banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Maj 2024, 05:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 239 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Da li koristite kontraceptivna sredstva?
ne koristim 22%  22%  [ 34 ]
kondom 48%  48%  [ 74 ]
pilule 12%  12%  [ 18 ]
prekinuti snosaj 11%  11%  [ 17 ]
plodni i neplodni dani 1%  1%  [ 2 ]
spirala (hormonska ili obicna) 1%  1%  [ 1 ]
spermicidi...kreme,paste,gelovi,vaginalete 1%  1%  [ 1 ]
dijafragma 0%  0%  [ 0 ]
koristim nesto drugo,sto ovdje nije navedeno 4%  4%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 153
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 07:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2002, 19:29
Postovi: 498
Lokacija: Novi Sad
Samo pitas alaeksandara, smao propitujes....
8)

Sigurnije je sa.
Sigurnije.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 08:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 05:59
Postovi: 83
Lokacija: Germany
Ja koristim a i mislim da su pilule najbolje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jer one su 99,9 % sigurne--ako ih redovno pijes, nepijes alkohol svaki dan, nepusis 5kutija na dan, nepovracas i netrosis uz pilule jos druge lijekove.
Prije uvjek moras misliti joj,jesam li trudna ili ne :roll: --kad mi dolaze dani itd.!!
A sad sam 3god. u vezi i nista bolje nema od pilule.
Jer kad god imas "ZELJU" mozes, i nemoras misliti imam li kondom itd. :-? !!!!

Ali ipak, svako za sebe to mora znati. Zar ne???????? :wink:

Pozdrav Sekana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 09:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Sekana ako tako nastavis neces ti imati potomaka jok bona nikada,a sad razmisli zasto.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 10:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 05:59
Postovi: 83
Lokacija: Germany
Nedaj BOZE muki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jedva cekam da steknem svoju pacurliju.
Ali ja nisam rekla, da cu ih zauvjek trositi--sad kad se udam, ima da mjenjam nesta drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 12:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Hajde reci mi koliko ih puta sedmicno koristis ili dnevno mozes na ovo da odgovoris privatno a onda cu ti objasniti neke stvari.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 12:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 577
ha,ha muamere vidi se da nemas pojma o tome cuj koliko ih puta sedmicno ili dnevno koristi.....???pa ako nisi znao pilule se uzimaju 21 dan pa se onda pauza pravi od 7dana i onda opet tako.
Nemoj samo da je ti ucis jer nece daleko dogurati a mislim da joj i netreba TVOJ savjet posto je cura dovoljno pametna da sama znas ta radi :wink: jel tako sekana19


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 12:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
kad tebe prepametna budem pitao neke stvari onda mi se javi a do tada oladi bre malo.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 13:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
pilule se piju 21 dan , znaci svaki dan obavzeno i isti sat !!!!!!!!!!!!!!!
pa se pravi pauza 7 dana.
Recimo kad pijes konstantno pilule i odlucis da ih vis ene koristis, tada je potrebno oko 3 mjeseca da bi ostala trudna....

AB pilule su jako dugo na trzistu i efekti na sterilitet su minimalni, ali AB pilule imaju dosta nezeljenih efekata: povecanje tjelesne tezine, nervoza,uvecanje grudi,akne itd.....

alexandar:nisam ja ni za ali ni protiv tih pilula..nemam neki izricit stav o tome, znam kako djeluju i sta sve rade i zbog toga mi stavaraju predtsavu o totalnom suprotstavljanju prirodi....pa sam nekad totalno protiv, a nekad za kao u slucajevima terapije.....:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 13:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 577
pa posto si pitao sekanu a ona nije tu morala sam ja da ti dam odogovor posto smo ja i sekana kao jedna dusa i jedno tijelo,pa sta ona misli to i ja i obrnuto. :lol:
pa posto si pitao sekanu a ona nije tu morala sam ja da ti dam odogovor posto smo ja i sekana kao jedna dusa i jedno tijelo,pa sta ona misli to i ja i obrnuto. a nisam nikad tvrdila da sam prepametna,sto znam znam sto ne znam znacu i naucicu kad mi bude trebalo 8) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 13:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2002, 01:00
Postovi: 893
spirala zakon :lol:

nema brige oko uzimanja pilule i tih zezalica :wink:

nego, nesto vas citam....

svi ste u prici : kontracepcija = zacece

zar se sve svelo na to ???

a bolesti?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 16:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
doduse Maki to jest Sekana 19 samo za razliku sekana je tvoje pravo lice dijete bar priznaje godine.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 16:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2003, 11:50
Postovi: 25
Pa i ja gledam ove pametnjakovice a posebno ovo dvoje kako se caste masanla ali neshvatam zasto tolika buka oko kontracepcije vidite ja sam protiv nje i treba je zabraniti a svaka zena koja ima sex prije braka treba je banovati na celavo osisati i odbaciti od drustva.Ali dok se to nedesi a desice se kako je pocelo dobicemo mi svi iza usiju do tada gutajte pilule stavljaj te kondome i spirale i udrite brigu na veselje a ja cu da zgrcem pare na groblju a sto volim da radim sa mrtvima.

_________________
Peru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 16:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2003, 21:51
Postovi: 1038
Lokacija: od sredine lijevog coska u lijevom dzepu desno, cetvrti sto u drugom redu
Aleksandre..mnoooogo brate pitas. Onaj ko treba da zna, on je dobro upucen,kako ja to i sta ja to.. :wink:

elem da se vrnem temi.. :lol:
Heh kontracepcija..naravno izbor je veliki, slazem se u potpunosti sa gipsy_girl, AB pilule kod "zdravih" zena mogu da dovedu do komplikacija, hormonalnih poremecaja..sto ne dovodi u pitanje njihovu upotrebu, ko god zeli treba da ih uzima naravno uz konsultaciju sa ginekologom koji odredjuje vrstu pilule koja odgovara doticnoj..
Licno ih nikada nisam uzimala, iz razloga odbojnosti prema gutanju lijekova, ne mogu ni analgetik ili sl. da progutam gadi mi se a kamo li da pijem AB pilule svakodnevo 21 dan iz mjeseca u mjesec, a i iz razloga koje je gipsy vec navela.Pobornik sam koriscenja prezervativa, ne samo da sprjecavaju nezeljenu trudnocu, vec i pruzaju zastitu od polno prenosivih bolesti, koje su po mom misljenju mnogo gore.
Na zalost mnogo je prekida trudnoce kod mladih djevojaka, koje iz poznatih razloga"ma nece bas meni da se desi" , "pazice on, pa ja mu vjerujem"...izbjegavaju koristenje kontracepcije, a da ne govorim o posljedicama koje nosi takav zahvat i mogucim komplikacijama koje se ne rijetko desavaju.Zasto se dovoditi u situaciju da govorimo o ne zeljenoj trudnoci, kad zivimo u 21 vijeku i kamare toga su dostupne svima..pamet u glavu.
prezervativi..svih boja, ..jagoda, kivi, marelica....... :P
prosto su neizbjezni :D

_________________
..u tom cucu grmi zec... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2003, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
indijanka je napisao:
spirala zakon :lol:
nema brige oko uzimanja pilule i tih zezalica :wink:


DA, ali za zene koje su radjale :P :wink:

Citiraj:
svi ste u prici : kontracepcija = zacece

zar se sve svelo na to ???

a bolesti?????


naravno da nije samo trudnoca zadatak kontracepcije....
oni koji cesto mjenjaju partnera moraju prvoo da misle na nezeljene pojave kao sto su: gonoreja,hlamidije, HIV.. nedaj boze i slicno...pa tek onda trudnoca...

ali ako imas stalnog partnera, onda se vecina kontracepcije svodi na nezeljenu trudnocu.... :wink:

nego zanima me jeli iko koristio dijafragmu....???

i pitanje za indijanku...vjerujem da si mlada, ali znam da zene mogu imati problema sa spiralom zbog upala jer spirala je strano tijelo pa moze da se javi autoimuna reakcija organzima.....
kakva ti imas iskustva do sada? :wink:

p.s. heheh nadam se da niko ovde nije imao iskustva sa podvezivanjem jajovoda pa to necu ni da pominjem...... :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2003, 16:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Hajde Malesevicka niko netrazi da se pise o tome to je tvoja privatna stvar tvoja intima OK nemoj se ljutiti evo jedan :icecream: :icecream:

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jul 2003, 06:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 05:59
Postovi: 83
Lokacija: Germany
Evo da se i ja pojavim opet :wink:
HaHa Muamere, pa *ebiga nemogu biti ja stalno 19god.!!!

E sad da reknem nesta za pilule, znam da nisu najbolje za zdravlje,jer tvoje tjelo stalno misli da si trudna i tako da nemozes zatrudniti vise (znam to je lose) :( - ali na primjer nebi se usudila da stavim spirale---nema sanse--!
A sad ima kao neka mala cjevcica (implatat) sto se uvuce pod kozu i navodno je najsigurnije do sada. Ali nema pojma, da to dozvolim.

A da i ja potvrdim: pilule pijes 21dan i onda pravis 7dana pauzu- gdje svakoj zeni dolaze dani i to je to.I da pilule je najbolje piti uvjek u isto vrijeme, ako ih slucajno zaboravis onda imas 12h vremena da ih popijes.Eh ako nestignes u roku od 12h da ih popijes, onda to vise nije sigurno.Tek od sledeceg Zyklos je sigurnost opet tu.

A najbolje do 5mjes. prije prestati sa pilulama ako zelis djete!!!
Tako da ti bude cisto tjelo,bez ikakvih hormona.

Na neke zene djeluju pilule stetne: jedna bude nervozna, druga se udeblja,trecu glava boli itd.!!!

Ali meni HVALA BOGU nista od tog nije.

Jos malo, pa se tako i tako udajem- i onda sta bude bude :wink:

E to je to!!!!!

Pozdrav a VELIKI ccccccccccmmmmmmmmmmmmmooooooooookkkkkkkkk za MAKI :wink:

HaHa, vidimo se u Avgustu ako Bog da!!!!!!!!! :angel:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jul 2003, 09:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Dali si cula za DCSL i gdje se on jos upotrebava.Samo da napomenem i to da je ova materija najcesci uzrocnik raka ili cancerogenih oboljenja kako kod zena tako kod muskaraca.Ovu istu materiju mozemo naci u poliesteru i PVC-u a stetne su tako sto kod muskaraca izazivaju smanjivanje testisa i najcesce dovodi do direktnog unistavanja sperme ili kako bi u narodu rekli neplodnosti.Kod zena izazivaju ciste miome i nacesce rak materice ili jajnika a kao sto i sama znas jedini spas je hirursko ostranjenje spolnih organa.Pa sad izvolite pa koristite.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jul 2003, 09:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2002, 01:00
Postovi: 893
cigancice jos uvijek se borojim umlade ispod 30 :wink:

kaosto samnavela u proslom postu, nisam tip za pilulu ( probala, vidjela da nije za mene i bacila u kantu za smece :lol: )

spirala je po meni idelano sredstvo dok ne odlucimo kad cemo drugo vristalo :evil: :lol: da udomimo u porodicno stablo :wink:

licno nisam imala nikavih vecih tegoba

na pocetku je bilo malo neobicno, neki glupi osjecaj u donjem dijelu stomaka ( sto je sasvim uobicajeno prvih dana)

sam cin stavljanja spirale je sasvim ok, ili imam fantasticnog ginekologa ( kod kojeg sam na optuzenickoj klupi vec 3,5 god :lol: )

rok trajanja je 2 god a onda se mora vaditi, moze se odmah staviti druga - dugorocnija, sto se kod mene vjerovatno nece desiti jer je sad na redu maja cujica :wink:

sto se tice dijafragme jos nisam srela osobu koja je imala taj vid iskustva 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jul 2003, 10:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2001, 01:00
Postovi: 542
spirala je ok, ali nije za svakog.. to je kao sto neko vec rece strano tijelo u nasem organizmu i sve zavisi ko ga kako primi.. ja na primjer se ne bih usudila, zato sto znam da je moja prijateljica imala problema za vrijeme a i poslije nakon sto je izvadila.. stalno je krvarila i menstruaciju od tada isto tako nema redovno nekad ima po dva puta u mjesecu i izgleda da joj je odbranbeni sistem oslabio, jer odkako je izvadila stalno je po doktorima i cesto ima upale ili visak bakterija.. u svakom slucaju, najblaza je pilula (za osobe u vezi) a inace kondom... (na zalost)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jul 2003, 12:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
jao raja sta je vama pa nijedno nije bas kako treba nijedno nije sigurno,kondom puca kako rece SM spirala ostecuje sluznicu materice,a ABP razara totalno.Znaci udajite se i zenite i pravite djecu da nadoknadimo manjak.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 239 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs