banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 14:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 178  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Elvis Presley je napisao:
Tako i ovdje, vas dvojica se preseravate vise od svega ovoga sto je navodno lose u seriji. Samo zato sto vas dvojica znate o filozofiji nesto vise od prosjecnog gledaoca kojem je domet u filozofiji na malim ekranima gledanje Pajtonovaca i njihovog fudbala filozofa ne znaci da je filozofski aspekt serije preseravanje.


Govoreći o nama, zapravo govoriš o sebi. OK, ja nisam htio to da napišem, ali ako sam ja toliko nadmen da meni smeta filosofija zato što ko fol nešto znam o njoj, a znam krasni moj kurac, onda je tebi sasvim u redu onoliko lamentiranja ako je tek sada otkrivaš. To što ja nešto proglašavam lošim ili dobrim na osnovu isključivo mojih mišljenja i iščekivanja je očigledno greška, sljedeći put ću pitati babu šta da očekujem od filma i mirna Bosna. Plus mi nikako nije jasno zašto je nečije mišljenje preseravanje ako je drugačije. Tebi se sviđa serija, ok, cool, uživaj u gledanju, nema problema.
Uostalom, sve što sam napisao o ovoj seriji, napisao sam na osnovu pogledanih šest epizoda. Nikako nisam nahvatao dovoljno vremena da pogledam i posljednje dvije. Sinoć jesam i pišem reviziju svoga mišljenja: serija "True detective" je golo govno.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Frisky_Dingo je napisao:
star trek je metafora našeg društva i tu je tehnologija potpuno sporedna stvar. ne slažem se da je bio prepotentan. upravo suprotno, oni su na vrlo dobar način predstavljali klasne i političke odnose različitih civilizacija i mislim da uopšte u popularnoj kulturi ne postoji bolje kreiran univerzum od star treka.


svaka čast, ja sam "star trek" gledao puta i puta i nikada nisam mogao tako da ih gledam, mada znam da se ljudi kunu da je serija napravljena s tom idejom o kojoj ti pišeš.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 15:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja se u filozofiju razumjem kao u krasni kurac Daljca...
Meni smeta što ono što se predstavlja kao dubokoumni monolog, nije ništa dubokoumno, već na momente i besmisleno...
Da li to seriju/lika čini lošim? Ne.
Ali da li je to onoliko fascinantno i dubokoumno? Nije. Nema to veze sa tim da li iko zna ili ne zna filozofiju, ili da li je neko vakav ili onakav.

Takođe Star wars je pun preseravanja.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 15:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Jedino što je sigurno u ovoj raspravi je to da su ova dvojica dobri poznavaoci kurčeva izgleda :)
Ja nisam gledao seriju al' zbog Daljčevog, Džontrinog i Elvisovog komentara i neću. Ako se to sviđa Elvisu meni sigurno neće.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 15:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Serija je super.
Nema ti se šta nedopasti.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 16:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Niko od TD nije trazio dublju analizu filozofije. Mene je zanimao prikaz dva detektiva, kao dvije licnosti razlicitog vidjenja svijeta i zivota: jedan porodican, drugi nije, jedan nihilista, drugi nije...i volio bih da sam vidio kolaps i je dnog i drugog, mogucnost opstanka pri istoj teoriji, tu dekonstrukciju licnosti kad ti umre cerka, kad te ostavi zena, kad zatkens maloljetnu cerku u autu, kad opet prevaris i slicno. To se nije desilo i to je lose, taj zbrzani i nedoreceni kraj. I dalje mislim da je pocetak i prve cetiri epizode odlicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 16:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Je l mene na forumu namjerno pogrešnu razumiju ili je to zato što povremeno sjedim sa snješkom u kafani? :D :D

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 16:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Daljac je napisao:
Elvis Presley je napisao:
Tako i ovdje, vas dvojica se preseravate vise od svega ovoga sto je navodno lose u seriji. Samo zato sto vas dvojica znate o filozofiji nesto vise od prosjecnog gledaoca kojem je domet u filozofiji na malim ekranima gledanje Pajtonovaca i njihovog fudbala filozofa ne znaci da je filozofski aspekt serije preseravanje.


Govoreći o nama, zapravo govoriš o sebi. OK, ja nisam htio to da napišem, ali ako sam ja toliko nadmen da meni smeta filosofija zato što ko fol nešto znam o njoj, a znam krasni moj kurac, onda je tebi sasvim u redu onoliko lamentiranja ako je tek sada otkrivaš. To što ja nešto proglašavam lošim ili dobrim na osnovu isključivo mojih mišljenja i iščekivanja je očigledno greška, sljedeći put ću pitati babu šta da očekujem od filma i mirna Bosna. Plus mi nikako nije jasno zašto je nečije mišljenje preseravanje ako je drugačije. Tebi se sviđa serija, ok, cool, uživaj u gledanju, nema problema.
Uostalom, sve što sam napisao o ovoj seriji, napisao sam na osnovu pogledanih šest epizoda. Nikako nisam nahvatao dovoljno vremena da pogledam i posljednje dvije. Sinoć jesam i pišem reviziju svoga mišljenja: serija "True detective" je golo govno.

Pa isto kao sto ti kazes da je filozofiranje u seriji preseravanje tako se i ja koristim terminom preseravanje kada odgovaram na tvoju kritiku serije. Upravo pokazujem koliko su vam zamjerke nidje veze.
Preseravanje je sto se Kol ne drzi jednog filozofskog pravca... Sta je trebalo, da Slavoj Zizek glumi Kola pa da vam filozofiranje u seriji adekvatno?

I sta se to dodjavola predstavlja kao dubokoumni monolog ili dijalog? Dubokoumno je jer ste vi rekli da je kao dubokoumno ali je lose odradjeno pa kao nije dubokoumno. Sami projektujete nidje veze zamjerke na seriju bez ikakvog osnova.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 16:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
T.L.T.I je napisao:
^^
Sve ovo do sada je bez premca i bez ijedne greske.
Ne vidim bas neku logiku da treba kuditi klinca koji je zaredjao sa peticama jer ce vec mozda sutra dobiti neku cetvorku ili trojku (a smem da potpisem da je nece dobiti).
Dakle, kojestarija.
Zavisi kako je gledas, ako to radis povrsno onda si u pravu ako je gledas temeljno i obracas paznju na svaki detalj (a ima mali milion skrivenih) shvatices da su Cary Fukunaga i Nic Pizzolatto genijalci bez premca.
Sve ostalo je samo jedan dobar vic. ;-)




Zanima me njegov komentar sad nakon zavrsene sezone. :D

Koja je meni btw dobra, ali i dalje ni blizu Wirea. A doticni je rekao da je Wire za TD jedan obican vic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 16:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Elvis Presley je napisao:
Sta je trebalo, da Slavoj Zizek glumi Kola pa da vam filozofiranje u seriji adekvatno?

Slika

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 04 Apr 2014, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Vidim ja, Elvise, da se baš trudiš da shvatiš šta ti govorim(o), ali nemoj više, od neba ti bio prost svaki trud budući.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 08 Apr 2014, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
I dalje ne vidim razliku izmedju prve epizode cetvrte sezone i seste epizode prve sezone Game of thrones. I dalje gledam. To govori vise o meni nego o kvalitetu serije.

Nego, Silicon Valley je ok serija. Pola sata - 0 minuta dosade. Nesto kao Big bang theory samo bez smijeha svakih 10 sekundi, nisu fizicari vec programeri. Dobar izbor glumaca, 3 odlicna fazona (onaj o hodanju u grupama, doktor i epl/najk), zanimljiva prva epizoda Praticu seriju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 08 Apr 2014, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
ja sam tako jednom čito fantazi knjigu, prije podne na kompjukteru, popodne na papiru, i trebalo mi je nekih 300 i više strana da shvatim da ustvari čitam dvije različite knjige. prvi i treći dio.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 10 Apr 2014, 17:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
nešto mi poznato ovaj intro djeluje

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WDWmBVjaVHE[/youtube]

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 14 Apr 2014, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Sama intro scena nove Kalifornikacije pokazuje zašto je to i dan danas najbolja humoristična serija ikad....IKAD KAD KAŽEM!!!

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 15 Apr 2014, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Gleda li iko drugu sezonu Da Vincijevih demona?
Prva sezona je bila dosta dobra, ali je druga propisno bolja.
Ja sam bas prijatno iznenadjen serijom.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 16 Apr 2014, 08:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ja sam počeo skidati al' ne gledam još. Znači neću se razočarati?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 16 Apr 2014, 09:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja gledao dve pizode, kad mu sude što je trpao u rčma nekom, i kad neku podmornicu pravi...nisam bio zainteresovan...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 17 Apr 2014, 12:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Rev. (može proći u trenucima dokolice)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b_pAYIsb0Xw[/youtube]

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Serije
PostPoslato: 18 Apr 2014, 17:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Jel' pogledao ko prvu epizodu "Fargo"? Ja upravo skidam pa javim utiske.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 178  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs