banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Maj 2024, 12:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Dec 2010, 23:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
dangerous.datula je napisao:
A ovi mediamarket su prepreskupi, otidji na sprat Trznice, ima dole pri dnu (najblize tehnickoj skoli) radnja, za 80-90 KM Phillips 19 inca sa integrisanim zvucnicima LCD, mislim da onda i konfe moraju biti znatno jeftinije, ovo je placketina sto oni drze

CPU P4 3.0GHz, Intel
RAM 512 MB
FDD 1,44 MB 3,5"
HDD 40 GB
CD ROM
VGA 64 MB int./AGP
Zvučna kartica
Tastatura
Miš
229.00


Pazi kante, pa ne bih za ovo dao vise od 80 KM. U Srbiji uzeti za 270 KM

60 KM maticna +int. grafika i zvucna i lan, s775 slot
70 KM procesor 2.5 ghz dualcore celer, jako dobar za tako malo novca
60 KM 500 gb hitachi hdd
30 KM 1gb ddr 2 800 mhz
50 KM kuciste sa napajanjem u BL

Sastavis i imas za 270 NOVU konfiguraciju neuporedivo jacu i dugorocniju od ove kanturine za 230 KM.





Mediamarket je nešto što sam dao da imate okvir, a ne kao preporuku. To ni slučajno. Imate dve vrste kupaca polovnih računara:
1. Oni koji nemaju blage veze o kompovima;
2. Oni koji kao nešto znaju o kompovima.

Prva grupa su roditelji koji svojoj djeci ne mogu priuštiti nov računar, pa su prisiljeni kupiti repariran jer danas, pogotovo u BL, je nezamislivo da nemaš bar kakvu šklopociju u kući. Internet je postao pristupačan i solidno brz, tako da je računar postao potreba koliko i telefon. Pošto ljudi ne poznaju taj svijet, pronađu ono što mogu naći. Mediamarket je jedan od rijetkih koji su preživjeli ekonomsku krizu, a da se bavi repariranim računarima, kao recimo i PC Max (koliko znam to dvoje je povezano, ali nebitno). Reklamiraju se i daju neku garanciju na te svoje šklopocije i onda je normalno da imaju i klijentelu. Ima je i Božić u Boriku, ali njemu su glavni posao ipak LCD monitori.
Druga grupa su uglavnom klinci koji nešto znaju, a ufuravaju se da znaju malo više. Love nemaju, ali znaju ko je Dr. Google. Izvuku nešto od keša od staraca, uvale nekom (obično prijatelju :D ) svoju starudiju, i onda to spoje za nešto malo jače koje nađu u oglasima ili po forumima.

Cijena repariranog u radnjama je jedna. Cijene na netu su nešto drugo. Treba samo biti uporan. Love nema niko pa je teško. Ja se godinama bavim računarima, radio u jednoj IT firmi, sad tražim novi posao, a u međuvremenu zarađujem radeći ono što radim već godinama - popravljam računare. Tako da pratim "tržište" (i smiješno i žalosno) i poznajem tematiku.

Od starog računara vam je najvrijedniji LCD monitor ukoliko ga imate. To je jedina stvar kome teško pada cijena i bitno je samo da je ispravan. Još ako je 17-ka, vrijedniji vam je od ostatka računara :D . Od kompa vam je najvrijedniji RAM i on uglavnom diktira cijenu. Naravno, kompjuter vrijedi daleko više kad ga rasturiš u dijelove, ali to treba prodati tako. U kompletu je to ipak daleko manja cijena.
I na kraju presudan parametar: Prodajete li to talaški ili nekom ko nešto zna. Ružno, ali je tako.


A što se tiče tvog navoda za kupovinu u Srbiji... Htio si reći u BG jer samo su tamo zbog ogromnog tržišta i konkurencije cijene takve. Zaboravio se dvije sitnice:
1. BL-BG-BL=365+365=730km - pretvori to u gorivo i putarinu;
2. Granični prelaz sa carinskom službom.

Prvo možeš izbjeći tako što će ti dobaciti neko ko tamo stalno idem svojim poslom, ali onda ostaje drugo. Drugo možeš izbjeći tako što ćeš kupovati laptop, pa ga otpakovati i tako prenijeti jer to smiješ, a za desktop tako što nekoga znaš na carini ili tako što ćeš igrati na sreću i osmijeh kad te upitaju "imaš li šta za prijaviti". Čak i da nađemo nekoga za prevoz, malo nas zna nekog na carini, a ovo drugo je ipak previše hazarderski za moj ukus. Dakle, nisi baš u pravu. Lijepo je to kad ti spomeneš razliku u cijenama, ali to je samo pola priče (a mislim da si ih čak naveo bez PDV-a). Da je sreće pa da mi možemo svi kupovati sa eBay, gdje bi nam te onda bio kraj.... Ali nećemo sad još i o tome.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 23:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2010, 21:17
Postovi: 240
Cijene su, naravno, sa PDV-om. Licni prevoz ne dolazi u obzir, Bus, trosak 60 KM, ako si student onda jos manje troska, nekih 40-45 KM. To stavis u torbu, platis bijednu marku-dvije soferu za prtljag i kao covjek se vratis nazad. Ili cak drzis u rancu, sve je to maleno i lako stane (osim maticne, a nije ni ona cudoviste).

Opcija dva, neko iz Beograda ti to kupi i posalje po soferu za max 20-30 KM. Ne cimas se, za pare se lako dogovorite ako se znate.

Ebay nije po samim cijenama konkurentan srbijanskom trzistu, mada je povoljniji u smislu nepostojanja troskova prevoza i mogucnosti da narucujes dio po dio bez da se cimas za komplet to Beograda, ali onda mislis da li ce ocariniti i ne, i dodajes polako jos 20-35% na originalnu cijenu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 23:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Archangel je napisao:
Evo da i ja trazim procjenu, kad svi to rade :D

> Mainboard : Asus A7N8X
> Chipset : NVidia nForce2 SPP
> Processor : AMD Athlon 2.8
> Physical Memory : 1024MB (2 x 512 DDR-SDRAM )
> Video Card : Sapphire Radeon HD 3450 512mb
> Hard Disk : Maxtor 80GB
> CD-Rom Drive : HL-DT-ST CD-RW GCE-8520B
> DVD-Rom Drive : _NEC DVD-RW 3540A
> Operating System : Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 (32-bit)
> Monitor: Samsung CRT 17'


Monitor je najlakše: 40-50KM zavisno od boje, očuvanosti, proizvođača i kvalitete kupca.
Sistem je nebitan, ionako skoro svi rade reinstall. Sve ima smisla osim jednog: ŠTA ĆE TI RADEON HD 3450 u svemu ovome??? Nisam ni znao da ga ima kod nas naći u AGP izvedbi. Mislim... odudara brate... Da si rekao Radeon 9600 ili tako nešto pa hajd'.

Sad će ispasti podcjenjivački jer sam onome gore rekao 120 za onu njegovu konfiguraciju, ali ono sam pisao u slučaju da je prodaje nekome ko ne zna ovako tražiti po forumima. U takvom slučaju i ti svoje možeš nekom provući za 170-180KM + monitor 40-50KM. To je maksimum. Savjet: Izvadi tu 3450, ubaci neki fuš od GeForce FX 5000 serije ili Radeon 9000 serije pa probaj tako uvaliti komp za 150-160, a grafulju ćeš na piku prodati za par dana za 50-60KM jer je AGP, ane PCIex pa odgovara starijim kompovima sa jačim procesorom i dosta memorije.


Napomena svima! Ovo je moja slobodna procjena i to u kojoj ističem optimalnu mogućnost gledano od strane prodavača. Optimalna mogućnost od strane kupca je: Skupi pare i kupi novo!

Imate gore link pa da vidite koliko je u prodavnici repariranih računara. Evo vam link pa pogledajte kako je to malo na netu kod nas:
http://www.pik.ba/desktop-racunari/5/38

Možda ove gore procjene djeluju previsoko, ali ipak imaju po 1GB rama što znači da ne morate trošiti dodatnu lovu na obaveznu nadogradnju memorije do 1GB.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 23:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
dangerous.datula je napisao:
Cijene su, naravno, sa PDV-om. Licni prevoz ne dolazi u obzir, Bus, trosak 60 KM, ako si student onda jos manje troska, nekih 40-45 KM. To stavis u torbu, platis bijednu marku-dvije soferu za prtljag i kao covjek se vratis nazad. Ili cak drzis u rancu, sve je to maleno i lako stane (osim maticne, a nije ni ona cudoviste).

Opcija dva, neko iz Beograda ti to kupi i posalje po soferu za max 20-30 KM. Ne cimas se, za pare se lako dogovorite ako se znate.

Ebay nije po samim cijenama konkurentan srbijanskom trzistu, mada je povoljniji u smislu nepostojanja troskova prevoza i mogucnosti da narucujes dio po dio bez da se cimas za komplet to Beograda, ali onda mislis da li ce ocariniti i ne, i dodajes polako jos 20-35% na originalnu cijenu...


Ma sve kao u bajci. I onda još lagano 50ak kermi za neko šit kućište sa da bi imao sve to svoje gdje potrpati. Zaboravio si to? A da ne govorim da stalno zaboravljamo jednu stvar. Kod današnje kupovine novog računara najskuplja stavka je monitor. Jer nema više CRT. Samo LCD. A najjeftiniji da valja kod nas je 280KM (19-widescreen nije monitor nego džepno ogledalo pa ga ne računam). Ili ganjati polovan koji opet iznosi nekih 130-150KM. A to se ipak ne može preko grane 8) .
Na stranu sve, podržavam tvoju ideju i smatram da je OK, ali ipak autobus je 60KM put je minimum po 6 sati tamo i ovamo... Treba sjesti pa dobro preračunati prije takvog poteza...

P.S. Naknadno vidio da si spomenuo kućište u BL, ali vidim da nema optike, što je tih dodatnih 45-50KM (DVD rezač naravno).

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 23:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Rivaldinho je napisao:
A ja mislio moj komp ne može prebaciti 150...


Mainboard : Asus P4P800S-X
Chipset : Intel i865PE
Processor : Intel Pentium 4 @ 3000MHz
Physical Memory : 1024MB (2 x 512 DDR-SDRAM )
Video Card : ATI Radeon 9600/9550/X1050 Series
Hard Disk : Seagate ST3802110A (80GB)
DVD-Rom Drive : HL-DT-ST RW/DVD GCC-4522B
Monitor Type : Hewlett Packard hp L1502 - 15 inches
Network Card : Realtek Semiconductor RTL8139/810x Fast Ethernet Adapter
Operating System : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Service Pack 3 (32-bit)
DirectX : Version 9.0c (septembar 2006)

Znači, može dvije stoje za ovo lagano? 250? 300? :D


S monitorom dvije stoje bi morale stvarno biti lagano. 250 ako nađeš kupca van ovog foruma, znači kao što sam rekao i prethodnicima. 300??? Hehhehe... "Mlogo je kume..."

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 00:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2010, 21:17
Postovi: 240
U mojoj racunici od 270 je pisalo kuciste 50 KM u BL ;)

Pa vidi, ko nema novca obicno ima vremena, cimnes se do BG-a, ako imas nekog tamo jos malo odes u goste, prenocis, zezas se, pa ti taj put i trosak vise padnu kao "izlet" nego kao ciljani trosak.

Monitor uzmes na Trznici za 90 KM 19-ku i to jos gospodski, 4:3 odnos 8) Konfa nije za gejming, pa ti ne smeta ako je odziv i 25 ms.
Monitor takodje moze, malo teze, preko grane, 22-ka iz BGa je 230-240 KM, odes kao covjek sa povelikom torbom tamo, hehe, dobro, to je vec malo mucenje i slicno, ali nije neizvodivo, daleko je od neizvodivog, samo je malo neprakticno, ali ako je jaka volja i motiv, veoma jednostavna stvar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 00:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Halpert je napisao:
Molim i ja za procjenu, u pitanju je acer-ov laptop:

AMD Athlon 64 X2 processor QL-65 (2.1 GHz)
ATI Mobility Radeon HD 3470 Hybrid x 2 (1919 MB Hypermemory)
18.4'' HD LCD
4 GB Memory
500 GB HDD



Ovako: RIJEŠI SE TOGA PODHITNO AKO JE RELATINO NOV I ČIM NAĐEŠ DOBRU PONUDU ZA NJEGA!!!

Upravo kucam sa jednog laptopa kojeg sam sređivao pa sad gledam kako radi, grije li se i sl. Laptop je MSI EX630:
http://www.msi.com/index.php?func=prodd ... od_no=1621

Nešto poput tvog. Problem leži u toj Hybrid grafici. Ne znam kako je to kod Radeona riješeno, ali ovaj moj model ima GeForce 9400M koja je Hybrid 9100 sa ploče i 9300 diskretne grafičke kartice. Fora je što je to tehnologija koju je samo Vista podržavala i na takvim modelima je već bila predinstalirana. Ono čuveno pokušavanje na sve moguće načine da se ostavi XP i kupi Vista. Poenta je da na bateriji radi samo onboard grafika, a da se priključenjem na struju uključi daleko jača diskretna i da onda dobijemo nekakav SLI ili Crosfire, nebitno. Bitno je da sam ja instalirao Win7, najnoviji nvidijin driver sve je updateovano kako treba i Bog nalaže i gle čuda! Računar se zaledi kad treba da se upali ova jača grafika. E sad... Da li je kod ovoga otišla ta karta (jer ona pokušava da se upali 5 minuta i onda sistem odustane) ili to neće da radi kako treba na Sedmici nisam siguran. Uglavnom, net je prepun pljuvačina na račun te Hybrid grafike u laptopima da je to zlo. Pa ti vidi...

Što se tiče cijene, u netbook/notebook/laptop svijet se vrlo slabo miješam jer to i jeste drugi svijet. Tu ti je u suštini najbitniji brand i odakle je stigla roba. To je osnovno. Acer nije loš, daleko je bolji od MSI-a, bolji je i od HP ponude kod nas u toj klasi, ali naš svijet ne prati da je Acer prošle godine bio najbolji po prodaji. Tako da... Laptop je laptop. Što kupiš, kupio si. Možeš eventualno kasnije dodati RAM-a i tu je priči kraj. Kad ti nešto crkne, sjedi i plači. Kad ti ode baterija, nova košta... pljuc! Ali da je lijep, mobilan i koristan - jeste. Konfiguracija mi ništa ne znači. Potreban je tačan model jer sve ti je to maltene isto. Laptop ti je danas ono: kakvu ima kameru, ima li integrisan mikrofon, da li je bluetooth tu, ima li HDMI, koliko USB portova, kakav čitač kartica, da li je display mat ili blještav, a je li "pep", je li roze ili crni... Ne zezam se! To ti je bitno kod većine onih koji bi kupili laptop da ga imaju kući. Poslovni ljudi i onima kojima treba, kupiće nov, ne polovan. A cijena, nemam pojma. Mogao bi sad pogledati na pik.ba ili sl, ali to znaš i ti, zar ne?! :D

Poz!

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 00:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
dangerous.datula je napisao:
U mojoj racunici od 270 je pisalo kuciste 50 KM u BL ;)

Pa vidi, ko nema novca obicno ima vremena, cimnes se do BG-a, ako imas nekog tamo jos malo odes u goste, prenocis, zezas se, pa ti taj put i trosak vise padnu kao "izlet" nego kao ciljani trosak.

Monitor uzmes na Trznici za 90 KM 19-ku i to jos gospodski, 4:3 odnos 8) Konfa nije za gejming, pa ti ne smeta ako je odziv i 25 ms.
Monitor takodje moze, malo teze, preko grane, 22-ka iz BGa je 230-240 KM, odes kao covjek sa povelikom torbom tamo, hehe, dobro, to je vec malo mucenje i slicno, ali nije neizvodivo, daleko je od neizvodivog, samo je malo neprakticno, ali ako je jaka volja i motiv, veoma jednostavna stvar.



Ispravio sam se i rekao da treba još para za optiku. A gdje brate na Tržnici ovo boldano? Još 4:3??? Ne zezaj me! Ljudi za takav polovan traže minimalno 130-140KM pa naviše.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
dangerous.datula je napisao:
U mojoj racunici od 270 je pisalo kuciste 50 KM u BL ;)

Pa vidi, ko nema novca obicno ima vremena, cimnes se do BG-a, ako imas nekog tamo jos malo odes u goste, prenocis, zezas se, pa ti taj put i trosak vise padnu kao "izlet" nego kao ciljani trosak.

Monitor uzmes na Trznici za 90 KM 19-ku i to jos gospodski, 4:3 odnos 8) Konfa nije za gejming, pa ti ne smeta ako je odziv i 25 ms.
Monitor takodje moze, malo teze, preko grane, 22-ka iz BGa je 230-240 KM, odes kao covjek sa povelikom torbom tamo, hehe, dobro, to je vec malo mucenje i slicno, ali nije neizvodivo, daleko je od neizvodivog, samo je malo neprakticno, ali ako je jaka volja i motiv, veoma jednostavna stvar.



I da, krajni zbir:
tvoja konfiguracija 270KM (povoljno jako, stoji)
nedostaje optika, dodatnih 45KM
putni troškovi 60KM
monitor, neka je i taj tvoj 90KM (a to znači polovan).

Ukupno 465KM. Ovo je već puno para, a ovdje spominjemo polovnjake, što znači potencijalne kupce koji te pare nemaju. Ko ima 500 KM za komp (to je već kritična granica) taj ima i malo veću svotu što znači da se neće upuštati u tvoj projekat. Ovo tvoje zapravo važi samo za studente koji se bar malo razumiju u računare i one koji su skupili nešto para za nov komp (a tih je sad malo), a ne žele našim lihvarima da dozvole da ih deru.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2011, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
imam nedoumicu. imam dva kompa pa ne znam sta da prodam i za koliko.
komp 1:
Gigabyte P35-DS3
E5400@2700
3GB DDR2-800
Club3d 4830 512MB 256bit
Chieftec 450W

komp 2:
Asus P5VD2
E2160@1800
2GB DDR2-667
Gainward 8600GT 512DDR3 Silent
napajanje 400w

sta mislite koja je realna vrednost? prodao bi i oba jer prelazim na AM3

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2011, 10:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5855
dtb_pro je napisao:
dangerous.datula je napisao:
Cijene su, naravno, sa PDV-om. Licni prevoz ne dolazi u obzir, Bus, trosak 60 KM, ako si student onda jos manje troska, nekih 40-45 KM. To stavis u torbu, platis bijednu marku-dvije soferu za prtljag i kao covjek se vratis nazad. Ili cak drzis u rancu, sve je to maleno i lako stane (osim maticne, a nije ni ona cudoviste).

Opcija dva, neko iz Beograda ti to kupi i posalje po soferu za max 20-30 KM. Ne cimas se, za pare se lako dogovorite ako se znate.

Ebay nije po samim cijenama konkurentan srbijanskom trzistu, mada je povoljniji u smislu nepostojanja troskova prevoza i mogucnosti da narucujes dio po dio bez da se cimas za komplet to Beograda, ali onda mislis da li ce ocariniti i ne, i dodajes polako jos 20-35% na originalnu cijenu...


Ma sve kao u bajci. I onda još lagano 50ak kermi za neko šit kućište sa da bi imao sve to svoje gdje potrpati. Zaboravio si to? A da ne govorim da stalno zaboravljamo jednu stvar. Kod današnje kupovine novog računara najskuplja stavka je monitor. Jer nema više CRT. Samo LCD. A najjeftiniji da valja kod nas je 280KM (19-widescreen nije monitor nego džepno ogledalo pa ga ne računam). Ili ganjati polovan koji opet iznosi nekih 130-150KM. A to se ipak ne može preko grane 8) .
Na stranu sve, podržavam tvoju ideju i smatram da je OK, ali ipak autobus je 60KM put je minimum po 6 sati tamo i ovamo... Treba sjesti pa dobro preračunati prije takvog poteza...

P.S. Naknadno vidio da si spomenuo kućište u BL, ali vidim da nema optike, što je tih dodatnih 45-50KM (DVD rezač naravno).


Hvala na procjeni, a ovo za 300 sam se malo zezao :D
Nisam ni 250 mislio da može, ali kad može media market... :evil3:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2015, 12:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Okt 2015, 12:43
Postovi: 1
Pozdrav :)
Moze li mi netko reci koliko vrijedi ovaj racunar??Stavio sam ovu sliku mislim da na njoj sve ima sto je ppotrebno :D Hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2015, 13:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Po ovim podacima sa slike vredi oko , ali mislim da je realno da trazis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2015, 14:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23497
Ja ne bih tražio manje od, jer za taj novac možeš uzeti nešto kao na slici ispod.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2015, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Previse trazis da kupis, radije prodaj jednostavnije

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2015, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7817
Lokacija: Mejdan
Vrijednost: neprocjenjiv!
Ja to ne bi prodavao.
Mislim, ta slika govori hiljadu riječi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs