banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 01 Jun 2024, 07:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2002, 22:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Jul 2001, 01:00
Postovi: 50
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Da, najjeftiniji je za uplacenih 100 sati. Odoh odmah sutra ujutro da dam 70 maraka za internet jer je to, pobogu, tako jeftino.
Mislim stvaaarnooo... kako bilo shta shto ima veze za Telekomom moze da bude kvalitetno i povoljno?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2002, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Šta se pališ, vidiš da čovjek reklamira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Okt 2002, 11:26 
ma sta pricas gluposti, kako jedan blic ili inecco ili bilo ko drugi moze biti kvalitetniji od telekoma , phhhh smjesno, pa oni koriste sve kapacitete telekoma 9iznajme ih po bagatelnim cjenama) a onda se duvaju kao oni su vrhunski provajderi


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Okt 2002, 12:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Telekom nema potrebe da se bori za prevlast na trzistu jer ima
monopol na svim telekomunikacionim resursima. Prema tome
njih za kvalitet bas zabole. Ovo sa preusmjeravanjem telefonskih
poziva je divno , kad si u BL ili nekom drugom gradu koji je blizu BL
jer su sve ulazne linije i access serveri u Banjaluci, ali bas me interesuje
kako je uspostaviti vezu na taj broj iz Trebinja, Nevesinja, Pala ..
koja je brzina ? kvalitet ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Okt 2002, 12:51 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 11 Jul 2001, 01:00
Postovi: 634
zudi je napisao:
ma sta pricas gluposti, kako jedan blic ili inecco ili bilo ko drugi moze biti kvalitetniji od telekoma , phhhh smjesno, pa oni koriste sve kapacitete telekoma 9iznajme ih po bagatelnim cjenama) a onda se duvaju kao oni su vrhunski provajderi


pozdrav,
ti kao osoba iz Telekoma bi trebao da znas malo bolje u kakvom je stanju infrastruktura TS i da kvalitet IP saobraćaja zavisi i od drugih stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 13:22 
infrastruktura je u perfektnom stanju, jednostavno po opremi rame uz rame sa deutsch telekomom moze se slobodno stati.
A za IP naravno, ali za nase trziste neke stvari su dovoljne, a kako mislis da sam iz Telekoma? Mozda sam samo o svemu dobro obavjesten.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 13:34 
a u krajnjem slucaju pozdrav i tebi, i malo sam se pogresno izrazio ne u smislu da ponizavam blic.net ili ineco ili bilo koga drugog, i blic.net je sjajan provajder i ima mnogo jake strucnjake, naravno mislim da treba u ovome poslu stati jedno uz druge kako bi zajedno unapredili nase internet trziste i da jedno drugo dopunjavamo kako u iskustvu tako i u tehnickoj podrsci.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 13:52 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 11 Jul 2001, 01:00
Postovi: 634
zudi je napisao:
infrastruktura je u perfektnom stanju, jednostavno po opremi rame uz rame sa deutsch telekomom moze se slobodno stati.
A za IP naravno, ali za nase trziste neke stvari su dovoljne, a kako mislis da sam iz Telekoma? Mozda sam samo o svemu dobro obavjesten.


o ovome se može dosta raspravljati

a da si iz Telekoma vidim po adresi sa koje pristupas. Jednostavno, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 13:59 
mozda koristim njihov link ali pitanje je gdje je pristupna tacka


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 13:59 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 11 Jul 2001, 01:00
Postovi: 634
zudi je napisao:
a u krajnjem slucaju pozdrav i tebi, i malo sam se pogresno izrazio ne u smislu da ponizavam blic.net ili ineco ili bilo koga drugog, i blic.net je sjajan provajder i ima mnogo jake strucnjake, naravno mislim da treba u ovome poslu stati jedno uz druge kako bi zajedno unapredili nase internet trziste i da jedno drugo dopunjavamo kako u iskustvu tako i u tehnickoj podrsci.


phhhh smjesno, pa oni koriste sve kapacitete telekoma 9iznajme ih po bagatelnim cjenama) a onda se duvaju kao oni su vrhunski provajderi

prilicno rječito :), IMHO

inače, potpuno se slažem da treba sarađivati, i da treba raditi na unapređivanju tržišta i kvaliteti servisa, ali nažalost, dok se ne sruši monopol koji Telekom ima ovo će teško ići. Ovo nije problem samo u RS, ovo je problem u svim ex-yu republikama. I molim te da ne shvatiš pogrešno ovu poruku, ja jako cijenim ljude u Telekomu sa kojima sam imao kontakte i mislim da su veoma korektni, ali Telekom kao monopolistička kompanija, jednostavno u cjelini tako i funkcioniše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 14:02 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 11 Jul 2001, 01:00
Postovi: 634
zudi je napisao:
mozda koristim njihov link ali pitanje je gdje je pristupna tacka


mislim da sam se prilično precizno izrazio - IP adresa, a ne njihov link, koja btw pripada jednom od Telekomovih internih servera, a ne teol.net serveru ili dialup ulazu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 14:08 
da da ali ima nacin prikljucenja u njihovu internu mrezu, tj kacenja na njihov server, znam srta hoces reci znam veoma dobro IP ADRESIRANJE .


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 14:10 
A ovo za monopol pa to ti je slucaj svugde u svjetu i to je tako, a ima ono u javnosti jedno protiv drugih a u pozadini zajedno planiraju strategiju i dogovaraju se pocev od formiranja cjena, nastupa na trzistu, lobiranja, ......


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 14:14 
pa zar nije microsoft monopolisticki?
Pa zar nije british telecom monopolisticki?
Pa zar nije Deutsch Telecom monopolisticki?
Pa zar nije AT&T monopolisticki?


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 15:02 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 11 Jul 2001, 01:00
Postovi: 634
zudi je napisao:
da da ali ima nacin prikljucenja u njihovu internu mrezu, tj kacenja na njihov server, znam srta hoces reci znam veoma dobro IP ADRESIRANJE .


znači loše zaštićena mreža ;)

zudi je napisao:
a u krajnjem slucaju pozdrav i tebi, i malo sam se pogresno izrazio ne u smislu da ponizavam blic.net ili ineco ili bilo koga drugog, i blic.net je sjajan provajder i ima mnogo jake strucnjake, naravno mislim da treba u ovome poslu stati jedno uz druge kako bi zajedno unapredili nase internet trziste i da jedno drugo dopunjavamo kako u iskustvu tako i u tehnickoj podrsci.


koji to "mi" ako nisi iz telekoma? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 15:08 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 11 Jul 2001, 01:00
Postovi: 634
zudi je napisao:
pa zar nije microsoft monopolisticki?
Pa zar nije british telecom monopolisticki?
Pa zar nije Deutsch Telecom monopolisticki?
Pa zar nije AT&T monopolisticki?


prvi zato i jeste zavrsio na sudu, za DT i BT ne bih rekao da jesu, pošto svako (ko ima para, naravno) može ući na tržište u bilo kojoj zemlji EU i praviti svoju infrastrukturu. Ako se ne varam Telekom kupuje link BT-a u Beču, zar ne?

A što se tiče AT&T, i USA u cjelini, o monopolu se ne može pričati uopšte, tek kod njih je tržište potpuno liberalizovano. Sam AT&T je zbog monopola i podijeljen u manje kompanije. Info na http://www.att.com/history/. Nakon te podjele u USA je i buknulo tržište telekomunikacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
zudi je napisao:
infrastruktura je u perfektnom stanju, jednostavno po opremi rame uz rame sa deutsch telekomom moze se slobodno stati.

?????
O Boze , sta covjek rece i osta ziv ....
ti nemas pojma sta je DT !!!!
ajd samo pomisli u koliko zemalja DT ima svoj telekom (vlasnistvo)
Cisto za info... T-online .DE nacionalni provajder ima 6 miliona korisnika
Toliko Bosna nema stanovnika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2002, 19:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
zudi je napisao:
da da ali ima nacin prikljucenja u njihovu internu mrezu, tj kacenja na njihov server, znam srta hoces reci znam veoma dobro IP ADRESIRANJE .


To odakle ti pristupas nije proxy server, a ne znam kako na ostalim "serverima" imas pristup "izvana" .

"mogu li ja i da pristupim"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Okt 2002, 10:25 
ne nisam mislio rame uz rame sa Deutsch Telecom - om u finansiskom smislu ili po broju pretplatnika nego sto se tice opreme, kvaliteta opreme


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Okt 2002, 10:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
hm.. kvalitetu ?
u BL ima oko 60.000 TF prikljucaka ( informacije od prije godinu - dvije)i od toga je 10.000 dvojnika ?
Pola gradskih centrala su i dalje relejne ..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs