banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 04:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Sep 2015, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2329
Zar nije Raiffeisen ovlašten samo za Global blue?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2015, 16:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Ja sam dobio taj obrazac od dva metra, vraćao pare u prodavnici.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2015, 16:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
1911mk je napisao:
U zadnje vrijeme se izbacuje klasicni obrazac za povrat npr. global blue. Novi obrazac je slican fiskalnom racunu ( samo mnogo duzi, u kome sama upisujes svoje podatke ime, br padosa i sl) koji moras ovjeriti na izlazu iz EU tj. Hrvatsku. Nakon toga mozes dici povrat u Reifeisenu ili na ovlastenim mjestima u EU

Taj sam dobila. Na njemu piše global blue. Ne znam je li to nešto novo, tj.isto staro, samo novi obrazac? Prije sam dobijala obrazac na a4 formatu. I to u dvije različite radnje sam dobila takav obrazac, ali nažalost, nijedna osoba nije znala engleski dobro pa mi nisu ništa detaljno rekli, osim da ovjerim na granici ili aerodromu...
Znači, ja sama popunim ove podatke?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2015, 16:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 643
Da ,ali hrvatski carinici moraju udariti svoj pecat da je roba izasla iz EU.

Послато са SM-G900FD уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2015, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Da da, znam. Znači, na hrvatskoj carini prijavljujem robu? Tj,izlaz?
Znam da je prije bilo, kad je hr tek ušla u eu da se u SLO prijavljivalo. Znači, sad u HR?
I sa ovim novim obrascem mogu dobiti povrat pdva u raiffeisenu? Ne moram se vraćati nazad u radnju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2015, 08:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Juliette je napisao:
Da da, znam. Znači, na hrvatskoj carini prijavljujem robu? Tj,izlaz?
Znam da je prije bilo, kad je hr tek ušla u eu da se u SLO prijavljivalo. Znači, sad u HR?
I sa ovim novim obrascem mogu dobiti povrat pdva u raiffeisenu? Ne moram se vraćati nazad u radnju?


Pored pečata obavezno traži i potpis carinika, jer bez tog potpisa (samo pečat) ovi u Raiffeisenu ti neće isplatiti povrat.

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2015, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Znam ja to, samo ne znam je li se na ovaj obrazac koji sam dobila dobija povrat u raiffeisenu ili ponovo u istoj radnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 10:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Juliette je napisao:
Znam ja to, samo ne znam je li se na ovaj obrazac koji sam dobila dobija povrat u raiffeisenu ili ponovo u istoj radnji.


Super sto znas, ja cu morati da trazim prilikom sledeceg izlaska iz HR. :)
U Raiffeisenu, ako je onaj GlobalBlue obrazac.

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 12:33 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Ja na ovoj ponjavi od obrasca nigdje ne vidjeh da piše Global Blue, a pare sam regularno dobio u prodavnici.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 14:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
<Enter_name> je napisao:
Ja na ovoj ponjavi od obrasca nigdje ne vidjeh da piše Global Blue, a pare sam regularno dobio u prodavnici.


E jbg, na mom ima Global Blue, ne vidim u cemu je problem?
Svuda u SLO dobijes ovaj obrazac (kolege kupovale u drugim prodavnicama i isti dobili), trazis pecat i potpis carinika na izlazu iz EU (HR) i mozes sa tim onda traziti
isplatu u Raiffaisenu.
Ne znam gdje si ti dobio povrat, pricam iz svog iskustva i iskustva kolega.
Mozda u toj radnji isplacaju povrat na licu mjesta, ja sam konkretno kupovala u Big Bangu, i na obrascu fino pise "NO CASH REFUND IN STORE".

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 17:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
WeeBoo je napisao:
Juliette je napisao:
Znam ja to, samo ne znam je li se na ovaj obrazac koji sam dobila dobija povrat u raiffeisenu ili ponovo u istoj radnji.


Super sto znas, ja cu morati da trazim prilikom sledeceg izlaska iz HR. :)
U Raiffeisenu, ako je onaj GlobalBlue obrazac.

Nisi shvatila koji je moj problem. Nisam dobila orazac na A4 formatu koji sam prije dobijala, nego sam dobila kao duži fiskalni račun, kao što neko gore već spomenuo.. samo me interesuje da li takav obrazac prihvataju u raiffeiesenu. Na global blue stranici piše da se svi obrasci izdati u Njemačkoj, Austriji, Italiji, Sloveniji i Hrvatskoj uvažavaju, pa kontam da može i ovaj.
Išla sam danas u Global Blue office i rekli su mi da bi trebalo da se može dobiti povrat u banci. Može se dobiti i early refund ovdje kod njih, ali moram kasnije to slati poštom i kojekakve kerefeke, a to mi nije praktično. I lik je rekao da neke radnje imaju ovakav obrazac, neke A4, neke skraćeni A4, da je to samo razlika u obrascu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 19:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Ja sam kupovao u Njemačkoj i dobio povrat tamo. U Sloveniji nikad nisam kupovao nešto vrijedno povrata novca (sem guma, ali sam i to vraćao kod njih), dok sam iz Hrvatske vraćao porez preko Global Blue-a dok je bio stari obrazac.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 19:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
A ništa sad, sutra je nedjelja, ništa ne mogu, pa ću vidjeti šta će biiti kad dođem kući. :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 22:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 209
Moze bez obrasca A4, vec sam par puta to uradila ' prodavnice tipa H&M direktno ti izdaju samo racun na kojem je sve sto je potrebno napisano i sa ovjerenim racunom sa granice i pasosem dobijas povrat u banci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2015, 14:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Evo da javim, da potvrdim ono što je nekoliko forumaša ranije reklo, može na ovaj novi obrazac, tj. nije A4 format, nego formata kao fiskalni račun. Na vrhu piše Global Blue i na dnu globalblue.com (ili samo na dnu). Ono što mi je žena u banci rekla je da je bitno da na računu za robu (ne obrascu, nego računu), nigdje ne piše da je kopija računa, nego mora biti originalni račun.

Ono što mene zanima, kada prelazite HR granicu, koliko često vam traže robu na uvid? Šta ako nemam robe sa sobom, hoće li onda potpisati i ovjeriti?
Meni dosad nikad nisu tražili robu na uvid, samo su pitali je li tu, ja rekla da jeste.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2015, 15:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Kod mene nije pisalo nigdje Global Blue. Ja uvijek ponesem robu sa sobom, lakše mi nego se vraćati ako traže. Doduše gume im nisam nosio, samo sam rekao da su u kombiju :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2015, 22:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Neki dan kupih robu u Njemackoj i dobih staru, dobru Global Blue kovertu...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2015, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Zavisi od radnje do radnje. :-)
Šta si dobro kupio? .-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2015, 12:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Nesto sitno tehnike, sto za sebe, sto za raju...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2015, 12:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Okt 2008, 13:24
Postovi: 89
Postoji razlika između Global Blue povrata PDV-a i klasičnog povrata:
Global Blue uzima proviziju - na sajtu njihovom ima negdje visina provizije. Ljetos sam kupovao u Hrvatskoj i dobio povrat preko Global Blue od 98 kn, umjesto 150 kn koliki je bio PDV.

Sada postoji ona druga varijanta preko zahtjeva za povrat PDV-a koji država vraća. Malo je komplikovaniji, ali ako češće ideš u inostranstvo isplati se, jer nema provizije. Elem, primjer za Hrvatsku: sa sajta poreske (njihove) skineš obrazac koji ti je trgovac dužan ispuniti u dva primjerka. Taj obrazac ovjeriš na granici. I sljedeći put (u roku od 6 mjeseci) s jednim primjerkom se vratiš kod istog trgovca i on ti lično isplati taj PDV. Može valjda i poštom da mu pošalješ, ali onda snosiš troškove platnog prometa.

Uglavnom, Global Blue je komfornija varijanta, ali košta...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs