta u rikverc na pjesackom, u ovih 40 i kusur iljada kilometara.
A opet, ne slusam Vagnera za vrijeme dorucka.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 19:45 
Ali to je rijetkost, uglavnom su kod nas teski sindromi kur*obolje kada je rijec o kulturi prema pjesacima...

Da ne pricam da sam nepar puta ''popravljao'' nogom po vratima kod nas seljacice jer su mi uzimali prednost kao pjesaku...

Ja isto kao i Ajkula govorim iz iskustva, bio ovdje i tamo i vidim razliku i odusevljen sam kulturom kod svaba, ne samo saobracaj nego i generalno, neko te zakaci slucajno obavezno ces cuti izvinjenje...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 19:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17177
Lokacija: Q5HW+6W
Pitaj nekog ko je bio u Francuskoj kako obožavaju pješake :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 07 Jun 2014, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Pa ja i rekoh da se sa Svabama niko porediti ne moze, Francuzi i Italijani su katastrofa od vozaca. Francuska policija nesto poput nase.. Prije mj dana dok sam se vracala sa god, zaustavljaju drotovi na naplatnoj i kao: prekoracerenje brzine, snimio njihov kolega sa nekog nadvoznjaka, 90 eu kazna. Ili plati ili idi. Naravno da se nastavilo voziti bez vozacke i saobracajne. Ovdje uredno prijava da su uzeli vozacku i savjet je bio da se saceka dvije/tri sedmice da se vidi hoce li gospoda poslati kaznu kao i dokaz za prekoracerenje brzine.. I sta je doslo? Saobracajna i vozacka a od kazne ni traga ni glasa :D

Eto, neka posluzi kao primjer ako koga zaustave u FRA bez da imaju dokaz o prekoracenju brzine.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3091 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 155  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs