banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2008, 20:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2008, 17:02
Postovi: 269
Natasa75 je napisao:
sto se mene tice ne mora radnja imati pozlacene kvake i automat za kafu.
Glavno je da je posao i kvalitet tog posla dobar, ostalo me ne sekira.
Samo eto ima i takvih koji mislie kada dodes da te mora ocerupati i napraviti koju brzu paru. Ali toga ima i ovdje, ne samo u Banjaluci.


treba naći takve...ti majstori uglavnom nisu napadni i pljuju po ostalima. drže se principa: mušteriju ne treba igubiti i sve će biti ok. još ako si jeftin...najbolja reklama ti je ljudska preporuka sve ostalo je kozmetika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2008, 18:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2007, 15:14
Postovi: 238
Lokacija: Frankfurt
:hello1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2008, 22:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2008, 17:02
Postovi: 269
nema druge...evo primjer: firma u kojoj sam radio, bavila se prodajom računara...za 2 godine smo imali 15-ak reklamacija...tipa: crkne nešto nakon 4-5 mjeseci. uglavnom frontier napajanja. imali e-box kućišta,onako moćna izgledom a jeftina...al jebiga, napajnje ništa nije valjalo. onda gazda prodao biznis...mislim da je imao neku licencu za nešto što nije vezano za računare pa je iskoristio priliku da to uvali austrijancima...za 1.5 milion. a ja na biro...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BMW Servis
PostPoslato: 11 Mar 2008, 09:24 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Mar 2008, 09:02
Postovi: 2
Ako te interesuje dobar BMW servis, nećeš to naći u BL. I kad im odeš i kažeš stavi nov dio, sto posto je polovan, moraš im stalno duvati u vrat, oderaše. Evo jedan primjer : za zamjenu dihtunga glave u BL trazio mi je čovjek 650 KM, sa dihtungom, za te pare u Šabcu extra majstor zamjeni glavu i dihtung i sve njegovo. A glava košta 300 evra, dihtung 50 evra pa sad vidi razliku. Dosta stvari na BMW-u može ti zamjeniti bilo ko, a najčešće ćeš imati problema sa viskom, ICV-om, CCV-om, sve su to dijelovi koji znaju zezati, ali kad ih kupiš original traju i traju.
Puzigaća je dobar majstor ali odera sa cijenom, ako ne poneseš dijelove sa sobom ugradiće ti svoje polovne i za neke će reći da su novi, po cijenama skupljim za 30-tak% od novih originalnih.

Još nešto, neznam kakav problem imaš, ali znaj sledeće:

- obavezno polusintetičko ulje
- redovan servis filtera
- rashladna tekućina: omjer 50% antifriza nekog stranog (kvalitetnijeg) 50% dest. voda
- dobro ozračiti - ovo je mrsko majstorima koji ovo i znaju, a nema ih puno
- čim kupiš BMW, zamjeni visko - dobar savjet
- učlani se u BMW klub Srbija i BMW klub Montenegro, dobićeš uvijek savjet, cijene dijelova i ostalo. Za većinu problema veoma se isplati otići na servis u Srbiju, jer će te servisiranje ovdje koštati 2-3 puta skuplje i opet ćeš morati u Srbiju. Tamo ima ljudi koji se dugo godina bave servisiranjem isključivo BMW-a, i poznati su nadaleko. Ovdje malo majstora radi BMW i važi mišljenje da je to veoma komplikovan automobil, ali vjeruj u Srbiji su cijene servisa i više nego prihvatljive, a za članove kluba ćeš dobiti i popust na ugradnju dijelova, a savjeti na forimima su besplatni.

Ovo sam napisao iz ličnog iskustva i ovo je ovako.
-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BMW Servis
PostPoslato: 11 Mar 2008, 10:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2007, 15:14
Postovi: 238
Lokacija: Frankfurt
Zdravo Neso,

hvala ti na savjetu. Za sada nemam nikakvih problema ( na svu srecu, jos je premlad za kvarove), interesovalo me je samo onako, kada budem dole u gradu i nesto mi zatreba da znam. Ja sam u Njemackoj, tako da sam i kod njih u servisu, ali ne trebam ti pricati kakva im je satnica.
Na primjer za cetiri gume sa dobrim felugama i gumama ne mozes ispod 1500 € da dobijes pa sad ti izvoli. Za sam servis isto. Zato me je cisto interesovalo kakvi su BMW Servisi dole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BMW Servis
PostPoslato: 11 Mar 2008, 18:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Mar 2008, 09:02
Postovi: 2
Upamti dobro ovaj savjet, samo i samo Srbija, znam najmanje 300 ljudi koji voze BMW i znam dosta iskustava vezanih za majstore i servise, ovde još kad bi vidili strane tablice, oderali bi te gore no u Monte Carlu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BMW Servis
PostPoslato: 12 Mar 2008, 09:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Nemoj reci 2 puta.....
Evo sta se desilo jednom rodjaku,crnjak zesci:
Pri dolasku u BiH,negdje oko Dubice,auto(BMW 540 -02) mu oko pola noci zariba.....Masa peripetija,zvanja osiguranja,dobije neko rent-a -car auto,a njegovo odvuku .....poslije nekoliko dana,javljaju mu da,posto u BiH nema pravih BMW servisa ili sl,auto mu je u Srbiji,i nakon ispitivanja,kao,skontali da treba da se mijenja komplet mjenjac,a bio je automatski....cca 10-12000 km.Opet zvanja osiguranja,da bi oni rekli da nece platiti,tj auto preslo preko 100 000 km ,a i starije je od 3 god,znaci ne ispunjava neke njihove kriterije....Jaro puko,veli nista,daj auto nazad......da bi na kraju,nasao se neki baja,poznanik,mehanicar,otvorio malo,vidio da fali ulja u mjenjacu,skoro suh,dosuo i problem rijesen.......

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BMW Servis
PostPoslato: 12 Mar 2008, 09:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006, 14:28
Postovi: 980
Servis BMW-a samo u Tomicu...ovo ostalo nista...!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BMW Servis
PostPoslato: 30 Nov 2010, 01:01 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Nov 2010, 00:26
Postovi: 1
Ovo je vjerovatno stariji post ali kada sam pročitao puzigaća laktaši bmw servis hahahahahahaahhaahhahahaha buhahahahahaha (ufffff) Imam 320 d 2.0 touring t.j karavana 2001g I danas sam otišao kod tipa da vidim zašto mi auto vergla (pali) duže ujutro (saznao sam zašto na drugim forumima. to je sasvim normalno za ovaj model i svima se isto dešava jer se jednostavno auto tako ponaša na hladnijem vremenu na jutarnjem paljenju (znači samo kada je hladnoooooooooooooo) :) ) Ali lik GENIJE,BISER ili kako već--- Puzigaća je napravio diagnozu da mi nerade SVA Četiri grijača...... I da ih moram sve promjenuti zbog dužeg verglanja od 3,5 sec. I tražio je 40 E po grijaču. PLUS na to kaže neodgovaram ako se slomi grijač dok ih bude vadio????? inače nemam problema sa autom i jako sam zadovoljan.


Evo danas sam baš išaoooooooooooo kod njega i tip je prikopčao svoj laptop t.j njegov sin je prikopčao laptop. uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu njima je to bilo kao -vidi šta mi možemo- ----dobro došli u 21 vjek ;) (laptop nije otkrio grešku-kvar na grijačima jer su "ispravni") Ali poslje njegove HAJMO REĆI "RUČNE" analize ustanovio je da nerade svi grijači. Ja sam se našao u čudu dok nisam otišao kod drugog "majstora" koji je rekao da je sve u redu sa autom i da dođem kada budem imao KVAR OK hvala ti brate ajmo mi na pivu. hmmmmmmmmmm znači to bi bilo ovako nešto da nisam provjerio stvar ----- Dođem kod Puzave gaće da mi promjeni te "neispravne" grijače :)O) aj sačekaj momak ostavi auto gužva je dođi za 5h. On bi tu sjeo na gajbu pive i nazdravio sa svojim radnicima. I tu bih ja (poslje njihove ispijene gajbe) došao po svoje auto.... I on bi rekao poslje značiiiiiiiii nediranja vozila... Evo sve sam uradio i našao sam ti jeftinije grijače.. Znači za tebe je samo 260 km (jer si dobar momak) I ja bih sjeo sav zadovoljan u auto????? jako,jako finoooooooooooooooooo.


:confused3: :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BMW Servis
PostPoslato: 19 Okt 2011, 11:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2007, 15:14
Postovi: 238
Lokacija: Frankfurt
ima li neko preporuku za Majstora za lakiranje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BMW Servis
PostPoslato: 19 Okt 2011, 11:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Master Auto kod picerije Monaco u Novoj Varoši...

Gledao sam njihove radove i nisam mogao skontati kuda je auto rezano i vareno... Po meni odlično rade posao.

Naravno ima još kvalitetnih majstora u BL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BMW Servis
PostPoslato: 20 Okt 2011, 08:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2007, 15:14
Postovi: 238
Lokacija: Frankfurt
hvala :o)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs