banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 11:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Avg 2012, 22:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Mladi matematičar, čija je majka Magda izjavljivala kako je njen sin najbolji, na Olimpijadi osvojio tek 4. mesto

Teodor nije želeo da komentariše saznanja Kurira

Slika
BEOGRAD - Ipak nije prvi!
Mladi matematičar Teodor fon Burg (19), o kom su srpski mediji danima pisali kao o „najboljem mladom matematičaru svih vremena“ jer ga je njegova majka Magda tako predstavljala, nikada nije osvojio prvo mesto na olimpijadi matematičara!

Na 53. Međunarodnoj matematičkoj olimpijadi u Argentini Teodor fon Burg je osvojio 4. mesto, godinu ranije bio je 14, a najbolji plasman koji je imao bilo je treće mesto, koje je osvojio 2010, saznaje Kurir.

- Godinu pre toga bio je 27, a 2008. godine 71. Kada je 2007. dobio bronzanu medalju, osvojio je tek 133. mesto. Zabuna oko njegovog uspeha je nastala jer niko nije objasnio da na ovim takmičenjima zlatne medalje dobija više od desetak takmičara, srebrnu više desetina njih, a bronzanu medalju oko stotinu takmičara. Tako su svi stekli utisak da je Teodor, osvojivši zlato, bio prvi na olimpijskom takmičenju, a zapravo to nikada nije postigao.

- On je najbolje plasiran među mladim matematičarima po broju medalja koje je osvojio i njegovi uspesi su stvarno veliki, ali nije najbolji matematičar sveta. Posle ovog takmičenja, on je najbolji među srednjoškolcima - kaže za Kurir direktor matematičke gimnazije u Beogradu Srđan Ognjanović.

Na pitanje šta misli o komentarima koje je pisala Teodorova majka Magda na Fejsbuku, a u kojima je navela da je njen sin odbranio belu rasu, Ognjanović kaže da je na taj način umanjila sinovljev uspeh.

- Neodgovorno je i neprimereno davati takve komentare - rekao je Ognjanović.
Kada smo pokušali da čujemo šta Teodor i njegova majka misle o ovakvom načinu rangiranja, Magda je kratko kazala da ništa neće da izjavljuje za Kurir.




Novak je bio prvi

Podsetimo, Teodorova majka Magda nedavno je pokušala da obezvredi i uspeh najboljeg srpskog tenisera Novaka Đokovića. U želji da izdigne svog sina, ona ga je maliciozno upoređivala sa Đokovićem, apelujući na ljude preko Fejsbuka da ne upoređuju „udaranje loptice sa rešavanjem teških zadataka“.

Lisa Zauerman
Slika

Objašnjenje na zahtev čitalaca

Na zahtev čitalaca objavljujemo gde je došlo do zabune o prvom mestu Teodora fon Burga i broju medalja.

Iako Teodor fon Burg nikada nije osvojio prvo mesto na matematičkoj olimpijadi, po broju medalja koje ima, on je najbolji među učesnicima ovog prestižnog takmičenja. Sa šest medalja koje je mladi matematičar dobio, nalazi se na prvom mestu u generalnom plasmanu matematičke olimpijade.


Ona je bolja od Teodora!

Nemica Lisa Zauerman (19) po osvojenim medaljama bolja je od Teodora. Ona takođe ima 4 zlatne medalje, ali je prošle godine osvojila prvo mesto na takmičenju.


Lisa Zauerman godina plasman*

2007. 93
2008. 12
2009. 3
2010. 4
2011. 1

* plasman na Matematičkoj olimpijadi


Teodor fon Burg

godina plasman
2007. 133. mesto
2008. 71. mesto
2009. 27. mesto
2010. 3. mesto
2011. 14. mesto
2012. 4. mesto


Ne umanjujem značaj mladog Teodora, ali svi mediji su prenjeli vijest kako je Teodor matematičar broj jedan na svijetu.

Inače zadaci sa takmičenja iz matematike su me uvijek fascinirala, jer se ne rješavaju po upustvima i teoriji, moraju se čitati i neke knjige sa strane.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2012, 22:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2329
I ti nemaš pametijeg posla nego da čitaš Kurir.
Evo gledam na zvaničnoj stranici matematičke olimpijade u rubrici Hall of fame Burg je na prvom mjestu, tako da i nije besmisleno što ga proglašavaju najboljim
http://www.imo-official.org/hall.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2012, 00:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
To je u ovom novinarskom tekstu savršeno objašnjeno, znači nema jedne zlatne medalje već podjele 10 zlatnih i 10 srebrenih, on je u Srbiji broj jedan, ali ne i u svijetu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2012, 17:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2329
Pa na svjetskoj listi je na prvom mjestu, to što se dijeli više zlatnih, srebrnih i bronzanih ne vidim kao problem. To kao da kažeš da je na olimpijadi u sportovima u kojima se dijeli bronza i za četvrto mjesto ta medalja manje vrijedna od one za treće mjesto.
Ovo mi više liči na traženje dlake u jajetu, ili ono sve će ti Srbi oprostiti osim uspjeha.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2012, 18:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
To je ono što se prećutkuje, da se djeli samo jedno zlato i da ga on uzastopno osvaja, moglo bi se reći da je najpametniji matematičar svijeta.

Ali ovde imamo grupu pametne djece.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2012, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2329
Ma ok da su možda malo pretjerali u hvalospjevima, ali po meni ništa strašno. Kako god gledao on je ipak osvojio najviše medalja, a ipak je to veliki uspjeh.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs