banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Jun 2024, 13:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Dedicated hosting
PostPoslato: 21 Dec 2011, 17:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Jutros je siteground suspendovao jedan web sajt koji sam radio a koji ima izmedju 3-6.000 jedinstvenih posjeta dnevno sa nekih 50.000 pregleda dnevno, sto i nije neka velika cifra da bi se islo na dedicated server. E sad, prvo smo bili na share+, pa kad smo to prekoracili otisli na semi dedicated pro, mislim da je oko 70$ mjesecno, i bilo je ok prvi mjesec da bi jutros sajt bio suspendovan jer je koristio previse resursa, IAKO pod cpanelom i cpu usageom vidim da je sve u granicama normale. Slao mailove, dopisivao se ali dzaba, u svakom slucaju jako neprofeisonalno od kompanije koju sam hvalio godinama kad je u pitanju hostanje manjih sajtova. Naravno postavili su ultimatum, ili ostati suspendovan ili preci na dedicated koji kosta 170$ mjesecno. Sad, jos uvijek razmisljamo da li ostati sa sitegroundom, jer se ovo drugi put desava, prije toga su nas prebacili sa share na semi dedicated, a i tada smo imali oko 1000-1500 posjeta sto opet nije velika cifra, ali kontao sam da je standardna prica da ti uzmu vise para, ali ovo je ipak previse, pa me zanima ima li neko dedicated server, gdje hosta i da li je zadovoljan uslugom ? Jer suspenodvanje sajta a da se dan-dva prije toga ne obavjesti vlasnik nema smisla...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dedicated hosting
PostPoslato: 21 Dec 2011, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Frenki je napisao:
Jutros je siteground suspendovao jedan web sajt koji sam radio a koji ima izmedju 3-6.000 jedinstvenih posjeta dnevno sa nekih 50.000 pregleda dnevno, sto i nije neka velika cifra da bi se islo na dedicated server. E sad, prvo smo bili na share+, pa kad smo to prekoracili otisli na semi dedicated pro, mislim da je oko 70$ mjesecno, i bilo je ok prvi mjesec da bi jutros sajt bio suspendovan jer je koristio previse resursa, IAKO pod cpanelom i cpu usageom vidim da je sve u granicama normale. Slao mailove, dopisivao se ali dzaba, u svakom slucaju jako neprofeisonalno od kompanije koju sam hvalio godinama kad je u pitanju hostanje manjih sajtova. Naravno postavili su ultimatum, ili ostati suspendovan ili preci na dedicated koji kosta 170$ mjesecno. Sad, jos uvijek razmisljamo da li ostati sa sitegroundom, jer se ovo drugi put desava, prije toga su nas prebacili sa share na semi dedicated, a i tada smo imali oko 1000-1500 posjeta sto opet nije velika cifra, ali kontao sam da je standardna prica da ti uzmu vise para, ali ovo je ipak previse, pa me zanima ima li neko dedicated server, gdje hosta i da li je zadovoljan uslugom ? Jer suspenodvanje sajta a da se dan-dva prije toga ne obavjesti vlasnik nema smisla...

Немам лично искуства, јер је хостинг на коме је форум договарала моја ко-админка из Индије па нисам улазио у детаље, али препоручујем ти да одеш на www.webhostingtalk.com и мало се промуваш. Чини ми се да је и Годеди имао неке сасвим ок цијене дедикејтег хостинга.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dedicated hosting
PostPoslato: 21 Dec 2011, 17:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
Ja sam koristio ovu gospodu https://xsserver.eu/DE-economy-servers.html za potrebe hostanja gaming i voice servera te par web siteova.
Hostaju se u Njemackoj, sto je za nas odlicno, evo pingaj moj server : 31.214.201.175 ja na teolu imam 32 ms ping, sto je za potrebe gaminga odlicno.
Jedino sam imao sa njima sitniji problem sto defaultno imaju blokirane sve portove sem 80 i 8080, ali sam im poslao mail sa popisom portova koji mi trebaju i u roku od 2 sata su portovi bili otkljucani.
Za 65 eura na mjesec dobijes jaku masinu koja bi trebala zadovoljiti sve tvoje potrebe :D, imas 5 TB mjesecnog prometa, a nema sanse da to premasis sa jednim web siteom, makar ne znam sta hosta :D.
Ja sam sa 10tak gaming servera, 5 TS3 servera, 2 ventrilo servera, 4 web sitea koja imaju dnevno po 10000 posjeta svaki otprilike + sto na jedan ljudi aktivno uploaduju slike, vukao jedva 1 TB.

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs