banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 01:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 229  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Okt 2014, 11:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Avg 2009, 00:28
Postovi: 153
Vava je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Ili možeš da se obratiš Banggood-u. Oni mogu nabaviti skoro bilo koji dio za kineske telefone direktno od nabavljača/fabrike. Meni su nekoliko puta našli ono što mi je trebalo. Prije par dana nešto slično kao tebi, FPC se oštetio (narandžasti fleksibilni kablić koji je povezan na matičnu ploču i na kojem se nalaze kontakti koji registruju pritisak dugmića) i Power button ne funkcioniše na Cubot-u S222, pa privremeno koristim proximity sensor za Wake up funkciju. Ali dobro je da sam našao na Banggood-u, ovih dana će mi poslati i da se konačno riješim improvizacije, pa zato savjetujem da njih pitaš/pitate za svaki dio koji vam može zatrebati za kineske telefone.


Ne mogu ni oni pomoći. Nemaju dijelova za taj model.


Kontaktirao sam ove s to2c.com i nude mi dio (dugme) za 15 $ iz fabrike (iako ispočetka nisu znali ni da li postoji dio).

Prvo su mi nudili da ga pošaljem u Kinu "da oni vide šta bi moglo biti s telefonom"

Je li iko petljao oko tih dugmića na telefonima i šta je moglo biti tom dugmetu da ipadne, odnosno da li bi se nekako mogao "vratiti" (da ne dajem bezveze pare i još čekanje)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ajde ti to uslikaj (precizno, nekim fotoaparatom) i postavi ovdje slike da vidimo šta je u pitanju jer ti ne možemo tačno reći dok ne vidim da li je problem u dugmetu, u kućištu telefona ili u FPC na matičnoj ploči. Ja sam tako rastavio ovaj Cubot, uslikao i nacrtao Kinezima šta mi treba jer nisam mogao drugačije objasniti.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
mara- je napisao:
Haha, niđe veze, pa onda nam i ne treba to osiguranje. Gdje si to čitao?


na klix forumu tako kazu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2014, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Stigao mi fon kuci, platio samo 3,10 KM :lol:znaci tacno 15 dana od dana kada su poslali mi je stigao paket, svaka cast pandawillu. Kasnije cu vam prenjeti utiske na prvu telefon izgleda mocno, jos je ljepsi uzivo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2014, 10:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
BL Boy je napisao:
Stigao mi fon kuci, platio samo 3,10 KM :lol:znaci tacno 15 dana od dana kada su poslali mi je stigao paket, svaka cast pandawillu. Kasnije cu vam prenjeti utiske na prvu telefon izgleda mocno, jos je ljepsi uzivo.



Koliki je bio paket? Meni je samo 2 puta prosao carinu. Od tad vise nikako. Da ne pise mozda nesto posebno na kutiji zbog toga sto si osigurao tamo kod pande? I sta si kupio? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2014, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Sehxtore je li stigao tvoj?
BL Boy, MI3? :D

Sent from my HM 1SW

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2014, 12:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeste, podigao sam ga pre dva dana, za ove pare telefon nudi i previse. Jos sam rijesio problem sa zagrijavanjem u V45, ne znam ako si primjetio da kad se tel vise koristi krene stopati, zbog ovog loseg termal configa, rootaj ga i obrisi /system/etc/thermal-engine-8226.conf, nit ce se grijati ni stopati vise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2014, 12:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
supermanijak je napisao:
BL Boy je napisao:
Stigao mi fon kuci, platio samo 3,10 KM :lol:znaci tacno 15 dana od dana kada su poslali mi je stigao paket, svaka cast pandawillu. Kasnije cu vam prenjeti utiske na prvu telefon izgleda mocno, jos je ljepsi uzivo.



Koliki je bio paket? Meni je samo 2 puta prosao carinu. Od tad vise nikako. Da ne pise mozda nesto posebno na kutiji zbog toga sto si osigurao tamo kod pande? I sta si kupio? :)


Kupio sam mi3, a kinezi napisali da salju mp4 player vrijednosti 21,59 USD tako pise na kutiji pa zato i nije isao na carinu :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2014, 13:07 
Koji lopovluk... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Nov 2014, 18:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
BL Boy je napisao:
supermanijak je napisao:
BL Boy je napisao:
Stigao mi fon kuci, platio samo 3,10 KM :lol:znaci tacno 15 dana od dana kada su poslali mi je stigao paket, svaka cast pandawillu. Kasnije cu vam prenjeti utiske na prvu telefon izgleda mocno, jos je ljepsi uzivo.



Koliki je bio paket? Meni je samo 2 puta prosao carinu. Od tad vise nikako. Da ne pise mozda nesto posebno na kutiji zbog toga sto si osigurao tamo kod pande? I sta si kupio? :)


Kupio sam mi3, a kinezi napisali da salju mp4 player vrijednosti 21,59 USD tako pise na kutiji pa zato i nije isao na carinu :lol:


Nisam ja takve srece. I kod mene je pisalo mp4 player, ali su ga ipak zadrzali :D Vise srece drugi put.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2014, 18:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Kontam da su ga nekako znali ususkati zbog ovog osiguranja za pdv i carinu, isao preko Holandije to im je tranzitna zemlja. Ovo sto se tice price da pandawill reparirani uredjaji, ne znam ja evo nisam jos nista primjetio, cak ga nisu htjeli rootovati da ga ne raspakuju i sl.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2014, 19:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
BL Boy je napisao:
Kontam da su ga nekako znali ususkati zbog ovog osiguranja za pdv i carinu, isao preko Holandije to im je tranzitna zemlja. Ovo sto se tice price da pandawill reparirani uredjaji, ne znam ja evo nisam jos nista primjetio, cak ga nisu htjeli rootovati da ga ne raspakuju i sl.


Meni svaki put dodje u kutiji onako malo vecoj pa sigurno zato otvore. A bude i tesko, oko pola kg. Mozda su me upamtili :D
Ni ja dosad nisam imao problema sa tim stvarima. Nadam se da necu ni imati (kucam u drvo). Svi su dosad izgledali novi bez ikakvih primjedbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2014, 12:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Maj 2008, 13:23
Postovi: 233
@Bl Boy

Jesi i dalje zadovoljan sa Mi3? Ja sam jutros narucio sa pande, dok im traju ovi kuponi. Izasao me 269 usd i dao sam 3 usd da ne salju sa china post vec singapurskom. Jsavjam utiske kad stigne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2014, 17:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Da se i ja pohvalim jednom da mi je brzo stigao telefon. Za manje od 10 dana. Telefon narucio 25.10. i trebalo je dan-dva da posalju. I juce stigao u bosnu, danas sam ga podigao sa carine. Ne prolazi vise na kucnu adresu :D
Svaka cast to2c, ovo je bas brzo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 06:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
sava84 je napisao:
@Bl Boy

Jesi i dalje zadovoljan sa Mi3? Ja sam jutros narucio sa pande, dok im traju ovi kuponi. Izasao me 269 usd i dao sam 3 usd da ne salju sa china post vec singapurskom. Jsavjam utiske kad stigne.

Jesam stvarno telefon razvaljuje sve je onako kako sam vec citao na internetu o njemu. Odlican telefon ja sam prezadovoljan. Wireless radi brzo jak signal. Fino izgleda dobra baterija, brzo radi, dobra kamera itd. Poredio sam ga neki dan sa koleginim Redmi 1s i kamera mu je na oko bolja jasnija ostrija slika mozda i do displeja. Vidjeces stvarno izgleda super i ljepsi uzivo nego na slikama. Imao sam xperia arc s prije radio je solidno, ali ovo je bas stroj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 08:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Maj 2008, 13:23
Postovi: 233
Ok,super :) Koliko si ga ono cekao? Samo ispravka jedna, kuponi im mislim vaze jos danas, Mi3 sad izadje 259 USD + 3 USD SG Airmail. Uz tel sam narucio i ovo:

http://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Tempe ... 4867c3f053

http://www.ebay.co.uk/itm/Ultra-Thin-Br ... 540ed1b624

Kad sve stigne javljam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Cekao ga 15 dana tacno. Xiaomi ima prodavnicu i u Evropi. Malo skuplje se plati, ali dodje za par dana. Narucio sam i ja isto ovaj metalni oklop, a moram I ovaj tempered glass prava stvar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ne treba ti tampered glass, Mi3 vec ima jak ekran, a samo ce ti touch biti losiji :) jedino ako ti cesto ispada iz ruke onda mozes :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 17:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Neka njega za svaki slucaj. Meni najgore kljucevi izgrebu fon, ali sad ima corning glass tako da ne bi trebalo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 17:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Imam informaciju da Xiaomi uskoro dobija prodajnog zastupnika u BiH, mozda i servis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 229  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs