banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 10:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1454 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 73  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Apr 2014, 23:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Маестро НЕ МОЖЕ за плаћање преко нета.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2014, 12:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Apr 2014, 20:53
Postovi: 3
jebemti ovaj forum zna li neko lijepo odgovoriti samo nesto glumite i odgovarate ko iz guzice da vam neko vadi rijeci,ako pitam trebao bih dobiti normalan odgovor a ne vi napisete "imas to na stranicama prije pa citaj po forumu ima negdje odgovor" ili ovaj zadnji "Маестро НЕ МОЖЕ за плаћање преко нета." pa sto pisete ako necete pomoci,da to hocete napisali bi mi sve i lijepo objasnili glumite nesto na forumu da ste pametni a niste,kako mozete reci covjeku da trazi odgovor na forumu ili da ta kartica ne moze za placanje preko neta,mozda mi je hitno pa zato i trazim odgovor ovdje pa nemam vremena sve poruke procitati.Aj sad trcite da mi date ban da pokazete koliko ste "jaki" i da ste neko i nesto preko interneta,neka hvala sam cu se odjaviti i vise necu ulaziti ucinicu umjesto vas,ne znam gdje su nestali dobri ljudi koji vole drugima pomagati vec svi se pretvaraju u internet robove.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2014, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
e sad ćeš sigurno dobiti odgovor...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2014, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9851
Lokacija: Далеко од раја
Eto ti si nervozan, a par minuta nakon prvog posta si dobio odgovor. Za pola sata si mogao sve saznati bez dodatnih pitanja, ali jebiga možda je neko od nas u ovih 16 sati trebao da se javi i kupi ti katricu pa da nikuda ne mrdneš. :lol:

Mene sramora više pisati, bojim se da ne dobijem titulu NLB ili nešto slično koliko sam puta otkucao jedno isto protekli mjesec. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2014, 14:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
despot777 je napisao:
e sad ćeš sigurno dobiti odgovor...

Срам да нас буде. И стид. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2014, 21:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2011, 17:33
Postovi: 34
zexdejan je napisao:
blaf77 je napisao:
Hajde procitaj samo posljednje 2-3 stranice, pa ako ne nadjes odgovore na sve sto si pitao reci cemo ti.

Procitao sam i ako sam dobro shvatio,moze na paypal,za pet minuta je dobije,ali nisam pronasao odgovor koji su dokumenti potrebni za izdavanje,e sad sto me interesuje procitao sam kako je neko napisao za webinfo servis za pracenje stanja racuna,da li se to odmah zatrazi pri aktiviranju kartice?

Vidim tu se ne moze podizati sa bankomata novac,pa mi kazite koliko se placa za izdavanje Maestro/Cirrus debitne kartice? mislim da istu uslugu moze vrsiti samo sto je razlika sto na ovoj maestro se moze podizati sa bankomata gotovina

Има у тарифама(НЛБ) већ неко вријеме коришћење Маестро картице на интернету=2км,вјероватно је човјек мислио на то.Ја не знам шта то значи а ако неко зна нек објасни.Опуштено само.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2014, 22:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2010, 22:15
Postovi: 3436
Lokacija: Banja Luka R. Srpska
:lol:
nek vam je rekao :D

usput @zexdejan mozes na netu naci broj nlb banke i nazvati ih sutra i pitati sve sta i kako...tako sam ja zvao ove indijance u zber banci i fino mi rekose da sa njihovom viza karticom mogu samo da se j.bem ali oni specijalno za mene imaju master karticu koja se dobija za 15 dana od podnosenje zahtjeva i placa se samo jedna konvertibilna marka mjesecno. sa njom naravno mogu kupovati preko paypal-a. imaju takodje i kreditnu karticu ali za nju je procedura vec drugacija.

_________________
a.k.a. jos bolji

"... reperi su obmana svi su Toni Montana, svi su brate crnci ja sam samo Barak Obama..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2014, 05:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
batica je napisao:
:lol:
nek vam je rekao :D

usput @zexdejan mozes na netu naci broj nlb banke i nazvati ih sutra i pitati sve sta i kako...tako sam ja zvao ove indijance u zber banci i fino mi rekose da sa njihovom viza karticom mogu samo da se j.bem ali oni specijalno za mene imaju master karticu koja se dobija za 15 dana od podnosenje zahtjeva i placa se samo jedna konvertibilna marka mjesecno. sa njom naravno mogu kupovati preko paypal-a. imaju takodje i kreditnu karticu ali za nju je procedura vec drugacija.


Zato sto je to obicna Visa Electron kartica koja nema onaj dodatni kod na poledjini... Mislim da sve i jedna banka imaju istu karticu...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2014, 07:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Видим овдје се направила права дебата од картица које могу преко нета. Нема ту никакве науке и лутања.
Банке код нас имају углавном VISA и MasterCard картице које могу преко нета. Све зависи од банке до банке која картица може на Интернет.
Да би VISA или MasterCard картица могла да купује преко нета, неопходно да поред броја картице, рока важења има и CVV code. Тај code је нешто попут ПИН code-а али само користи се за Интернет. Неке картице могу да имају све те податке али и даље не значи да се са њима може куповати преко Интернета, јер нека банка једноставно то није дозволила.
Колико сам ја упознат скоро све једна кредитна картица може на Интернет, али те картице се теже добијају у банкама. Зато је једноставније узети дебитну картицу (VISA Electron, Maestro itd.)
Провјерено знамо да следеће дебитне картице могу на Интернет:
Raiffeisen bank - VISA electron kartica
NLB Razvojna banka - VISA Internet kartica
Komercijalna banka - VISA Gift kartica


Према моме искуству убједљиво је најповољнија картица Комерцијалне банке. PayPal code се углавном може затражати након 10 минута од регистрације на PayPal.
У сваком случају лако је наћи картицу која може преко Интернета, али само треба обратити пажњу на тарифе банака.
Неке деру, неке не, неке стандардно. Неко има већ неку картицу за друге потребе па је уједно користи и преко нета.
Мој савјет је да имате посебно картицу за Интернет, а не да користите картицу преко који имате некакав редован промет.

Даље, неки људи када отворе PayPal налог и пријаве картицу, а затим је и верификују, очекују да ће видјети стање средстава на PayPal-у, а оно стоји да је 0,00. То значи да PayPal сервис нема увида у стање средстава на вашем рачуну што је по мени и добро. Али без обзира на то ви несметано можете да купујете преко Интернета, јер одобрење за плаћање не даје PayPal, већа банка. У тренутку када вршите плаћање, и милисекундама се системи провјеравају да ли имате довољно пара на рачуну у банци, и уликоли банка одговори позитивно, трансакција се одобрава и врши се плаћање. Тако да вас те нуле на PayPal не збуњују.
И да колико сам упознат, свака картица која може на Интернет може и на PayPal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2014, 07:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
nemz je napisao:
Према моме искуству убједљиво је најповољнија картица Комерцијалне банке..


Ajd molim te kad si već tako fino napisao, samo ovo obrazloži, konkretno me interesuje prednost u odnosu na NLB-ovu VISA Internet karticu? Nisam koristio tu karticu od Komercijalne pa me zato interesuje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2014, 08:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Eto, i mene zanima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2014, 09:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
despot777 je napisao:
nemz je napisao:
Према моме искуству убједљиво је најповољнија картица Комерцијалне банке..


Ajd molim te kad si već tako fino napisao, samo ovo obrazloži, konkretno me interesuje prednost u odnosu na NLB-ovu VISA Internet karticu? Nisam koristio tu karticu od Komercijalne pa me zato interesuje...


Приликом сваке уплате НЛБ наплаћује 1 КМ. У Комерцијалној је без накнаде.
НЛБ картица вриједи максимално 2 године, док у Комерцијалној вриједи максимално 4 године.
У обе банке је 5 КМ је накнада за куповину картице.
То је оно што ја знам да је повољније, али најбоље би било када би знали све тарифе од свих банака па упоредили, што мислим да је веома тешко


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2014, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2014, 09:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Sta se onda naplacuje za koriscenje Gift kartice Komercijalne banke? Nije valjda samo tih inicijalnih 5 KM, i to je to. Mora nesto biti.
NLB Internet prepaid kartica, pored navedene 1 KM po uplati na racun, uzima i 15 feninga po SMS obavjestenju o obavljenoj transakciji.

Edit:

http://www.kombank-bl.com/srp/tekst.asp?id=191
Jel' to - to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2014, 12:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2011, 17:33
Postovi: 34
Добро је што је ова Поклон картица Комерцијалне допуњива,треба се још само видјети колика је провизија за конверзију а мана је мали број експозитура.Банке су ту закомпликовале ствар јер код отварања рачуна издају дебитне картице које не могу на интернет(мада неко воли посебан рачун за интернет,ја не због дизања на банкомату)и онда нуде разне кредитне,Поклон,Интернет картице које додатно наплаћују.Само дебитне Виза Нове банке(од наших из РС) и Рајфајзен(има много пословница) могу се користити на интернету,колико ја знам,чак ни Уникредит БЛ дебитна..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2014, 12:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Mar 2010, 12:25
Postovi: 335
Negdje sam jednom naletio u ovoj temi da je neko pisao da se novac sa paypal-a prebacuje svakog prvog u mjesecu. Da ne trezim sad po stranicama moze li mi neko samo potvrditi ovo ili ipak neka druga pravila postoje. Ja sam tek prije par mjeseci prvi put dobio neki novac na pay pal i tada je trebalo nesto duze od mjesec dana da prebace na karticu, ali cini mi se da je neko spominjao da to tako treba a da onda svako sledeci put ide brze ili kako vec.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2014, 11:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Све зависи кад легну паре. Одокативно, ако легну до 7. у мјесецу, можеш их очекивати идућег првог. Ако легну касније, онда оног тамо првог.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2014, 11:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Apr 2014, 11:12
Postovi: 33
da ti prebaci novce na karticu moras cekat 30dana za automatsko prebacivanje(ovo se odnosi na poslani novac ne na povrat od kupovine) na poslani novac placas proviziju zavisi od iznosa
a mozes i ti sam kliknut prebaci na karticu tada platis neku proviziju nesto sitno,.,


a te internet kartice sto vam bankari nude zaobidjite,., klasicna prevara ili udaranje po usima,.,
koristim intesa karticu visa electron na nju mi ide plata i naknad mjesecno 1,50km,.,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2014, 11:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
sema911 je napisao:
a te internet kartice sto vam bankari nude zaobidjite,., klasicna prevara ili udaranje po usima,.,

Зато што...?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2014, 11:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Apr 2014, 11:12
Postovi: 33
sinip je napisao:
sema911 je napisao:
a te internet kartice sto vam bankari nude zaobidjite,., klasicna prevara ili udaranje po usima,.,

Зато што...?


proda ti tu karticu ali nemozes je uzet(vecinom) samu,.,jer je vezana za tekuci racun,., pa za tekuci ide 1,5km i vise mjeseco + ta kartica minimum 10km godisnje,.,

veze te za nju na godinu dana, i da prebacis novce moras dolazit u poslovnicu,

nus pojava iste je zamjenis je sa platnom pa se obrukas u prodavnici, jer je prazna pa pin dobijes za nju koji ti pohebe misli i zbaoravis ostale, nosas kartica pun novcanik bez potrebe i slicno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1454 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 73  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs