banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 10:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 29 Avg 2014, 23:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Moja adresa pocinje sa 109 i imao sam net kad je pisan post da ne radi kod njih. Sad stvarno ne radi net. Kakvi su to jazavci iz mtela. Ne mogu vjerovati.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 01 Sep 2014, 18:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Ja uz komp i na net-u provodim bas puno vremena jer mi je takav posao, mtel open trio plus paket imam na dvije lokacije koje su udaljene 30km jedna od druge i na drugim su opstinama, od onog dana kada su poceli veliki problemi pa do danas ja ne mogu da kazem da sve radi kako treba!!!
Oni su uspjeli podesiti da to nekako radi, ali je sve duplo i vise sporije, jos uvijek neke stranice bas tesko otvara, a internet mi puca svakih nekoliko sati, a prije ovog problema na obe lokacije nije bilo pucanja i po nekoliko dana! (ne racunam period kada su strucnjaci bili podesili da se forsira rotacija IP adrese svakih 24h)

Na obe lokacije ja sam umjesto njihovog kineskog modema bio podesio moj speedtouch (thomson) modem sto je takodje doprinjelo stabilnosti konekcije, ali od kako su poceli ovi problemi, nema sanse da natjeram te thomson modeme da preko njih radi IPTV, pocne da radi, ali prebacivanje programa ili bilo sta drugo je toliko sporo da je to nevjerovatno, a zatim iskoci neka greska i tako u krug, a prije svega ovog sve je radilo godinama normalno!
Internet radi normalno preko tih modema...

I ponovo moram da napomenem, od svega ovog, mene ubjedljivo najvise nervira to sto nisu postavili nikako obavjestenje, nikakvo izvinjenje, NISTA!!! Mogu svaki drugi dan da salju SPAM poruke na mobilni, ali nema sanse da postave obavjestenje da imaju probleme, da je prestao da radi neki router, da se radi na rjesavanju problema i sl.

U svakom slucaju, ako je prestao da radi neki router, bez obzira sto je njegova cijena paprena, u njihovom slucaju to je sigurno oko milion KM, ako ne i vise (znam da nasa jaka uprava za indirektno oporezivanje ima potrebu da ima router koji kosta, ako se dobro sjecam 700 000 KM, ipak, moramo da razumijemo da je kod njih potreba za veoma jakom mrezom veoma izrazena), oni su bez obzira na to do sada morali da dobiju taj router i da poprave ovo!!! Proslo je veoma puno dana i ovakav nacin rada je stvarno neprihvatljiv!
Inace, ja nekako sumnjam da je router mogao tako da prestane da radi da nema sanse da se popravi, sumnjam da moraju da ga mijenjaju, bar ne citavog, jedino ako je grom udario direktno u njega!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 03 Sep 2014, 15:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Avg 2014, 01:06
Postovi: 17
Internet je sredjen i sad dobro radi. U pitanju je bila 512k days greska. Svi znamo da je kod nas sve sranje. U Banjaluci ni kru ne valja a kamoli internet. Iz ovog sranja treba bjezat sto prije..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 03 Sep 2014, 21:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Nije bio tad sređen. Ja sam tek sada dobio internet, a to je tako svakog dana. Dođe oko 9:00-9:30 i prekine se okod 7:00.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 04 Sep 2014, 00:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Ja procjenjujem da ce oni negdje sledece godine u ovo doba da stvarno rijese ovaj problem, a osnovni razlog za to je taj sto 99% korisnika mogu da obmanu tj. da svale krivicu na njih, nesto ste dirali, ma vasa djeca, mozda neki virus, imamo trenutno problem, 1001x restartuj modem dok ljudima ne dosadi i sl.

U svakom slucaju, bez obzira na ovo, oni ce morati da rade nesto ozbiljno, sa ovom opremom oni su postigli maksimum sto se tice brzine interneta, a vidimo da drugi tj. kablovski operateri uvode vece brzine i daju nize cijene, jos samo kada bi se ubacio neki jak igrac kao sto je SBB u Srbiji, ali mislim da od toga nema nista jer smo uzasno malo i siromasno trziste i ostaju nam samo ove derikoze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 06 Sep 2014, 15:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Nisi u pravu. Niti smo malo a po telekomunikacijama niti siromašno tržište. To je najisplativija grana. Što prije dođu strani igrači a hoće (Telemach) i Telekom Slovenija preko Blica to bolje.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 06 Sep 2014, 15:33 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17145
Lokacija: Q5HW+6W
Jesmo, mali smo. Sto se tice BL, Telemach jedino moze uci na trziste tako sto kupi Blicnet ili Eltu. A Telekom Slovenije je vlasnik Blicneta, tako da su oni vec tu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2014, 00:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Kao sto rece <Enter_name>, oni samo mogu da kupe jedan od dva kablovska operatera, isto to su radili i u FBIH, a da prave neku novu kablovsku mrezu za to su sanse nikakve...
Po meni, sve sto moze da se desi je da neko kupi Blic, Eltu, a isto tako mtel i BH telekom...sto se tice mtel-a to zavisi od Srbije i to ce oni da prodaju 100%, a i BH telekom nema sanse da se ne proda...ali ponovo to nije dobro, ponovo ostaje isti broj igraca i to je slaba konkurencija, ti novi igraci ce malo vise da zaigraju u citavoj BiH tj. da izadju iz okvira entiteta, ali treba bar jos jedan jak igrac pa da mi imamo nesto od toga...niko nece spustati cijene i poboljsavati usluge ako nema konkurencije, a ja i dalje mislim da smo previse mali i previse siromasni za neke velike igrace...

I na kraju, mtel stvarno ne misli da vraca na staro stanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2014, 07:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Sumnjam da ce neko kupiti (sam) Blicnet, jer je isti vec u fazi prodaje u paketu sa Telekomom Slovenije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2014, 12:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2006, 01:57
Postovi: 284
He ja imam blic trio :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2014, 14:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Oce l mtel srediti svoj ADSL do kraja?
Kao radi, a ne radi.

Sporiji je; ne mogu pustati strimove, preko vinampa ne mogu na interent radio je mi prijavljuje da nemam konekciju, na plejtoj ne merem jer pukne veze ponekad pa me izbaci...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2014, 14:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ево код мене ради овај СК стрим формуле прилично нормално.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2014, 14:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Ташко, to samo Bog zna, oni nemaju namjeru da objave bilo kakve informacije vezane za ovaj slucaj, a ja mislim da to samo znaci da nece biti skorog rjesenja, ako oni objave nesto vezano za to, a taj router ili sta vec planiraju da mijenjaju ko zna kada tj. planiraju da rade na ovom backup sistemu jos dugo dugo, ljudi ce masovno poceti da se zale ili jos gore da traze novac nazad, da prelaze kod drugih i sl.

Sve u svemu od njih sam ocekivao bar obavjestenje u onom periodu kada su imali uzasne probleme i to bar 10 dana, sada ne ocekujem nista...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2014, 16:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Meni stoka pusti internet samo preko noci.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2014, 21:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2009, 12:30
Postovi: 310
Lokacija: Banja Luka
najvise nervira to njihovo ignorisanje...kako ih malo prodrmati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2014, 21:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2006, 11:25
Postovi: 898
pusonja je napisao:
najvise nervira to njihovo ignorisanje...kako ih malo prodrmati?


Zakupiti reklamu na RTRS i obavjesti korisnike o kvalitetu njihovog "prijatelja"

_________________
U raju je lijepo, ali u paklu je raja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2014, 23:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Koliko para treba za to? Ajmo skupiti. :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2014, 00:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7802
Lokacija: Mejdan
Pa, s obzirom koliko se mtel reklamira po domaćim medijima i koliko izdvajaju za to na godišnjem nivou, bolje skupiti za pokretanje novog provajdera, isplativije je ;) Pa im uzeti dio tržišta :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2014, 00:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Ova bi bila upadljiva jer je antireklama. Samo jedan dan u prajm tajmu, onako pred vijesti, dovoljno. :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2014, 00:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7802
Lokacija: Mejdan
Da li bi taj medij htio objaviti takvu reklamu? Jednom. Pogotovo kada im mtel plaća više za više objava? ;)

Ali...
Spoiler:
plaćenu reklamu na fejzbuku više bi ljudi vidjelo :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs