banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Sep 2012, 17:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Kako da serujem wirelles konekciju od laptopa sa desktop racunarom koji povezem lan kablom sa istim laptopm? laptop je na win XP

pokusavao sam da ukljucim ono "allow other user to connect through this internet connection" na LAN kartici laptopa ali onda ni laptop ne moze na internet pomocu fiwi-ja... bas sam zaglavio...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2012, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Samo da provjerim: na laptopu hvatas wireless mrezu, i njega si povezao na racunar, i hoces da na racunaru imas net?? Mislim da ne mozes tako, posto laptop ne moze raditi kao repeater, mada ce ti neki strucnjak to potvrditi...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2012, 17:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
pa ne garantujem ali mislim da je moguce, za vrijeme studentskih dana znali smo da serujemo internet konekciju na jednom kompu i onda uz pomoc duple mrezne karte povezemo drui racunar i oba su imala net...pa nesto kontam trebalo bi da je i ovako moguce....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2012, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Kada primas net preko lan kabla moze, ali mislim da preko wireless-a ne moze.. Ali kao sto rekoh, neki strucnjak ce to mnogo bolje znati... Jer ti je preko kabla direktno dolazio net, a preko wireless-a si na nekoj mrezi, koja internet uzima od nekud... Sto znaci nije bas isto... (bar mislim da ti je tako prije bilo prikopcano preko kablova) :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2012, 22:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Значи лаптоп се качи на нет бежично а десктоп је повезан са лаптопом каблом? Требало би да може али мораш мало да се играш са ИП адресама и да са гејтвеј-ом на десктопу и мрежној карти на лаптопу, мислим да онај на лаптопу треба да има ИП адресу коју је добила бежична картица. Тако некако, у принципу, мало је касно па сам поспан да бистрије размишљам. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 07:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Nasao sam na guglu par sajtova gdje opisuju postupak medjutim nece da mi upali...a navodno je na win7 to bas lako izvodivo...ali mora moci i na xp

i da naglasim ne kacim se na tudji net, vec na svoj tp link ruter, a net mi zatreba za kompjuter u "radnoj sobi" a da bih ga spojio kablom morao bih probusiti sto zidova...a ovo bi mi bilo privremeno rjesenje dok ne kupim bezicnu mreznu kartu...jer u mjestu gdje zivim nema kupiti pc opreme...bla bla :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 08:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Nije ni bitno da li je tudji... Ono sto sam zelio reci je da se ne kacis na izvor interneta, nego na prenosnik... Znaci, ne kacis se na ADSL modem (npr), nego na router koji uzima net sa nekog drugog mjesta...

Po meni je najlakse da izdrzis par dana i uzmes bezicnu karticu, mada bih ja opet preporucio da se ti povezes direktno kablom na taj router (ne moras busiti zidove, idi po podu pa kroz vrata :))...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Archangele, pa ne bi mu se to isplatilo, jer ako ima puno zidova, vjerovatno je i velika udaljenost, što znači puno kabla. Puno kabla je podosta para, koje može iskoristiti za wifi adapter (usb ili pci/pciex karticu).

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 18:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Evo malo štiva za čitanje:
How to configure Internet Connection Sharing in Windows XP

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
dtb_pro je napisao:


A nema veze sto to nije Internet, nego mrezna wireless konekcija? Mislim, nisam nikad podesavao, ali vidim tu malu igru rijeci, pa zato pitam...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2012, 07:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Ukratko, ovo sam u životu radio samo jednom (jeste, bio je WinXP u pitanju), ali ja sam imao slučaj upravo sa dial-up-om. Poenta je da bi bilo savršeno jednostavno da to uradiš kad bi sa svog računara pokretao konekciju prema van (tipa PPPoE) pa onda tu konekciju jednostavno prebaciš na share. LAN će ti odraditi ostalo (upravo kao što je navedeno u primjeru na linku koji sam postavio).

E sad, u tvom slučaju nije tako. Da bi ovo mogao primjeniti u svom slučaju morao bi uređaj (npr. m-tel ADSL modem) prebaciti na bridge mode, a PPPoE raditi na laptopu. Ali tada gubiš Wireless za druge uređaje. Ovo sam naveo samo kao primjer koji je trebao voditi u pravcu kako riješiti problem. Stoga da ne komplikujemo, možda će ovo pomoći:
Spoiler:
Instructions
1
Plug one of the computers into the Ethernet cable connected to the modem.

2
Open the "Start" menu and type "Network and Sharing Center" in the search box.

3
Click on the "Network and Sharing Center" link in the results section.

4
Click "Manage Network Connections."

5
Right-click on the icon for the Ethernet adapter and click "Properties."

6
Click on the "Sharing" tab and verify that the "Allow other network users to connect..." check box is not marked and press "OK."

7
Hold down "CTRL" and click on the Ethernet cable adapter and the wireless adapter icons in the "Network Connections" window.

8
Right-click, select "Bridge Connections" and confirm the selection.

9
Open the "Start" menu and click "Connect to."

10
Click "Set up a connection or network."

11
Select "Set up a wireless ad hoc..." from the list and press "Next."

12
Follow the on-screen instructions to complete the setup wizard.

13
Log on to the other computer, select the ad hoc network from the list of available wireless networks and press "Connect."

14
Open an Internet browser and test to see if the computer connects to the Internet properly.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs