banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 15:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249 ... 440  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Nov 2015, 02:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
I meni stigla neka pošiljka koja je išla singapurskom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Nov 2015, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I meni :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Nov 2015, 20:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9301
Meni je nesto stiglo, ali nemam pojma kojom postom :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 22 Nov 2015, 18:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Meni je pisao tracking broj po kojem sam vidjela da je poslano singapurskom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 24 Nov 2015, 01:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
Pozdrav drustvo,

imam pitanje, rijec je o sajtu iz kine sa kojeg tu i tamo znam naruciti poneku sitnicu za zanatsku radionicu. Ide bez problema, medjutim malo su bezobrazni, jer su povecali tezinu tih sitnica koje kupujem, a kada placam postarina mi se automatski izracunava prema toj tezini koju su unijeli. Uglavnom, kada se kupuje nesto laganije i nije problem, par dolara do deset dolara je postarina i to ide standardno airmail servisom. Cini mi se da je zadnji put bio Swiss...

Medjutim, sada sam zainteresovan da kupim neku malo tezu masinicu sa tog sajta, naime, tamo pise da ima 2,5kg, a posto imam takvu istu, znam da je teska 1,9 grama. No nebbitno, ne bih se prepirao sa kinezima oko toga... Poenta je da za takvu tezinu ne postoji opcijada salje airmail servisom. Ne znam tacno do koje tezine se mogu poslati posiljke.

Eh sad, slicne takve, teze masinice sam prije tri, cetiri godine kupovao regularno na ebayu, free shipping, i bez problema su stizale na carinu kod autobuske stanice. kako su kinezi to slali pojma nemam. EMS-om nisu slali jer je to preskupo, sta god je poslano DHL-om iz kine, stajalo je u sarajevu par dana i vraceno je nazad u kinu...

Konacno da dodjem do pitanja. Sta ja da savjetujem ovim Kinezima od kojih hocu to da kupim, koji servis da koriste? Prije sam kupio jedan aparatic od 3kg, i kada sam pitao kineza kako salje, odgovorio je samo, SAL i da je to najjeftinije, ali malo sporije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 24 Nov 2015, 01:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
I imam jos jedno pitanje, i pisacu ga kao odvojen post, jer nema veze sa ovim gore. Radi se o pretrazi na ebayu. Ranije sam isao na international ebay, medjutim sada toga vise nema. Pretraga mi je skroz konfuzna. Na primjer trazim odredjenu stvar i unesem to u pretragu, i cekiram da izlista od najjeftinije... nadjem najjeftiniju stvar, kliknem na nju, a ebay mi u dnu te stranice ponudi jos nekoliko takvih artikala pod "People who viewed this item also viewed" ili tako nekako, i tu bude i istih takvih ali jeftinijih proizvoda. Medjutim kada idem regularno u pretragu, ne izlistava mi. Jednostavno, ne mogu ni blizu naci na ebayu sto sam nekad mogao.

Jesu li nesto mijenjali oko pretraga, i kako vi najbolje pretrazujete ebay? To je moje pitanje.

Vecinu stvari koje sam ja kupio u zadnje vrijeme, nasao sam pregledajuci te bannere koje mi ebay sam ponudi u dnu stranice pod People were also interested in.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 24 Nov 2015, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Drugo pitanje ne znam.. pratim, pa možda će neko znati.

Prvo pitanje. Koliko ja znam, sve što je preko 2kg ide brzom poštom, tipa DHL, EMS i slično. To što taj tvoj artikal ima 1.9kg to je možda vagano bez ambalaže, kutije, pucketavih vrećica i slično. Možda su oni napisali 2.5kg jer toliko ima ukupno kad se zapakuje.
Nisam baš najbolje shvatila ovo da ti stoji u Sarajevu pa se vrati... zašto se vrati? ve što stiže brzim poštama ide na carinjenje i carini se u Sarajevu, neovisno o Banjaluci. I svaki put za carinjenje takve pošiljke potrebno je da dostaviš validan račun i ličnu kartu (skeniraš i pošalješ mailom). Možda zato što to nije dostavljeno, možda su zato vratili? Ponekad, ako ne piše tvoj broj telefona na pošiljci, pošiljku vrate nazad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 24 Nov 2015, 11:51 
Citiraj:
neovisno


Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Nov 2015, 01:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Šta tebe briga koji jezik ja pričam :-P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Nov 2015, 02:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
Juliette je napisao:
Drugo pitanje ne znam.. pratim, pa možda će neko znati.


Nisam baš najbolje shvatila ovo da ti stoji u Sarajevu pa se vrati... zašto se vrati? ve što stiže brzim poštama ide na carinjenje i carini se u Sarajevu, neovisno o Banjaluci. I svaki put za carinjenje takve pošiljke potrebno je da dostaviš validan račun i ličnu kartu (skeniraš i pošalješ mailom). Možda zato što to nije dostavljeno, možda su zato vratili? Ponekad, ako ne piše tvoj broj telefona na pošiljci, pošiljku vrate nazad.


Ne znam, tri puta mi se to desilo, masine su svaki put bile otprilike 2-3 kg i poslane su DHL-om. Vjerovatno nalete na nekog sarajevskog dusebriznika... Uglavnom zadnja informacija u broju za pracenje bude "Returned to sender". Ovdje pricam o necemu sto se desavalo prije otprilike 3 godine. Od tad nisam nista teze kupovao, sve ide na airmail. Ali iz tog preioda, sve sto je stizalo teze, stizalo je sa SAL-om, a ne EMS-om. Ne znam da li je iko od vas ovdje dobio tezu posiljku sa tim servisom. EMS i DHL su skupi kao djavo, tek tu ce me oderati, a sve ovo i pitam ne bih li nekako nasao jeftiniju postarinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Nov 2015, 12:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Koleginica hoće da joj kupim ovu haljinu:http://www.rosegal.com/maxi-dresses/chic-strapless-sleeveless-floral-print-276167.html
vidim imaju plaćanje preko paypal-a. koliko je sigurno da kupim preko njih?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Nov 2015, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Шајин je napisao:
Koleginica hoće da joj kupim ovu haljinu:http://www.rosegal.com/maxi-dresses/chic-strapless-sleeveless-floral-print-276167.html
vidim imaju plaćanje preko paypal-a. koliko je sigurno da kupim preko njih?

Sigurno je. Ali je pitanje kakva je stvarno uživo.
Pogledaj i na drugim sajtovima:
http://www.dresslily.com/strapless-slee ... 20488.html
http://www.sammydress.com/product2231469.html
ne znam gdje jeftinije ispadne..
Potražite i na ebay-u.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Nov 2015, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
djesburaz je napisao:
Juliette je napisao:
Drugo pitanje ne znam.. pratim, pa možda će neko znati.


Nisam baš najbolje shvatila ovo da ti stoji u Sarajevu pa se vrati... zašto se vrati? ve što stiže brzim poštama ide na carinjenje i carini se u Sarajevu, neovisno o Banjaluci. I svaki put za carinjenje takve pošiljke potrebno je da dostaviš validan račun i ličnu kartu (skeniraš i pošalješ mailom). Možda zato što to nije dostavljeno, možda su zato vratili? Ponekad, ako ne piše tvoj broj telefona na pošiljci, pošiljku vrate nazad.


Ne znam, tri puta mi se to desilo, masine su svaki put bile otprilike 2-3 kg i poslane su DHL-om. Vjerovatno nalete na nekog sarajevskog dusebriznika... Uglavnom zadnja informacija u broju za pracenje bude "Returned to sender". Ovdje pricam o necemu sto se desavalo prije otprilike 3 godine. Od tad nisam nista teze kupovao, sve ide na airmail. Ali iz tog preioda, sve sto je stizalo teze, stizalo je sa SAL-om, a ne EMS-om. Ne znam da li je iko od vas ovdje dobio tezu posiljku sa tim servisom. EMS i DHL su skupi kao djavo, tek tu ce me oderati, a sve ovo i pitam ne bih li nekako nasao jeftiniju postarinu.

Za SAL nisam čula i ne znam šta je..
Pa pokušaj opet tim servisom, vjerovatno će biti jeftinije od DHL.a i EMS-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 25 Nov 2015, 16:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Juliette je napisao:
Шајин je napisao:
Koleginica hoće da joj kupim ovu haljinu:http://www.rosegal.com/maxi-dresses/chic-strapless-sleeveless-floral-print-276167.html
vidim imaju plaćanje preko paypal-a. koliko je sigurno da kupim preko njih?

Sigurno je. Ali je pitanje kakva je stvarno uživo.
Pogledaj i na drugim sajtovima:
http://www.dresslily.com/strapless-slee ... 20488.html
http://www.sammydress.com/product2231469.html
ne znam gdje jeftinije ispadne..
Potražite i na ebay-u.
hvala za info ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 26 Nov 2015, 23:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
https://en.wikipedia.org/wiki/Surface_Air_Lifted


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 29 Nov 2015, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4249
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pisao sam na prethodnim stranama kako je pošiljka greškom poslata u Kanadu umjesto ovamo (Bosna je BA, a Kanada je CA).
Danas je stigla u Sarajevo što je dobro jer nije izgubljena usput, a evo kako je izgledao put oko svijeta: :)

09.11.2015. 15:40 - Received from Customer
12.11.2015 15:40 - Despatched to overseas (Country code: CA)
14.11.2015 19:58 - Arrival at Destination Post (Country: CA)
26.11.2015 18:05:00 - Canada, TORONTO - Otprema pošiljke u inostranstvo (EDI poruka)
29.11.2015 15:17:43 - BOSNIA AND HERZEGOVINA - BASJJA - SARAJEVO 71003 - Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
29.11.2015 18:29:34 - BOSNIA AND HERZEGOVINA - BASJJA - SARAJEVO 71003 - Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte za Banja Luku

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 05 Dec 2015, 12:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Narucih nesto za ebay-a 2. Novembra i jos ne stize, danas odlucih kontaktirati prodavca, medjutim vidjeh da sam dobio tracking number (nisam ni ocekivao jer stvar kosta 2$), provjerim u BHposte, ne izbacuje nista, iskopam da je paket isao preko Malasya Post i na njihovom sajtu nadjem sljedece:
Citiraj:
24 Nov 2015, 06:50:00AM Item Arrived at Bosnia-Herz. Bosnia-Herz.
23 Nov 2015, 16:22:49PM Item Sent to BOSNIA AND HERZEGOVINA MPC PMIH (KLIA)
11 Nov 2015, 23:40:43PM Item Posted Over The Counter to Bosnia-Herz. MPC PMIH (KLIA)
11 Nov 2015, 21:29:00PM Dispatch Pre-Alert Posting To France MPC PMIH (KLIA)

Koliko su vjerodostojni ovi podaci koje sam nasao i je li moguce da za 10 paket nije mogao doci do Gradiske?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 05 Dec 2015, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4249
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Čudno je da na BH Pošta ne pokazuje ništa jer ako nije skenirano u Sarajevu, onda se ne može znati da je stiglo ovdje.
Mislim da je prodavac izmislio tracking i da trebaš još malo sačekati jer nekada te sitnice putuju i preko mjesec dana.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 05 Dec 2015, 13:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Ja sam imao par laznjaka, narocito ako otvoris dispute na paypalu, prodavac ce na sve moguce nacine pokusati da dokaze da je stvar stigla pomocu laznih tracking brojeva i koji obicu nemaju dovoljno precizne informacije, pa se moze spekulisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 05 Dec 2015, 18:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Nista sacekacu jos malo, znam da je sad frka sa posiljkama pred praznike, mada isti dan sam narucio jos nesto iz kine i stiglo za 15 dana.
Nisam do sad imao slicnih iskustava, pisacu prodavcu pa cu vidjeti sta ce reci...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249 ... 440  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs